Posts Tagged “córki”

​Aurelia Dunduk, matka trzech Rosjanek oskarżonych o zabicie ojca, który się nad nimi znęcał, wspomina pierwsze chwile, gdy dowiedziała się o morderstwie. Przyznaje, że nie dziwi się swoim córkom, gdyż swojego byłego partnera Michaiła Chaczaturiana uważała za tyrana.

Pod koniec lipca w bloku w Moskwie służby znalazło ciało 56-letniego mężczyzny. Zginął od ponad 30 uderzeń nożem w szyję i klatkę piersiową. Okazało się, że za zabójstwem stoją trzy jego córki w wieku 17, 18 i 19 lat.

39-letnia matka dziewczyn Aurelia Dunduk swojego byłego męża nazywa “tyranem”. Wspomina, że kiedy jeszcze z nim mieszkała z mężczyzną, była “jak zombie”. W chwili, gdy brała ślub, miała 17 lat, on – 34. Przez pierwsze pięć lat zabraniał jej wychodzenia z domu. Nie mogła bez jego zgody porozmawiać nawet przez telefon. Bił ją, gdy chciała zobaczyć się z własną matką. Nie odczuwałam radości, myślę, że to było gorsze niż piekło – przyznaje.

Wspomina, że w mieszkaniu mieli dużo broni – Chaczaturian kolekcjonował pistolety i karabiny. Często strzelał w lokalu, mieli w ścianach dziury po kulach. Groził nam, że zabije nas wszystkich. “Zabiorę cię do lasu, zabiję i nikt cię nie znajdzie” – mówi Dunduk.

Tyran zaczął działać coraz bardziej radykalnie. Najpierw wyrzucił z domu ich 16-letniego syna. Trzy lata temu wyrzucił z kolei samą Dunduk. Mężczyzna przyłożył jej pistolet do skroni. Jeśli chcesz żyć, to nie doprowadzaj mnie do grzechu. Odejdź teraz – powiedział. Najpierw wyjechała do rodzinnej Mołdawii, ale potem wróciła do Moskwy, by być bliżej córek.

Utrzymywanie kontaktu z dziewczynkami nie było najłatwiejsze. Były one śledzone przez kuzyna na polecenie Chaczaturiana. Dunduk utrzymywała z nimi kontakt za pośrednictwem szkolnych znajomych nastolatek. Mówi, że dziewczyny nigdy nie mówiły, że ojciec się nad nimi znęca.

Matka wielokrotnie zgłaszała sprawę na policję, jednak ta odmawiała przyjęcia wezwania.

Wspomina także pierwsze godziny po śmierci Chaczaturiana. Syn zadzwonił: mamo, coś jest z dziewczynami, ktoś umarł. Wezwałam taksówkę, na miejscu byli już policjanci. Wszystko było we krwi. Nic nie rozumiałam co się działo, wszystko było jak we mgle. Dziewczyny przytuliły mnie – mówi.

Dziewczynom za zabójstwo ojca grozi nawet po 20 lat więzienia. Śledztwo w tej sprawie utrudnia rodzina Michaiła Chaczaturiana. Wymienili zamki w drzwiach jego mieszkania, a także wynieśli niektóre rzeczy, m.in. istotne dla sprawy dokumenty.

Dodatkowo media informują, że nastolatkom nie udzielono pomocy psychologicznej. Dziewczęta mają oznaki depresji.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

W 2016 roku, Alicja B., latami gwałcona przez własnego ojca, nazywana córką polskiego Fritzla, zabiła tuż po porodzie własne dziecko. Sąd Apelacyjny w Białymstoku skazał ją na karę 1 roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Z zasądzonych 1,6 miesięcy sąd zaliczył odbycie 6 – miesięcznego aresztu, a pozostały okres kary odbędzie w systemie dozoru elektronicznego

31-letnia Alicja B. to ofiara głośnej przed laty sprawy „polskiego Fritzla”, który latami więził córkę, znęcał się nad nią i wielokrotnie gwałcił. Zmienił życie 15-letniej wtedy dziewczyny w istny koszmar. W czasie tych lat urodziła ojcu dwóch synów. Jednego w 2005 r. we Wrocławiu, drugiego w 2007 r., po przeprowadzce na Podlasie. Obu zrzekła się w szpitalu, zaraz po porodzie. Próbowała uciec od ojca, a nawet popełnić samobójstwo. Nikt z bliskich nie chciał jej pomóc. O horrorze, jaki przechodzi odważyła się opowiedzieć policji dopiero po 6 latach. Krzysztof Bartoszuk został skazany na 12 lat więzienia.

W 2016 roku kobieta urodziło kolejne dziecko. Tym razem jednak to ona stała się oprawcą. 10 grudnia policja znalazła zwłoki noworodka zakopane w przydomowym ogródku we wsi Kępiaste (woj. mazowieckie). 29-latka została wówczas oskarżona o to, że “w bliżej nieustalonym czasie, najpóźniej do 27 listopada 2016 r.” celowo zabiła swojego dopiero co narodzonego synka.

O finale tragicznej sprawy poinformowali dziennikarze “Pułtuskiej Gazety Powiatowej” W 2018 roku Sąd Okręgowy w Ostrołęce wymierzył jej karę 6 miesięcy pozbawienia wolności, jednak 7 lipca Sąd Apelacyjny w Białymstoku zaostrzył karę do 1 roku i 6 miesięcy.

Sąd Apelacyjny zaostrzając wyrok argumentował, iż był to czyn wyjątkowo odrażający, zasługujący na potępienie, ofiara była bezbronną istotą, a sprawcą śmierci matka. Sędzia brał również pod uwagę fakt, iż oskarżona wcześniej urodziła czwórkę dzieci, które oddała do adopcji.

Z zasądzonych 1,6 miesięcy pozbawienia wolności sąd zaliczył odbycie 6 – miesięcznego aresztu, a pozostały okres kary odbywa w systemie dozoru elektronicznego.
Źródło info i foto: Fakt.pl

Comments Brak komentarzy »

29-letnia Esmeralda Garza została aresztowana przez teksańską policję po tym, jak jej 7-letni syn został znaleziony podczas nalotu narkotykowego. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kobieta planowała sprzedać też swoje córki. Kobieta chciała w ten sposób uregulować dług zaciągnięty u dilerów narkotyków. Agenci Teksańskiego Departamentu Bezpieczeństwa Publicznego (Departament of Public Safety; DPS – red.) odnaleźli 7-letniego chłopca 29 czerwca, gdy realizowali nakaz przeszukania domu w Corpus Christi.

2,5 tys. dol. za dziecko

Kobieta, którą policjanci zatrzymali w domu, poinformowała, że kupiła chłopca od Garzy za 2,5 tys. dolarów (ok. 6,8 tys. zł).
Źródło info i foto: Pudelek.pl

Comments Brak komentarzy »

4-letnia dziewczynka, która trafiła wczoraj do legnickiego szpitala z raną ciętą szyi, jest utrzymywana w stanie śpiączki. Jak udało się nam ustalić- w Głogowie zatrzymano wczoraj w tej sprawie 34-letnią matkę dziewczynki. Kobieta trafiła do policyjnego aresztu. Na ten moment jest podejrzewana o usiłowanie zabójstwa 4-latki.
Źródło info i foto: legnica.fm

Comments Brak komentarzy »

Do szpitala w Legnicy trafiła czteroletnia dziewczynka z poderżniętym gardłem! Lekarze walczą o życie malej kruszynki. Policja zatrzymała matkę dziewczynki. Kobieta miała najpierw podtopić w wannie swoją córkę, a dopiero później ją okaleczyła.

– Dziewczynka jest nieprzytomna. Jej stan jest ciężki. Obecnie przebywa na oddziale intensywnej terapii – mówi Fakt24.pl Tomasz Kozieł, rzecznik prasowy Szpitala Wojewódzkiego w Legnicy.

4-letnia dziewczynka trafiła do szpitala w Legnicy z podciętym gardłem. Była nieprzytomna. Jej stan jest krytyczny, lekarze walczą o życie dziecka. Utrzymują je w śpiączce farmakologicznej.

Legnicka policja zatrzymała 34-letnią matkę dziecka, która jest podejrzana o to, że podcięła swojej córce gardło. Jak podało radio RMF FM, kobieta miała najpierw podtopić w wannie swoją córkę, a dopiero później ją okaleczyła.

“Gazeta Wyborcza” przypomina, że to nie pierwsza taka tragedia na Dolnym Śląsku w ostatnim czasie. W styczniu przy ul. Cedrowej w Lubinie Natalia W. miała zabić swoje dwie córki. Policjanci w mieszkaniu przy ul. Cedrowej znaleźli ciało 13-miesięcznej dziewczynki. 12-letnia dziewczynka wraz z matką trafiły do szpitala. Niestety dziecko w szpitalu zmarło.

Dziewczynki zmarły w wyniku ran ciętych i kłutych zadanych ostrym narzędziem. Potwierdziła to zlecona przez prokuraturę sekcja zwłok. 33-letnia matka dzieci była również ciężko ranna, dlatego nie można było przesłuchać jej od razu po zdarzeniu. Gdy udało się to zrobić, przyznała się do popełnienia tych zbrodni.
Źródło info i foto: Fakt.pl

Comments Brak komentarzy »

425 mln dolarów wypłaci Uniwersytet Stanowy w Michigan ofiarom Larry’ego Nassara. Kolejne 75 mln przeznaczy na fundację, która będzie przyznawać odszkodowania ewentualnym ofiarom, które ujawnią się w przyszłości. Sprawca, który dopuścił się molestowania ponad 300 dziewcząt, został skazany na 175 lat więzienia.

– Ta historyczna ugoda jest możliwa dzięki odwadze kobiet i dziewczynek, które nie dały się uciszyć – powiedział prawnik ofiar John Manly. Odszkodowanie przyznane przez uczelnię otrzymają 332 kobiety, część ofiar pozwała także Federację Gimnastyczną USA, Komitet Olimpijski a także poszczególnych trenerów i działaczy.

Sprawa Larry’ego Nassara, lekarza Federacji Gimnastycznej USA i Uniwersytetu Stanowego w Michigan, zbulwersowała amerykańską opinię publiczną. Skandal wybuchł w zeszłym roku, gdy ujawnił go dziennik „Indianapolis Star”, ale ofiary skarżyły się wcześniej.

Jedna z byłych zawodniczek, gdy jako 15-latka padła ofiarą Nassara, powiadomiła o tym wielu pracowników departamentu sportu Uniwersytetu Michigan, ale informacje te zlekceważono. Inna musiała zrezygnować z kariery, ponieważ po „wizytach” u doktora zaczęła się leczyć psychiatrycznie. W internecie opublikowano nagranie z jednej z rozpraw z ojcem trzech córek; wszystkie padły ofiarą Nassara.

Za molestowanie został w tym roku skazany na 175 lat więzienia przez sąd w Lansing (Michigan), a po oddzielnym postępowaniu w Charlotte (Karolina Północna) pozbawiono go wolności na 40-125 lat. Nasser odbywa karę 60 lat więzienia za posiadanie pornografii dziecięcej.

Jego ofiary miały poniżej 16 lat, kilka z nich – poniżej 13. Zarówno trenerzy, jak i rodzice, wysoko oceniali jego medyczne kwalifikacje i chętnie rekomendowali.
Źródło info i foto: TVP.info

Comments Brak komentarzy »

49-letnia mieszkanka powiatu gorzowskiego wjechała samochodem do Warty. Razem z nią jechała jej 17-letnia córka, obie zginęły. Na miejscu nie odnaleziono śladów hamowania, przyczyną nie mógł być też zły stan techniczny pojazdu. Do tragedii doszło 24 listopada 2017 r. Rano tego dnia policjanci dostali informację od Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego o samochodzie, który wjechał do Warty na wysokości ul. Sybiraków w Kostrzynie nad Odrą.

Funkcjonariusze przesłuchali świadków i zabezpieczyli nagranie monitoringu. Po kilku godzinach z rzeki udało się wyciągnąć samochód marki daewoo lanos. W środku znaleziono ciało 49-letniej mieszkanki powiatu gorzowskiego i jej 17-letniej córki. Przyczyną ich śmierci było utonięcie.

Biegły prokuratury przeprowadził badanie stanu technicznego samochodu. Jak informuje Prokuratura Okręgowa w Gorzowie Wielkopolskim, układy w samochodzie, zarówno kierowniczy, jak i hamulcowy, nie były uszkodzone. Śledczy wykluczyli więc, by stan techniczny był przyczyną wypadku.

Nie było śladów hamowania

“Super Express” poinformował, że ustalenia prokuratury wskazują na celowe wjechanie do Warty. – Nie stwierdzono okoliczności, które by za tym przemawiały – mówi w rozmowie z Gazeta.pl prok. Roman Witkowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wielkopolskim. – Wiadomo, że przyczyną śmierci kobiet było utonięcie, natomiast tego, z jakiego powodu wjechały do Warty nie udało się ustalić w toku postępowania i na chwilę obecną nie jest to możliwe do wyjaśnienia – dodaje prokurator. 

W miejscu, w którym kobieta zjechała z drogi, rzeczywiście nie odnaleziono śladów hamowania, nie potwierdza to jednak wersji o celowym wjechaniu do rzeki. Jak mówi nam prok. Witkowski innym wyjaśnieniem może być zasłabnięcie 49-latki.
Źródło info i foto: Gazeta.pl

Comments Brak komentarzy »

13-letnia Angelique zaginęła w środę w rodzinnym miasteczku na północy Francji, w oddalonym od Lille o 10 km mieście Wambrechies. Od tamtego czasu poszukiwała jej policja i zaniepokojona rodzina. Nagie ciało dziewczynki odnaleziono w nocy z soboty na niedzielę w pobliskim lesie. Angelique wyszła z domu w środę 25 kwietnia około godziny 16:30. Blond włosa 13-latka zostawiła rodzicom kartkę, że idzie do koleżanek. Od tamtej pory słuch po niej zaginął.

“Angelique na pewno nie uciekła”

Rodzice od początku utrzymywali, że ich córka na pewno nie uciekła. Tak samo twierdziła starsza siostra dziewczynki, Anais. W rozmowie z lokalnymi mediami mówiła, że bardzo się niepokoi, bo gdy nie widzą się z siostrą, zazwyczaj utrzymują się ze sobą regularny kontakt telefoniczny.

Policja z pomocą mieszkańców rozpoczęła poszukiwania 13-latki. Uczestniczył w nich również ojciec dziewczynki – matka ani siostra nie były w stanie wziąć w nich udziału. W internecie opublikowano rysopis zaginionej: 1,53 m wzrostu, szczupła, z niebieskimi oczami i blond długimi włosami. W dniu zaginięcia miała na sobie niebieskie jeansy, t-shirt oraz trampki.

Jedynym tropem była relacja 10-letniego chłopca. Twierdził, że tego dnia widział dziewczynkę w towarzystwie starszego mężczyzny.
Źródło info i foto: Gazeta.pl

Comments Brak komentarzy »

Dramatyczny apel Polki mieszkającej we Francji. Jej były partner uprowadził córki bliźniaczki. W poszukiwania dziewczynek i ojca jest zaangażowana francuska i brytyjska policja.

Poszukiwane bliźniaczki to niespełna 4-letnie Ava i Mia. Ich ojciec – 46-letni John Patterson (którego Polka poznała w Wielkiej Brytanii) – zabrał córki na Wielkanoc, po czym wyjechał z nimi w nieznane miejsce. Nie ma z nim kontaktu, nie wiadomo, gdzie może aktualnie przebywać.

Udało się ustalić, że ojciec był z dziewczynkami w nocy z 31 marca na 1 kwietnia w okolicach dworca kolejowego w Luksemburgu. Podejrzewa się, że może być teraz w Holandii lub Belgii. 32-letnia matka dziecka zamieściła w internecie film z dramatycznym apelem. Podkreśla w nim, że nie wiadomo, gdzie jest jej były partner i jego telefon jest wyłączony.

Chcę przede wszystkim wiedzieć, że moje dzieci są bezpieczne. Obie mają problemy zdrowotne – podkreśla zrozpaczona matka. dodając, że jedna z dziewczynek potrzebuje szczególnej opieki, bo tuż po porodzie miała wylew krwi do mózgu.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

Telewizja BBC podała we wtorek, że według nieoficjalnych informacji Julia Skripal została wypisana ze szpitala. Kobieta poważnie ucierpiała na początku marca w ataku w angielskim Salisbury razem ze swym ojcem Siergiejem, byłym oficerem rosyjskiego wywiadu. Według BBC Julia Skripal opuściła szpital w poniedziałek i została przewieziona do bezpiecznej lokalizacji, gdzie pozostaje pod ochroną brytyjskich służb.

Jej 66-letni ojciec, były oficer GRU, który przeszedł na stronę Brytyjczyków, pozostaje w szpitalu, ale jak wynika z opublikowanego pod koniec ubiegłego tygodnia oświadczenia, stan jego zdrowia „szybko się poprawia”.

Skripalowie stali się ofiarami ataku w Salisbury, gdzie 4 marca stracili przytomność po kontakcie ze środkiem paralityczno-drgawkowym typu Nowiczok. Brytyjskie władze oskarżyły o próbę ich zabójstwa Rosję, co doprowadziło do najpoważniejszego kryzysu dyplomatycznego w relacjach między oboma państwami od zakończenia zimnej wojny.
Źródło info i foto: Radio ZET.pl

Comments Brak komentarzy »