Posts Tagged “bojówki”

Od 100 do 500 zł płacili chuligani z bojówki Ruchu Chorzów lekarzom za fałszywe zaświadczenia, dzięki którym mogli odwlekać toczące się przeciw nim procesy. Trzech medyków parających się w ostatnich latach tym procederem zatrzymali funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji na polecenie śląskich prokuratorów rozpracowujących przestępczość zorganizowaną. Śledczy dopadli także czterech kiboli Ruchu oraz jednego Cracovii.

Już 69 osób związanych z bojówkami pseudokibiców (głównie Ruchu Chorzów) usłyszało zarzuty w śledztwie dotyczącym działania gangu chuliganów południu Polski, głównie na Śląsku, oraz w Czechach.

– Właściwie ci kibole zamienili się w rasowych gangsterów. Zajmowali się włamaniami do firm i hurtowni, handlowali dziesiątkami kilogramów narkotyków. W dodatku byli trudni do rozpracowania, bo grupy kibolskie są mocno hermetyczne. Ale i wśród gangsterów chuliganów znaleźli się „skruszeni” – opowiada jeden ze śląskich śledczych.

Wiadomo, że przestępcy zajmowali się także w przywłaszczaniem naczep do ciągników siodłowych.
Kibole usiłowali porąbać siekierami i spalić konkurentów
Dwóch mężczyzn doznało poparzeń w wyniku ulicznych porachunków, do których doszło w sobotę Łodzi. Napastnicy zaatakowali konkurentów kijami,…

zobacz więcej
W ostatnich dniach policjanci CBŚP pod nadzorem Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej (tzw. śląskich pezetów) przeprowadzili szereg przeszukań i zatrzymań. Tym razem ujęto pięciu pseudokibiców – czterech Ruchu Chorzów i jednego Cracovii oraz trzech lekarzy.

Ci ostatni są podejrzani o wystawienie wielu zaświadczeń, dzięki którym chuligani odpowiadający przed sądem za swoje grzechy, mogli skutecznie opóźniać zakończenie postępowań.

Ustalono, że medycy brali za swoje usługi od 100 do 500 zł, w zależności od okresu „niemocy swoich »pacjentów«”. Śledczy nie chcieli ujawnić, czy skorumpowani lekarze traktowali swoje działania czysto komercyjnie, czy też sami byli sympatykami Ruchu Chorzów.

Wiadomo za to, że gang kiboli działał bardzo intensywnie w latach 2013-14 w Opolu, Mysłowicach, Karlinie, Zabrzu, Żorach i w Ostrawie w Czechach. Pozostali zatrzymani usłyszeli m.in. zarzuty wręczania łapówek, produkcji i wprowadzania do obrotu nie mniej niż 70 kg amfetaminy. Zatrzymano ostatnio piątka kiboli odpowie za udział w zorganizowanej grupie przestępczej.
Źródło info i foto: TVP.info

Comments Brak komentarzy »

Poszukiwany od czterech lat Rafał Sz., ps. Hrabia, członek kibolskiej bojówki „Teddy Boys 95”, został zatrzymany na terenie Wielkiej Brytanii i przetransportowany do Polski – dowiedział się portal tvp.info. Mężczyzna usłyszał zarzuty handlu narkotykami i trafił do aresztu. Jego zatrzymanie może być kluczowe dla apelacji w sprawie lidera kibiców Legii Piotra C., uniewinnionego przez sąd od zarzutu kupna amfetaminy.

Poszukiwany od czterech lat Rafał Sz. ps. Hrabia, członek kibolskiej bojówki „Teddy Boys 95”, został zatrzymany na terenie Wielkiej Brytanii i przetransportowany do Polski – dowiedział się portal tvp.info. Mężczyzna usłyszał zarzuty handlu narkotykami i trafił do aresztu. Jego zatrzymanie może być kluczowe dla apelacji w sprawie lidera kibiców Legii Piotra C., uniewinnionego przez sąd od zarzutu kupna amfetaminy.

Rafał Sz. ps. Hrabia uniknął zatrzymania, gdy policja uderzyła w kwietniu 2011 r. w handlarzy narkotyków powiązanych z Legią Warszawa i Olimpią Elbląg. To wtedy został zatrzymany Marek H. ps. Hanior, członek bojówki „Teddy Boys 95” i jednocześnie najsprawniejszy handlarz narkotykami w gangu „Szkatuły”. „Hanior” poszedł na współpracę z prokuraturą i został świadkiem koronnym. Wsypał nie tylko wspólników z półświatka, ale także opowiedział o swojej działalności w grupie TB 95.

Za sprawą zeznań „Haniora” 28 maja 2012 r. w czasie wielkiej obławy policja zatrzymała 45 osób, m.in. członków gangu „Szkatuły” i bojówkarzy warszawskiej Legii. „Hrabia” uniknął i tego zatrzymania, ponieważ razem z kilkoma innymi „tedkami” ukrywał się już na terenie Wielkiej Brytanii.

Kluczowy świadek

„Hrabia” był poszukiwany przez cztery lata. Wydano za nim Europejski Nakaz Aresztowania. Po zatrzymaniu w okolicach Londynu został przetransportowany do Polski. Usłyszał zarzuty handlu narkotykami, głównie amfetamina i marihuaną. Nie przyznał się do zarzutów. Rafał Sz. może być jednak kluczowym świadkiem w sprawie Piotra C. ps. Staruch, lidera kibiców stołecznej Legii. W grudniu 2012 r. stołeczna Prokuratura Apelacyjna oskarżyła C. o kupno kilograma amfetaminy w maju 2010 r. „Staruch” odpowiada także za „przygotowania do wprowadzenia do obrotu” 5 kg amfetaminy. Zarzuty obciążające „Starucha” oparte są tylko na zeznaniach „Haniora”.

Piotr C. trafił do aresztu na osiem miesięcy. Od początku przekonywał o swojej niewinności. Obrona wskazywała, że zeznania „Haniora” są nieweryfikowalne, bo nie przesłuchano właśnie „Hrabiego”. A to Sz. miał wg słów świadka koronnego przekazać „Staruchowi” kilogram amfetaminy. Przed rokiem Piotr C. został uniewinniony od zarzutów. Prokuratura wniosła jednak apelacje. Jej kluczowym elementem może być osobowa Rafała Sz.

Grupa gangsterów i kiboli

Zorganizowana grupa przestępcza, której filarem był Rafał S. „Szkatuła”, została doszczętnie rozbita przez CBŚ w latach 2008-2012. Sam „Szkatuła” wpadł w zasadzkę policjantów w maju 2011 r. W sumie zatrzymano ponad 100 osób związanych z tym gangiem. Duża ich część, w tym i sam boss, została już osądzona i skazana.

Gang zarabiał miliony na handlu narkotykami. Był doskonale zorganizowany. Co dwa tygodnie członkowie grupy zmieniali swoje telefony komórkowe, wyrzucając karty SIM i same aparaty. Za nieprzestrzeganie tych zasad bezpieczeństwa można było zostać nawet pobitym. Normą były jednak wysokie kary pieniężne. Grupa miała także kilka arsenałów. W jednym z nich ukryto np. dwa Kałasznikowy, dwa pistolety Uzi, 10 pistoletów i kilka granatów. Broń była zabezpieczeniem podczas rozkminek, czyli spotkań z konkurencyjnymi bandami.
Żródło info i foto: TVP.info

Comments Brak komentarzy »

Ponad 10 tysięcy osób ewakuowano w stolicy Rosji w związku z fałszywymi alarmami bombowymi. Kilkadziesiąt grup antyterrorystycznych przeczesało w poszukiwaniu ładunków wybuchowych budynki administracji handlowej i centra handlowe. Informacje o bombach okazały się fałszywe. Radio Echo Moskwy poinformowało, że policja namierzyła autora fałszywych doniesień, został przez media ochrzczony mianem „telefonicznego terrorysty”. Nie wiadomo, kim jest ta osoba, ani co nim kierowało.

Fałszywe alarmy doprowadziły do ewakuacji pracowników części budynków administracji prezydenta Rosji, domu towarowego GUM, znajdującego się przy Placu Czerwonym, kilku centrów handlowych oraz wszystkich sklepów jednej z zachodnich sieci supermarketów. Media wskazują, że to jedna z największych takich operacji w Moskwie w ostatnich latach.

Obawy przed zamachami

W związku z wysokim stopniem zagrożenia terrorystycznego rosyjskie służby poważnie traktują każdą informację o potencjalnym zamachu, nawet jeśli stwierdzi się, że informator ma zaburzenia psychiczne. Od początku roku Federalnej Służbie Bezpieczeństwa udało się zapobiec kilku atakom terrorystycznym. Funkcjonariusze FSB zlikwidowali bojówki zamachowców, związanych z samozwańczym Państwem Islamskim.
Żródło info i foto: TVP.info

Comments Brak komentarzy »

Atak terrorystyczny w mieście Diyarbakir na południowym wschodzie Turcji. Według lokalnych władz w wybuchu samochodu pułapki zginęło pięć osób, a 39 zostało rannych. Celem ataku był posterunek policji. Zamach został przeprowadzony w nocy w środę. Wybuch był tak potężny, że uszkodził pobliskie budynki. Wśród ofiar śmiertelnych jest co najmniej jedno dziecko i kobieta. Ratownicy przeszukują szczątki zniszczonych budynków. Według władz za przeprowadzenie ataku odpowiedzialni są kurdyjscy bojownicy.

Na razie nikt nie przyznał się do zamachu. W ostatnich miesiącach Kurdowie wielokrotnie przeprowadzali w okolicy ataki na siły policji i wojsko. Ankara prowadzi kampanię przeciwko Kurdom w Iraku, zaś Dyairbakir znajdowało się w ostatnim czasie w stanie oblężenia przez tureckie siły walczące z bojówkami.
Żródło info i foto: TVP.info

Comments Brak komentarzy »

Zidentyfikowano trzeciego sprawcę krwawego ataku na paryską salę koncertową Bataclan – ujawnia francuska prasa, powołując się na źródła policyjne. Był nim 23-letni muzułmanin ze Strasburga Foued Mohamed-Aggad, który wcześniej walczył w Syrii u boku Państwa Islamskiego. Według cytowanych przez prasę źródeł policyjnych, mężczyzna pojechał walczyć w Syrii rok temu z 9 innymi dżihadystami z Francji, głównie ze Strasburga. Wszyscy powiedzieli rodzinom, że jadą na wakacje w Niemczech i w Dubaju.

Dwóch z nich zginęło w Syrii, 7 zostało aresztowanych po powrocie do Francji pół roku później. Fouedowi Mohamedowi-Aggadowi udało się jednak uniknąć aresztowania i to on dołączył do bojówki, która ponad trzy tygodnie temu dokonała masakry w Bataclanie. Przypomnijmy, że w chwili ataku islamskich terrorystów na koncercie amerykańskiej grupy Eagles of Death Metal w sali Bataclan w trakcie zamachu znajdowało się ponad 1500 osób. 89 z nich padło ofiarą dżihadystów. Pozostałymi zamachowcami byli Ismael Omar Mostefaï i Samy Amimour.
Żródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

Premier Turcji Ahmet Davutoglu zarządził śledztwo po tym, jak w sieci pojawiły się zdjęcia martwego mężczyzny – najprawdopodobniej kurdyjskiego aktywisty – przywiązanego do zderzaka policyjnego samochodu. Na filmie, który wyciekł do sieci, widać, jak zwłoki człowieka są wleczone ulicami tureckiego miasta – pisze “New York Times”. Zdjęcie – jak twierdzą internauci – zostało wykonane w prowincji Sirnak, gdzie w ubiegłym tygodniu doszło do ostrych starć bojówek Partii Pracujących Kurdystanu (PKK) z siłami bezpieczeństwa.

Zginęło wówczas kilkudziesięciu Kurdów. Fotografia przywiązanego do zderzaka ciała stała się bardzo popularna w mediach społecznościowych. Udostępnił ją m.in. Selahattin Demirtas, wiceszef prokurdyjskiej lewicowej Ludowej Partii Demokratycznej (HDP).

Pokazowa “egzekucja”?

Opozycyjna HDP twierdzi, że wleczony za polcyjnym wozem mężczyzna to 24-letni Haci Lokman Birlik, aktor i szwagier tureckiej parlamentarzystki, Leyli Birlik. Okoliczności śmierci mężczyzny są jednak opisywane inaczej przez źródła rządowe i opozycyjne. Według wersji przedstawionej przez premiera Ahmeta Davutoglu, Birlik zginął, bo “zaatakował policję przy użyciu wyrzutni rakiet” w czasie starć kurdyjskich bojowników ze służbami bezpieczeństwa. Z kolei przedstawiciele HDP twierdzą, że policja dokonała na nim “egzekucji” w odwecie za to, że mieszkańcy Sirnaku stworzyli okopy, by utrudnić pracę policji.
Żródło info i foto: tvn24.pl

Comments Brak komentarzy »

Samantha Johnston, matka trójki dzieci z Karoliny Północnej, porzuciła wygodne życie w Stanach Zjednoczonych i przyłączyła się do kurdyjskich bojówek, walczących z terrorystyczną organizacją Państwo Islamskie. Do walki z islamistami przyłączyły się dziesiątki obywateli państw zachodnich. Informację o Amerykance podała na swojej stronie internetowej telewizja Al Arabiya. Według informacji zamieszczanych przez nią na Facebooku przebywa w Iraku od kwietnia. Johnston służyła w amerykańskiej armii, ale nigdy nie brała udziału w misjach zagranicznych.

Według mediów kobieta ma 25 lat i trójkę dzieci. Jak sama podała, jest rozwiedziona. Na publikowanych w serwisach społecznościowych zdjęciach widać ją w czasie rozdzielania pomocy dla cywilów. Na wielu fotografiach pozuje w kamizelce kuloodpornej i z bronią. Johnston tłumaczy, że przyłączyła się do Kurdów, ponieważ nie mogła znieść okrucieństw popełnianych przez terrorystów. „To nie była łatwa decyzja. Możesz sądzić, że jestem samolubną matką, ale co zrobiłeś, by wesprzeć walkę z Państwem Islamskim? – pyta w jednym z wpisów.
Żródło info i foto: TVP.info

Comments Brak komentarzy »

Jeden z liderów kibolskiej bojówki Lechii Gdańsk miał prowadzić gangsterski magazyn z narkotykami. Używki były rozprowadzane m.in. w środowisku pseudokibiców. W magazynie znaleziono ponad 12 kg różnych narkotyków i dopalaczy: od mefedronu po haszysz i kokainę. Na trop kiboli-dilerów prokuratorzy i policjanci wpadli, rozpracowując środowisko trójmiejskich handlarzy narkotyków. Przed kilkoma dniami policjanci z CBŚ urządzili zasadzkę w jednym z mieszkań w Sopocie. Lokal był obserwowany od dłuższego czasu. Policjanci chcieli jednak na gorącym uczynku zatrzymać „zwierzchników”. I gdy pojawili się dwaj młodzi mężczyźni, poczekali aż ci „załatwią swoje sprawy” i wyjdą z lokalu. Wówczas to 29-letni Krzysztof Z. ps. Kazet oraz rok starszy Daniel K. zostali zatrzymani. Zdaniem śledczych obaj uczestniczyli w handlu znacznymi ilościami substancji odurzających.

W czasie przeszukania mieszkania znaleziono ponad 12 kg różnorakich narkotyków. Wstępne badania wykazały, że jest tam m.in. mefedron, haszysz, marihuana, kokaina i ecstasy. Natrafiono także na torbę foliową z 35 tys. zł. – Obaj zatrzymani mężczyźni znają się dobrze od wielu lat. Byli w przeszłości notowani za przestępstwa z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii – powiedział portalowi tvp.info prok. Mariusz Marciniak, rzecznik prasowy trójmiejskiej prokuratury apelacyjnej. „Kazet”, który ma być jednym z liderów bojówki Lechii Gdańsk został aresztowany na 3 miesiące. Drugi z zatrzymanych mężczyzn po przedstawieniu zarzutów otrzymał dozór policyjny i musiał zapłacić 30 tys. zł poręczenia majątkowego. Za handel znacznymi ilościami narkotyków grozi do 12 lat więzienia.
Żródło info i foto: TVP.info

Comments Brak komentarzy »

Niezidentyfikowani sprawcy zastrzelili w stolicy Pakistanu Nasiruddina Hakkaniego, jednego z dowódców powiązanego z Al-Kaidą i walczącego z wojskami USA w Afganistanie ruchu zbrojnego – podały w poniedziałek źródła i świadkowie w Islamabadzie. Do zabójstwa doszło w niedzielę kilka kilometrów od amerykańskiej ambasady. Śmierć Hakkaniego uważana jest za poważny cios dla jego organizacji zbrojnej, jednocześnie może wywołać nowe napięcia między USA a Pakistanem przy okazji poszukiwania sprawców – pisze AP. Dotychczas nikt nie przyznał się do zabicia mężczyzny. Niektórzy Pakistańczycy podejrzewają, że stali za tym Amerykanie. Władze USA zarzucały pakistańskim służbom wywiadowczym wspieranie powiązanej z Al-Kaidą siatki Hakkaniego w celu zwalczania w Afganistanie wpływów głównego rywala Pakistanu w regionie – Indii. Islamabad odrzuca te oskarżenia. Żródło info i foto: tvn24.pl

Comments Brak komentarzy »

Wpadło osiem osób. Trzon grupy to pseudokibice jednego z klubów z województwa łódzkiego. Grozi im 12 lat więzienia. Policjanci z CBŚ zatrzymali w Bełchatowie (Łódzkie) osiem osób podejrzanych o udział w gangu handlującym narkotykami. Pięć aresztowano. Trzon grupy stanowią pseudokibice – członkowie bojówki jednego z klubów z terenu województwa łódzkiego. Zatrzymani mają od 18 do 31 lat. Przerzucali narkotyki z Europy Zachodniej do Polski. Zarzucono im udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości środków odurzających. Wśród podejrzanych są zarówno dostawcy jak i dilerzy rozprowadzający narkotyki wśród pseudokibiców. Wg policji, gang wprowadził do obrotu znaczne ilości substancji psychotropowych oraz środków odurzających takich jak amfetamina, marihuana czy tabletki ekstazy. CBŚ zabezpieczyło w sumie 15 kilogramów rożnego rodzaju narkotyków. Żródło info i foto: Radio ZET.pl

Comments Brak komentarzy »