Posts Tagged “Kobieta”

Policjanci zatrzymali 48-letnią kobietę z województwa mazowieckiego, która w nocy z piątku na sobotę na oknie biura senatora Andrzeja Mioduszewskiego i posła Krzysztofa Czabańskiego z PiS w Wąbrzeźnie napisała “PZPR”, a na chodniku przed lokalem “Czas na sąd ostateczny”. Na razie nie ustalono sprawcy umieszczenia podobnych napisów na biurze obu parlamentarzystów w Golubiu-Dobrzyniu.

Zgłoszenie o napisach w otrzymaliśmy w sobotę ósmej rano. Specjalnie powołany zespół policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy oraz komend powiatowych w Wąbrzeźnie i Golubiu-Dobrzyniu po przeprowadzeniu czynności śledczych wytypował sprawczynię i zatrzymał ją w sobotę po godzinie 22. Po przewiezieniu do komendy kobiecie przedstawiono zarzut propagowania ustroju totalitarnego. Podejrzana częściowo przyznała się do winy, złożyła obszerne wyjaśnienia. Po północy została zwolniona do domu – poinformował w niedzielę PAP oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji sierż. szt. Michał Głębocki.

Oficer prasowy ze względu na dobro śledztwa nie chciał podać bliższych informacji dotyczących wyjaśnień podejrzanej, w tym o motywach działania i co znaczy częściowe przyznanie się do zarzuconego czynu. Postępowanie dotyczące ataku na biuro prowadzi policja pod nadzorem prokuratury

Art. 256 par. 1 Kodeksu karnego przewiduje za publiczne propagowanie ustroju totalitarnego przewiduje karę grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do dwóch lat.

W sobotę Czabański podał na jednym z portali społecznościowych, że nieznani sprawcy zdewastowali filie biura poselsko-senatorskiego, które ma wspólnie z senatorem Andrzejem Mioduszewskim w Wąbrzeźnie i Golubiu-Dobrzyniu (woj. kujawsko-pomorskie).

Senator Mioduszewski powiedział w sobotę PAP, że chociaż incydenty miały miejsce w dwóch różnych miastach, to charaktery pisma są podobne. Według niego, może to oznaczać, że biura zdemolowała ta sama osoba. Zapytany, jakie mogły być przyczyny ataku na biura parlamentarne, powiedział, że przyczyną jest “agresja, która występuje w tej chwili odnośnie sądów” oraz “atak na PiS grup politycznych”.

W ocenie senatora przekaz w mediach dotyczący PiS powoduje, że różne grupy polityczne “uważają, że coś z tym muszą zrobić”. Dopytywany, jakie dokładnie grupy ma na myśli, powiedział, że głównie KOD i Obywateli RP. Podejrzewam, że te osoby są bardzo blisko z nimi związane – przynajmniej poglądami – na PiS, na to, co robi PiS i na tę władzę – zaznaczył Mioduszewski.

Oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Golubiu-Dobrzyniu st. asp. Małgorzata Lipińska poinformowała w niedzielę PAP, że na razie nie zatrzymano sprawcy dewastacji drugiego biura. Jeszcze w sobotę policjanci przeprowadzili oględziny biura parlamentarzystów w Golubiu-Dobrzyniu i zabezpieczyli dowody.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

​Cierpiąca na schorzenia podeszłego wieku 80-latka z Gliwic pocięła na ponad tysiąc kawałków i wyrzuciła do domowego śmietnika swoje dolarowe oszczędności, po czym… zgłosiła policji ich kradzież. Policjanci apelują do rodzin seniorów o wrażliwość, by starsi i chorzy ludzie nie działali na własną szkodę.

O nietypowym zgłoszeniu poinformował w piątek zespół prasowy śląskiej policji. 80-letnia gliwiczanka zgłosiła kradzież kilku plików amerykańskiej waluty, posądzając o to swojego znajomego. Relacja kobiety wydała się policjantom niespójna i mało wiarygodna, była jednak poparta bankowym potwierdzeniem wypłaty 40 tysięcy dolarów. Szybko potwierdzono, że starsza pani faktycznie jest klientką banków, w których dokonywała wpłat i wypłat.

Gdy policjanci wraz ze staruszką rozglądali się po jej mieszkaniu, by pomóc w odszukaniu pieniędzy, do komisariatu zgłosiła się znajoma starszej pani z pokaźnym plikiem pociętych 100-dolarówek. Jak się okazało, przed pójściem na policję 80-latka powiedziała znajomej o swoich podejrzeniach – ta, chcąc pomóc, postanowiła przeszukać mieszkanie.

Znalazła pocięte dolary w worku z odpadkami i obierkami z jabłek. Znalezisko zaniosła na policję krótko przed tym, gdy do mieszkania wróciła jego właścicielka z policjantami.

1045 ścinek
Funkcjonariusze skrupulatnie policzyli wszystkie ścinki – było ich 1045. Znalezisko zabezpieczono, powiadomiono też prokuraturę. Wiele wskazuje na to, że cierpiąca na schorzenia wieku podeszłego kobieta sama zniszczyła pieniądze. Policja ustala obecnie kontakty rodzinne starszej pani i szuka dla niej odpowiedniej pomocy.

Opisany przykład powinien skłonić do refleksji dzieci i wnuki samotnie mieszkających osób. U tych sprawnych fizycznie też mogą nagle pojawić się objawy choroby lub demencji, która z kolei może stanowić zagrożenie dla ich mienia, zdrowia, a nawet życia – przypominają policjanci.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

W środku dnia, na popularnej wśród biegaczy trasie pod Nowym Dworem Gdańskim zgwałcono kobietę. Policja szybko ujęła podejrzanego. Usłyszał już zarzuty. Dziś sąd zdecydował o umieszczeniu go na miesiąc w areszcie. Droga na obrzeżach Nowego Dworu Gdańskiego (województwo pomorskie) prowadząca do wsi Piotrowo. W pobliżu osiedle domków jednorodzinnych. To popularne miejsce wśród mieszkańców miasta, którzy uprawiają jogging i wyruszają na przejażdżki rowerowe. W sobotę 14 lipca w tej spokojnej okolicy została zgwałcona 45-letnia biegaczka.

Przyznał się do winy

- W minioną sobotę około godziny 15. dyżurny nowodworskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zgwałceniu kobiety, mieszkanki Pomorza, do którego miało dojść na obrzeżach miasta – potwierdza zdarzenie sierż. sztab. Joanna Słowik z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim. Podejrzanego ujęto po kilkunastu minutach. To 22-latek.

Policja nie zdradza szczegółów zdarzenia ze względu na dobro pokrzywdzonej. Wiadomo jednak, że jako miejsce przestępstwa wskazuje się ul. Kochanowskiego, a zatrzymany został już przesłuchany. Sprawę prowadzi prokuratura z Malborka. We wtorek sąd zdecydował, że podejrzany trafi na miesiąc do aresztu.
Źródło info i foto: tvn24.pl

Comments Brak komentarzy »

W kurorcie Pomorie położonym na północ od bułgarskiego czarnomorskiego portu Burgas zaginęła Polka. Według informacji bułgarskich mediów 41-letnia kobieta spędzała nad morzem urlop razem z mężem i dziećmi. Polka, która według informacji dziennika „24 czasa” jest trenerką karate, zaginęła 30 czerwca, cztery dni po przybyciu do Pomorie. Ostatnio widziano ją ok. godz. 17 tego dnia. Według przypuszczeń gazety zaginiona utopiła się podczas kąpieli w Morzu Czarnym, na skutek martwej fali.

Miejscowa policja przeszukała okolice hotelu. W poszukiwaniach wzięli udział również płetwonurkowie. Polki nie znaleźli. Policja w Burgas zwróciła się z apelem do mieszkańców o pomoc, jeżeli ktokolwiek ma jakieś informacje o zaginionej. Apel został wyemitowany w radiu publicznym w programie ogólnokrajowym.

Ambasada RP w Sofii została zawiadomiona o sprawie i jest w stałym kontakcie z policją.
Źródło info i foto: TVP.info

Comments Brak komentarzy »

Wyższy Sąd Krajowy w Monachium skazał w środę na dożywotnie więzienie neonazistkę Beate Zschaepe za współudział w 10 zabójstwach, popełnionych w latach 2000-2007 na terenie Niemiec przez Narodowosocjalistyczne Podziemie (NSU). 43-letnia kobieta oskarżona była o współudział w zamordowaniu ośmiu tureckich drobnych przedsiębiorców i jednego greckiego restauratora oraz niemieckiej policjantki. Członkowie NSU dokonali ponadto 15 napadów na banki i dwóch zamachów bombowych.

Twierdziła, że nic nie wiedziała

Zschaepe była przez niemal 14 lat partnerką życiową członków NSU Uwe Mundlosa i Uwe Boehnharda w czasach, gdy popełniali zbrodnie – zdaniem prokuratury – z motywów rasistowskich. Twierdziła, że nic nie wiedziała o planach zamachów.

Mundlos i Boehnhard popełnili w listopadzie 2011 roku samobójstwo, otoczeni przez policję w przyczepie kempingowej po nieudanym napadzie na bank w Eisenach. Po śmierci swoich kompanów Zschaepe podpaliła ich wspólne mieszkanie w Zwickau w Saksonii, ostatnim miejscu pobytu trojga terrorystów, i oddała się w ręce policji.

Neonazistowskie NSU działało od końca lat 90. Parlamentarne komisje śledcze powołane przez Bundestag oraz przez parlamenty regionalne wykazały, że policja popełniła rażące błędy. Błędy aparatu ścigania oraz pomoc ze strony skrajnie prawicowych sympatyków w niemieckim społeczeństwie umożliwiły neonazistowskim terrorystom bezkarne działanie przez ponad 10 lat.

“Nie udowodniono jej obecności”

W swym oświadczeniu adwokat Mathias Grasel napisał, że nie udowodniono obecności Zschaepe w którymkolwiek z miejsc zbrodni ani tego, by kiedykolwiek użyła broni palnej lub zdetonowała bombę. “Nawet domniemana współwiedza nie jest karalnym współudziałem. Rozważania moralne nie mogą odgrywać jakiejkolwiek roli przy ocenie prawnej” – zaznaczył.

Złożenie odwołania od wyroku do Federalnego Trybunału Sprawiedliwości w Karlsruhe, który jest najwyższą niemiecką instancją sądowniczą, zapowiedział cały zespół obrońców Zschaepe. W trakcie procesu domagali się oni dla niej kary poniżej 10 lat więzienia.

Monachijski sąd uznał za słuszne twierdzenie prokuratury, iż Zschaepe “o wszystkim wiedziała, wszystko współczyniła oraz na swój własny sposób współkierowała”.

10 lat więzienia za dostarczanie broni

W tym samym postępowaniu sądzonych było czterech innych współoskarżonych. Ralf Wohlleben został skazany na 10 lat więzienia za dostarczanie NSU broni, co uznano za pomocnictwo w zabójstwach. Do uprawomocnienia się wyroku pozostanie wraz z Zschaepe w areszcie. Opuści natomiast na razie areszt Andre E., który za wspieranie organizacji terrorystycznej otrzymał karę dwóch i pół roku więzienia.

Skazany na trzy lata więzienia Holger G. i mający spędzić trzy lata w młodzieżowym ośrodku penitencjarnym Carsten S. odpowiadali z wolnej stopy i też nie muszą na razie wracać do aresztu.
Źródło info i foto: polsatnews.pl

Comments Brak komentarzy »

Krakowska policja poszukuje 31-letniej Małgorzaty Łapczyńskiej. Kobieta ostatni raz widziana była 6 lipca w okolicy ul. Pachońskiego. Do tej pory nie nawiązała kontaktu z rodziną. Zaginiona ostatni raz widziana była 6 lipca w rejonie ul. Pachońskiego w Krakowie. Kobieta w dniu zaginięcia ubrana była w szary dres. 31-letnia Małgorzata Łapczyńska mierzy 170 centymetrów wzrostu, waży 53 kilogramy, ma szczupłą budowę ciała i ciemne, długie włosy do ramion.

Zaginiona kobieta ponadto ma na ciele dwa tatuaże. Jeden typu “bluszcz” na lewej łopatce oraz drugi typu „drzewo” na lewej nodze.

Osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje o zaginionej proszone są o kontakt z III Komisariatem Policji w Krakowie: Tel. (12) 61-52-912, (12) 61-57-180 lub 997.
Źródło info i foto: Radio ZET.pl

Comments Brak komentarzy »

Nie żyje Dawn Strugess, która trafiła do brytyjskiego szpitala po zatruciu nowiczokiem. Kobieta osierociła troje dzieci. 44-letnia Dawn Strugess nie żyje. Kobieta zmarła w brytyjskim szpitalu w niedzielę wieczorem. W sobotę tydzień temu razem z partnerem, 45-letnim Charliem Rowleyem, trafiła do szpitala w Amesbury po zatruciu nowiczokiem.

Wielka Brytania: nie żyje kobieta, która otruła się nowiczokiem

Jak poinformowała brytyjska policja, rodzina kobiety została poinformowana o jej śmierci.

- To szokujące i tragiczne wieści. Dawn osierociła rodzinę, w tym troje dzieci, a nasze myśli i modlitwy są z nimi w tym niezwykle trudnym czasie – powiedziała Neil Basu, szefowa brytyjskiej policji ds. zwalczania terroryzmu.

- Ta straszna wiadomość tylko wzmocniła naszą determinację, aby zidentyfikować i postawić przed sądem osobę lub osoby odpowiedzialne za to, co mogę nazwać jedynie skandalicznym, lekkomyślnym i barbarzyńskim działaniem – dodała Basu.
Źródło info i foto: Gazeta.pl

Comments Brak komentarzy »

Do tragedii doszło w poniedziałek w miejscowości Fountain Hills w USA. Syn Anny Mae Blessing chciał, by jego matka udała się do domu opieki. 92-latka, by tego uniknąć, zabiła 72-letniego syna. Mężczyzna chciał wysłać matkę do ośrodka, gdyż uważał, że “trudno było z nią żyć”. Podczas kłótni kobieta wyciągnęła pistolet i zastrzeliła swojego syna. Próbowała także strzelić w kierunku partnerki syna, lecz ta zdołała wytrącić staruszce broń z rąk. Po chwili 92-latka wyciągnęła także drugi pistolet, ale 57-letniej kobiecie udało się uciec i zadzwonić na policję.

Służby, które przyjechały na miejsce, zastały oskarżoną na fotelu w jej sypialni. Kobieta przyznała się do winy i powiedziała funkcjonariuszom, że przez swój czyn “zasługuje na uśpienie”. 92-latka została już oskarżona o morderstwo.

Amerykańskie media podają, że broń, z której kobieta zastrzeliła swojego syna, została zakupiona jeszcze w latach 70.
Źródło info i foto: onet.pl

Comments Brak komentarzy »

W piecu w jednym z domów w Majdanie Kozłowieckim (województwo lubelskie) znaleziono zwęglone zwłoki noworodka. 22-letnia kobieta, w której pokoju dokonano makabrycznego znaleziska, przebywa w szpitalu pod nadzorem policji.

Portal Polsat News podaje, że rodzice kobiety podejrzewali, że ukrywa się ona przed nimi ciążę. Kiedy 22-latka w sobotę poszła na wesele, rodzina przeszukała jej pokój i znalazła zwęglone zwłoki dziecka. Funkcjonariusze policji zatrzymali kobietę podczas wesela.

Nieoficjalnie Polsat News podaje, że dziecko, które urodziło się w środę 27 czerwca lub w czwartek 28 czerwca, ma obrażenia głowy i klatki piersiowej. Sekcja zwłok jest zaplanowana na wtorek. Eksperci ustalą, czy dziecko żyło tuż po urodzeniu.

Prokuratura wszczęła śledztwo w kierunku zabójstwa. 22-latka jest w szpitalu w Lubartowie. Zatrzymany też został jej chłopak.
Źródło info i foto: Wprost.pl

Comments Brak komentarzy »

Kobieta, która raniła nożem dwie osoby przy kasie w supermarkecie, krzycząc “Allach jest wielki”, została aresztowano w niedzielę w Seyne-sur-mer na południu Francji – poinformowała prokuratura w Tulonie. – Kobieta zaatakowała nożem klienta sklepu, raniąc go w klatkę piersiową; trzeba go było hospitalizować – powiedział prokurator Bernard Marchal, potwierdzając informacje lokalnego dziennika “Nice-Matin”. Lekko ranna została również kasjerka.

- To najwyraźniej izolowany fakt, osoba ze sprawdzonymi zaburzeniami psychiatrycznymi – zauważył Marchal, stwierdzając, że “nie wyklucza to radykalizmu”.

Ataku dokonała kobieta, która wcześniej nie była notowana przez policję. W sprawie napaści wszczęto dochodzenie.

“Domniemanie zamachu”

- Istnieje domniemanie zamachu i przestępstwa o podłożu terrorystycznym – powiedział prokurator.

W niedzielę po południu trwało poszukiwanie domu kobiety, m.in. po to, by ocenić, czy “ma ona powiązania z Daesh” (arabski akronim Państwa Islamskiego).

- Nie wiemy jeszcze, czy te fakty zaliczyć do aktów terrorystycznych. W każdym razie doszło do sterroryzowania człowieka, który niczego się nie domagał. Został on napadnięty przy kasie supermarketu – powiedział prokurator.
Źródło info i foto: polsatnews.pl

Comments Brak komentarzy »