Posts Tagged “akcja”

W Hamburgu trwają starcia policji z demonstrantami chcącymi przedostać się w pobliże Centrum Targowego, gdzie trwa szczyt G20. Liczba rannych policjantów wzrosła do 160. Antyglobaliści uniemożliwili żonie prezydenta USA Donalda Trumpa, Melanii, udział w programie wizyty.

Pierwsza dama USA utknęła w hotelu

Rzecznik Melanii Trump powiedział agencji dpa, że małżonka prezydenta nie otrzymała od policji zgody na opuszczenie miejsca zakwaterowania przez wzgląd na kwestie bezpieczeństwa. Pierwsza dama USA miała uczestniczyć w rejsie statkiem po hamburskim porcie, a następnie, po obiedzie, zwiedzić ośrodek badań klimatu. Z kolei na wieczór zaplanowano koncert w Filharmonii Hamburskiej. Melania Trump zapowiedziała, że włączy się do programu tak szybko, jak będzie to możliwe.

Jednak program dla małżonek i partnerów przywódców państw G20 został ze względów bezpieczeństwa zmieniony. Odwołano wizytę w ośrodku badań klimatu. Zamiast tego eksperci wygłoszą wykłady dla gości w hotelu Atlantik.

Problemy z dotarciem na miejsce obrad miał również sekretarz stanu USA Rex Tillerson. Drogę, którą miał przejeżdżać, zablokowało 500 zamaskowanych demonstrantów. Szef niemieckiej dyplomacji Sigmar Gabriel zmuszony był odwołać spotkanie ze swoim amerykańskim odpowiednikiem.
Źródło info i foto: wp.pl

Comments Brak komentarzy »

Akcja policyjnych pirotechników i straży przy Dygata 3 na warszawskim Żoliborzu. Pod jednym z samochodów znaleziono podejrzany pakunek. Ewakuowano mieszkańców dwóch bloków. W tym momencie na miejscu intensywnie pracują policyjni pirotechnicy. Ich psy nie wykluczyły obecności środków pirotechnicznych, więc zagrożenie jest realne.

Rzekoma bomba ma być podłożona pod jeden z samochodów zaparkowanych przy Dygata 3. Z dwóch bloków ewakuowano w sumie około 200-300 osób. Miasto zapewniło już specjalne busy dla mieszkańców. Mogą się w nich ogrzać, bądź po prostu usiąść i czekać na zakończenie prac służb. A te mogą potrwać jeszcze nawet kilka godzin. Miejsce zabezpieczają strażacy.
Źródło info i foto: Radio ZET.pl

Comments Brak komentarzy »

Gigantyczna akcja gdańskiej policji wymierzona w jeden z klubów nocnych, działających w ramach znanej sieci. W nocy do lokalu w śródmieściu Gdańska weszło kilkudziesięciu funkcjonariuszy, a także prokurator, biegli z zakresu i funkcjonariusze krajowej administracji skarbowej – dowiedział się nieoficjalnie reporter RMF FM. Zatrzymano 22 kobiety – to pracownice klubu. Chodzi o dodawanie do drinków środków psychoaktywnych i naciąganie odurzonych klientów na wysokie rachunki.

Celem akcji była weryfikacja niepokojących informacji operacyjnych, do których policjanci docierali przez kilka miesięcy dochodzenia, zestawiając informacje pochodzące z kilkudziesięciu zgłoszeń. Wynikało z nich między innymi, że klienci klubu – głównie obcokrajowcy – szprycowani są w nim środkami psychoaktywnymi, a potem naciągani na znaczne kwoty pieniędzy. Substancje te podawane miały być im podstępnie, wraz z promocyjny drinkami.

Tracili w lokalu od kilku do nawet kilkuset tysięcy złotych

Zatrzymane zostały 22 osoby – same kobiety. Według ustaleń reportera RMF FM, to pracownice, ale też menadżerka klubu. Od rana kobiety są przesłuchiwane przez policję i prokuratorów. Część z nich na pewno usłyszy zarzuty. Akcję przeprowadzono z powodu skarg samych klientów, którzy informowali o oszustwach pracowników klubu. Byli to przede wszystkim turyści, którzy tracili w lokalu od kilku do nawet kilkuset tysięcy złotych.

Od klientów pobrano krew i mocz do badań

Wspominani chemicy na miejscu badali wszelkie podejrzane substancje, które tam zabezpieczono. Od klientów pobrana została krew i mocz do badań – było to konieczne, bo środki po upływie doby znikają z organizmu i są niewykrywalne. Z ustaleń Kuby Kaługi wynika, że pierwsze badania potwierdziły w serwowanych tam drinkach obecność środków psychoaktywnych.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało podczas akcji specjalnej w Warszawie tuż po przyjęciu łapówki dwóch pracowników logistyki z zakładów Radwar – dowiedziała się PAP. Akcję przygotowano we współpracy z Żandarmerią Wojskową. Funkcjonariusze gdańskiej delegatury CBA przy współpracy z elbląską żandarmerią ustalili, że w jednej ze spółek wchodzących w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej – PIT RADWAR SA może dochodzić do korupcji.

Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej Biura powiedział PAP, że podejrzenia dotyczyły zakupów maszyn, urządzeń i części do nich realizowanych przez zatrudnionych tam zaopatrzeniowców – logistyków. CBA rozpoczęło operację specjalną, w wyniku której agenci zatrzymali dwóch pracowników zbrojeniowej spółki w chwilę po przyjęciu gotówki stanowiącej nielegalną prowizję za zakupy części – powiedział PAP Kaczorek.

Zatrzymani zostaną przewiezieni do Prokuratury Regionalnej w Gdańsku, która ma im postawić zarzuty korupcyjne. Według CBA zatrzymani byli w trakcie negocjacji innego zakupu – maszyny kosztującej ok. 380 tys. euro. Dla siebie mieli żądać łapówki w kwocie nie mniejszej niż 5 proc. wartości zakupu – przynajmniej 19 tys. euro.
Źródło info i foto: interia.pl

Comments Brak komentarzy »

W Norwegii trwa polowanie na pedofilów. Według policji skrzywdzili co najmniej 300 dzieci. Dostęp do relacji na żywo z gwałtów i tortur seksualnych sprzedawali za 20-50 dolarów. Rano w jednym z okręgów Norwegii zatrzymano 20-letniego mężczyznę. Jeszcze dzisiaj ma usłyszeć zarzuty dokonywania przestępstw seksualnych na nieletnich. To już kolejny pedofil złapany w ramach prowadzonej od listopada 2016 roku akcji “Dark Room”

Z ujawnionych właśnie przez policję danych wynika, że ofiarą przestępców seksualnych padło co najmniej 300 dzieci, przeważnie na Filipinach. Norwescy pedofile korzystają z tzw. “The Dark Web”, czyli specjalnych programów kodujących sygnały internetowe, utrudniające identyfikację i geograficzną lokalizację użytkownika.

Za pomocą programów do czatowania przestępcy umawiają się z osobami oferującymi tego rodzaju “usługi” na Filipinach. Koszt transmisji na żywo przez kamerkę internetową wynosi 20-50 USD. Organizatorzy tego procederu na Filipinach “oferują” następnie wykonywanie zamówionych czynności seksualnych na wybranych dzieciach.

Zdaniem norweskiej policji zebrany materiał dowodowy niejednokrotnie zawiera zarejestrowane czyny, które mają charakter tortur seksualnych. Za opłatą norwescy pedofile mogą też oglądać rodzaje “show” seksualnych z udziałem dzieci i miejscowych przedstawicieli gangów pedofilskich.
Źródło info i foto: wp.pl

Comments Brak komentarzy »

Na warszawskim Ursynowie odbyła się akcja straży pożarnej i policji po informacji o podejrzanej zawartości przesyłki kurierskiej. – Z przesyłki wydobyły się środki chemiczne. Kurier zasłabł. Nie ma potwierdzenia, jakie to środki, dlatego działania straży pożarnej będą skoncentrowane na wyizolowaniu tego miejsca – powiedział TVP Info starszy aspirant Leszek Borlik z Komendy Miejskiej PSP w Warszawie. Ostatecznie okazało się, że cała akcja była ćwiczeniami, które prowadziły straż pożarna i policja.
Źródło info i foto: TVP.info

Comments Brak komentarzy »

Pościg samochodowy, ostatnia próba ucieczki, w końcu – sukces policjantów. W sobotę w Lubuskiem zatrzymano trzy osoby z grupy przestępczej, zajmującej się handlem narkotykami. Gdy prowadzący BMW 28-latek zorientował się, że lada moment zatrzymają go lubuscy antyterroryści, zaczął uciekać. Policjanci ruszyli w pościg. Nie musieli jechać daleko. Na drodze wojewódzkiej 132 w Białczu podejrzany uderzył w inne auto, stracił panowanie nad samochodem i wjechał do rowu.

To jednak nie zniechęciło mężczyzny, który rzucił się biegiem w kierunku pola, jednak tuż za nim byli antyterroryści. Dogonili chłopaka, obezwładnili go i zatrzymali. Policjanci zabezpieczyli ponad kilogram marihuany, która znajdowała się w samochodzie. 28-latek trafił do aresztu. Był już karany za przestępstwa narkotykowe.

Zaledwie kilka godzin później kryminalni w Gorzowie Wlkp. zatrzymali dwie kolejne osoby. 29-latek i 20-latka także trafili do aresztu. Zarówno przy mężczyźnie jak i podczas przeszukania jego mieszkania znaleziono narkotyki, tym razem była to amfetamina.

Spektakularne zatrzymanie po miesiącach śledztwa

Śledztwo, które doprowadziło do zatrzymań, prowadzono od kilku miesięcy. 30 stycznia zatrzymano młodego mężczyznę, który w torbie miał blisko trzy kilogramy marihuany. Przez kolejne tygodnie policjanci rozpracowywali jego współpracowników.

Podejrzani w tej sprawie usłyszeli zarzut dotyczący uczestnictwa w zorganizowanej grupie przestępczej. Grozi im do 10 lat więzienia. 28-latek odpowie także za posiadanie ponad kilograma marihuany. Podejrzani najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Badaniu poddane zostaną także inne substancje ujawnione podczas czynności procesowych. To między innymi fiolki, strzykawki i proszki.
Źródło info i foto: Gazeta.pl

Comments Brak komentarzy »

22 osoby zatrzymane, skonfiskowane noże, młotki, maczety i gaz łzawiący. Takie są efekty sobotniej akcji blisko stu policjantów z województwa łódzkiego. Udało im się zapobiec napaści na autokar kibiców ŁKS, do którego miało dojść na autostradzie A1.
Źródło info i foto: onet.pl

Comments Brak komentarzy »

Policja zakończyła operację na jednym z głównych dworców Paryża – Gare du Nord. “Koniec kontroli bezpieczeństwa. Dworzec stopniowo wraca do normalnego funkcjonowania” – oświadczyła we wtorek nad ranem policja. Władze nie podały jednak żadnych szczegółów dotyczących charakteru tej operacji. Rzeczniczka paryskiej policji powiedziała agencji Associated Press, że operacja miała na celu “rozwianie obaw” i nie zakończyła się aresztowaniami.

Akcja policji na Gare du Nord

Według dziennika “Le Parisien”, policja poszukiwała trzech mężczyzn uznawanych za niebezpiecznych. Około godziny 23 uzbrojeni funkcjonariusze otoczyli dworzec, a następnie ewakuowali znajdujących się na peronach podróżnych. Przeszukali także pociąg TGV, który przyjechał z Valenciennes i w którym mieli znajdować się poszukiwani mężczyźni. Gare du Nord jest nie tylko jednym z głównych dworców Paryża, ale także jednym z największym na świecie pod względem liczby obsługiwanych pasażerów. Codziennie, jak pisze agencja dpa, korzysta z niego ok. 700 tys. podróżnych. Z tego dworca odjeżdżają m.in. pociągi Eurostar do Londynu.

W ostatnich latach Francja była celem wielu ataków terrorystycznych. Niedzielnym wyborom prezydenckim towarzyszyły nadzwyczajne środki bezpieczeństwa. Głosowanie zabezpieczało ponad 50 tysięcy policjantów.
Źródło info i foto: tvn24.pl

Comments Brak komentarzy »

W Rzeszowie trwa akcja poszukiwawcza 17-latka, który w piątek uciekł przed policją do Wisłoka i dał się porwać silnemu nurtowi. Poszukiwany w połowie kwietnia uciekł z ośrodka wychowawczego. 24 strażaków, a także zespół płetwonurków z Sanoka i Przemyśla już drugi dzień poszukują 17-letniego mężczyzny, który w piątek późnym popołudniem wskoczył do rzeki Wisłok – podała rzeszowska “Gazeta Wyborcza”. Nastolatek uciekał przed policją, która ścigała go w związku z napaścią na 25-letnią rzeszowiankę.

Porwał go nurt rzeki

Funkcjonariusze próbowali pomóc poszukiwanemu wydostać się z rzeki. Porwał go jednak silny nurt. W piątek sześć zastępów straży pożarnej na dwóch pontonach patrolowało rzekę w poszukiwaniu chłopaka, jednak wieczorem zakończyli nieudaną akcję poszukiwawczą. Wznowiono ją w sobotę, z pomocą płetwonurków, którzy będą przeszukiwać dno do zmroku.

Dzięki rzeszowiance, która została zaatakowana przez poszukiwanego, udało się go zidentyfikować. Nastolatek w połowie kwietnia uciekł z ośrodka wychowawczego w powiecie łańcuckim.
Źródło info i foto: Gazeta.pl

Comments Brak komentarzy »