Aktor Arnold Schwarzenegger zaatakowany w Johannesburgu

Atak na 71-letniego kulturystę, gwiazdora kina akcji i byłego gubernatora Kalifornii miał miejsce na dorocznej gali Arnold Classic Africa, zawodach w 90 dyscyplinach sportowych. Gdy Schwarzenegger wstał od stolika, by zrobić zdjęcie telefonem, podbiegł do niego mężczyzna, który z wyskoku kopnął go obydwiema nogami w plecy. Aktor wkrótce napisał „Dobrze, że idiota nie przerwał mojego Snapchata”.

„Dziękuję za Wasze komentarze, ale nie ma się czym martwić” – napisał Schwarzenegger na Twitterze wkrótce potem. „Zorientowałem się, że ktoś mnie kopnął dopiero, gdy obejrzałem wideo, jak Wy wszyscy” – stwierdził kulturysta. Jak stwierdził „początkowo sądził, że ktoś potrącił go w tłumie”.

Atak nastąpił znienacka i wydawał się groźny. Schwarzenegger zniknął z kadru, jednak po kilkunastu sekundach zamieszania znowu siedział przy swoim stoliku. Dopiero po chwili ochrona uznała, że powinien opuścić halę sportową. Mężczyzna, który zaatakował, został wcześniej odsunięty przez ochroniarzy gwiazdora.

„Cieszę się, że idiota nie przerwał mojego Snapchata” – dodał aktor.
Źródło info i foto: polsatnews.pl

Chris Brown oskarżony o gwałt. Został zatrzymany w Paryżu

Amerykański piosenkarz Chris Brown został w poniedziałek zatrzymany w Paryżu. Jak poinformowała francuska policja, Brown i dwaj inni mężczyźni podejrzewani są o popełnienie gwałtu. O zatrzymaniu amerykańskiego gwiazdora R&B jako pierwszy poinformował magazyn „Closer”.

Według informacji, do których dotarła redakcja magazynu, trzech mężczyzn – dwóch pozostałych mężczyzn, którzy zostali zatrzymani razem z Brownem, to jego przyjaciel i ochroniarz – zostało zatrzymanych po tym, jak 24-latka zgłosiła się na policję i zeznała, że w nocy 15 stycznia została zgwałcona w apartamencie Browna w hotelu Mandarin Oriental. Jak informuje magazyn, kobieta miała powiedzieć, że spotkała mężczyzn wcześniej wieczorem w jednym z klubów nocnych. Reuters informuje, że ani Brown, ani nikt z jego agentów nie skomentował sprawy. Za gwałt we Francji grozi do 15 lat więzienia.

To nie pierwsze problemy amerykańskiego muzyka z prawem. W 2009 roku został skazany w sprawie związanej z przemocą domową, której ofiarą była jego ówczesna dziewczyna Rihanna. W roku 2014 został ponownie skazany na rok więzienia za pobicie mężczyzny w Waszyngtonie. Dwa lata później zaś Brown został zatrzymany za grożenie kobiecie bronią.
Źródło info i foto: tvn24.pl

Była kochanka oskarża Cristiano Ronaldo: „To psychopata”. Zapowiada pomoc ws. o gwałt

Była kochanka Cristiano Ronaldo Jasmine Lennard chce pomóc Kathryn Mayordze, która oskarżyła Portugalczyka o gwałt. Lennard twierdzi, że posiada nagrania, które mogą skompromitować i pogrążyć gwiazdora Juventusu.

Przypomnijmy. Jesienią ubiegłego roku Kathryn Mayorga złożyła pozew w sądzie przeciwko Ronaldo twierdząc, że podczas jednej z imprez w 2009 roku została zgwałcona. Szczegóły sprawy opisał „Der Spiegel”. Podkreślono, że Portugalczyk miał zapłacić kobiecie za milczenie 375 tysięcy dolarów, a sam wielokrotnie zmieniał zeznania. Pierwszą rozprawę zaplanowano na 21 stycznia.

Lennard o Ronaldo: To psychopata!

To może być tylko wierzchołek góry lodowej, bo po wyznaniu Mayorgi zaczęły zgłaszać się kolejne kobiety, które zarzucają CR7 gwałt. We wtorek oliwy do ognia dolała jeszcze była kochanka Portugalczyka, Jasmine Lennard.

– To piep***** psychopata! – napisała modelka na Twitterze. – Chcę pomóc Kathryn oraz jej prawnikom w sprawie przeciwko Ronaldo. Proszę o kontakt. Posiadam informacje, które mogą być przydatne – dodała.

Lennard podkreśliła, że posiada sms-y i maile, które mają pogrążyć Ronaldo. – Mam zapisane nagrania oraz wiadomości, jakie od niego otrzymałam i które mogą go skompromitować. Mam dosyć milczenia, nie mogę pozwolić, by uszło mu to na sucho – zapewniła.

Sprawa R. Kelly’ego

Ameryka żyje obecnie sprawą twórcy hitu „I believe I can fly” R. Kelly’ego. Muzyk miał m.in. posiadać pornografię dziecięcą, wykorzystywać seksualnie kobiety oraz dopuszczać się wobec nich przemocy psychicznej i fizycznej. W tamtejszej telewizji wyemitowano 6-odcinkowy program „Surviving R. Kelly” i to właśnie on skłonił do takiego wyznania Jasmine Lennard.
Źródło info i foto: Radio ZET.pl

Gwiazdor Gerard Depardieu przesłuchany w śledztwie ws. gwałtów i agresji seksualnej

Słynny francuski aktor Gerard Depardieu został we wtorek przesłuchany przez policję w ramach śledztwa w sprawie gwałtów i agresji seksualnej – poinformowały w środę źródła policyjne. Dodały, że aktora nie aresztowano. Śledztwo jest wynikiem złożenia w sierpniu br. skargi do prokuratury w Aix-en-Provence na południu kraju przez 22-letnią aktorkę. Oskarżyła ona 69-letniego Depardieu o gwałty i agresję seksualną.

Prokuratura w Aix-en-Provence wszczęła śledztwo i następnie przekazała je prokuraturze w Paryżu.

Aktor zaprzecza

Młoda aktorka i tancerka złożyła doniesienie na Depardieu, zeznając, że „była dwukrotnie wykorzystana seksualnie przez aktora w trakcie nieformalnej próby do przygotowywanego przedstawienia teatralnego”. Miało do tego dojść w paryskiej rezydencji Depardieu w VI dzielnicy 7 i 13 sierpnia – podawały francuskie media.

– Gerard Depardieu zaprzecza wszelkiej agresji i nie popełnił żadnego gwałtu – powiedział wtedy jego prawnik Herve Temime.

– Żałuję publicznego charakteru tej procedury, która powoduje poważny uszczerbek dla Gerarda Depardieu, co do którego jestem przekonany, że jego niewinność zostanie udowodniona – oświadczył Temime, wzywając do „maksymalnego umiaru w odniesieniu do praw wszystkich stron”.

Francuz, Rosjanin, Algierczyk?

Depardieu, aktor teatralny i filmowy, opuścił w 2012 roku Francję, by nie płacić 75-procentowego podatku dla osób bardzo zamożnych. Prezydent Rosji Władimir Putin, który nazywa go swoim przyjacielem, na początku stycznia 2013 roku wydał dekret nadający aktorowi rosyjskie obywatelstwo. Aktor uzyskał oficjalny meldunek w Sarańsku w Mordowii w europejskiej części Rosji. Jednakże pod koniec lutego br. ogłosił, że przeniesie się wkrótce do Algieru w Algierii.

Skarga przeciwko Depardieu wpisuje się w cykl spraw o gwałty i inne nadużycia seksualne w przemyśle filmowym. Rozpoczęły się one w październiku ubiegłego roku oskarżeniami ponad 70 kobiet pod adresem potentata amerykańskiej branży filmowej Harveya Weinsteina, dając początek społecznemu ruchowi #MeToo. Ruch ten skierowany był przeciw sprawcom seksualnego wykorzystywania kobiet, w tym przede wszystkim osobom zajmującym eksponowane stanowiska w branży rozrywkowej oraz w świecie polityki i biznesu.
Źródło info i foto: polsatnews.pl

Znany aktor młodego pokolenia z zarzutami. Grożą mu 3 lata więzienia

Bartosz G. (30 l.) ma poważne problemy z prawem. Aktor znany z takich seriali jak „Barwy szczęścia” czy „Czas honoru” usłyszał w prokuraturze zarzuty posiadania środków odurzających. Teraz grozi mu nawet trzy lata pozbawienia wolności.

Znany aktor miał się stawić w roli świadka 9 listopada w procesie dilera gwiazd Cezarego P. (50 l.), który oskarżony jest o handel kokainą. Sąd jednak nie odczytał jego nazwiska. Jak udało się nam ustalić, Bartosz nie pojawił się w Sądzie Rejonowym dla Warszawy Pragi-Południe, ponieważ prokuratura postawiła mu zarzut posiadania środków odurzających. W tym wypadku świadek ma prawo odmowy zeznań, które mogłyby obciążyć jego samego.

– Mogę potwierdzić, iż w toku dochodzenia nadzorowanego przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie w październiku 2018 r. Bartoszowi G. zostały przedstawione zarzuty. Zarzuty dotyczą posiadania przez ww. październiku 2015 r., listopadzie 2015 r., grudniu 2015 r. oraz styczniu, lutym, marcu i kwietniu 2016 r. środków odurzających w postaci kokainy, tj. przestępstwa określonego w art. 62 ust. 1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii – powiedział „Super Expressowi” Łukasz Łapczyński, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie.
Źródło info i foto: se.pl

Gérard Depardieu został oskarżony o gwałt i molestowanie seksualne przez młodą francuską aktorkę

Znany francuski aktor Gérard Depardieu został oskarżony o gwałt i molestowanie seksualne przez młodą francuską aktorkę – podał portal BBC, powołując się na źródła sądowe. – Depardieu zaprzecza wszelkim nadużyciom, podejmie współpracę w śledztwie i odpowie na każde pytanie – przekazał jego adwokat.

Śledztwo ws. aktora prowadzi paryska prokuratura. Jak informował adwokat Depardieu, skarga na jego klienta wpłynęła na policję w poniedziałek, 27 sierpnia.

Zarzuty wobec 69-latka zostały formalnie przekazane przez 22-letnią francuską aktorkę, która miała znać się z Depardieu, zanim miało dojść do seksualnych nadużyć – informuje BBC.

– Miałem długie spotkanie z Gérardem Depardieu i jestem całkowicie przekonany, że jego niewinność zostanie udowodniona – powiedział francuskim mediom jego adwokat Hervé Temime.

Gwałt miał mieć miejsce w sieprniu w jednej z paryskich rezydencji Depardieu – podał brytyjski portal.

Gérard Depardieu to jeden z najbardziej znanych francuskich aktorów na świecie. Zagrał w ponad 170 filmach, dzięki czemu zyskał światową sławę. Depardieu od 2013 r. przyjął z rąk prezydenta Rosji tamtejsze obywatelstwo. Przyczyną takiej decyzji aktora, była chęć ucieczki przed płaceniem we Francji zbyt wysokich podatków.
Źródło info i foto: TVP.info

Gwiazdor Steven Seagal został oskarżony o gwałt

Regina Simons, która pracowała w 1993 roku ze Stevenem Seagelem przy okazji kręcenia filmu „Na zabójczej ziemi”, oskarżyła aktora o gwałt.

18-letnia wówczas Regina Simons została zaproszona do domu Stevena Seagala na przyjęcie. Jak mówi, tuż po przybyciu na miejsce „zamarła”, ponieważ okazało się, że w posiadłości nie ma nikogo oprócz Seagala i niej. Wówczas aktor miał ją zgwałcić. „Byłam całkowicie zaskoczona. Łzy ciekły mi po twarzy, to bardzo bolało. Był trzy razy większy ode mnie” – opowiada. Simons przyznała ponadto, że zwierzyła się z tego w tamtym czasie jedynie biskupowi, ale ze względu na swoją wiarę (jest mormonką) i obawę przed piętnem związanym z tym zdarzeniem, zgłosiła sprawę na policję dopiero miesiąc temu.

Pod koniec listopada, po wybuchu afery z Harveyem Weinsteinem, Steven Seagal został kilkanaście razy oskarżony o molestowanie seksualne. Jenny McCarthy mówiła, że w trakcie prywatnego przesłuchania do filmu „Under Siege 2” poprosił ją, aby się rozebrała. Rzecznik prasowy Seagala zaprzeczył tym doniesieniom. O przykrych doświadczeniach z aktorem opowiedziała też Julianna Marguiles, którą Seagal miał zmuszać do uległości, pokazując swoją broń. Z kolei aktorka Portia de Rossi opisała swoje starania o rolę w filmie Stevena Seagala. „Moje decydujące przesłuchanie do filmu Stevena Seagala miało miejsce w jego biurze. Powiedział mi, jak ważna jest chemia poza ekranem, po czym kazał mi usiąść i rozpiął swoje skórzane spodnie. Wybiegłam i zawołałam moją agentkę. Ta, niewzruszona, odpowiedziała: Cóż, nie wiedziałam czy jest w twoim typie” – relacjonowała de Rossi.
Źródło info i foto: Wprost.pl

Bill Cosby przerywa milczenie. Nie będzie zeznawał w swojej sprawie

Amerykański komik Bill Cosby nie zamierza zeznawać na swoją korzyść w czasie procesu o molestowanie seksualne, który ruszy w czerwcu. Cosby poinformował o tym we wtorek. To jego pierwszy od dwóch lat komentarz w tej sprawie. 79-letni gwiazdor powiedział w rozmowie z radiem Sirius-XM, że kobiety, które oskarżyły go o molestowanie, uwzięły się na niego. Zasugerował, że w takim traktowaniu go rolę odegrał rasizm, ponieważ jest czarny.

Cosby odmówił skomentowania zbliżającego się procesu, powołując się na rady od swoich prawników. Zapytany, czy zamierza zeznawać, odpowiedział, że nie.

Narkotyki i gwałt

W przyszły poniedziałek ma zebrać się ława przysięgłych w związku z rozpoczynającym się 5 czerwca procesem Cosby’ego, który oskarżony jest o podanie w 2004 roku narkotyków Andrei Constand, byłej trenerce koszykówki, i gwałt na niej. Sprawa Constand jako jedyna zakończyła się aktem oskarżenia wobec Cosby’ego, choć około 60 kobiet twierdziło, że padły ofiarami komika. Do wielu napaści miało dojść wiele lat temu, część spraw się przedawniła. Cosby zaprzecza wszystkim zarzutom.

Córki i żona bronią Cosby’ego

Agencja Reutera przypomina, że ostatnio dwie córki aktora opublikowały oświadczenia, w których broniły ojca. Esna Cosby wyznała, że wierzy w niewinność ojca i że „rasizm odegrał dużą rolę we wszystkich aspektach tego skandalu”. Zapytany w radio, czy zgadza się z tym poglądem, odpowiedział: – Możliwe, możliwe. – Po prostu szczerze wierzę, że coś w tym może być – oświadczył.
Źródło info i foto: tvn24.pl

Aktor Shia LaBeouf aresztowany w czasie protestów przeciwko nowemu prezydentowi USA

Policja założyła gwiazdorowi kajdanki po tym, jak posprzeczał się z mężczyzną o odmiennych poglądach. Wedle doniesień amerykańskich mediów LaBeouf, którego nieznajomy poprosił o zapozowanie do zdjęcia, popchnął tego mężczyznę słysząc jego słowa „Hitler nie zrobił nic złego”. LaBeouf usłyszał zarzut napaści. Do zdarzenia doszło 26 stycznia rano. Aktor miał zerwać szalik 25-latkowi, podrapać mu twarz i popchnąć. Mężczyzna co prawda odmówił pomocy medycznej, ale sprawa i tak trafiła na policję.

Powodem bójki była polityka. Shia LeBeouf jest zagorzałym przeciwnikiem Donalda Trumpa. W ramach protestu przeciwko nowemu prezydentowi USA aktor umieścił kamerę na gmachu Museum of the Moving Image. Zachęcał przechodniów do podchodzenia i mówienia „On nas nie podzieli”.

Streaming nieprzerwanie przez całą kadencję

Projekt „He will not divide us” wystartował w piątek 20 stycznia, czyli w dzień składania przez Trumpa przysięgi. Akcja polega na prowadzonym na żywo streamingu online, dzięki któremu ludzie mogą za pośrednictwem kamery wykrzyczeć na cały świat hasło „On nas nie podzieli”. LaBeouf zapowiada, że akcja trwać będzie nieprzerwanie 24 godziny na dobę przez całą czteroletnią kadencję prezydencką Donalda Trumpa.
Żródło info i foto: polsatnews.pl

Były gwiazdor NFL, Darren Sharper, skazany na 20 lat więzienia

Na 20 lat pozbawienia wolności skazał sąd w Los Angeles byłą gwiazdę National Football League (NFL) Darrena Sharpera. Mężczyzna został uznany winnym seryjnych gwałtów. Na poczet zasądzonej kary zaliczono mu dwa lata, które spędził w więzieniu do chwili ogłoszenia ostatecznego wyroku.

Sharper był jedną z największych gwiazd zawodowej ligi futbolu amerykańskiego. Bronił barw Green Bay Packers, Minnesota Vikings i New Orleans Saints, a co najważniejsze, dwukrotnie wygrał Super Bowl, co zapewniło mu miejsce w historii. W 2010 roku ogłosił zakończenie kariery. Cztery lata później ponownie zrobiło się o nim głośno.

W 2014 roku Sharper został zatrzymany pod zarzutem wykorzystania seksualnego kobiet. Okazało się, że były sportowiec – wspólnie z dwoma kolegami – dopuścił się aż szesnastu gwałtów w czterech stanach. Ich metody działania zawsze były takie same: szli do klubu, zdobywali zaufanie swoich ofiar, dosypywali im środki odurzające do drinków, po czym prowadzili do hotelu.

W trakcie procesu 41-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów. Wyrok przyjął ze stoickim spokojem.
Żródło info i foto: Radio ZET.pl