Posts Tagged “Angelina Jolie”

Skandal seksualny w Hollywood wstrząsnął światem amerykańskiego filmu i polityki. Kolejne aktorki twierdzą, że były molestowane przez słynnego producenta filmowego Harveya Weinsteina. Są wśród nich takie sławy jak Angelina Jolie i Gwyneth Paltrow.

W zeszłym tygodniu dziennik „New York Times” ujawnił, że w ciągu ostatnich 30 lat wiele kobiet zarzuciło Harveyowi Weinsteinowi napastowanie seksualne. Słynny producent zawarł w tym czasie osiem prywatnych ugód pozasądowych i wypłacił oskarżającym go kobietom odszkodowania. Były wśród nich pracownice jego firmy, aktorki i modelki.

Publikacja „New York Timesa” wywołała lawinę kolejnych oskarżeń. Angelina Jolie ujawniła, że jako młoda aktorka miała „nieprzyjemne doświadczenie” z Weinsteinem, po którym postanowiła nigdy więcej z nim nie współpracować. Gwyneth Paltrow napisała w oświadczeniu, że Weinstein po tym, jak uzyskała rolę w jego filmie, wezwał ją do swego pokoju hotelowego, gdzie napastował ją seksualnie. – Byłam wtedy jeszcze dzieciakiem, byłam przerażona – wyznała Paltrow.

Harvey Weinstein został zwolniony ze stanowiska przez jego firmę producencką. Wczoraj odeszła od niego żona. Przy okazji amerykańscy Republikanie skrytykowali Hillary Clinton za to, że dopiero po pięciu dniach od ujawnienia skandalu potępiła hollywoodzkiego potentata, który jest jej przyjacielem i darczyńcą Partii Demokratycznej.

Pytany, czy była sekretarz stanu zwróci dotacje, jakie otrzymała od Weinsteina na kampanię wyborczą, były kandydat na wiceprezydenta Tim Kaine odpowiedział, że kampania należy do przeszłości.
Źródło info i foto: TVP.info

Comments Brak komentarzy »

Wielokrotnie łapała przestępców na wielkim ekranie, ale jak się okazuje, chciała też pomóc w złapaniu prawdziwego zbrodniarza. Plan ostatecznie upadł, chociaż nie wiadomo z jakiego powodu. Materiał programu “24 Godziny”.

Angelina Jolie pięć lat temu miała zaproponować Międzynarodowemu Trybunałowi Karnemu (MTK) pomoc w ujęciu Josepha Kony’ego, przywódcę Armii Bożego Oporu. Jest on podejrzewany między innymi o ataki na ludność cywilną Ugandy i zmuszanie dzieci do walki. Aktorka, która chciała odegrać rolę przynęty, miałaby zwrócić się z prośbą o zorganizowanie kolacji, na którym doszłoby do zatrzymania Ugandyjczyka.

W akcję miał być zaangażowany także jej ówczesny partner Brad Pitt. Informacje pochodzą z ujawnionych e-maili, należących do głównego prokuratora MTK Luisa Moreno-Ocampo. Plan ostatecznie upadł, chociaż nie wiadomo z jakiego powodu.
Źródło info i foto: tvn24bis.pl

Comments Brak komentarzy »

Amerykańska aktorka Angelina Jolie, która w czerwcu w Londynie będzie współprzewodniczącą kongresu na rzecz walki z przemocą seksualną w rejonie konfliktów, potępiła w czwartek bezkarność porywaczy 276 licealistek w Nigerii. – “Ci mężczyźni myśleli, że ujdzie im to na sucho, że mogą je wykorzystać w ten sposób, sprzedać, zgwałcić, uważać za swą własność, ponieważ w przeszłości wielu ludzi wyszło z tego bezkarnie z powodu kultury bezkarności” – powiedziała gwiazda w brytyjskiej telewizji Sky News. Aktorka uczestniczyła w Londynie w premierze najnowszego filmu z jej udziałem pt. “Czarownica”. Angelina Jolie pełni też funkcję specjalnego wysłannika Biura Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców. Niedawno uczestniczyła w konferencji przeciw przemocy na tle seksualnym w Bośni. Żródło info i foto: Newsweek.pl

Comments Brak komentarzy »