Posts Tagged “gwiazdy”

Po tym, jak hollywoodzkie gwiazdy przerwały milczenie na temat producenta filmowego Harveya Weinsteina, wiele kobiet za pośrednictwem mediów społecznościowych wyznało, że również doświadczyło molestowania seksualnego. Na Twitterze powstał specjalny hashtag #MeToo, który ma pokazać, jak ogromna jest skala tego zjawiska.

Hashtag #MeToo (po polsku #jateż) zainicjowała Alyssa Milano, amerykańska aktorka i piosenkarka, która chciała zwrócić uwagę na skalę problemu, jakim jest prześladowanie kobiet. W niedzielę udostępniła na Twitterze krótką notatkę zachęcającą kobiety do wyznawania, czy w przeszłości były molestowane.

“Gdyby wszystkie kobiety, które były kiedyś molestowane seksualnie, napisały ‘ja też’ w swoich statusach, być może udałoby się pokazać ludziom, jaką skalę ma to zjawisko” – napisała w swoim poście Milano.

Ogólnoświatowy trend

Milano, która już wcześniej wypowiadała się na temat Harveya Weinsteina, swoim tweetem rozpoczęła ogólnoświatowy trend. W ciągu trzech dni jej wpis zyskał 57 tysięcy komentarzy i ponad 20 tysięcy udostępnień, a hasztag #MeToo przeniósł się także na inne portale społecznościowe.

“Prześladowanie nie jest komplementem. Sprawia, że muszę się cały czas się za siebie oglądać, by upewnić się, że nikt mnie nie śledzi po odrzuceniu zalotów”.

“Statystyki molestowania seksualnego i prześladowań są niskie, ponieważ ludzie tego nie zgłaszają. To zdarza się częściej, niż myślimy”.

“#MeToo łamie mi serce. Ból, którym tyle osób się dzieli, jest zatrważający. Niestety, nie jestem zaskoczona. Po prostu mam złamane serce”.

“Liczba osób współtworzących ten hashtag absolutnie łamie serce i fakt, że muszę wliczyć w to także siebie, jest jeszcze gorszy”.

Zachęcanie innych

Tylko w ciągu pierwszej doby w mediach społecznościowych pojawiło się ponad 12 milionów takich wyznań. Wiele osób uważa jednak, że skala problemu seksualnego molestowania kobiet jest znacznie większa. “Jeśli nie czujesz się komfortowo, pisząc ‘Ja też’, musisz wiedzieć dwie rzeczy: 1. Wierzę w Ciebie. 2. Nie musisz o tym mówić, by być odważna. Życie po takim zdarzeniu jest odważne” – napisała jedna z internautek.

“Zostałem zgwałcony, gdy miałem 9 lat, lecz wiele osób mówiło mi, że to tylko napaść. Tylko dlatego, że jestem mężczyzną”.

“Zamiast ‘chronić’ wasze matki, córki i siostry, uczcie swoich synów, ojców i braci tego, jak mają być lepszymi mężczyznami”.

“Drodzy Panowie, jeśli czytacie te tweety i się z nich śmiejecie lub je ignorujecie, to wiedzcie, że to wy jesteście problemem”.

Zarzuty molestowania

Dziennik “New York Times” 12 października poinformował, że hollywoodzki producent filmowy Harvey Weinstein w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat molestował seksualnie aktorki, asystentki i inne pracownice swojej firmy. Jego ofiarami miały być między innymi znane aktorki: Ashley Judd, Angelina Jolie i Gwyneth Paltrow. Według gazety, co najmniej ośmiu kobietom producent zapłacił za milczenie. 65-letni Weinstein wydał oświadczenie, w którym przeprosił za błędy, ale jednocześnie zapowiedział pozew sądowy przeciwko dziennikowi “New York Times”.
Źródło info i foto: tvn24.pl

Comments Brak komentarzy »

Skandal seksualny w Hollywood wstrząsnął światem amerykańskiego filmu i polityki. Kolejne aktorki twierdzą, że były molestowane przez słynnego producenta filmowego Harveya Weinsteina. Są wśród nich takie sławy jak Angelina Jolie i Gwyneth Paltrow.

W zeszłym tygodniu dziennik „New York Times” ujawnił, że w ciągu ostatnich 30 lat wiele kobiet zarzuciło Harveyowi Weinsteinowi napastowanie seksualne. Słynny producent zawarł w tym czasie osiem prywatnych ugód pozasądowych i wypłacił oskarżającym go kobietom odszkodowania. Były wśród nich pracownice jego firmy, aktorki i modelki.

Publikacja „New York Timesa” wywołała lawinę kolejnych oskarżeń. Angelina Jolie ujawniła, że jako młoda aktorka miała „nieprzyjemne doświadczenie” z Weinsteinem, po którym postanowiła nigdy więcej z nim nie współpracować. Gwyneth Paltrow napisała w oświadczeniu, że Weinstein po tym, jak uzyskała rolę w jego filmie, wezwał ją do swego pokoju hotelowego, gdzie napastował ją seksualnie. – Byłam wtedy jeszcze dzieciakiem, byłam przerażona – wyznała Paltrow.

Harvey Weinstein został zwolniony ze stanowiska przez jego firmę producencką. Wczoraj odeszła od niego żona. Przy okazji amerykańscy Republikanie skrytykowali Hillary Clinton za to, że dopiero po pięciu dniach od ujawnienia skandalu potępiła hollywoodzkiego potentata, który jest jej przyjacielem i darczyńcą Partii Demokratycznej.

Pytany, czy była sekretarz stanu zwróci dotacje, jakie otrzymała od Weinsteina na kampanię wyborczą, były kandydat na wiceprezydenta Tim Kaine odpowiedział, że kampania należy do przeszłości.
Źródło info i foto: TVP.info

Comments Brak komentarzy »

“21-letni mężczyzna przypadkowo wpadł to basenu w domu gwiazdy filmowej w Beverly Hills” – podaje portal Foxnews.com. Ciało martwego mężczyzny zostało znalezione w niedzielę rano w basenie w posiadłości Demi Moore, jak donosi portal TMZ. Mężczyzna miał 21 lat i prawdopodobnie utonął. Informację o tym, że tragiczny wypadek miał miejsce, potwierdza portal Foxnews.com.

Urzędnicy koronera potwierdzają, że 21-letni mężczyzna przypadkowo wpadł do basenu w domu gwiazdy filmowej w Beverly Hills. Porucznik Fred Corral powiedział, że ciało znaleziono o godz. 5:30 rano w niedzielę – czytamy.

W domu gwiazdy miała się wtedy odbywać impreza, jednak Demi Moore ani nikogo z jej rodziny prawdopodobnie nie było wtedy w posiadłości, jak podają informatorzy TMZ.com.

Mężczyzna, który zmarł, nie umiał pływać i wygląda na to, że poślizgnął się i wpadł do basenu – podaje źródło TMZ.

Według informatora portalu dozorca aktorki w sobotę wyprawił imprezę i zaprosił na nią ofiarę. W jej trakcie spożywano “ograniczone ilości alkoholu”. Podobno dozorca i inne osoby z jakiegoś powodu wyszły z domu, a wróciły dopiero nad ranem i znalazły mężczyznę martwego. Pod dom gwiazdy w niedzielę przyjechały wozy policyjne i koronera. Policja prowadzi w tej sprawie śledztwo.
Żródło info i foto: plotek.pl

Comments Brak komentarzy »

Członkinie popularnego japońskiego zespołu AKB48 zostały zaatakowane przez swojego fana piłą. ​Obydwie z ranami ciętymi zostały przewiezione do szpitala, gdzie natychmiast je operowano. Do zdarzenia doszło w mieście Takizawa, gdzie Rina Kawaei i Anna Iriyama spotkały się ze swoimi fanami. Niespodziewanie z tłumu nastolatków wyłonił się mężczyzna z piłą, który ranił młode gwiazdy w głowę i ręce. Obie trafiły do szpitala. Jak podaje manager zespołu, operacje przebiegły pomyślnie. Jednak koncert zaplanowany na dzisiejszy wieczór w Tokio został odwołany. Sprawca – 24-letni Satoru Umeta – został zatrzymany. Żródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

Polsce grozi seria procesów z największymi gwiazdami Hollywood. Aktorzy, którzy występują w filmie promującym naszą prezydencję w UE, nie podpisywali zgody na wykorzystywanie ich wizerunku w takim kontekście. Dwadzieścia siedem światowych sław – aktorzy, muzycy i top modelka – opowiada o Polsce jako pięknym i ciekawym kraju. Trudno o lepszą promocję. Ale Natalie Portman, Tom Hanks, Robert Redford, Linda Evangelista, Val Kilmer, John Cleese, Morgan Freeman i wielu innych nie wie, że promują polską prezydencję. Wczoraj minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski film z udziałem gwiazd zaprezentował jako materiał promocyjny. I zaraz zazgrzytało – szef dyplomacji nie był w stanie powiedzieć, czy ma zezwolenia gwiazd na wykorzystanie ich wizerunku. Żródło info i foto: Dziennik.pl

Comments Brak komentarzy »

Najlepsze systemy bezpieczeństwa i wyszkoleni ochroniarze nie dali rady polskiemu sprytowi. 29-letni Polak włamał się do domu Madonny i próbował wynieść wszystkie precjoza gwiazdy muzyki pop. Grzegorz Matlok od dawna śledził gwiazdę. Wykorzystał moment, gdy piosenkarka poleciała do USA i zakradł się do jej rezydencji w Londynie – pisze brytyjski “The Sun”. Mężczyzna wybił okno z boku dziesięciopiętrowej posiadłości gwiazdy i wtargnął do budynku. Plądrował pokoje, gdy wreszcie zauważyła go ochrona. Mężczyznę od razu zatrzymano i oskarżono o włamanie. Jeszcze dziś stanie przed sądem. Madonna będzie musiała mocno zmienić system ochrony. “To coś okropnego. Nikt nie powinien przeniknąć przez kordon bezpieczeństwa najsłynniejszej gwiazdy pop” – tłumaczy “The Sun” jeden z policjantów. Żródło info i foto: Dziennik.pl

Comments Brak komentarzy »

Właścicielka salonu piękności w Beverly Hills okradła kilka gwiazd Hollywood, między innymi Jennifer Aniston. “Coś takiego miało miejsce i nie było to miłe” – potwierdziła w czwartek aktorka w wywiadzie telewizyjnym. Wśród ofiar nieuczciwej właścicielki salonu piękności jest jeszcze kilka innych gwiazd światowego kina m.in. Liv Tyler, Halle Berry, Melanie Griffith i Anne Hathaway. Kobieta, jak twierdzi policja, kradła pieniądze z kart kredytowych swych bogatych klientek. Według portalu “Tmz.com”, w sumie w ciągu roku ukradła blisko 300 tysięcy dolarów, z czego 214 tysięcy samej Liv Tyler. Melanie Griffith zapowiedziała już, że będzie zeznawać w procesie właścicielki salonu piękności. Kobiecie grozi kara 25 lat pozbawienia wolności. Żródło info i foto: POLICYJNI.pl

Comments Brak komentarzy »

Aż 164 osobistości świata kultury z całego świata podpisały petycję w sprawie uwolnienia z aresztu Romana Polańskiego. Jednak z tego grona zaczynają się wykruszać wielkie gwiazdy kina. Pierwsza swój podpis wycofała nagradzana Oscarami Emma Thompson – pisze Dziennik.pl
Do zmiany zdania przekonała ją pewna studentka. Petycję domagającą się zwolnienia Romana Polańskiego ze szwajcarskiego aresztu ekstradycyjnego przygotował francuski filozof Bernard-Henri Levy. W pierwszym odruchu Emma Thompson dołączyła do ponad 160 osób, które złożyły podpis pod petycją. Jednak teraz podpis wycofała – pisze dziennik “The Independent”. Żródło info i foto: Dziennik.pl

Comments Brak komentarzy »

Zuchwały napad w centrum Paryża. Uzbrojony mężczyzna obrabował ekskluzywny sklep jubilerski. Jego łupem padły precjoza za 6 mln euro – podaje Radio ZET.pl
Mężczyzna w garniturze wszedł do salonu Choparda na Placu Vendom, wyciągnął broń i zmusił personel do oddania ok. 15 sztuk biżuterii. Policja oceniła jej wartość na 6 mln euro. Ale może sięgać nawet 10 mln euro. To i tak mniej niż biżuteria skradziona w grudniu ubiegłego roku ze sklepu jubilerskiego “Harry Winston” w centrum francuskiej stolicy. Tam złodzieje zrabowali klejnoty za 85 milionów euro. Firma Chopard pochodzi ze Szwajcarii. Znana jest z tego, że swoimi wyrobami zdobi gwiazdy kina. Jej wyroby prezentują się zwykle na festiwalu w Cannes.
Żródło info: Radio ZET.pl

Comments Brak komentarzy »