Posts Tagged “Harvey Weinstein”

Były potentat amerykańskiej branży filmowej Harvey Weinstein oświadczył we wtorek w trakcie rozprawy przed sądem wyższej instancji na nowojorskim Manhattanie, że nie jest winny stawianych mu zarzutów gwałtów i agresji seksualnej – podały nowojorskie media.

Ponad 70 kobiet obwinia 66-letniego Weinsteina o popełniane wobec nich na przestrzeni dziesięcioleci gwałty i inne nadużycia seksualne. Oskarżenia te, o których w ubiegłym roku doniosły jako pierwsze “New York Times” i “New Yorker”, dały początek społecznemu ruchowi #MeToo skierowanemu w sprawców seksualnego wykorzystywania kobiet, w tym przede wszystkim w osoby zajmujące eksponowane stanowiska w branży rozrywkowej oraz w świecie polityki i biznes.

#MeToo i koniec kariery Weinsteina

Skandal z udziałem Weinsteina – jednego z najważniejszych producentów filmowych w Hollywood, współzałożyciela studia Miramax i firmy producenckiej Weinstein Co. – zakończył jego karierę. Został on wyrzucony z własnej firmy, która potem zbankrutowała. Konsekwentnie utrzymuje jednak, że wszystkie stawiane mu zarzuty przestępstw obyczajowych są bezpodstawne. 25 maja sam zgłosił się na jeden z komisariatów policji w Nowym Jorku, skąd zabrano go w kajdankach do sądu na wstępne przesłuchanie. Sędzia zwolnił Weinsteina za kaucją w wysokości miliona dolarów z zastrzeżeniem, że odda swój paszport, będzie nosił czujnik lokalizacyjny oraz nie opuści terytorium stanów Nowy Jork i Connecticut.

Grozi mu nawet 25 lat więzienia

W ubiegłym tygodniu ława przysięgłych sądu na Manhattanie uznała Weinsteina za winnego w dwóch sprawach karnych. Prokuratura okręgowa Manhattanu nie ujawniła tożsamości dwóch kobiet, które zarzucają mu agresję seksualną w akcie oskarżenia, będącym efektem wielomiesięcznego śledztwa prowadzonego przez nowojorską policję. Jak zaznacza Reuters, szczegóły jednej ze spraw są zbieżne z tym, co powiedziała “New Yorkerowi” była początkująca aktorka Lucia Evans na temat seksu oralnego, do jakiego Weinstein miał ją zmusić w 2004 roku.

W razie uznania przez sąd słuszności najpoważniejszych spośród stawianych Weinsteinowi zarzutów groziłaby mu kara od pięciu do 25 lat pozbawienia wolności.
Źródło info i foto: Radio ZET.pl

Comments Brak komentarzy »

Były potentat amerykańskiej branży filmowej Harvey Weinstein oświadczył dzisiaj w trakcie rozprawy przed sądem wyższej instancji na nowojorskim Manhattanie, że nie jest winny stawianych mu zarzutów gwałtów i agresji seksualnej – podały nowojorskie media.

Ponad 70 kobiet obwinia 66-letniego Weinsteina o popełniane wobec nich na przestrzeni dziesięcioleci gwałty i inne nadużycia seksualne. Oskarżenia te, o których w ubiegłym roku doniosły jako pierwsze “New York Times” i “New Yorker”, dały początek społecznemu ruchowi #MeToo skierowanemu w sprawców seksualnego wykorzystywania kobiet, w tym przede wszystkim w osoby zajmujące eksponowane stanowiska w branży rozrywkowej oraz w świecie polityki i biznesu.

Skandal z udziałem Weinsteina, jednego z najważniejszych producentów filmowych w Hollywood, współzałożyciela studia Miramax i firmy producenckiej Weinstein Co. – zakończył jego karierę. Został on wyrzucony z własnej firmy, która potem zbankrutowała. Konsekwentnie utrzymuje jednak, że wszystkie stawiane mu zarzuty przestępstw obyczajowych są bezpodstawne.
Źródło info i foto: onet.pl

Comments Brak komentarzy »

Kolejne trzy kobiety wniosły pozew przeciwko Harveyowi Weinsteinowi. Jedna z nich, Melissa Thompson oskarżyła producenta o gwałt. Melissa Thompson, która starała się zainteresować go swoim startupem, twierdzi, że w 2011 roku została zwabiona przez Weinsteina do pokoju hotelowego, gdzie została zgwałcona.

Wcześniej tego samego dnia Thompson poszła do biura Weinsteina w Nowym Jorku. Jak można przeczytać w pozwie, nagrała film z całego spotkania na swoim laptopie. Weinstein miał najpierw dotykać jej nóg. Obiecał, że podpiszą umowę, jeśli Thompson spotka się z nim na drinka w hotelu. To tam miał ją zwabić do pokoju hotelowego i zgwałcić.

Po zdarzeniu kobieta szukała pomocy w firmie prawniczej Benjamina Brafmana. Pokazała nagranie ze spotkania, nie zdając sobie sprawy, że firma ta reprezentuje Weinsteina.
Źródło info i foto: onet.pl

Comments Brak komentarzy »

Producent filmowy Harvey Weinstein, którego wiele kobiet oskarża o molestowanie seksualne, usłyszał w piątek przed sądem w Nowym Jorku zarzuty gwałtu i innych przestępstw seksualnych. Nie ustosunkował się do nich i został zwolniony za kaucją 1 mln dolarów.

Weinstein zgodził się też na elektroniczny monitoring i pozostawanie w granicach stanów Nowy Jork i Connecticut. Musiał oddać paszport. Na oczach kilkudziesięciu reporterów i gapiów Weinstein przybył w piątek rano na komisariat policji w Nowym Jorku. Tam został aresztowany pod zarzutem gwałtu i innych przestępstw seksualnych i doprowadzony w kajdankach do pobliskiego sądu.

Podstawą postawionych mu zarzutów są zeznania dwóch kobiet. Według prokuratury chodzi o zajścia z 2004 i 2013 r. Jedną z pokrzywdzonych kobiet jest była aktorka Lucia Evans, która zarzuca Weinsteinowi, że w 2004 roku zmuszał ją do seksu oralnego w swoim biurze. Nie ujawniono tożsamości kobiety, o której zgwałcenie w hotelu na Manhattanie w 2013 roku oskarżony jest producent.

Adwokat Weinsteina, Benjamin Brafman, wyraził przekonanie, że jego klient zostanie ostatecznie oczyszczony z zarzutów.

Ponad 70 kobiet oskarżyło Weinsteina o nadużycia seksualne, w tym gwałt. Oskarżenia te, o których na jesieni 2017 roku napisały “NYT” i “New Yorker”, dały początek akcji i ruchowi #MeToo, wymierzonym przeciwko sprawcom seksualnych napaści, często ważnym postaciom biznesu, świata rozrywki i polityki.
Źródło info i foto: Dziennik.pl

Comments Brak komentarzy »

Harvey Weinstein oddał się w ręce policji. Producent, który przez lata miał wykorzystywać kobiety, gwałcić i szantażować, skończy jako przestępca. W piątek, 25 maja, producent został aresztowany. Nie ma oficjalnych oświadczeń nowojorskiej prokuratury. Jednak jak podaje CNN, odpowie za gwałt na aktorce Lucii Evans, za zmuszanie do seksu oralnego. Na Twitterze są już pierwsze nagrania z momentu, w którym sam oddał się w ręce policji.

Nie wiadomo jeszcze, czy Weinstein odpowie za molestowanie pozostałych kobiet. Bo choć ponad 80 opowiedziało o tym, że zostały skrzywdzone przez producenta, tylko kilka złożyło doniesienia o popełnieniu przestępstwa. Nowojorska policja prowadziła też śledztwo w sprawie gwałtu na Paz de la Huercie, a w tym miesiącu oficjalne zawiadomienie o przestępstwie złożyła Alexandra Canosa – producentka Netfliksa. Wyznała, że na przestrzeni 5 lat Weinstein molestował ją, poniżał, także zgwałcił.

Osobne śledztwo w sprawie producenta prowadzi prokuratura w Los Angeles. Trzy przypadki zgłosiła policja z Los Angeles, zaś dwa kolejne śledczy z Beverly Hills. Pojawiły się także głosy, że Weinstein może stanąć przed sądem w Londynie. Choć ma on zostać oskarżony o gwałt na Evans, niewykluczone, że sprawa zakończy się tak jak w przypadku Billa Cosby’ego’ego. Sędzia może poprosić inne kobiety o zeznawanie, a to prawdopodobnie będzie skutkowało nie jednym, a kilkoma wyrokami. Szczegóły pojawią się lada chwila. Pewne jest jedno. To koniec producenta.

Był ubrany w szlafrok, a w dłoni trzymał olejek

W październiku 2017 roku w Hollywood wybuchła śmierdząca bomba pełna oskarżeń o gwałty, molestowanie, poniżanie, seksizm i całą plejadę obrzydliwych zachowań, które nigdy nie powinny mieć miejsca. A miały tam, gdzie do tej pory wszystko było ukrywane i zamiatane pod dywan. W Hollywood, które tak często to tej pory próbowało pokazywać w filmach, że przestępcy seksualni muszą ponosić karę. Och, jak wiele filmów można tu wymienić. A największego przestępcę gwiazdy miały w swoim otoczeniu. Nie jest to tajemnicą, że część z nich wiedziało o skandalicznym zachowaniu Weinsteina.
I w końcu aktorki zaczęły mówić o tym, co robił.

Uma Thurman o tym, jak rzucił się na nią w pokoju hotelowym: “To było jak uderzenie kijem w głowę. Popchnął mnie na ziemię. Próbował się na mnie położyć. Próbował się przede mną obnażyć. Robił te wszystkie nieprzyjemne rzeczy (…) Jestem jednym z powodów, dla których inne młode kobiety wchodziły same do jego pokoi hotelowych, podobnie jak ja. Quentin (Tarantino – przyp. red.) wziął Harveya na producenta wykonawczego przy ‘Kill Billu’, filmie symbolizującym siłę kobiet. I te wszystkie owieczki szły jak na rzeź, przekonane, że ktoś, kto zaszedł tak wysoko, nie mógł robić czegoś nielegalnego, ale tak właśnie było”.

Asia Argento – zgwałcił ją w Cannes. Została z nim sam na sam w hotelu. Producent był ubrany w szlafrok, a w dłoni trzymał olejek, co jak się później okazało, było jego klasyczną zagrywką: “Poprosił mnie, żebym zrobiła mu masaż. Natychmiast odparowałam: słuchaj koleś, nie jestem idiotką. Ale patrząc z dzisiejszej perspektywy, byłam straszną idiotką. Do teraz staram się z tym uporać. Przerażał mnie, był wielki, nie mogłam się bronić. Nie chciał przestać, to był istny koszmar. Gdybym była silną kobietą, kopnęłabym go w jaja i uciekła. Ale nie byłam i wciąż czuję się za to odpowiedzialna”.
Źródło info i foto: wp.pl

Comments Brak komentarzy »

Harvey Weinstein, producent, którego kilkadziesiąt kobiet oskarża o gwałt, w piątek ma zgłosić się na policję w Nowym Jorku. Taką informację podaje podaje CNN, powołując się na informatora związanego ze śledztwem, które toczy się ws. Weinsteina. Według amerykańskiej stacji postawione zostaną mu zarzuty gwałtu na jednej kobiecie oraz zmuszenia drugiej do seksu oralnego. Benjamin Brafman, prawnik hollywoodzkiego producenta, nie chciał w czwartek komentować tych doniesie.

Poza Nowym Jorkiem w sprawie Weinsteina śledztwa toczą się również w Los Angeles i Londynie. 

Zarzuty wobec Harveya Weinstein, jednego z najbardziej wpływowych producentów w Hollywood, pojawiają się publicznie od początku października. Molestowanie seksualne zarzuciło mu kilkadziesiąt kobiet, w tym Ashley Judd, Gwyneth Paltrow, Angelina Jolie i Rose McGowan. W związku z oskarżeniami Weinstein został wydalony z Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej, która przyznaje Oskary.
Źródło info i foto: Gazeta.pl

Comments Brak komentarzy »

Prokurator generalny Nowego Jorku Eric Schneiderman poinformował w niedzielę, że została wniesiona sprawa przeciwko Weinstein Company, a także przeciwko producentowi filmowemu Harveyowi Weinsteinowi i jego bratu Robertowi. Nowojorska prokuratura wniosła pozew przeciwko Weinstein Company zarzucając firmie, że przedsiębiorstwo filmowe nie ochroniło personelu przed zachowaniem producenta Harveya Weinsteina.

Harvey Weinstein został oskarżony o wielokrotne wykorzystywanie seksualne, a także o gwałt. “Każdy Nowojorczyk ma prawo do miejsca pracy wolnego od molestowania seksualnego, zastraszania i lęku” – czytamy w oświadczeniu.

Cztery miesiące śledztwa

Pozew został złożony po czterech miesiącach śledztwa prowadzonego przez prokuratora generalnego w Nowym Jorku. Pozew ten stawia pod znakiem zapytania plany sprzedaży firmy grupie inwestorów.

Eric Schneiderman powiedział, że sprawcy nie wzbogacą się poprzez sprzedaż firmy.

Firma Weinstein przeprowadzała rozmowy z inwestorami dotyczące ewentualnej sprzedaży, w tym z businesswoman Marią Contreras-Sweet. Podano, iż rozmowy dotyczyły zakupu studia za 500 mln dolarów. Negocjacje są obecnie wstrzymane – poinformował Reuters.

100 kobiet złożyło pozwy przeciwko Weinsteinowi

Na początku bieżącego miesiąca Uma Thurman, gwiazda takich filmów jak “Pulp fiction” i “Kill Bill”, oskarżyła w wywiadzie dla “New York Timesa” amerykańskiego producenta filmowego Harveya Weinsteina o molestowanie seksualne.

W ostatnich miesiącach blisko 100 kobiet złożyło pozwy sądowe przeciwko Weinsteinowi; ich prawnicy mówią o “Przedsiębiorstwie Seksualnym Weinsteina”, jak nazywają firmy i ludzi współpracujących z producentem przy ukrywaniu lub tuszowaniu jego seksualnych napaści i molestowania kobiet. Weinstein został usunięty z założonego przez siebie przedsiębiorstwa filmowego po przełamaniu milczenia na temat zachowania producenta, do czego doszło po artykułach z początku października 2017 roku w “New York Timesie” i “New Yorkerze”.
Źródło info i foto: polsatnews.pl

Comments Brak komentarzy »

Sześć kobiet pozwało w środę amerykańskiego producenta filmowego Harveya Weinsteina do sądu federalnego w Nowym Jorku za molestowanie. Twierdzą, że działania producenta mające na celu utrzymanie w ukryciu jego umizgów równały się wymuszeniu cywilnemu. Powódki oskarżają producenta i jego studia filmowe o “przestępczość zorganizowaną” – podali w oświadczeniu prawnicy z kancelarii Hagens Berman. Mówią oni o “Przedsiębiorstwie Seksualnym Weinsteina”, jak nazywają firmy i ludzi współpracujących z producentem przy ukrywaniu lub tuszowaniu jego seksualnych napaści i molestowania kobiet.

“Całe Hollywood to wiedziało”

“‘Przedsiębiorstwo Seksualne Weinsteina’ miało wielu uczestników, rozrastało się z biegiem czasu, ponieważ coraz trudniej było ukrywać postępowanie Weinsteina” – głosi pozew złożony przez adwokatów kancelarii Hagens Berman i The Armenta Law Firm, złożony w imieniu kilkuset aktorek i innych kobiet, które były ofiarami seksualnych apetytów producenta filmowego.

Adwokat Weinsteina odmówił komentarza. Według pozwu, aktorki i inne kobiety z branży filmowej były zwabiane na imprezy branżowe, do pokojów hotelowych, domu Weinsteina, na spotkania biurowe lub przesłuchania w związku z ewentualną rolą czy pod pretekstem omawiania projektu, w którym miały uczestniczyć. Wśród powódek są: sekretarka planu i aktorka Louisette Geiss i aktorki Katherine Kendall, Zoe Brock, Sarah Ann Masse, Melissa Sagemiller oraz Nanette Klatt. Każda z nich publicznie przedstawiła swoją historię. Podkreśliły one, że o działaniach Weinsteina wiedziało wiele osób: “Harvey Weinstein to drapieżnik. Wiedział to (jego brat) Bob, jego doradcy, wiedzieli adwokaci, wiedzieli prywatni detektywi, całe Hollywood to wiedziało”.

Sprawa Weinsteina

W mediach wystąpiło co najmniej 75 kobiet przedstawiających ze szczegółami niestosowne zachowanie Weinsteina wobec nich. Jego adwokaci odrzucają wszystkie oskarżenia o seksualne wykorzystanie kobiet. Weinstein został usunięty z założonej przez niego firmy filmowej po przełamaniu milczenia na temat jego zachowań, do czego doszło po artykułach opublikowanych na początku października w “New York Timesie” i “New Yorkerze”.

Pociągnęły one za sobą lawinę zarzutów o niewłaściwe zachowanie wobec kobiet pod adresem wielu prominentnych mężczyzn z branży rozrywkowej, biznesu, polityki i mediów. Oskarżenia doprowadziły do licznych zwolnień i śledztw. W miarę jak kolejne osoby upubliczniały swoje historie, inni dzielili się nimi w mediach społecznościowych, używając hasztagu #Metoo (ja też, mnie też).

Kancelaria Hagens Berman, zatrudniająca ponad 70 adwokatów, twierdzi, że opiera się w szczególności na artykule Ronana Farrowa opublikowanym 6 listopada na stronie internetowej magazynu “The New Yorker”, w którym opisano działania detektywów i pośredników rekrutowanych przez Weinsteina w celu oczernienia jego ofiar lub ich uciszenia. Chodziło o to, aby oskarżenia nigdy nie ujrzały światła dziennego. Jest to już drugi pozew zbiorowy złożony przeciwko Weinsteinowi przez tę kancelarię, oskarżającą go w imieniu setek kobiet o seksualne molestowanie, od szykan po gwałt. Pierwszą skargę w imieniu anonimowej aktorki złożyła ona w połowie listopada w Los Angeles. Weinstein zaprzeczył oskarżeniom i utrzymywał, że wszystkie akty odbyły się za przyzwoleniem partnerek.

Oprócz roszczeń cywilnych przeciwko Weinsteinowi toczą się dochodzenia policyjne w Los Angeles, Beverly Hills, Nowym Jorku i Londynie.
Źródło info i foto: tvn24.pl

Comments Brak komentarzy »

Od kilku tygodni Stany Zjednoczone żyją skandalem, który rozpoczął się od Harveya Weinsteina, producenta filmowego i serdecznego przyjaciela Weroniki Rosati. Kolejne kobiety zaczęły opowiadać o tym, jak Weinstein molestował je w zamian za role. Potem okazało się, że to był tylko początek, bo Hollywood zalała fala wyjątkowo brudnych i smutnych sekretów: molestować miał między innymi Kevin Spacey, który w ramach obrony zdecydował się na coming out.

Niestety, dramatu poszkodowanych nie może zrozumieć blogerka Fit Matka Wariatka, która uważa, że ofiary są same sobie winne.

Mimo wielu oskarżeń, Weinstein wciąż mógł cieszyć się wolnością, na której podobno zaczął nawet terapię. Istnieje szansa, że dokończy ją za kratkami, bo nowojorska policja poinformowała, że zamierza aresztować producenta. Kluczowymi okazały się zeznania aktorki Paz de la Huerty, którą Weinstein zgwałcił w 2010 roku.

Przedstawiła nam wiarygodne i szczegółowe zeznania. Zdarzenie miało miejsce przed siedmioma laty, więc staraliśmy się znaleźć potwierdzenie i znaleźliśmy je – komentuje policja. Gdyby był w mieście i nie chodziłoby o sprawę sprzed 7 lat zostałby natychmiast aresztowany.

Weinstein zgwałcił de la Huertę w jej własnym mieszkaniu, po tym, gdy wymusił zaproszenie na drinka. Jej zeznania mogą być przełomowe dla sprawy, bo większość sytuacji, które wypłynęły w ostatnich tygodniach wydarzyła się na tyle dawno, że sprawy już się przedawniły.
Źródło info i foto: Pudelek.pl

Comments Brak komentarzy »

Po tym, jak hollywoodzkie gwiazdy przerwały milczenie na temat producenta filmowego Harveya Weinsteina, wiele kobiet za pośrednictwem mediów społecznościowych wyznało, że również doświadczyło molestowania seksualnego. Na Twitterze powstał specjalny hashtag #MeToo, który ma pokazać, jak ogromna jest skala tego zjawiska.

Hashtag #MeToo (po polsku #jateż) zainicjowała Alyssa Milano, amerykańska aktorka i piosenkarka, która chciała zwrócić uwagę na skalę problemu, jakim jest prześladowanie kobiet. W niedzielę udostępniła na Twitterze krótką notatkę zachęcającą kobiety do wyznawania, czy w przeszłości były molestowane.

“Gdyby wszystkie kobiety, które były kiedyś molestowane seksualnie, napisały ‘ja też’ w swoich statusach, być może udałoby się pokazać ludziom, jaką skalę ma to zjawisko” – napisała w swoim poście Milano.

Ogólnoświatowy trend

Milano, która już wcześniej wypowiadała się na temat Harveya Weinsteina, swoim tweetem rozpoczęła ogólnoświatowy trend. W ciągu trzech dni jej wpis zyskał 57 tysięcy komentarzy i ponad 20 tysięcy udostępnień, a hasztag #MeToo przeniósł się także na inne portale społecznościowe.

“Prześladowanie nie jest komplementem. Sprawia, że muszę się cały czas się za siebie oglądać, by upewnić się, że nikt mnie nie śledzi po odrzuceniu zalotów”.

“Statystyki molestowania seksualnego i prześladowań są niskie, ponieważ ludzie tego nie zgłaszają. To zdarza się częściej, niż myślimy”.

“#MeToo łamie mi serce. Ból, którym tyle osób się dzieli, jest zatrważający. Niestety, nie jestem zaskoczona. Po prostu mam złamane serce”.

“Liczba osób współtworzących ten hashtag absolutnie łamie serce i fakt, że muszę wliczyć w to także siebie, jest jeszcze gorszy”.

Zachęcanie innych

Tylko w ciągu pierwszej doby w mediach społecznościowych pojawiło się ponad 12 milionów takich wyznań. Wiele osób uważa jednak, że skala problemu seksualnego molestowania kobiet jest znacznie większa. “Jeśli nie czujesz się komfortowo, pisząc ‘Ja też’, musisz wiedzieć dwie rzeczy: 1. Wierzę w Ciebie. 2. Nie musisz o tym mówić, by być odważna. Życie po takim zdarzeniu jest odważne” – napisała jedna z internautek.

“Zostałem zgwałcony, gdy miałem 9 lat, lecz wiele osób mówiło mi, że to tylko napaść. Tylko dlatego, że jestem mężczyzną”.

“Zamiast ‘chronić’ wasze matki, córki i siostry, uczcie swoich synów, ojców i braci tego, jak mają być lepszymi mężczyznami”.

“Drodzy Panowie, jeśli czytacie te tweety i się z nich śmiejecie lub je ignorujecie, to wiedzcie, że to wy jesteście problemem”.

Zarzuty molestowania

Dziennik “New York Times” 12 października poinformował, że hollywoodzki producent filmowy Harvey Weinstein w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat molestował seksualnie aktorki, asystentki i inne pracownice swojej firmy. Jego ofiarami miały być między innymi znane aktorki: Ashley Judd, Angelina Jolie i Gwyneth Paltrow. Według gazety, co najmniej ośmiu kobietom producent zapłacił za milczenie. 65-letni Weinstein wydał oświadczenie, w którym przeprosił za błędy, ale jednocześnie zapowiedział pozew sądowy przeciwko dziennikowi “New York Times”.
Źródło info i foto: tvn24.pl

Comments Brak komentarzy »