Asłambek S. zatrzymany przez CBŚ

Udział w zorganizowanej grupie przestępczej i wymuszanie haraczy. Pod takim zarzutem został zatrzymany w czwartek gwiazdor polskiego MMA Asłambek S. – poinformował „Kurier Olsztyński”. Pochodzący z Czeczenii fighter, kuzyn Mameda Chalidowa, jest obecnie przesłuchiwany w prokuraturze. Został zatrzymany wraz z trzema mężczyznami – Asłanem A., Michałem Sz. i Piotrem P.

Informacja o zatrzymaniu przez CBŚ spadła jak grom z jasnego nieba. Zaskoczenia nie kryje słynny kuzyn Asłambeka S. – Mamed Chalidow. – „Jestem bardzo zdziwiony. Wiem czym się zajmuje mój brat i nie widziałem, żeby robił coś nielegalnego. Razem trenowaliśmy i spędzaliśmy czas. Prawda sama się obroni” – powiedział Chalidow w rozmowie z „Kurierem Olsztyńskim”.

Informację o zatrzymaniu zawodnika MMA potwierdził rzecznik olsztyńskiej prokuratury.

– „Wszystkie osoby zostały zatrzymane w charakterze podejrzanych o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej. Prokurator po zakończeniu przesłuchania zadecyduje czy wobec zatrzymanych zastosowany zostanie areszt” – powiedział rzecznik Zbigniew Czerwiński. Asłambek S. jest członkiem klubu Arrachion Olsztyn, gdzie trenuje wielu znanych na rynku MMA zawodników. Przedstawiciele klubu mówią, że jest przykładnym zawodnikiem, który angażował się w akcje charytatywne i że obecna sytuacja jest dla nich szokiem.
Żródło info i foto: onet.pl