Posts Tagged “Brzeziny”

Zwłoki noworodka znaleziono w przydomowym ogródku w Brzezinach (woj. lubelskie). Policja wstępnie ustaliła, że dziecko mogło urodzić się osiem lub dziewięć lat temu. Stan rozkładu ciała na ten moment nie pozwala stwierdzić, jak długo przeleżało w ziemi. Matka została zatrzymana w środę. O tym, czy i jakie zarzuty będą jej postawione, zadecydują wyniki sekcji zwłok.

Czynności wykonane przez śledczych pozwoliły na zatrzymanie w środę 27-letniej kobiety, matki noworodka. – Na miejscu odkrycia zwłok pracował biegły medycyny sądowej. Stwierdził, że nie może ocenić, jaka była płeć dziecka, kiedy się urodziło, ani czy na ciele były ślady obrażeń – powiedział Polsat News Bartosz Wójcik, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zamościu.

Ciało w daleko posuniętym stanie rozkładu znajdowało się w tekturowym pudełku owiniętym folią. Zakopano je niespełna pół metra pod ziemią.

Wyniki sekcji kluczowe dla postawienia zarzutów

Postępowanie w tej sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa w Krasnymstawie.

Sekcję zwłok zaplanowano na piątek rano. Przeprowadzą ją biegli Zakładu Medycyny Sądowej w Lublinie.

- Będziemy pytać biegłych o czas śmierci, wiek dziecka w chwili porodu, obrażenia, a także o to, czy urodziło się żywe czy martwe. – dodał Bartosz Wójcik. – Zdajemy sobie sprawę, że udzielenie odpowiedzi na te pytania będzie trudne, niemniej są one kluczowe w kontekście dalszych czynności – powiedział.

Na podstawie tych informacji prokuratura podejmie decyzję, czy i jakie zarzuty będzie można postawić matce dziecka.
Źródło info i foto: polsatnews.pl

Comments Brak komentarzy »

Nie wiadomo, kiedy dziecko przyszło na świat, ani czy wówczas żyło. Zwłoki noworodka zakopane w ziemi znaleziono w niewielkiej miejscowości Brzeziny w gminie Kraśniczyn (pow. krasnostawski). Ciało było w znacznym stanie rozkładu. Sprawę wyjaśniają śledczy z Zamościa.

Z medialnych doniesień wynika, że ciało dziecka mogło się znajdować pod ziemią nawet kilka lat. Póki co, nie ma pewności czy dziecko urodziło się żywe czy też zmarło już po porodzie. To może wyjaśnić zarządzona przez prokuraturę sekcja zwłok.

W związku z tą sprawą zatrzymana została 27-letnia mieszkanka powiatu krasnostawskiego. Prokuratorzy uważają, że to ona była matką dziecka.
Źródło info i foto: kronikatygodnia.pl

Comments Brak komentarzy »

Przed sądem stanie 30-letni nauczyciel matematyki i informatyki ze szkoły podstawowej w powiecie brzezińskim (Łódzkie) oskarżony o posiadanie i rozpowszechnianie ze szkolnego komputera plików z pornografią dziecięcą. Grozi mu kara do ośmiu lat więzienia. Zarzuty dotyczą lat 2011-2013. Prokuratura Rejonowa w Brzezinach skierowała już akt oskarżenia w tej sprawie do miejscowego sądu. Oskarżony jest zawieszony w wykonywaniu zawodu nauczyciela; chce dobrowolnie poddać się karze – powiedział rzecznik łódzkiej prokuratury okręgowej Krzysztof Kopania. Żródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

Bez żadnych zahamowań bili go pięściami i kopali – informuje Super Express.pl
Nie przestali nawet wtedy, kiedy katowany przez nich 19-letni Bolesław T. stracił przytomność. Dla trzech młodych zwyrodnialców z Brzezin (woj. łódzkie) liczyło się tylko zrealizowanie upiornego planu, który zrodził się w ich chorych głowach.
Dla zabawy postanowili zabić zupełnie przypadkową osobę. Chłopak przeżył, bo przechodnie spłoszyli pastwiące się nad nim bestie.
Było wczesne popołudnie. Bolesław T. (19 l.), który uczy się w technikum, właśnie skończył zajęcia. Szedł z kolegami. Śmiał się, rozmawiał o czekającej ich klasówce.
Zródlo info: se.pl

Comments Brak komentarzy »