87-letnia Ursula Haverbeck skazana w Niemczech za negowanie Holocaustu

87-letnia Ursula Haverbeck została skazana na osiem miesięcy więzienia. Taki wyrok zapadł przed sądem w Detmold w Niemczech. Kobieta od lat kwestionuje Holocaust – utrzymuje, że Auschwitz był zaledwie obozem pracy, a nie zagłady. Ursula Haverbeck z Vlotho trafi do więzienia za notoryczne negowanie Holocaustu. 78-latka, nazywana przez niemieckie media Nazi-Oma, czyli „babcią-nazistką”, pozostanie w zamknięciu przez osiem miesięcy.

Prawicowa ekstremistka została skazana za twierdzenie, że obóz koncentracyjny Auschwitz był obozem pracy, i że nie ginęli tam ludzie. Po ogłoszeniu wyroku, Haverbeck opuściła gmach sądu z uśmiechem na twarzy i przy wtórze oklasków około 40 zgromadzonych na miejscu swoich sympatyków.
Żródło info i foto: RMF24.pl

Dariusz Ratajczak popełnił samobójstwo

Mało znany historyk z Opola stał słynny w całej Polsce, gdy w 1999 roku napisał o kwestionowaniu Holocaustu. Uznano go za kłamcę oświęcimskiego. Teraz zwłoki doktora Dariusza Ratajczaka znaleziono w jego samochodzie. „Nasz Dziennik” oskarża, że stał się ofiarą nagonki „Gazety Wyborczej”. Zwłoki odnaleziono w aucie zaparkowanym na jednym z parkingów przy centrum handlowym w Opolu. Najprawdopodobniej popełnił samobójstwo. Policja nie stwierdziła działania osób trzecich – pisze „Nasz Dziennik”. Gazeta opisuje, że po opublikowaniu książki Ratajczaka „Tematy niebezpieczne”, jego życie obróciło się w gruzy. I wini za to „Gazetę Wyborczą”, która – według dziennika związanego z ojcem Rydzykiem – zorganizowała nagonkę na historyka. Żródło info i foto: Dziennik.pl