Sydney: Przechodnie unieszkodliwili nożownika

Przechodnie z pomocą straży pożarnej unieszkodliwili w Sydney nożownika będącego „w szale”. Wideo z akcji wstawił na Twittera dziennikarz australijskiej stacji telewizyjnej 7NEWS, Andrew Denney. Według jednej z osób widocznych w filmiku młody mężczyzna z nożem dźgnął idącą ulicą kobietę.

„Właśnie byłem świadkiem niesamowitej odwagi ze strony przechodniów i funkcjonariuszy Straży Pożarnej Nowej Południowej Walii, którzy złapali mężczyznę będącego w szale dźgania nożem w centralnej dzielnicy biznesowej Sydney. Został on aresztowany” – napisał Denney.
Źródło info i foto: interia.pl

26-latek próbował zabić ojca nożem

26-letni Marek W. w ostatnią niedzielę rzucił się na starszego mężczyznę z nożem. Dźgał wielokrotnie. Gdyby nie to, że ktoś mu przeszkodził, zapewne jego atak skończyłby się tragicznie. Marek W. został tymczasowo aresztowany. Prokurator podejrzewał, że mógłby próbować zrobić to ponownie.

W ostatnią niedzielę po południu, w jednym z domów przy ul. 1 Maja w miejscowości Zawadzkie (woj. opolskie) prawie doszło do tragedii. 26-letni Marek W. rzucił się z nożem na swojego własnego ojca. Dźgał go bez opamiętania. Gdyby nie interwencja osób trzecich, prawdopodobnie dokończyłby makabrycznego dzieła. – Prokurator postawił Markowi W. zarzut usiłowania zabójstwa ojca poprzez zadanie mu wielu ciosów nożem. Dodatkowo podejrzanemu postawiono zarzut kierowania gróźb karalnych wobec innej osoby – mówi Lidia Sieradzka, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Opolu.
Żródło info i foto: Fakt.pl