Znęcał się nad rodziną podczas kwarantanny. Został aresztowany

Przebywający wraz z bliskimi w kwarantannie 47-letni mieszkaniec pow. ostrołęckiego (Mazowieckie) usłyszał zarzuty znęcania się nad rodziną. Mężczyzna uderzył żonę, zniszczył telewizor i telefon. Grozi mu do 5 lat więzienia. Jak poinformował w poniedziałek rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce podkom. Tomasz Żerański, w piątek wieczorem dyżurny policji otrzymał zgłoszenie dotyczące przemocy w rodzinie. W jednym z mieszkań w pow. ostrołęckim awanturujący się mężczyzna groził swoim bliskim, uderzył żonę oraz zniszczył telewizor oraz telefon.

Ponieważ rodzina była objęta kwarantanną, na miejsce pojechali funkcjonariusze wyposażeni w indywidualne środki ochrony. 47-letni agresor był w mieszkaniu, podczas gdy jego bliscy wyszli przed dom. Zachowanie mężczyzny wskazywało, że jest on pod wpływem alkoholu.

47-latek został przewieziony do pomieszczenia dla osób zatrzymanych, które jest przystosowane do przebywania w nim osób poddanych kwarantannie. Mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące znęcania się nad rodziną. Przestępstwo to jest zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.
Źródło info i foto: polsatnews.pl

Nastolatek pod wpływem narkotyków groził zabiciem rodziców

Agresywny 14-latek z Nowego Dworu Mazowieckiego po zażyciu narkotyków groził swojej rodzinie.
Do zdarzenia doszło w Poniedziałek Wielkanocny w Nowym Dworze Mazowieckim. Gdy nastolatek zorientował się, że została wezwana Policja, uciekł z domu.
Funkcjonariusze ustalili, że 14-latek nad ranem wrócił z imprezy do domu i zaczął awanturować się z rodzicami. W pewnym momencie wziął siekierę i zaczął grozić rodzicom i siostrze twierdząc, że ich zabije.
Funkcjonariusze spotkali 14-latka na ulicy w pobliżu rodzinnego domu. Chłopak został zatrzymany. Agresywny nastolatek resztę dnia i noc spędził w policyjnej izbie dziecka, a dziś odpowie za kierowane groźby przed sędzią ds. rodzinnych i nieletnich – podaje Życie Warszawy.com.pl
Żródło info: zw.com.pl

Siedmioletni Kuba przechytrzył pijanego rabusia!

Policjanci z Zabrza nie mogą wyjść z podziwu! Gdyby nie błyskawiczna reakcja 7-letniego chłopca, pijany napastnik, który wtargnął do mieszkania, mógłby zrobić krzywdę całej rodzinie. Kuba widząc zamieszanie, zadzwonił na policję.
Będące pod opieką babci dziecko wybrało numer 997 chwilę po tym, jak do mieszkania wszedł pijany furiat – opisuje se.pl
Kiedy kobieta próbowała pozbyć się nieproszonego gościa, ten zaczął się z nią szarpać i awanturować. Kuba widząc niebezpieczną sytuację wziął do ręki telefon i zadzwonił na komisariat. Dyżurny policji w Zabrzu usłyszał w słuchawce szczegółowe informacje o zdarzeniu oraz dokładnie gdzie mieszka rozmówca oraz jak się nazywa.
Zródlo info: se.pl