26-latek zatrzymany z dużą ilością narkotyków

Najbliższe trzy miesiące w areszcie spędzi 26-letni mieszkaniec gminy Łagów, który został zatrzymany przez policjantów z Rakowa. W zajmowanych przez niego pomieszczeniach funkcjonariusze znaleźli 1836 g amfetaminy, blisko 550 g marihuany oraz 289 tabletek ecstasy. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

Mundurowi z rakowskiego komisariatu od jakiegoś czasu przyglądali się działalności jednego z mieszkańców gminy Łagów. Policjanci podejrzewali, że notowany w przeszłości za narkotyki mężczyzna, nadal ma konflikt z prawem.

– Aby sprawdzić swoje przypuszczenia, kryminalni złożyli 26-latkowi wizytę. I szybko okazało się, że podejrzenia funkcjonariuszy były niezwykle trafne – informuje sierż. szt. Karol Macek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. – Stróże prawa z Komisariatu Policji w Rakowie, w trakcie przeszukania pomieszczeń natrafili na foliowe worki, wypełnione zabronionymi substancjami. Policjanci zabezpieczyli łącznie 1836 g białego proszku, który po badaniu okazał się amfetaminą. Przejęte zostało również blisko 550 g marihuany oraz 289 tabletek, zakwalifikowanych jako ecstasy – dodaje.

26-latek trafił do policyjnego aresztu. Śledczy z komisariatu w Rakowie ustalili, że mężczyzna najprawdopodobniej trudnił się rozprowadzaniem narkotyków.

– Decyzją ostrowieckiego sądu 26-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu do 10 lat więzienia – podkreśla sierż. szt. Karol Macek.
Źródło info i foto: onet.pl

CBŚP zlikwidowało arsenał broni i zabezpieczyło narkotyki

Policjanci z krakowskiego Centralnego Biura Śledczego Policji zlikwidowali arsenał broni i zabezpieczyli dużą ilość narkotyków. Zatrzymane zostały trzy osoby powiązane z narkobiznesem. Wśród zatrzymanych jest mężczyzna nazywany „Ogrodnikiem”. Profesjonalnie zaplanowana akcja krakowskiego CBŚP przy wsparciu antyterrorystów zakończona sukcesem. Udało się rozbić grupę powiązaną z handlem narkotykami na dużą skalę. W sprawie sprawdzany jest również wątek sprzedaży broni, a także sympatyzowania z nazizmem.

Akcja zatrzymania odbyła się szybko, z zachowaniem maksymalnej ostrożności. Na miejscu okazało się, że wytypowana posesja zaadaptowana została na potrzeby prowadzonego narkobiznesu – właściciel zadbał o odpowiedni kamuflaż, sam także zachowywał się bardzo ostrożnie, by nie wzbudzać podejrzeń.

Dom posiadał również tajne pomieszczenia i specjalne skrytki, w których jak się okazało, była przechowywana nielegalna broń, w sumie kilkanaście sztuk, w tym broń długa oraz maszynowa. Zabezpieczono też kilka tysięcy sztuk amunicji. Policjanci znaleźli także narkotyki. Zlikwidowana została również sam plantacja konopi indyjskich prowadzona w zakamuflowanym miejscu oddalonym od posesji.

Pod zarzutem posiadania znacznych ilości środków odurzających oraz uprawy konopi indyjskich i nielegalnego posiadania broni zatrzymane zostały trzy osoby (jedna z nich już wcześniej była zatrzymywana przez policjantów CBŚ do posiadania kilkudziesięciu kilogramów narkotyku oraz broni automatycznej). Wśród nich jest mężczyzna nazywany „Ogrodnikiem”, który na co dzień zajmował się m.in. pilnowaniem plantacji, w chwili zatrzymania miał przy sobie broń.
Żródło info i foto: Gazeta.pl