Posts Tagged “Gdańsk”

Do aresztu trafi 55-letni mężczyzna, któremu prokuratura zarzuciła molestowanie seksualne małoletniego chłopca – zdecydował w sobotę Sąd Rejonowy w Gdańsku. Jego decyzja nie jest prawomocna. Podejrzany nie przyznał się do winy.

Jak powiedziała w sobotę rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk, 55-latkowi postawiono trzy zarzuty o doprowadzenie małoletniego chłopca poniżej 15. roku życia do poddania się innej czynności seksualnej. Przestępstwo to jest zagrożone karą do 12 lat więzienia.

Dwóch z tych czynów mężczyzna miał się dopuścić w lipcu na obozie, a trzeciego w czwartek w Gdańsku na Wyspie Sobieszewskiej, gdzie został zatrzymany.

Podsłuch od mamy

- Ostatni czyn podejrzanego nie ma nic wspólnego z trwającym obecnie na Wyspie Sobieszewskiej Zlotem Związku Harcerstwa Polskiego. Do zatrzymania mężczyzny doszło poza terenem Zlotu ZHP, sam pokrzywdzony nie jest też uczestnikiem tego zjazdu harcerzy – podkreśliła Wawryniuk.

Podejrzany nie przyznał się do winy. Złożył śledczym wyjaśnienia. Według lokalnych mediów 55-letni mężczyzna jest znanym animatorem kultury w Gdańsku, a do jego zatrzymania miało dojść dzięki inicjatywie matki pokrzywdzonego, która w porozumieniu z agencją detektywistyczną wyposażyła syna w sprzęt podsłuchowy przed spotkaniem z 55-latkiem w czwartek w Gdańsku.
Źródło info i foto: polsatnews.pl

Comments Brak komentarzy »

Znany w Trójmieście animator kultury od lat pracujący z dziećmi i młodzieżą został w czwartek po południu zatrzymany na Wyspie Sobieszewskiej w Gdańsku, gdzie trwa zlot harcerzy. Matka chłopca: Marek W. molestował moje dziecko. W sobotę mężczyzna dostał prokuratorskie zarzuty.

Sprawę molestowania ujawniła matka 14-letniego chłopca, który miesiąc temu przebywał na obozie sportowym w Olecku, gdzie również był obecny Marek W. 55-latek jest znanym w Trójmieście animatorem kultury, którego fundacja angażuje się w rozmaite wydarzenia kulturalne organizowane m.in. w szkołach, organizacjach dla młodzieży czy placówkach oświatowych.

Spotkanie z ofiarą

Po obozie Marek W. miał zadzwonić do matki chłopca przedstawiając się jako psycholog dziecięcy.

– Przekonywał mnie, że mój syn jest zamknięty w sobie i potrzebuje pracy z psychologiem. Umówiliśmy się na spotkanie – opowiada matka chłopca, która chce zachować anonimowość. – W trakcie spotkania zauważyłam, że w obecności mężczyzny moje dziecko zaczęło zachowywać się bardzo nerwowo, a Marek W. próbował manipulować jego wypowiedziami. Po wizycie syn powiedział mi, że na obozie sportowym był molestowany – opowiada kobieta.
Źródło info i foto: Wyborcza.pl

Comments Brak komentarzy »

Funkcjonariusze Izby Administracji Skarbowej z Gdańska wzięli udział w operacji DEMETER IV. W ramach działań w portach Gdyni i Gdańska oraz na drogach województwa pomorskiego zatrzymano przeszło 1000 ton odpadów nielegalnie sprowadzonych z Wielkiej Brytanii.

Z inicjatywy Światowej Organizacji Ceł (WCO) od 4 czerwca do 8 lipca tego roku funkcjonariusze Izby Administracji Skarbowej w Gdańsku brali czynny udział w ogólnoświatowej operacji pod nazwą DEMETER IV. Akcja miała na celu kontrolę transgranicznego przemieszczania odpadów w obrocie morskim i lądowym. To element działań Krajowej Administracji Skarbowej, która także zajmuje się ochroną zdrowia i życia ludzi, zwierząt i roślin oraz ochroną środowiska naturalnego.

W trakcie operacji przeprowadzono łącznie przeszło 1000 kontroli. W ramach działań na drogach województwa pomorskiego kontroli poddano przeszło 800 pojazdów. Niektóre kontrole prowadzone były przy współudziale funkcjonariuszy Straży Granicznej (SG) i inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego (ITD.)
Źródło info i foto: Gazeta.pl

Comments Brak komentarzy »

Iwona Wieczorek przepadła bez śladu w nocy z 16 na 17 lipca 2010 roku. Znajomi widzieli ją po raz ostatni o 2:50 nad ranem. Potem mignęła jeszcze na monitoringu, od domu dzieliło ją 20 minut. W tej sprawie nadal więcej jest pytań niż odpowiedzi. Sprawą Iwony Wieczorek żyła cała Polska. Właśnie mija 8 lat od jej zniknięcia, dziewczyna zaginęła w nocy z 16 na 17 lipca 2010 roku w Gdańsku. 19-letnia blondynka przepadła bez śladu. Mimo że to jedno z najgłośniejszych zaginięć, śledczy nie ustalili, co tak naprawdę się stało. Iwona jakby rozpłynęła się w powietrzu.

Iwona Wieczorek zaginęła w drodze z imprezy w Sopocie do swojego domu w Gdańsku. Wieczór spędziła z koleżanką Adrią oraz trzema poznanymi niedawno kolegami: Adrianem, Markiem i Pawłem. Bawili się razem w klubie Dream Club. Ostatni raz widzieli ją ok. 2:50 nad ranem. Po kłótni opuściła klub i udała się w stronę domu.

Między 3 a 4 rano rozmawiała jeszcze z koleżanką przez telefon. Monitoring miejski zarejestrował, jak idzie nadmorskim deptakiem w rejonie Jelitkowa, jednej z dzielnic Gdańska. Miała na sobie dwubarwny strój, a w ręku trzymała buty i torebkę. Ślad po niej urywa się o godz. 4:12, gdy miejski monitoring zarejestrował, jak dziewczyna przechodziła w okolicy wejścia na plażę numer 63. Od domu dzieliło ją 20 minut. Potem zniknęła.

7 lat po całym zdarzeniu policja nagle pokazała szokujące nagranie tzw.: “mężczyzny z ręcznikiem”, który szedł za zaginioną. Świadek – który być może jako ostatni widział dziewczynę – nigdy nie został odnaleziony. Na nagraniu widać, jak wychodzi z jednego z klubów w Gdańsku. Później ten sam mężczyzna został zarejestrowany jak idzie nadmorską alejką tuż za zaginioną Iwoną.
Źródło info i foto: wp.pl

Comments Brak komentarzy »

Po pościgu policjanci zatrzymali sprawcę potrącenia funkcjonariusza na Dolnym Mieście w Gdańsku. Wcześniej w jego kierunku policjanci oddali strzały. Mężczyzna był poszukiwany w związku z pobiciem mężczyzny przy ul. Jaskółczej. Jak podał “Dziennik Bałtycki”, po godz. 19 we wtorek służby otrzymały zgłoszenie o bójce na Dolnym Mieście. Policjanci na miejscu zdarzenia znaleźli zakrwawionego mężczyznę.

Rozpoczęły się poszukiwania sprawcy rozboju, który mógł mieć przy sobie broń lub inne niebezpieczne narzędzie. Rannej ofierze pomocy udzielili wezwani na miejsce ratownicy medyczni.

Funkcjonariuszom udało się trafić na ślad sprawcy, który wsiadał do volkswagena golfa. Gdy policjanci podjęli próbę jego zatrzymania, on nie reagował na ich komendy i potrącił jednego ze śledczych. Wówczas funkcjonariusze wyciągnęli broń palną i oddali strzały w kierunku poszukiwanego mężczyzny.

Według portalu Trojmiasto.pl, po krótkim pościgu policjanci zatrzymali sprawcę rozboju. Śledczy ustalają przebieg i przyczyny napadu.
Źródło info i foto: Radio ZET.pl

Comments Brak komentarzy »

Gdańska policja poszukuje mężczyzny, który może mieć związek z ubiegłotygodniowym napadem o charakterze seksualnym na kobietę. Doszło do tego na klatce schodowej jednego z domów w Gdańsku Oliwie. Policja upubliczniła wizerunek mężczyzny. Policja i prokuratura nie informują o szczegółach zdarzenia. PAP nieoficjalnie ustaliła, że do napaści na kobietę doszło na klatce schodowej jednego z domów przy al. Grunwaldzkiej na terenie gdańskiej Oliwy.

Policjanci upublicznili film oraz zdjęcia i portret pamięciowy przedstawiające mężczyznę, który może mieć związek ze zdarzeniem. Zaapelowali o wszelkie informacje mogące pomóc w ustaleniu jego tożsamości. “Zapewniamy anonimowość” – zaznaczyli policjanci. Mężczyzna ma około 25-28 lat, ok. 170-180 cm wzrostu, włosy do ramion, a oczy niebieskie. W dniu zdarzenia ubrany był w zielony t-shirt, spodnie do uda białe w hawajskie wzory, na stopach klapki – poinformowała Karina Kamińska, oficer prasowa Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

W nieoficjalnych rozmowach z Onetem policjanci potwierdzają, że jednym z zatrzymanych jest wnuk Lecha Wałęsy. Chodzi o pobicie dwóch obywateli Szwecji, do którego doszło kilka dni temu w centrum Gdańska. Jak informują nas prokuratorzy, dzisiaj o 16 rozpoczną się przesłuchania trzech podejrzanych w tej sprawie. Grozi im do 12 lat więzienia.

O pobiciu dwóch Szwedów na ulicy Katarzynki w Gdańsku pisaliśmy kilka dni temu w Onecie. Mężczyźni zostali zaatakowani przez trzech napastników, którzy zabrali im telefon komórkowy. Obywatele Szwecji trafili do szpitala, jeden z nich miał poważniejsze obrażenia i musiał pozostawać pod opieką lekarzy kilka dni.

Dysponując nagraniami z monitoringu, policjanci wytypowali podejrzanych i zatrzymali trzech mężczyzn, w wieku 21, 23 i 24 lat. Jeden z nich trafił do aresztu prosto ze swojego mieszkania, dwóch pozostałych policjanci ujęli na Trakcie św. Wojciecha w Gdańsku.

Wczoraj Wirtualna Polska i Radio Gdańsk poinformowały, że jeden z zatrzymanych jest wnukiem Lecha Wałęsy. Dzisiaj policjanci w nieoficjalnych rozmowach z nami potwierdzają tę informację, ale nie chcą podawać więcej szczegółów.

Podejrzani o pobicie obywateli Szwecji mężczyźni usłyszą zarzut rozboju. Sprawcom grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Jak mówi nam rzecznik gdańskiej prokuratury, przesłuchania podejrzanych rozpoczną się dzisiaj o godzinie 16. Najprawdopodobniej dzisiaj śledczy zawnioskują do sądu o tymczasowy areszt.
Źródło info i foto: onet.pl

Comments Brak komentarzy »

Niemiecka flaga z domalowaną swastyką i napis po angielsku “Niemieckie obozy śmierci” pojawiły się w Gdańsku na murze przy ujściu Motławy. Napis już został zamalowany, a sprawą zajęła się policja. Śledztwo prowadzone jest pod kątem “propagowania faszyzmu”.

- Miejsce objęte jest monitoringiem. Zwróciliśmy się do właściciela o jego zabezpieczenie. Być może sprawcy przestępstwa są widoczni na nagraniach – powiedziała Karina Kamińska z policji w Gdańsku.
Źródło info i foto: Dziennik.pl

Comments Brak komentarzy »

Mroczne oblicze znanego trenera personalnego z Gdańska wyszło na jaw! Jego dziewczyna Katarzyna Dziedzic zamieściła poruszający wpis, w którym wyznała, że została przez niego dotkliwie pobita. – Wpadł w szał. Był pijany, codziennie sporo pił. Rzucił się na mnie. Byłam przekonana, że mnie zabije – powiedziała w rozmowie z Fakt24 kobieta. Damski bokser został już zatrzymany przez policję.

Na jednym z profili na Instagramie pod nazwą @prawda_ pojawiło się wstrząsające wyznanie Katarzyny Dziedzic – dziewczyny trenera personalnego, instruktora samoobrony i krav magi – Miłosza P. Kobieta napisała, że jej partner dotkliwie ją pobił.

- „Zmasakrował mi twarz, połamał nos, rozciął łuk brwiowy, obił ręce i nogi, bił moją głową o podłogę. Kiedy byłam cała zakrwawiona, uciekł z mieszkania” – relacjonuje Katarzyna.

Kobieta opublikowała także zdjęcie obdukcji lekarskiej, z której wynika, że ma złamaną czaszkę, liczne stłuczenia i urazy.

Do brutalnego pobicia miało dojść w sobotę. – Wymieniał wiadomości z jedną klientek, zajrzałam do jego telefonu – opowiada dziennikarzom Fakt24.pl Katarzyna Dziedzic. – Wtedy wpadł w szał. Był pijany, codziennie sporo pił. Rzucił się na mnie. Byłam przekonana, że mnie zabije – relacjonuje makabryczne zdarzenia kobieta.

Kobieta od dawna miała otrzymywać sygnały, że to damski bokser. Uczucie było jednak silniejsze… – Słyszałam o tym, jak traktował swoje partnerki. Zapytany o to mówił, że to nagonka na jego osobę… – mówi nam Dziedzic. – Teraz już wiem, że to nieprawda. Nade mną znęcał się psychicznie. Odizolował mnie od znajomych, rodziny, wpadłam w depresję. Aby uciec przed jego fatalną opinią, przeprowadziliśmy się do Gdańska z Olsztyna.

Miłosz. P został zatrzymany przez policję. – Mężczyzna usłyszy zarzut uszkodzenia ciała, a policjanci doprowadzą go do prokuratora z wnioskiem o zastosowanie wobec niego policyjnego dozoru, zakazu zbliżania się oraz kontaktowania się z pokrzywdzoną – mówi Fakt24 asp. Karina Kamińska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Miłoszowi P. grożą dwa lata więzienia.
Źródło info i foto: Fakt.pl

Comments Brak komentarzy »

W Gdańsku Brzeźnie wyłowiono ciało ok. 50-letniej kobiety. Trwa ustalanie jej tożsamości – pisze “Dziennik Bałtycki”. Ciało kobiety dryfujące na wodzie zauważyli przechodnie. Policjanci ustalają tożsamość kobiety.
Źródło info i foto: interia.pl

Comments Brak komentarzy »