CBA rozbiło grupę przestępczą, która wyłudziła 41 mln zł z podatku VAT

Agenci CBA zatrzymali dwie osoby wchodzące w skład zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się wyłudzaniem VAT. Zatrzymane osoby łącznie wyłudziły ponad 40 mln zł.

– Ze zgromadzonego do tej pory w śledztwie materiału wynika, że członkowie grupy działając pod pozorem prowadzenia działalności gospodarczej, fikcyjnie obracali opakowaniami kartonowymi. Ustalenia śledczych wskazują, że członkowie grupy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej wystawili blisko 1500 faktur VAT na kwotę ponad 41 mln zł, dokumentując pozorną sprzedaż. Następnie występowali o zwrot naliczonego VAT, czym wyrządzili szkodę w mieniu Skarbu Państwa na co najmniej 9.5 mln zł. Fikcyjny obrót towarem miał miejsce pomiędzy co najmniej 6 podmiotami gospodarczymi zarejestrowanymi na terenie Polski i jednym na terenie Czech – informuje Temistokles Brodowski, rzecznik CBA.

Zatrzymani usłyszą zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, poświadczenia nieprawdy w dokumentach, oszustwa oraz prania brudnych pieniędzy.

W styczniu i lutym tego roku CBA zatrzymało już pięciu podejrzanych do tej sprawy, w tym odpowiedzialnego za zorganizowanie i kierowanie grupą przestępczą oraz tzw. słupów wystawiających fikcyjne faktury VAT. Wobec kierownika grupy sąd zastosował trzymiesięczny areszt
Źródło info i foto: gloswielkopolski.pl

Zaginęła Marta Anielak

Policjanci z Aleksandrowa Łódzkiego poszukują 32-letniej Marty Anielak, która zaginęła 30 stycznia. Po raz ostatni kobieta widziana była w swoim domu, skąd wyszła nie zabierając dokumentów ani telefonu komórkowego. Funkcjonariusze apelują o przekazywanie informacji na temat zaginionej pod następujące numery telefonów: 112 bądź 997.

Marta Anielak zaginęła 30 stycznia. Po raz ostatni była widziana w domu około godziny 18. Wiadomo, że 32-latka nie zabrała ze sobą dokumentów ani telefonu komórkowego. Teraz policjanci z Aleksandrowa Łódzkiego zdecydowali się opublikować wizerunek zaginionej oraz podać jej rysopis. – Wzrost 160 cm, waga 50 kg, sylwetka szczupła, włosy krótkie ciemne – farbowane, oczy brązowe, uszy małe – z tym, że prawe ucho większe, uzębienie pełne, na prawym biodrze sine zgrubienie naskórka – czytamy na stronie policji.W dniu zaginięcia 32-latka ubrana była w ciemno–szarą kurtkę, szary szal, spodnie jeasnowe oraz krótkie zamszowe buty. Posiadała czarną torbę. Funkcjonariusze apelują o przekazywanie informacji na temat zaginionej pod następujące numery telefonów: 112 bądź 997.
Żródło info i foto: se.pl

Poszukiwany złodziej okradł pacjentkę szpitala

Złodzieje coraz częściej zaglądają do… szpitali. Z reguły okradają lodówki, w których pacjenci przechowują wiktuały, ale jak się trafi okazja, nie pogardzą grubszym łupem. Na oddziale położniczym szpitala w Lublinie złodziej wykorzystał fakt, że jedna z pacjentek wyszła na badania i z parapetu zabrał jej torebkę z dokumentami, pieniędzmi i kartą bankomatową. Nie zadowolił się gotówką, zapragnął dobrać się również do pieniędzy na koncie kobiety. Za pomocą karty próbował wypłacić 500 zł z bankomatu. I wtedy zarejestrowała go kamera zainstalowana na tym urządzeniu. Dzięki temu wiemy, jak wygląda. Ktokolwiek rozpoznaje tego mężczyznę, proszony jest o kontakt z policją w Lublinie nr tel. 81 535-45-73 lub tel. alarmowy 997/112.
Żródło info i foto: se.pl