Prokuratura zajmie się kontrowersyjnym filmem Nergala

Dominik Tarczyński z Prawa i Sprawiedliwości złożył zawiadomienie do prokuratury w sprawie skandalicznego filmu, jaki w czwartek opublikował Adam „Nergal” Darski.

Tarczyński obiecał na swoim Twitterze, że złoży zawiadomienie do prokuratury w związku z oburzającym filmem „Nergala”. Tak też uczynił. Poseł opublikował zdjęcia dokumentów dotyczących zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez muzyka.

„Tego typu zachowanie jest niegodne i uderza w przedmiot czci religijnej wielu milionów Polaków, jak również i wyznawców wiary rzymskokatolickiej znajdujących się poza granicami naszego kraju” – napisał poseł w uzasadnieniu.

Kodeks karny przewiduje za przestępstwo tego typu karę ograniczenia albo pozbawienia wolności do 2 lat.
Źródło info i foto: dorzeczy.pl

Nastoletnie sadystki skazane. Zapadł wyrok w sprawie brutalnego pobicia

To był lincz! Grupa gimnazjalistek przez kilkanaście minut katowała 14-letnią Nelę S. Powaliły ją na ziemię, kopały po całym ciele, uderzały pięściami w twarz, szarpały za włosy. Gdy jedna zmęczyła się biciem, do ofiary doskakiwała kolejna. Filmik pokazujący jatkę trafił do sieci i wywołał burzę, a wczoraj nastoletnie bandytki usłyszały wyrok.

Do tych wstrząsających zdarzeń doszło 11 maja 2017 r. przed gimnazjum nr 2 w Gdańsku (woj. pomorskie). Według ustaleń śledztwa poszło o młodzieńczą miłość. Nela S. nie wiedziała, że Adam J., który bardzo jej się spodobał, był chłopakiem jednej z napastniczek. Kiedy więc gimnazjalistki dowiedziały się, że znalazł sobie nową miłość w sąsiednim gimnazjum, poszły się zemścić na nieświadomej niczego dziewczynie. Dorwały ją przed szkołą. Angelica J. (15 l.), Aleksandra M. (15 l.), Patrycja M. (15 l.), Natalia L. (14 l.), Karolina B. (14 l.), Michalina S. (15 l.) i Wiktoria Ł. (14 l.) osaczyły 14-latkę. Wyzywały ją i katowały na oczach kilkudziesięciu uczniów, z których żaden nie zareagował. Wszystko na telefon nagrywał Michał D. (15 l.).

Wczoraj Sąd Rejonowy Gdańsk-Południe wydał wyrok w tej sprawie. Najbardziej agresywną nastolatkę Angelikę J. skazał na zakład poprawczy, warunkowo umieszczając ją w ośrodku wychowawczym przez trzy lata. Znajdą się tam też Aleksandra M., Patrycja M. i Karolina B. Trzy kolejne nastolatki będą miały przydzielonego kuratora i wszystkie mają wykonać po 30 godzin prac społecznych na rzecz swoich szkół. Wobec Michała D. postępowanie umorzono, bo przebywa już w ośrodku wychowawczym.

– Nastolatki działały w ramach grupy noszącej znamiona gangu, który nie tylko zastraszał i stosował przemoc wobec pokrzywdzonych, lecz także poniżał swoje ofiary – mówiła sędzia Izabela Żurek, uzasadniając wyrok. – Nie spotkalibyśmy się na tej sali, gdybyśmy mieli do czynienia z wydolnymi wychowawczo rodzicami. Nie ma pojęcia „trudna młodzież”, jest to synonim określenia beznadziejnych rodziców. To być może przykra i trudna do zaakceptowania prawda. Nieletnie mają po 14-15 lat i jest jeszcze czas na refleksję, na wprowadzenie radykalnych zmian w życiu waszym i waszych dzieci. Rozmawiajcie ze swoimi dziećmi – dodała.

Nieletnie bandytki podejrzewane są też o udział w pobiciu siedmiu innych uczniów.
Źródło info i foto: se.pl

Zbigniew Stonoga opublikował film z księdzem pedofilem. Kuria wszczęła postępowanie

Zbigniew Stonoga twierdzi, że na filmie, który opublikował w internecie widać proboszcza z Zawiercia uprawiającego seks z dzieckiem. Sprawą już zajęła się policja, a lokalna kuria odwołała duchownego ze stanowiska.

Gdy w Internecie pojawił się filmik z mężczyzną, który miał być – według Zbigniewa Stonogi – proboszczem parafii św. Maksymiliana Kolbe w Zawierciu, w sieci wybuchła burza. Parafianie ostro komentowali zachowanie księdza. Sytuacja była na tyle poważna, że – jak pisze „Dziennik Zachodni” – pod plebanię wysłano kilka radiowozów. Mundurowi bali się bowiem, że dojdzie do linczu.

Funkcjonariusze zajęli się też wyjaśnianiem całej afery. Mogę jedynie potwierdzić, że zajmujemy się już sprawą. Teraz ustalamy okoliczności tego zdarzenia. Na udzielanie informacji jest jeszcze za wcześnie. Do tej pory nie było jednak żadnego oficjalnego zawiadomienia – tłumaczy „Dziennikowi Zachodniemu” nadkom. Andrzej Świeboda, rzecznik lokalnej policji. Przyznaje jednak, że na komendę nie zgłosiły się jeszcze poszkodowani.

Na aferę od razu zareagowała częstochowska kuria. Ksiądz od razu został odwołany z parafii. „Dodatkowo wobec księdza proboszcza wszczęta została procedura kanoniczna i wydany został tymczasowy zakaz pracy z młodzieżą i dziećmi oraz zakaz publicznego sprawowania sakramentów świętych” – czytamy w oświadczeniu władz kościelnych.
Żródło info i foto: Dziennik.pl

Drastyczne nagranie nie przedstawia egzekucji Jamesa Foley’a?

Powołując się opinie jednej z firm analitycznych „The Times” informuje dziś, że brytyjski islamista obecny na nagraniu rzekomo dokumentującym egzekucję amerykańskiego dziennikarza Jamesa Foley’a, nie jest mordercą zakładnika. Specjaliści nie kwestionują jednak faktu, że Amerykanin został zabity. Analiza prawie pięciominutowego filmiku wykonana przez międzynarodową firmę zajmującą się badaniami kryminalistycznymi, która niejednokrotnie wsółpracowała już z brytyjską policją, dowodzi, że dokonano obróbki nagrania. Przedstawiciel firmy, do którego dotarli dziennikarze „The Times”, poprosił o zachowanie anonimowości oraz nieujawnianie nazwy swojego pracodawcy.

Zdaniem analityka, na filmie nie widać krwi, choć rzekomy morderca aż sześć razy przesunął nożem po szyi dziennikarza.
„Po zbliżeniu można zobaczyć, że nóż miał co najmniej sześć razy przeciąć szyję zakładnika, jednak nie ma śladów krwi, przynajmniej do momentu, gdy obraz zanika” – powiedział. Dodatkowo dźwięki, które wydaje Foley nie pokrywają się z tym, czego można by się w takiej sytuacji spodziewać.

Podczas wypowiedzi dziennikarza słuchać także krótki pisk, który sugeruje, że Amerykanin musiał powtórzyć jakąś kwestię. Ekspert, który badał nagranie, powiedział: „Myślę, że scena została odegrana. Według mnie, do faktycznej egzekucji doszło, gdy kamera została wyłączona”. Firma badawcza nie wydała jednak jednoznacznej opinii. Podsumowano jedynie: „Nikt nie podważa, że w pewnym momencie doszło do morderstwa”.

Nagranie wideo umieszczone w zeszłym tygodniu w sieci przez sunnickich dżihadystów z Państwa Islamskiego, którzy opanowali znaczne połacie północnego Iraku i Syrii, ma przedstawiać scenę egzekucji Foleya. Dżihadyści zagrozili też egzekucją kolejnego amerykańskiego dziennikarza, Stevena Sotloffa, który zaginął w Syrii w lipcu 2013 r., jeśli lotnictwo USA nie zaprzestanie ataków na ich pozycje. Dzień po opublikowaniu nagrania dwaj funkcjonariusze rządu USA, którzy zastrzegli sobie anonimowość, oświadczyli, że wideo rzeczywiście ukazuje egzekucję Foley’a.
Żródło info i foto: interia.pl

Pirat drogowy wciąż kpi z policji

Kpi z policji, pisze: „Tak głośnej sprawy nikt się nie spodziewał (…) niech żyje bal”. Pirat drogowy wrzuca do sieci kolejny film, tym razem z Nissana GTR. Kierowca kpi sobie z policjantów, którzy go szukają. Do tego jak twierdzi – nakręca go ta sprawa. Napisał: „Tak głośnej i medialnej sprawy nikt się nie spodziewał ale skoro dzieje się jak się dzieje – niech żyje bal 🙂 Pozdrowienia z tak słynnego juz GTR’a”. Znalezienie właściciela samochodu to nie wszystko – trzeba będzie jeszcze mu udowodnić, że to on siedział za kierownicą. Żródło info i foto: Radio ZET.pl

Kurator zajmie się 4-letnim chuliganem

Małoletnim dzieckiem szkolonym na stadionowego chuligana i jego rodzicami zajmie się kurator. Chodzi o bohatera internetowego filmu, który w ostatnich dniach wzburzył opinię publiczną. Na filmie widać, jak dwaj mężczyźni uczą chuligańskich odzywek 4-letniego chłopca, szkolą go, jak ma się bić. Za dobrze wykonane zadanie dziecko dostaje pochwały. Często przeklina. Sprawę ujawniło Radio ZET.
Film z małym „kibolem” powstał dwa lata temu. Rodzice dziecka nie są już razem, zaś sam chłopiec jest pod opieką matki. Jego ojciec poskarżył się, że film umieszczono w sieci bez jego wiedzy. Tym wątkiem sprawy zajęła się prokuratura. Żródło info i foto: Radio ZET.pl

Szkolił 4-letniego chłopca na agresywnego kibola

„Zaraz kopnę ciebie, k…a, zaraz dostaniesz, ty frajerze je…y” – wykrzykuje chłopczyk, ćwicząc uderzenia pięścią, głową i kopniaki w obecności chwalących go dorosłych. Ten szokujący filmik można zobaczyć w internecie. Rzecznik Praw Dziecka skierował do prokuratury wniosek o ściganie opiekunów 4-latka – poinformowało Radio Zet.
Na razie nie wiadomo kim są opiekunowie dziecka ani kto umieścił w internecie filmik pokazujący jak namawiają chłopczyka do agresji. Rzecznik Praw Dziecka chce, by sprawą zajął się sąd rodzinny. Nagranie pokazuje jak dziecko przeklina, kopie oraz uderza głową i pięścią w matę treningową, którą trzyma siedzący okrakiem na krześle, ubrany w dres, dorosły mężczyzna. Żródło info i foto: tvn24.pl

Szkolny bandyta już skazany

Chamstwo ukarane! Wezwany do odpowiedzi uczeń trzeciej klasy technikum zawodowego w Rykach (Lubelskie) Jarosław O. (19 l.) zaczął wulgarnie obrażać nauczyciela i wycierać sobie tyłek dziennikiem. Świetnie się bawił, upokarzając 62-letniego pedagoga. Klasa bawiła się również. Jeden z kolegów 19-latka nagrał idiotę telefonem komórkowym i wrzucił do Internetu. Na to właśnie czekali policjanci.
Do tej wulgarnej sytuacji doszło we wrześniu ubiegłego roku, lecz filmik trafił do Internetu tydzień temu – informuje se.pl
Policjanci z Ryk poznali szkołę i nauczyciela. Natychmiast dotarli też do ucznia idioty. Nie był już ani wesoły, ani odważny.
Zródlo info: se.pl