W Holandii ostrzelano budynek, w którym Polak prowadzi agencję pracy

Dom w Bunschoten, w którym działa agencja pracy należąca do 20-letniego Polaka, został w środę ostrzelany przez nieznanych sprawców. Jeden z mieszkańców został raniony odłamkami szkła. Mieszkańców domów przy ul. Dopperstraat 8 w Bunschoten (30 km na północ od Utrechtu) obudziły w środę nad ranem strzały z broni palnej. Słyszeli oni również silnik odjeżdżającego szybko skutera.

Policja potwierdziła, że około godz. 4:45 ktoś oddał strzały w kierunku budynku. W szybie okna salonu jednego z mieszkań widać trzy dziury po kulach. Tłuczone szkło zraniło mieszkającego w tym domu 22-letniego mężczyznę.

Spalone auto

Holenderskie media przypominają, że w nocy z 23 na 24 września, właśnie przed ostrzelanym w środę budynkiem, płonęło zaparkowane auto.

Śledczy uznali wówczas, że pożar wywołała usterka techniczna auta, ale teraz ponownie sprawdzają, czy jednak nie ma związku między tymi zdarzeniami. Dennis van Ommeren, dziennikarz radia RTV Utrecht, zamieścił na Twitterze zdjęcie ostrzelanego domu. Napisał, że na fotografii widać jeszcze pozostałości po pożarze sprzed tygodnia.
Źródło info i foto: polsatnews.pl