Posts Tagged “Gruby”

Policja zatrzymała mężczyznę podejrzanego o zabójstwo dwójki Polaków na południu Francji. Jak się okazało, to poszukiwany w Polsce listem gończym Artur P., ps. “Gruby”. Śmierć Polaków potwierdza ministerstwo spraw zagranicznych.

- Według informacji posiadanych przez nasze służby konsularne, w piątek, w miejscowości Manosque, ofiarą zabójstwa padło dwoje obywateli RP pochodzących z Lublina – poinformował redakcję Kontaktu 24 Marcin Wojciechowski, rzecznik prasowy MSZ.

- Aktualnie okoliczności zdarzenia wyjaśniane są przez miejscowe organy wymiaru sprawiedliwości. Sprawa jest monitorowana przez Konsulat Generalny RP w Lyonie – dodał.

Podejrzany zatrzymany

Więcej o całym zdarzeniu piszą francuskie media. Według serwisu metronews.fr, zabici to mężczyzna i kobieta. Z kolei jak donosi serwis LaProvence.com, policja zatrzymała podejrzanego o zabójstwo 40-letniego mężczyznę. Ma nim być poszukiwany od grudnia 2012 roku listem gończym w Polsce Artur P. , pseudonim “Gruby”.

Mężczyzna podczas ataku miał znajdować się pod wpływem alkoholu, a swoje ofiary potraktować wyjątkowo brutalnie. W Polsce “Gruby” był poszukiwany za rozboje i włamania. Zatrzymana została też 51-letnia kobieta, również Polka, która nie próbowała zapobiec brutalnemu atakowi na dwoje zmarłych. Policja wciąż stara się ustalić przyczyny tragedii. Przesłuchiwani są kolejni świadkowie.
Żródło info i foto: kontakt24.tvn24.pl

Comments Brak komentarzy »

Pewien farmaceuta z Florydy został zatrzymany po wybuchu afery z nielegalnym rozprowadzaniem leków na receptę, wartych w sumie 40 milionów dolarów. Mężczyzna przebywa w areszcie domowym, gdyż jest zbyt otyły, by pójść do więzienia. Teraz prosi sędziego o złagodzenie wyroku. Ważący 250 kilogramów mężczyzna, który przebywa w areszcie domowym za udział w zakrojonym na szeroką skalę oszustwie – nielegalnym rozprowadzaniu leków dostępnych na receptę – pojawił się w sądzie, prosząc o nadzwyczajne złagodzenie kary. Według jego obrońcy, 70-letni Steven Goodman jest zbyt schorowany i otyły, by opuszczać swój dom, zatem nałożony na niego areszt domowy jest zbędny.
Żródło info i foto: onet.pl

Comments Brak komentarzy »

To gang mokotowski stał za serią podpaleń samochodów dostawczych na terenie stołecznego Mokotowa – dowiedział się portal tvp.info. W tej sprawie zatrzymano jednego z liderów bandy – Artura N. ps. Gruby vel Jogi. Mężczyzna został zatrzymany przedwczoraj, ukrywał się m.in. w szpitalu psychiatrycznym. Według naszych informacji śledztwo to przejmie od prokuratury rejonowej, stołeczna Prokuratura Apelacyjna. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy na terenie Mokotowa spłonęło co najmniej pięć samochody dostawczych, należących do przedsiębiorców handlujących owocami, warzywami i kwiatami w ruchliwych punktach dzielnicy.

Według nieoficjalnych szacunków biznes ten przynosi dość duże zyski, tym bardziej, że wielu właścicieli mobilnych straganów nie płaci podatków za swoją działalność, a koszty minimalizuje zatrudniając za niewielkie pieniądze cudzoziemców zza wschodniej granicy, najczęściej Ukraińców. Pracują oni nawet po 12 godzin na dobę. Prawdopodobnie zyski osiągane przez przedsiębiorców zwróciły na siebie uwagę gangu mokotowskiego. Grupa ta jest znana z tego, że w celu zdobycia haraczu nie stroni od używania brutalnych metod. Jeden ze skruszonych członków bandy opowiadał kiedyś prokuratorom, że w dzielnicy płacą prawie wszyscy, do których „Mokotowscy” zwrócili się z propozycją nie do odrzucenia.

Płać, lub płoń

Tak miało być i tym razem. Z ustaleń prokuratury wynika, że do jednego z przedsiębiorców zwrócił się Artur N. Miał zażądać od niego jednorazowej opłaty za prowadzenie działalności w wy. kilkudziesięciu tys. zł oraz miesięcznych „składek” po ok. 2 tys. dolarów. Gdy ten odmówił, nieznaniu sprawcy zaczęli podpalać jego samochody. – Mężczyzna zdecydował się zawiadomić policję i prokuraturę. Znał już wcześniej Artura N. i wiedział, kim jest oraz czym się zajmuje.; Aby nie dopuścić do eskalacji przemocy zdecydowaliśmy się na zatrzymanie N. Usłyszał on zarzut zlecenia podpalenia jednego pojazdu celem zdobycia haraczu. Nie przyznał się do zarzutu – mówi prok. Wojciech Sołdaczuk, wiceszef Prokuratury Rejonowej Warszawa Mokotów.

Ucieczka w chorobę psychiczną?

Artur N. został namierzony w szpitalu psychiatrycznym przy ul. Sobieskiego. Lekarze uznali, że nie ma przeszkód, aby został zatrzymany i przesłuchany. Nieoficjalnie wiadomo, że mokotowscy gangsterzy często w razie kłopotów szukali azylu w szpitalach psychiatrycznych, licząc, że zdobędą zaświadczenia o ograniczonej lub zniesionej poczytalności. Z ustaleń tvp.info wynika, że w znanym szpitalu przy Sobieskiego pojawiał się na kilkudniowe leczenie jeden z ważniejszych watażków gangu. Artur N. został aresztowany na 3 miesiące. Trwa poszukiwanie jego wspólników.

Przeżył zamach

Artur N. ps. Jogi. ważną postacią mokotowskiego półświatka. Według skruszonych przestępców był on specjalistą od zadań specjalnych grupy. Przypisywano mu udział w kilku gangsterskich egzekucjach, ale nie usłyszał za to żadnych zarzutów. Przed 12 laty, cudem uniknął śmierci, gdy płatny zabójca chciał zamordować Tomasza S. ps. Komandos w centrum handlowym Klif na warszawskiej Woli. „Komandos” skutecznie salwował się ucieczką, ale kule kilera dosięgły Krzysztofa B. i Artura M. ps. Budyń. „Jogi” trafił do szpitala z dwiema ranami postrzałowymi prawego barku. Policjanci odnotowali jeszcze, że przed przyjazdem pogotowia Artur N. zjadł kartę SIM ze swojego telefonu. Żródło info i foto: TVP.info

Comments Brak komentarzy »

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością samochodową zatrzymali 38-letniego Adama G. ps. “Gruby”. Mężczyzna był poszukiwany na podstawie nakazu doprowadzenia, w celu odbycia kary więzienia za paserstwo samochodów. Było to już kolejne zatrzymanie „Grubego”, w ciągu ostatnich kilku lat. 38-letni Adam G. ps. “Gruby” ma bogatą kartotekę w policyjnej bazie danych i jest doskonale znany stołecznym policjantom. Ostatnio zatrzymany został dwa lata temu w charakterze podejrzanego o kradzieże samochodów. W tym czasie toczyła się już przeciwko niemu sprawa w sądzie w związku z podejrzeniem kradzieży z włamaniem do aut. Z ustaleń policjantów wynikało, że mężczyzna może mieć na swoim koncie siedem przestępstw. Terenem jego działania była Warszawa i okoliczne powiaty, a łupem padały różne marki pojazdów, między innymi skoda, opel, toyota, kia. Mając zebrane materiały dowodowe przeciwko Adamowi G., stołeczni policjanci zatrzymali mężczyznę. Sprawa trafiła do sądu, który udowodnił mężczyźnie paserstwo samochodów i skazał go na karę więzienia. Gdy w wyznaczonym terminie „Gruby” nie zgłosił się do Zakładu Karnego, sąd wydał za nim nakaz doprowadzenia. Żródło info i foto: Policja.pl

Comments Brak komentarzy »

Centralne Biuro Śledcze zatrzymało w Warszawie trzech członków grupy przestępczej o charakterze zbrojnym, zajmującej się produkcją, przemytem oraz handlem narkotykami, głównie kokainą i amfetaminą – poinformowała w sobotę Komenda Główna Policji. Przemysław K., pseud. “Skała”, Marcin K., pseud. “Gruby”, oraz Andrzej W. zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy CBŚ i policjantów KSP na jednym z warszawskich osiedli. Mieli przy sobie fałszywe dowody osobiste, prawa jazdy i kilkadziesiąt telefonów komórkowych – powiedział Karol Jakubowski z zespołu prasowego KGP. Po przeszukaniu jednego z mieszkań, w którym przebywał “Skała”, funkcjonariusze odnaleźli 1,5 kg kokainy oraz prawie 12 tys. euro. – “Zatrzymani mężczyźni stanowili trzon tzw. grupy ciechanowsko-pułtuskiej, zajmującej się produkcją i handlem narkotykami” – powiedział Jakubowski. Żródło info i foto: tvn24.pl

Comments Brak komentarzy »

Sześcioro członków szajki zajmującej się kradzieżą samochodów w Polsce, ale także w Niemczech, zatrzymali stołeczni policjanci. Przestępcy ukrywali auta w “dziupli” pod Włocławkiem. Jak powiedział Mariusz Mrozek z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji, w ręce funkcjonariuszy wpadli m.in. dwaj złodzieje i osoby zajmujące się sprzedażą, czyli paserstwem skradzionych aut i części samochodowych. Cała sprawa rozpoczęła się na początku marca, gdy w Wilanowie i na Mokotowie zostały skradzione dwa auta marki BMW. Policjanci namierzyli samochody, gdy złodzieje jechali do “dziupli”. W akcji brał udział m.in. policyjny helikopter. “Zatrzymany został 39-letni Adam G. pseud. “Benek” oraz 34-letni Michał J. pseud. “Gruby”. Razem z nimi wpadła 27-letnia Agnieszka J., podejrzewana o pomocnictwo w zbyciu jednego ze skradzionych pojazdów” – zaznaczył Mrozek. Żródło info i foto: Radio ZET.pl

Comments Brak komentarzy »

Policjanci Centralnego Biura Śledczego KGP zatrzymali Marcina B. ps. “Bina” vel “Gruby”. Mężczyzna ma na swoim koncie udział w grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, której przewodził Rafał S. ps. “Szkatuła”. Za Marcinem B. wystawiono Europejski Nakaz Aresztowania i list gończy w związku z wyłudzaniem haraczy oraz obrotem środkami odurzającymi. Z informacji zebranych przez policjantów CBŚ wynikało, że Marcin B. wywodził się z grupy warszawskich pseudokibiców powiązanych z jednym z klubów piłkarskich w stolicy. Jeszcze przed 2009 rokiem należał do ścisłego kierownictwa jednej z najliczniejszych i najbardziej zdeterminowanych grup przestępczych o charakterze zbrojnym, tak zwanej „grupy szkatułowej”, której przewodził Rafał S. ps. Szkatuła. „Gruby” był odpowiedzialny między innymi za ściąganie haraczy z agencji towarzyskich oraz prostytutek. Zajmował się także wprowadzaniem do obrotu środków odurzających. Żródło info i foto: Policja.pl

Comments Brak komentarzy »

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością samochodową stołecznej Policji zatrzymali 32-letniego Tomasza B. ps. Gruby i 30-letniego Marcina K. ps. Pajda, podejrzewanych o kradzież hondy jazz wartej około 55 tys. złotych. Podczas policyjnej realizacji funkcjonariusze odzyskali skradziony samochód i zlikwidowali „dziuplę” samochodową w powiecie otwockim. Sąd zdecydował o zastosowaniu wobec zatrzymanych trzymiesięcznego tymczasowego aresztowania. Funkcjonariusze stołecznej „samochodówki” podczas działań wymierzonych w złodziei samochodów zatrzymali na Pradze Południe „Grubego” i „Pajdę”, którym zarzuca się kradzież hondy jazz wartej około 55 tys. złotych. Auto skradziono 13 listopada z ul. Mandarynki w Warszawie. Przy zatrzymanych zabezpieczono urządzenia elektroniczne służące do kradzieży samochodów, łamaki, części samochodowe, telefony komórkowe i laptopy z oprogramowaniem do neutralizacji elektronicznych zabezpieczeń przeciwkradzieżowych. Żródło info i foto: Policja.pl

Comments Brak komentarzy »

Hiszpańscy śledczy są w szoku, bo nigdy czegoś takiego jeszcze nie widzieli. Ciało pokryte ranami po przypalaniu zapalniczką, między palcami rąk i stóp głębokie dziury od żyłek, drutu i mięśnie porozrywane obcęgami. Hiszpańska policja uwolniła 39-letniego Polaka o pseudonimie Gruby, który był przez osiem dni więziony i torturowany przez członków gangu zajmującego się handlem narkotykami. Dramat Polaka rozgrywał się w domu w miejscowości Manilva na południu Hiszpanii. Według nieoficjalnych informacji, “Gruby” był winien gangsterom 20 tysięcy euro. – “Hiszpańska policja trafiła na trop grupy dzięki dokładnym informacjom z CBŚ” – mówi Karol Jabłoński z Komendy Głównej Policji. Na razie śledczy nie ujawniają dalszych szczegółów sprawy. Żródło info i foto: se.pl

Comments Brak komentarzy »

36-letniego Adama G. ps. Gruby zatrzymali stołeczni policjanci. Mężczyzna wpadł w zasadzkę zorganizowaną w lesie pod Wołominem. Przyprowadził właśnie do „dziupli” skradzioną na warszawskim Mokotowie mazdę wartą 100 tys. zł. Mężczyzna ten był już kilkakrotnie zatrzymywany w podobnych sprawach. Dzięki bardzo dobremu rozpoznaniu środowiska złodziei samochodów policjanci przygotowali zasadzkę w kompleksie leśnym, ich celem było zatrzymanie osoby odpowiedzialnej za kradzież mazdy i odzyskanie auta. Późnym wieczorem na obserwowany teren wjechał skradziony samochód. Miejsce zasadzki otoczone było przez policjantów wydziału realizacyjnego KSP. Żródło info i foto: Policja.pl

Comments Brak komentarzy »