Posts Tagged “997”

Małopolska policja poszukuje mężczyzny podejrzanego o napaść seksualną na dziecko. Służby apelują o przekazywanie informacji mogących przyczynić się do identyfikacji sprawcy, udostępniono jego portret pamięciowy. Poszukiwany jest mężczyzna w średnim wieku, wysoki, średniej budowy ciała. W styczniu popełnił on przestępstwo na szkodę małoletniego. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Krakowie. Ze względu na dobro śledztwa i osoby poszkodowanej nie udziela bliższych informacji.

Informację można przekazać pod numerem telefonu 12 615-88-60, a także całodobowo pod numerem 997 lub 112 i na adres e-mail zdarzenie@policja.gov.pl. Policja zapewnia informatorom pełną anonimowość. Za wskazanie podejrzanej osoby lub udzielenie informacji, które przyczynią się do identyfikacji sprawcy, wyznaczono nagrodę pieniężną w wysokości 20 tys. złotych.
Źródło info i foto: TVP.info

Comments Brak komentarzy »

Warszawscy policjanci poszukują 12-letniego Jonathana Nieradko. Chłopiec zaginął 16 maja ok. godziny 17:30. Jeśli ktoś go widział, proszony jest o zgłoszenie tego funkcjonariuszom. Jak informuje policja, chłopiec wyszedł we wtorek z mieszkania przy ul. Nowoursynowskiej i do teraz nie skontaktował się z rodziną.

Policja prosi o informację od każdego, kto mógł widzieć zaginionego 12-latka. Jonathan ma 160 cm wzrostu. Jest tęgiej budowy ciała, ma ciemne oczy i ciemne, długie proste włosy. W dniu zaginięcia miał na sobie granatowy t-shirt i granatowe dresy.

Wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje mogące pomóc w ustaleniu miejsca pobytu Jonathana Nieradko proszone są o kontakt z Komisariatem Policji Ursynów przy ul. Janowskiego 7, tel. 22 601 68 78 lub 22 603 15 71, lub najbliższą jednostką Policji lub całodobowymi numerami 112 i 997.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

W miniony wtorek 14-letnia Weronika wyszła z domu zamiarem udania się na lekcje do szkoły, na które nie dotarła. W chwili zaginięcia miała na sobie bordową kurtkę, czarne spodnie i czarne buty. Nastolatka ma ok. 162 cm wzrostu i jest szczupłej budowy ciała. Jest szatynką z farbowanymi jasnymi końcówkami.

Wszystkie osoby, które mają jakiekolwiek informacje o zaginionej proszone są o kontakt z VIII Komisariatem Policji w Krakowie pod numerami telefonów: (12) 615-29-10, (12) 615-30-00, (12) 615-30-11 lub 997.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

Od niedzieli rodzina nie ma kontaktu z nastoletnią Sandrą Stefek z Radlina. Policja opublikowała jej wizerunek i prosi o przekazanie informacji, mogących przysłużyć się do jej odnalezienia. 16-latka z Radlina (woj. śląskie) wyszła z domu w niedzielę ok. godziny 14. Miała udać się do swojej matki. Nie dotarła jednak do niej. Od tego czasu dziewczyna nie wróciła. Rodzina nie ma z nią kontaktu.

Wszystkie osoby, które mogą pomóc w odnalezieniu zaginionej dziewczyny lub posiadające informacje w tej sprawie proszone są o kontakt z KPP w Wodzisławiu Śląskim – tel. 32 453-72-55, 32 453-72-85 lub najbliższą jednostką policji pod nr 997 i 112. Policjanci z Wodzisławia Śląskiego opublikowali zdjęcie Sandry.
Źródło info i foto: Gazeta.pl

Comments Brak komentarzy »

Policjanci z Łodzi poszukują na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Rejonowy dla Łodzi-Widzewa Tomasza Wiśniewskiego. Jak podają, mężczyzna jest podejrzany o zabójstwo. Do zabójstwa doszło 1 kwietnia w Łodzi przy ulicy Przestrzennej. Zginął wtedy 43-letni mężczyzna, który samochodem został przygnieciony do drzewa.

Poszukiwany Tomasz Wiśniewski urodził się w maju 1974 roku. Jego ostatnie miejsce zamieszkania to Aleksandrów Łódzki. Mężczyzna ma ok. 180 cm wzrostu, jest otyły. Ma śniadą cerę, ciemne oczy, wysokie czoło i bliznę na prawej ręce. Wszelkie informacje, które mogą pomóc w ujęciu poszukiwanego, należy kierować do policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi (ul. Lutomierska 108/112, tel. 693 997 287; oficer dyżurny: telefon całodobowy (42) 665 22 56).
Źródło info i foto: interia.pl

Comments Brak komentarzy »

Dwoje pielgrzymów z Afryki zaginęło podczas Światowych Dni Młodzieży. Policja publikuje ich zdjęcia i prosi o pomoc w poszukiwaniu zaginionych. 28-letnia mieszkanka Sierra Leone i 28-letni mieszkaniec Madagaskaru przyjechali do Polski w lipcu zeszłego roku na Światowe Dni Młodzieży. Z Krakowa nie wrócili jednak do domów. Zaginięcie pielgrzymów zgłosili policji ich opiekunowie. Do tej pory nie udało się jednak ustalić, gdzie mogą przebywać zaginieni. Policja wysłała wniosek do Interpolu, by nawiązać kontakt z rodzinami pielgrzymów.

Paszport i komórka zostały u opiekuna

Na stronie internetowej małopolskiej policji zamieszczono rysopisy zaginionych:

Jaminatu Janet Kajue ma 160-170 cm wzrostu i waży 70-75 kg. 28-latka ma ciemne oczy i długie, czarne włosy do ramion. W trakcie pielgrzymki do Brzegów oddaliła się w nieznanym kierunku. Nie wzięła ze sobą telefonu komórkowego i paszportu, bo miał je opiekun z Sierra Leone. Swoje rzeczy pozostawiła pod opieką pielgrzymów. Ostatni raz widziano ją 30 lipca 2016 roku w rejonie dworca PKP Kraków-Płaszów oraz na wysokości ul. Lipskiej w Krakowie.

Jean Noel Petera Rasamimanantsoa ma 168 cm wzrostu i waży 75 kg. 28-latek ma ciemne oczy i czarne, krótkie kręcone włosy (z dredami). Ostatni raz widziany był 29 lipca 2016 roku na terenie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach w Krakowie. W trakcie obiadu oddalił się w nieznanym kierunku, zabrał ze sobą swój paszport. W dniu zaginięcia był ubrany w biało-czerwoną bluzę dresową (z napisem na plecach „IRAK|’I MADAGASIKARA”).
Uciekli na Zachód?

Policja nie wyklucza, iż zaginione osoby wykorzystały możliwość przyjazdu do Europy w związku ze ŚDM i celowo oddaliły się od grupy pielgrzymów. Możliwe, że “z powodów ekonomicznych podjęły decyzje o udaniu się do któregoś z Państw strefy Schengen. Obie zaginione osoby wykazywały zainteresowanie tym, gdzie można wypłacić pieniądze, gdzie są najbliższe placówki Western Union” – czytamy w policyjnym komunikacie przesłanym do Gazeta.pl.

Osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje o zaginionym proszone są o kontakt z V Komisariatem Policji w Krakowie: Tel. 12 61-52-916, 12 61-52-109 lub 997.
Źródło info i foto: Gazeta.pl

Comments Brak komentarzy »

Policjanci z Włodawy na Lubelszczyźnie prowadzą poszukiwania mężczyzny, który napadł na jeden ze sklepów jubilerskich. Do sieci trafił jego portret pamięciowy. Jak podaje policja, do napadu doszło 14 marca. Sprawca udawał, że chce kupić pierścionek zaręczynowy. W pewnym momencie wyrwał z rąk sprzedawcy paletę, na której było ponad 70 pierścionków i uciekł. Skradziona biżuteria została wyceniona na 30 tys. złotych.

Z relacji świadków wynika, że sprawca ma ok. 180 cm wzrostu i ok. 30 lat. Ma krótkie, ciemne włosy i okrągłą twarz. Ubrany był w czarną ortalionową kurtkę i ciemne spodnie. Miał przy sobie torbę w biało-czarną kratę. Każdy, kto rozpoznaje mężczyznę lub ma informacje o tym zdarzeniu proszony jest o kontakt z Komendą Powiatową Policji we Włodawie tel. 82 572 72 09 lub najbliższą jednostką Policji tel. 997 i 112.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

Policjanci z Lidzbarka Warmińskiego (woj. warmińsko-mazurskie) poszukują 19-letniego Marcina Majka. Chłopak wyszedł z domu w piątek, 17 marca, i do chwili obecnej nie powrócił do miejsca zamieszkania.

Marcin Majek, 19-letni mieszkaniec Lidzbarka Warmińskiego, wyszedł z domu 17 marca około godz. 11.00. Wieczorem, około godz. 20.00, skontaktował się telefonicznie z rodziną informując, że wraca do domu. Od tamtej pory jednak nie pojawił się w domu, ani nie rozmawiał z bliskimi.

Chłopak w dniu zaginięcia był ubrany w ciemne dżinsy z niebieskimi wstawkami, czarną kurtkę z kapturem i ciemne buty sportowe z niebieskimi elementami.

Marcin Majek ma około 165 cm wzrostu, jest szczupłej budowy ciała i ma krótkie brązowe włosy.

Wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu miejsca pobytu zaginionego 19-latka, bądź mają jakiekolwiek informacje dotyczące jego zaginięcia, proszone są o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu 89 767 72 00 lub z najbliższą jednostką policji pod numerem 997 lub 112.
Źródło info i foto: interia.pl

Comments Brak komentarzy »

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach poszukują zaginionej 16-letniej Malwiny Łabińskiej. 26 stycznia dziewczyna oddaliła się z ośrodka terapii i uzależnień TO-TU w Karnicach w powiecie poddębickim i do chwili obecnej nie powróciła do ośrodka ani do domu. Zaginęła Malwina Łabińska z Łowicza urodzona 23 września 2001 roku. Dziewczyna przebywała w ośrodku terapii i uzależnień TO-TU w Karnicach. Pod koniec stycznia opuściła ośrodek i do tej pory nie dała znaku życia.

Malwina ma 155 cm i waży 45 kg. Ma długie, proste ciemne włosy, brązowe oczy, szczupłą twarz. W dniu zaginięcia ubrana była w jasne dżinsowe spodnie i granatową kurtkę. Miała ze sobą duży plecak w biało czarne łaty. Wszelkie informacje mogące pomóc w odnalezieniu zaginionej prosimy kierować do Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach przy ul. Narutowicza 2/4, pod nr telefonu 43-678-94-11 lub 997.
Źródło info i foto: Fakt.pl

Comments Brak komentarzy »

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Głubczycach (woj. opolskie) poszukują Macieja Siudmaka. Prokuratura Rejonowa w Raciborzu wydała za mężczyzną list gończy. Maciej Siudmak poszukiwany jest w związku z niedopełnieniem obowiązku utrzymania obiektu budowlanego w należytym stanie technicznym.

Mężczyzna ma 48 lat, pochodzi z Grobnik. Zamieszkiwał przy ul. Kolonia 10. Za ukrywanie poszukiwanego lub pomaganie mu w ucieczce grozi kara do 5 lat więzienia. Policja apeluje, by osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje o miejscu pobytu mężczyzny, skontaktowały się z Komendą Powiatową Policji w Głubczycach pod numerem tel. 77 47-10-203 lub z najbliższą jednostką policji pod numerem alarmowym 997 lub 112).

Policja udziela zapewnienia o utrzymaniu tajemnicy co do osoby informującej.
Źródło info i foto: interia.pl

Comments Brak komentarzy »