Ogromna akcja CBŚP w Gorzowie

Dynamiczne zatrzymania w centrum miasta, przeszukania w wielu miejscach w Gorzowie i okolicach. CBŚ Policji od kilku dni prowadzi zakrojoną na szeroką skalę akcję.

O zatrzymaniach kilku osób w Gorzowie oraz w miejscowościach podmiejskich dowiedzieliśmy się nieoficjalnie od naszych czytelników. Policja mówi w tej sprawie niewiele. Rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie odsyła w tej sprawie do rzecznika CBŚP, jednak potwierdza, że na terenie całego miasta prowadzone są intensywne działania tej formacji i że doszło do zatrzymań. Sam rzecznik CBŚP w rozmowie telefonicznej potwierdził, że w Gorzowie prowadzone były działania, ale szczegółów na chwilę obecną nie zdradza.

Nam udało się dowiedzieć, że zakrojoną na szeroką skalę akcja CBŚP w Gorzowie prowadzona jest co najmniej od dwóch dni. We wtorek nasi czytelnicy informowali nas o tym, że na ulicy Okólnej pojawili się policjanci w kominiarkach, wczoraj miało dojść do siłowego wejścia do jednego z domów w Łagodzinie, natomiast dzisiaj w godzinach popołudniowych w centrum miasta doszło do dynamicznego zatrzymania pojazdu, z którego policjanci siłą wyciągnęli i skuli kajdankami jedną osobę.

Wiemy też, że doszło do innych zatrzymań – między innymi na osiedlu Europejskim i Piaskach. CBŚP dokonywało też przeszukań pomieszczeń magazynowych i garaży znajdujących się przy ulicy Przemysłowej. Z tego miejsca miały zostać wywiezione cztery busy zapakowane kartonami.

Według niepotwierdzonych informacji, chodzi tu o rozbicie międzynarodowej szajki przestępczej, której członkowie mieli pochodzi z Gorzowa i okolic. Być może chodzi o sprzęt elektroniczny oraz narkotyki.
Źródło info i foto: gorzowianin.com

Krzysztof O. zatrzymany

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego zatrzymali na ul. Międzynarodowej na Saskiej Kępie znanego gangstera, 46-letniego Krzysztofa O. – dowiedziało się Życie Warszawy. Jest on odpowiedzialny za produkcję i obrót amfetaminą. Do zatrzymania doszło w środę wieczorem. – „Było dynamiczne, aby zatrzymać pojazd, którym poruszał się poszukiwany policjanci użyli granatów hukowych” – mówi oficer policji. Krzysztof O. został przewieziony do lubelskiej siedziby CBŚ. Jest podejrzany o obrót i organizację produkcji amfetaminy. Laboratorium narkotykowe znaleźli policjanci w październiku poprzedniego roku w małej wsi pod Łukowem. Znaleźli m.in. BMK półprodukt do produkcji narkotyków. Zatrzymali na miejscu chemika 58 – letniego Mieczysława M. Źródło info i foto: zw.com.pl