Mexico City: Dwóch Izraelczyków zastrzelonych w luksusowym centrum handlowym

Dwóch obywateli Izraela zastrzelono w luksusowym centrum handlowym w Mexico City – poinformowały miejscowe władze. Jeden z nich zginął na miejscu, drugi zmarł w szpitalu. Policja w stolicy Meksyku poinformowała, że ogień do Izraelczyków otworzyli kobieta i mężczyzna w restauracji w ekskluzywnym Plaza Artz Pedregal w południowo-zachodniej części miasta. Napastnicy następnie uciekli.

Izraelska ambasada w Meksyku zidentyfikowała zabitych Izraelczyków jako 41-letniego Alona Azulaya i 44-letniego Benjamina Jeszuruna Sutcziego. Obaj mieli założone kartoteki kryminalne zarówno w Izraelu, jak i w Meksyku.

Krótko po strzelaninie policja zatrzymała 33-letnią Esperanzę Gutierrez, która podejrzewana jest o udział w zastrzeleniu Izraelczyków. Rzecznik prokuratury w Mexico City Ulises Lara oświadczył, że zabójstwo prawdopodobnie miało związek z walkami gangów przestępczych i powiązaniami zastrzelonych z mafią izraelską.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Zatrzymano handlarzy komórkami jajowymi

Trzy osoby podejrzane o handel komórkami jajowymi w klinice leczenia bezpłodności zatrzymano w Bukareszcie – podaje TVP.info
Trwa śledztwo w sprawie 22 innych osób zamieszanych w proceder – poinformowali w poniedziałek prokuratorzy zajmujący się przestępczością zorganizowaną. Zatrzymani to dwóch Izraelczyków i ich rumuńska współpracownica. Podejrzani wyszukiwali za granicą pary gotowe skorzystać z technik reprodukcyjnych i Rumunki w wieku 18–30 lat, skłonne sprzedać komórkę jajową za 800–1000 lei (ok. 190–235 euro) – wyjaśnił departament do walki z przestępczością zorganizowaną DIICOT. Wśród zatrzymanych jest dyrektor kliniki. Źródło info i foto: TVP.info