Szczecin: 60-letni fizyk z jednego z gimnazjów, aresztowany. Miał molestować uczennicę

60-letni fizyk ze szczecińskiego gimnazjum został aresztowany na trzy miesiące. Jak informuje TOK FM, nauczyciel usłyszał zarzut doprowadzenia małoletniej do obcowania płciowego. Informację na temat sprawy zamieścił na Twitterze zamieścił dziennikarz TOK FM Sebastian Wierciak. Jak napisał, 60-letni nauczyciel fizyki z Gimnazjum nr 34 w Szczecinie został aresztowany na trzy miesiące.

60-latek usłyszał zarzut doprowadzenia małoletniej pokrzywdzonej do obcowania płciowego. Do molestowania miało dochodzić w szkolnym kantorku. Jednocześnie poszkodowanych uczennic może być więcej.

Radio Szczecin rozmawiało z kolei z rzeczniczką Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Jolantą Biranowską-Sochalską, która potwierdziła, że toczy się takie postępowanie. Nie chciała jednak potwierdzać informacji, że sprawa dotyczy nauczyciela, tłumacząc to dobrem śledztwa.

Rzeczniczka prokuratury wskazała jedynie, że na wniosek prokuratora mężczyzna trafił na trzy miesiące do aresztu.
Źródło info i foto: Gazeta.pl

31-letni Szwed budował reaktor

31-letni Szwed został zatrzymany przez policję za próbę budowy reaktora atomowego w mieszkaniu w Aengelholm na zachodnim wybrzeżu Szwecji. W kuchni mężczyzny znaleziono sprzęt oraz materiały radioaktywne, które fizyk-amator zamówił przez internet. „Interesuje się tym, eksperymentowałem trochę przez około pół roku. Kiedy zjawiła się policja, pomyślałem, że to poważna sprawa” – powiedział zatrzymany mężczyzna. Wcześniej Szwed nie ukrywał, że chce rozszczepić atomy. Swoje doświadczenia opisywał na blogu. Sam wysłał nawet e-maila do szwedzkiego Urzędu Kontroli Radioaktywności z pytaniem, czy tego rodzaju eksperymenty z materiałami radioaktywnymi można legalnie wykonywać w domu. Wówczas eksperci nabrali podejrzeń i wraz z policją pojawili się w mieszkaniu mężczyzny. Żródło info i foto: zetnews.pl

Dariusz Rezaie zastrzelony przez pomyłkę?

Człowiek zastrzelony w sobotę w Teheranie to nie fizyk, specjalista z dziedziny atomistyki, ale student elektroniki – podały irańskie media państwowe. 35-letni Dariusz Rezaie został zastrzelony przed swoim domem przez dwóch mężczyzn jadących na tym samym motocyklu. Jego żona i dziecko zostały ranne w ataku. Nieznane są motywy sprawców – podano. Wcześniej agencja ISNA informowała, że ofiarą zabójstwa był wykładowca uniwersytecki z doktoratem z fizyki, specjalista z dziedziny atomistyki. – „Irański naukowiec w dziedzinie atomistyki został dziś zamordowany przed swoim domem, a jego żonę raniono. Zastrzelił go motocyklista” – pisała agencja. Żródło info i foto: tvn24.pl