25-letni Mariusz J. skazany za brutalne pobicie chłopaka na Marszu Równości

Nie ma zgody na brutalność i chuligańskie wybryki! Sąd w Białymstoku skazał Mariusza J. (25 l.) na karę bezwzględnego więzienia za to, że kopnął młodego chłopaka i złamał mu obojczyk. – Wszyscy byli brutalni, to i mi się udzieliło – tłumaczył w sądzie zadymiarz. Teraz za swój czyn spędzi 20 miesięcy za kratkami.

Pierwszy Marsz Równości w Białymstoku od początku budził wiele kontrowersji. Uczestnicy parady byli przez chuliganów wyzywani i opluwani, w ruch poszły kamienie i jajka. Pech chciał, że na trasie marszu znalazł się 18-letni Michał P.

– Słyszałem krzyki, było niebezpiecznie. Nagle podbiegł do mnie jakiś chłopak i kopnął w bark. Byłem w szoku. Na początku nie czułem, jak bardzo boli. Okazało się, że mam połamane kości. Wiele miesięcy spędziłem w gipsie – wyjaśnia zaatakowany chłopak.

W sądzie 25-letni chuligan, który go zaatakował, przyznał się do winy. Odmówił składania wyjaśnień i stwierdził tylko, że nie wie, dlaczego tak postąpił. – Inni też byli agresywni, to i mi się udzieliło – stwierdził.

Obrona Mariusza J. walczyła o nałożenie na mężczyznę tzw. kary mieszanej – najpierw trzech miesięcy pozbawienia wolności, a potem obowiązku odrobienia prac społecznych. Sąd jednak orzekł bezwzględne więzienie. – Oskarżony zaatakował przypadkową osobę, która niczym mu nie zawiniła, w żaden sposób nie sprowokowała. Nie da się go w żadnym wypadku usprawiedliwić – podkreślała w uzasadnieniu orzeczenia sędzia Alina Dryl. – Nikt nie może czuć się bezkarny w tłumie – dodała.

Wyrok nie jest prawomocny.
Źródło info i foto: Fakt.pl

Warszawa: Policja zatrzymała dwóch mężczyzn, którzy demolowali auta

Policja zatrzymała dwóch mężczyzn, którzy niszczyli samochody na warszawskiej Pradze Południe. W nocy uszkodzili kilkanaście aut.

Magdalena Bieniak z Komendy Stołecznej Policji poinformowała, że policjanci ujęli chuliganów na miejscu zdarzenia. Po 4.00 otrzymali informację, że na ulicy Kinowej dwóch mężczyzn demoluje samochody. Gdy pojechali tu, zatrzymali „na gorącym uczynku” 19-latka i jego kolegę, którego tożsamości jeszcze nie ustalono. 19-latek miał 1,5 promila alkoholu w organizmie, drugi chuligan był również nietrzeźwy i miał 1,4 promila alkoholu w organizmie.

Mężczyźni uszkodzili 19 pojazdów: samochody mają pourywane lusterka, w kilku zostały wybite szyby. Policja kontaktuje się z właścicielami aut, jeśli mężczyźni usłyszą zarzuty za przestępstwo niszczenia mienia, może im grozić do 5 lat więzienia. Są w areszcie, zostaną przesłuchani prawdopodobnie jutro, kiedy wytrzeźwieją. Policja na razie nie ustaliła, czy mężczyźni byli już wcześniej notowani za przestępstwa.
Źródło info i foto: onet.pl

Poszukiwany nożownik. Zaatakował kierowcę

Krakowska policja poszukuje napastnika, który w połowie lipca na ul. Krowoderskiej zaatakował nożem kierowcę samochodu. Śledczy proszą o pomoc i zgłaszanie się świadków. Gwarantują anonimowość. 19 lipca przejeżdżający ulicą Krowoderską mężczyzna zauważył, że chuligan rozbija kosz na śmieci.

Gdy zwrócił mu uwagę, ten zarysował mu nożem samochód. Kierowca wysiadł z auta, a wtedy i on został zaatakowany. Rannego przewieziono do szpitala.

Sprawca to mężczyzna w wieku ok. 25-35 lat, wysoki – szczupłej budowy ciała. W chwili zdarzenia ubrany był w granatową bluzę z kapturem z napisem NIKE koloru jasno-niebieskiego, niebieskie spodnie jeansowe, buty sportowe. Na twarzy miał założone ciemne okulary, na plecach ciemny plecak z trzema białymi paskami. Świadkowie zdarzenia proszeni są o kontakt: 12 615 26 50, 997 lub 112.

Policja zapewnia anonimowość.
Żródło info i foto: RMF24.pl

Kraków: Trwa pościg za nożownikiem, który zaatakował mężczyznę, bo ten zwrócił mu uwagę

​Pościg za nożownikiem w Krakowie. W centrum miasta bandyta zaatakował kierowcę samochodu osobowego. Przejeżdżający ulicą Krowoderską mężczyzna zauważył, że chuligan rozbija kosz na śmieci. Gdy zwrócił mu uwagę, ten zarysował mu nożem samochód. Kierowca wysiadł z auta, a wtedy i on został zaatakowany. Rannego przewieziono do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Trwa pościg za sprawcą.
Żródło info i foto: RMF24.pl

Francja: Policja nie schwytała żadnego ze 150 poszukiwanych rosyjskich kiboli

Skandal we Francji: prokurator Marsylii poinformował, że francuskiej policji nie udało się schwytać żadnego z około 150 rosyjskich kiboli poszukiwanych po sobotnich starciach na ulicach tego miasta z brytyjskimi pseudokibicami. Rannych zostało wtedy 35 osób – w większości Brytyjczyków. Cztery z nich zostały poszkodowane ciężko. Prokurator Marsylii Brice Robin zdementował wcześniejsze informacje o aresztowaniu dwóch rosyjskich sprawców starć. Wyjaśnił, że pseudokibice z Rosji byli świetnie zorganizowani, wyćwiczeni i wyposażeni – mieli m.in. noże, wojskowe rękawice bojowe i ochraniacze na zęby.

Francuska policja ciągle poszukuje około 150 Rosjan, którzy brali aktywny udział w starciach, ale według francuskich mediów większość z nich mogła już wrócić do Moskwy. Zasugerował to już wcześniej moskiewski chuligan, który zaraz po starciach w Marsylii wrócił samolotem do ojczyzny. W wywiadzie telefonicznym dla francuskiej agencji prasowej AFP oświadczył, że 150 Rosjan poleciało na kilka dni do Francji tylko po to, by „bić się z Arabami i Anglikami”.

Zdecydowaną większość z 35 osób, które zostały w sobotę ranne, stanowią jednak Brytyjczycy. Moskiewski kibol, z którym rozmawiała agencja AFP wyjaśnił, że Rosjanie chcieli udowodnić, iż biją się lepiej niż angielscy, których nazwał”dziewczynkami”.
Żródło info i foto: RMF24.pl

Top 10 polskich zbiegłych przestępców. Niebezpieczni kryminaliści na wolności

Jeśli ich widzieliście skontaktujcie się z najbliższym posterunkiem policji lub przez e-mail: poszukiwani@policja.gov.pl

Poszukiwani mężczyźni są uzbrojeni i niebezpieczni:

1. Janusz „dziadek” Graf 57. Ojciec chrzestny polskiej mafii oskarżony o korupcję, zabójstwa i porwania. Specjalizuje się wrabianiem polityków i przedsiębiorców w umowy, których dotrzymania pilnuje w brutalny sposób. Sprzymierzony z potężnym tureckim syndykatem, jest oskarżony o zorganizowanie zabójstwa warszawskiego inwestora giełdowego Piotra Głowali oraz porwanie jego syna oraz przejęcia jego własności by dopiąć kontrakt.

2. Sebastian Banasiński, 36. 19 nakazów aresztowania za oszustwa internetowe oraz kradzieże. Skazany na osiem lat więzienia. Jego oszustwa polegały na wystawianiu fałszywych aukcji nieistniejących mebli, przez które ludzie stracili ogromne ilości pieniędzy.

3. Grzegorz Wierzbicki 32. Mafijny handlarz narkotyków, który uciekł do Wielkiej Brytanii po skazaniu go na dwa lata, za prowadzenie gangu, który ukradł 60 luksusowych silników. Uciekł do Londynu, zanim polska policja mogła go posadzić za kratkami.

4. Daniel Janeczek, 24. Seryjny uzbrojony rabuś, handlarz narkotyków i oszust bankowy. Jedna ofiara została uderzona w głowę i wielokrotnie kopana w celu kradzieży telefonu komórkowego, aparatu fotograficznego i pieniędzy. Również oskarżony o usiłowanie wymuszenia.

5. Janusz Flasza, 33. Uzbrojony chuligan piłkarski poszukiwany za morderstwo.

6. Krzysztof Ryba, 29. Uzbrojony chuligan piłkarski poszukiwany za morderstwo.

7. Krystian Tomaszewski 28. Uzbrojony chuligan piłkarski poszukiwany za morderstwo.

8. Wojciech Lachtaj, 20. Innym uzbrojony chuligan piłkarski poszukiwany za morderstwo. On, Flasza, Ryba i Tomaszewski byli częścią gangu ultra fanów Wisły Kraków, który śmiertelnie pobili kibica rywalizującej drużyny przy użyciu noży, maczet i mosiężnych kastetów. Poszukiwany miał w 2011 roku domniemanego miał brać udział w wymuszaniu haraczy w Londynie.

9. Dariusz Hanusiak, 28. Poszukiwany za śmiertelne ugodzenie nożem. Policja twierdzi, że może przebywać w Southend-on-Sea, Essex.

10. Dariusz Głowacki 34. Poszukiwany za gwałt i napaść seksualną na dziewczynę poniżej 18 roku życia jest on ścigany przez detektywów Metropolitan Police w operacji Sunfire, inicjatywie, która ma celu schwytanie 14 uciekinierów z całego świata.
Żródło info i foto: PoszukiwaniMagazyn.pl

Kraków: Paweł M. zaatakował nożem policjanta

Nie reagował na polecenie zatrzymania się, uciekał, zaatakował policjanta nożem. 21-latek Paweł M. – uciekinier z zakładu poprawczego, chuligan stadionowy bojówki jednego z krakowskich klubów – został zatrzymany po nocnym pościgu. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zauważyli w nocy pojazd marki volkswagen passat, którego kierowca zachowywał się dziwnie i – jak przypuszczali – mógł być pod wpływem narkotyków. Próbowali go zatrzymać, jednak kierujący przyspieszył i zaczął szybko oddalać się. – „Policjanci w czasie pościgu dogonili pojazd, zmuszając kierującego do zatrzymania się na ul. Łokietka w Krakowie. Wtedy młody mężczyzna zaczął uciekać pieszo, nie reagując na polecenia. W pewnym momencie zatrzymał się, wyciągnął nóż i rzucił się na policjanta” – relacjonuje podinsp. Mariusz Ciarka z małopolskiej policji. Funkcjonariusz użył w samoobronie broni, strzelając w powietrze, aby tym samym zmusić sprawcę do odstąpienia od ataku. Mężczyzna znów zaczął uciekać. Strzały usłyszeli policjanci Oddziału Prewencji Policji w Krakowie, wracający do bazy po służbie. Przyłączyli się do pościgu i zatrzymali mężczyznę. Żródło info i foto: Gazeta.pl

Sprawa 4-letniego „chuligana” pod lupą sądu rodzinnego

Sprawą 4-letniego chłopca szkolonego przez ojca „na kibica” zajmie się dziś lubelski sąd rodzinny. O bulwersującym nagraniu, które pojawiło się w internecie na początku grudnia. Na filmie można było zobaczyć jak dorośli uczą chłopca agresji. Na dwóch filmach, kilkuletni chłopiec uderza w maty treningowe do boksu, a osoba trzymająca je zachęca go do agresywnych zachowań i przeklinania. ”Co, co ? G****! Masz coś do mojej dziewczyny? K**** nie mów mi tak ty frajerze j*****!” – krzyczy do worka treningowego 4-latek. Jest za to chwalony przez opiekuna. Ojciec dziecka sam zgłosił się na policję, oburzony że nagranie wyciekło do sieci. Sytuację rodziny badał kurator. Na tej podstawie zapadnie decyzja, czy konieczny jest nadzór w kwestii opieki nad dzieckiem. Żródło info i foto: Radio ZET.pl

Kurator zajmie się 4-letnim chuliganem

Małoletnim dzieckiem szkolonym na stadionowego chuligana i jego rodzicami zajmie się kurator. Chodzi o bohatera internetowego filmu, który w ostatnich dniach wzburzył opinię publiczną. Na filmie widać, jak dwaj mężczyźni uczą chuligańskich odzywek 4-letniego chłopca, szkolą go, jak ma się bić. Za dobrze wykonane zadanie dziecko dostaje pochwały. Często przeklina. Sprawę ujawniło Radio ZET.
Film z małym „kibolem” powstał dwa lata temu. Rodzice dziecka nie są już razem, zaś sam chłopiec jest pod opieką matki. Jego ojciec poskarżył się, że film umieszczono w sieci bez jego wiedzy. Tym wątkiem sprawy zajęła się prokuratura. Żródło info i foto: Radio ZET.pl

Szkolił 4-letniego chłopca na agresywnego kibola

„Zaraz kopnę ciebie, k…a, zaraz dostaniesz, ty frajerze je…y” – wykrzykuje chłopczyk, ćwicząc uderzenia pięścią, głową i kopniaki w obecności chwalących go dorosłych. Ten szokujący filmik można zobaczyć w internecie. Rzecznik Praw Dziecka skierował do prokuratury wniosek o ściganie opiekunów 4-latka – poinformowało Radio Zet.
Na razie nie wiadomo kim są opiekunowie dziecka ani kto umieścił w internecie filmik pokazujący jak namawiają chłopczyka do agresji. Rzecznik Praw Dziecka chce, by sprawą zajął się sąd rodzinny. Nagranie pokazuje jak dziecko przeklina, kopie oraz uderza głową i pięścią w matę treningową, którą trzyma siedzący okrakiem na krześle, ubrany w dres, dorosły mężczyzna. Żródło info i foto: tvn24.pl