Po premierze filmu braci Sekielskich biskup Edward Janiak odsunięty od uroczystości

Film braci Sekielskich „Zabawa w chowanego” wywołał tysiące reakcji. Jednym z głównych bohaterów jest biskup Edward Janiak z Kalisza. Jeszcze wczoraj mówiło się o tym, że duchowny będzie dzisiaj (23 maja) udzielał święceń kapłańskich, co zbulwersowało między innymi mieszkańców Kalisza. Kuria najpierw nie miała nic przeciwko, by biskup Janiak udzielił święceń, wkrótce jednak biuro prasowe archidiecezji warszawskiej poinformowało o odsunięciu go od prowadzenia tej uroczystości.

W najbliższą sobotę (23 maja) o godz. 11:00 w katedrze w Kaliszu odbędą się święcenia kapłańskie. Udzielić ich miał biskup Edward Janiak, który jest jednym z bohaterów filmu „Zabawa w chowanego”.

Film braci Sekielskich pokazał, że biskup z Kalisza nie reagował na informacje o pedofilskich czynach księży. Sprawą zainteresował się abp Wojciech Polak, który zgłosił się z prośbą do Watykanu o wszczęcie postępowania dotyczącego zaniechania działania. Reporterowi „Super Expressu” udało się skontaktować z kurią w Kaliszu. Co usłyszeliśmy?

– Tak, biskup Edward Janiak będzie udzielał święceń kapłańskich w kaliskiej katedrze – powiedział lakonicznie Super Expressowi ks. kanonik mgr lic. Marcin Papuziński, rzecznik kaliskiej kurii.

Duchowny był wyraźnie niezadowolony z faktu, że informacja o obecności biskupa Janiaka przedostała się do mediów.

– Będzie to czynił jako biskup diecezjalny, który ma prawo do udzielania sakramentu święceń w stopniu prezbiteriatu diakonom należącym do diecezji kaliskiej – dodał ks. Papuziński

Mieszkańcy Kalisza są oburzeni sprawą biskupa Edwarda Janiaka. Już po premierze doszło do protestu i nie jest wykluczone, że będą się one powtarzać.

Tymczasem biuro prasowe archidiecezji warszawskiej poinformowało jedna, że biskup kaliski Edward Janiak nie będzie przewodniczył sobotnim uroczystościom święceń kapłańskich w katedrze w Kaliszu. Zastąpi go biskup senior tej diecezji, Stanisław Napierała.
Źródło info i foto: se.pl

„Frog” stara się ocieplić swój wizerunek?

Słynny pirat drogowy „Frog” próbuje ocieplić swój wizerunek. Razem z kolegami z klubu BMW odwiedził dom dziecka w Kozienicach. Na miejscu był witany jak celebryta, a jeszcze tego samego dnia wrzucił do sieci kolejny film ze swoimi popisami za kółkiem: jak pędzi po Warszawie 200 km/h.

Na wizytę u dzieci zgodziła się dyrektor domu dziecka. Jak usłyszał reporter Radia ZET Roman Osica, zgodziła się, bo nie zna Roberta N. Nie śledzi informacji w internecie i nie ogląda telewizji. Pani dyrektor przyznała, że to już drugie odwiedziny „Froga” w jej domu dziecka. – „W naszym domu mieszka około 30 wychowanków. Jeżeli znajdzie się ktoś, kto chce im umilić czas, nie pytam, kim jest. Po takiej wizycie dzieci zaczynają mieć marzenia i to jest najważniejsze” – mówi radiu ZET dyrektor ośrodka, Zofia Karaś.

„Frog” pójdzie do więzienia?

Pytanie, jakie marzenia mogą mieć jej podopieczni po wizycie osoby notorycznie drwiącej z policji i prawa. Robert N. jest oskarżony o sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, za co grozi do 8 lat więzienia.
Żródło info i foto: Radio ZET.pl

Pojawił się film z rejestratora samochodowego wykonany 3 minuty po zabójstwie Borysa Niemcowa

Stacja radiowa Echo Moskwy otrzymała nagranie z samochodu, który jechał Dużym Mostem Moskworeckim trzy minuty po zabójstwie Borysa Niemcowa. Według domysłów, na moście prawdopodobnie widać osobę pochylającą się nad ciałem Niemcowa i jego partnerkę Annę Duricką rozmawiającą z przechodniem.

Nagranie trwa minutę. Około 47 sekundy samochód mija prawdopodobnie kogoś nachylającego się nad ciałem Borysa Niemcowa. Kilka metrów dalej stoi pługopiaskarka zasłaniająca obiektyw kamery, której zapis nagrania z momentu morderstwa upubliczniono. Kawałek dalej stoi samochód osobowy, a obok niego kobieta w białym płaszczu. To prawdopodobnie Anna Duricka rozmawiająca z kierowcą samochodu, który zatrzymał się na moście.

Nagranie dostała dziennikarka „Echa Moskwy” Tonia Samsonowa. „Przekazano mi wideo z samochodu, który jechał Wasilewskim Spustem i Mostem Moskworeckim trzy minuty po zabójstwie Niemcowa. Wideo było nagrywane od godz. 23 i 34 minuty. Zabójstwa Niemcowa, według nagrania udostępnionego przez telewizję TVC, dokonano o godz. 23.31. Opublikowane przez nas wideo zostało przekazane wcześniej Komitetowi Śledczemu. Nie chcę analizować nagrania, ale uważam za konieczne jego opublikowanie, co czynię za zgodą autora” – napisała Samsonowa.

Do zabójstwa Borysa Niemcowa, jednego z liderów opozycji demokratycznej w Rosji, doszło w piątek w centrum Moskwy na Dużym Moście Moskworeckim, przylegającym do Wasiljewskiego Spusku będącego przedłużeniem Placu Czerwonego. Do Niemcowa oddano co najmniej siedem strzałów z przejeżdżającego samochodu. Polityk został trafiony czterema pociskami. Strzelano mu w plecy. Sprawców nie schwytano. Wiadomo tylko, że strzelali z białego auta.
Żródło info i foto: interia.pl

Autor filmu „Niewinność muzułmanów” trafi na rok do więzienia

Mieszkający w USA domniemany autor antyislamskiego filmu „Niewinność muzułmanów”, który wywołał oburzenie wśród mahometan na całym świecie, na rok trafi do więzienia, gdyż złamał warunki zawieszenia kary – uznał amerykański sąd. Sprawa nie dotyczyła jednak produkcji i rozpowszechniania kontrowersyjnego filmu, lecz oszustw, których mężczyzna się dopuścił. Urodzony w Egipcie, lecz mający obywatelstwo amerykańskie 55-letni Mark Basseley Youssef, który używał kilkunastu nazwisk i pseudonimów, a także z ich pomocą otworzył około 60 rachunków bankowych, już wcześniej został skazany na 21 miesięcy więzienia. W ramach zwolnienia warunkowego otrzymał pięcioletni zakaz korzystania z komputera i internetu, miał też używać tylko prawdziwego nazwiska. Żródło info i foto: Gazeta.pl