Posts Tagged “Kobieta”

Jak ustalił portal tvp.info, Prokuratura Okręgowa w Warszawie przedstawiła w czwartek Piotrowi N. zarzut spowodowania wypadku drogowego, podczas którego została potrącona kobieta. Grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności.

– Pokrzywdzona doznała obrażeń ciała, skutkujących rozstrojem jej zdrowia na okres powyżej 7 dni, tj. czynu z art. 177 § 1 kk. – powiedział w rozmowie z portalem tvp.info prokurator Łukasz Łapczyński.

Prokurator zadecydował o nałożeniu na Piotra N. środka zapobiegawczego w postaci obowiązku powstrzymania się od prowadzenia pojazdów.

Jak wynika z informacji, do których dotarł portal tvp.info, prokurator podjął decyzję o wszczęciu odrębnego postępowania wobec niedopełniania obowiązków przez urzędników Starostwa Powiatowego w Piasecznie w związku z zaniechaniem wydania decyzji administracyjnej o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem Piotrowi N.

Prokuratura badała materiał dowodowy w postaci protokołów oględzin miejsca zdarzenia, przesłuchała świadków, a także skorzystała z opinii biegłego z zakresu medycyny sądowej. Do zdarzenia doszło 5 października br. Jak podała warszawska prokuratura, „podejrzany nie ustosunkował się do zarzucanego mu czynu i skorzystał z prawa do odmowy złożenia wyjaśnień”.
Źródło info i foto: TVP.info

Comments Brak komentarzy »

25-latek, który we wtorek zamordował swoich rodziców w Falenicy zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty. Kobieta i mężczyzna zmarli w wyniku wykrwawienia – potwierdza prokuratura.

- Ofiarom zadano szereg ran kłutych – ostrym narzędziem, prawdopodobnie nożem. Zabezpieczono znaczną ilość śladów kryminalistycznych, a także przedmiotów, w tym noże, które mogły być narzędziem zbrodni – powiedział w rozmowie z rmf24.pl rzecznik prokuratury Warszawa-Praga Marcin Saduś.

We wtorek wieczorem w domu w Falenicy (dzielnica Wawer) doszło do rodzinnej tragedii. 24-letni Mateusz G., prawdopodobnie podczas rodzinnej awantury, na oczach młodszego rodzeństwa, zaatakował nożem swoich rodziców. Jak informuje “Fakt” chłopak jest studentem. Do tej pory doskonale się uczył, mial w indeksie same piatki. Niestety, ostatnio opuścił się w nauce. Denerwowało to rodziców, którzy robili mu wymówki. Zdaniem sąsiadów było to przyczyną wielu awantur.

- Wydzierali się na Mateusza coraz częściej i głośniej. Ewidentnie chłopak zawodził ich oczekiwania – opowiadają “Faktowi” sąsiedzi rodziny.
Źródło info i foto: wp.pl

Comments Brak komentarzy »

Amerykańska kobieta i jej rodzina byli przetrzymywani jako zakładnicy afgańskich żołnierzy przez pięć lat. Ich zwolnienie kładzie kres długim wysiłkom FBI i dyplomacji, starającym się od dłuższego czasu o ich wypuszczenie – czytamy w “The New York Times”.

Dziś rano rodzina była już w Pakistanie, gdzie zaopiekować się nimi mieli początkowo lokalni bojownicy. Amerykanka i jej bliscy mieli zostać uwolnieni z pomocą innego kraju. Caitlan Coleman i jej pochodzący z Kanady mąż Josh Boyle, zostali pojmani w październiku 2012 roku podczas podróży przez prowincję Wardak. W momencie uprowadzenia Amerykanka była w ciąży. W trakcie niewoli urodziła jeszcze dwójkę dzieci.

Bojówka Haqquani domagała się uwolnienia jednego ze swoich dowódców Anasa Haqquani, którego afgański rząd w 2014 schwycił i skazał na śmierć. W 2016 roku bojownicy opublikowali film, na którym widać dzieci uprowadzonej. W innym materiale upublicznionym w sierpniu tego samego roku, Coleman prosiła o pomoc amerykański rząd.

Wcześniejsze próby sprowadzenia rodziny do domu nie zakończyły się sukcesem. Nie znane są powody, dla których Amerykanki i jej bliskich nie dało się sprowadzić do domu wcześniej.
Źródło info i foto: onet.pl

Comments Brak komentarzy »

W jednym z mieszkań w Wejherowie odnaleziono zwłoki 30-letniej kobiety. Po kilku godzinach obławy policja schwytała podejrzanego o zabójstwo kobiety. Mężczyzna to partner 30-latki. Przyznał się do winy.

Do tragicznych wydarzeń doszło w piątek, 6 października br. Wówczas około godziny 9.00 policjanci otrzymali zgłoszenie, że w Wejherowie przy ul. Iwaszkiewicza najprawdopodobniej doszło do zbrodni. Po przybyciu na miejsce, przy pomocy strażaków odkryli ciało 30-letniej kobiety, matki dwójki dzieci.

- Tak zmasakrowanej kobiety jeszcze nie widzieliśmy – mówili nieoficjalnie przedstawiciel wejherowskiej policji cytowani przez portal nadmorski24.pl.

Do zatrzymania 35-letniego partnera kobiety doszło w lesie na terenie sąsiedniego powiatu. – Kryjówka podejrzewanego o zabójstwo wyglądała na przemyślaną – relacjonuje policjant z Wejherowa w rozmowie z serwisem dziennikbaltycki.pl.

Mężczyzna po przesłuchaniu przez prokuratora usłyszał zarzut popełnienia zabójstwa.
Źródło info i foto: Radio ZET.pl

Comments Brak komentarzy »

- Do 12 listopada prokuratura przedłużyła śledztwo ws. zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem 30-letniej radomianki i jej 14-miesięcznego dziecka przez byłego partnera kobiety – poinformowała PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu Małgorzata Chrabąszcz.

Rzeczniczka wyjaśniła, że podejrzany ma trafić na obserwację psychiatryczną. Trwa ona zwykle około 6 tygodni. Na tej podstawie biegli wypowiedzą się, czy mężczyzna w chwili popełnienia przestępstwa był poczytalny.

W maju, w jednym z mieszkań na osiedlu Gołębiów w Radomiu, znaleziono ciała kobiety i jej dziecka. Przeprowadzona sekcja zwłok kobiety wykazała na jej ciele łącznie 30 ran kłutych, w tym sześć na szyi, 20 w okolicach klatki piersiowej i cztery na plecach. U dziecka ujawniono dwie rany kłute szyi. Obrażenia te spowodowały u obydwu ofiar masywny krwotok i w konsekwencji zgon.

34-letniemu Maciejowi S. postawiono dwa zarzuty dotyczące zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem kobiety i dziecka. Mężczyzna przyznał się do popełnionych czynów. Jak wynikało z jego wyjaśnień, pomiędzy nim a byłą partnerką doszło do sprzeczki dotyczącej ojcostwa dziecka. Podejrzany trafił do aresztu.
Źródło info i foto: interia.pl

Comments Brak komentarzy »

Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej poinformowała o interwencji w jednym z prywatnych domów w Wilkowicach, podczas której agresywni mężczyźni zaatakowali policjantów i lekarza pogotowia ratunkowego. Wśród napastników była też pijana kobieta w zaawansowanej ciąży.

Interwencja policjantów spowodowana była zgłoszeniem, z którego wynikało, że nietrzeźwa kobieta opiekuje się 7-letnim dzieckiem. Na miejscu okazało się, że 38-letnia kobieta miała w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. W mieszkaniu przebywali również dwaj mężczyźni oraz 23-letnia kobieta w zaawansowanej ciąży. Ich zachowanie wskazywało, że również są w stanie nietrzeźwości, a na dodatek byli coraz bardziej agresywni wobec policjantów.
Źródło info i foto: dziennikzachodni.pl

Comments Brak komentarzy »

Zwłoki mężczyzny znaleziono w jednym z mieszkań w Piekarach Śląskich. 75-letnia lokatorka powiedziała policjantom, że to jej znajomy, który nie żyje od czterech lat. Tłumaczyła, że obawiała się kosztów pogrzebu i związanych z tym formalności, dlatego przykryła zwłoki kocem i zostawiła na wersalce. Makabrycznego odkrycia dokonała we wtorek pasierbica kobiety, która przyszła posprzątać w mieszkaniu. Okoliczności śmierci mężczyzny wyjaśniają teraz policjanci oraz piekarska prokuratura.

- Wiadomo, że zgon nastąpił w listopadzie 2013 roku, a zmarły był znajomym kobiety. Ciało, które znalazła pasierbica, jest w stanie daleko posuniętego rozkładu, dlatego identyfikacja meżczyzny nie jest na razie możliwa – powiedział polsatnews.pl st. sierż. Dariusz Dobrzański, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich.

Policjanci będą teraz ustalać, czy do śmierci mężczyzny mogły przyczynić się osoby trzecie.

Nie było niepokojących sygnałów

- Na razie nic na to nie wskazuje. Lokatorka zeznała, że postanowiła pozostawić ciało w mieszkaniu, bo bała się, że nie będzie jej stać na pogrzeb. Nie wiedziała też, jak załatwić formalności, które są związane z pochówkiem – powiedział st. sierż. Dobrzański. Budynek, w którym dokonano makabrycznego odkrycia, to kamienica. Policja nie miała wcześniej żadnych sygnałów na temat niepokojącego zapachu, który wydzielały rozkładające się zwłoki.

- Będziemy także ustalać, jak to możliwe, że przez cztery lata nikt nie zorientował się, że w mieszkaniu znajduje się ciało. Sprawdzane będzie również to, czy w ciągu tego czasu nie było żadnych zgłoszeń dotyczących zaginięcia zmarłego – powiedział rzecznik piekarskiej policji.
Źródło info i foto: polsatnews.pl

Comments Brak komentarzy »

Policja z Amstelveen w Holandii prosi o pomoc w śledztwie w sprawie śmierci 50-letniej Polki. Kobieta została zamordowana. Ciało kobiety znaleziono w jej domu w Amstelveen w zachodniej Holandii 19 września. Policjanci szybko ustalili nazwisko ofiary. Okazała się nią Wioletta Rogozińska, 50-letnia Polka, prowadząca w Holandii jednoosobową firmę zajmującą się sprzątaniem.

Śledczy stwierdzili, że kobieta została zamordowana. Niestety, nie udało im się ustalić ani okoliczności w jakich zginęła, ani tożsamości zabójcy. We wtorek wieczorem w publicznej telewizji w Holandii zaprezentowano materiał o zabójstwie Polki. Śledczy zaprezentowali w nim zdjęcie kobiety i proszą o pomoc wszystkich, którzy mogą mieć jakieś informacje na temat kobiety, jej znajomych lub wiedzą coś na temat okoliczności popełnionej zbrodni.

Kobieta była po raz ostatni widziana żywa w poniedziałek, 18 września koło południa. Nie wiadomo, co działo się z nią później.
Źródło info i foto: wp.pl

Comments Brak komentarzy »

15-letnia uczennica i modelka spotkała się z niespełna 40-letnim reżyserem, gdyż liczyła na rolę w filmie. Roman Polański miał ją wtedy zgwałcić. Po latach Renate Langer zdecydowała się o tym opowiedzieć.

Do gwałtu miało dojść w domu w niemieckim mieście Gstaad w lutym 1972 roku. Renate Langer miała wtedy 15 lat – opisuje “New York Times”. W zeszłym tygodniu kobieta powiadomiła o sprawie szwajcarską policję. Na razie nie wiadomo, czy podjęto decyzję o wszczęciu dochodzenia. Od 2008 roku przestępstwa o charakterze pedofilskim nie ulegają w Szwajcarii przedawnieniu.

Langer nie ujawniała sprawy wcześniej, nie zgłaszała jej na policję i nie zwierzała się nikomu na ten temat. Jak mówi, zdecydowała się na to głównie ze względu na rodziców. Dopiero po latach miała opowiedzieć o gwałcie partnerowi. – Moja mama dostałaby przez to zawału. Czułam się zawstydzona, skrępowana, osamotniona – stwierdziła. Teraz jej rodzice nie żyją.

Polański przyznał się do stosunku z 13-letnią dziewczynką. Później padło wobec niego kilka podobnych oskarżeń, jednak reżyser odrzucał je za pośrednictwem prawnika. Ostatnie z nich wysunęła mieszkanka Los Angeles. Zarzucała Polańskiemu molestowanie w 1973 roku. Właśnie jej oświadczenie Langer podaje jako kolejny – obok odejścia rodziców – powód, dla którego zdecydowała się przerwać milczenie.

Kobieta opowiada, że poznała Polańskiego, gdy jako nastolatka pracowała w agencji modelek. Miała odwiedzić go, gdyż reżyser wyraził zainteresowanie daniem jej angażu w filmie. Jak mówi Langer, Polański miał zgwałcić ją w sypialni swojego mieszkania, pomimo prób oporu z jej strony. Po miesiącu reżyser miał zadzwonić do niej, przeprosić i zaproponować rolę w filmie, na co ona się zgodziła. Podczas nagrywania filmu w Rzymie reżyser miał ją zgwałcić po raz kolejny.
Źródło info i foto: Gazeta.pl

Comments Brak komentarzy »

41-letnią kobietę z trzema ranami postrzałowymi głowy i klatki piersiowej znaleziono w piątek wieczorem na terenie jednej z posesji, natomiast w domu zabarykadował się 40-letni mąż ofiary. Mężczyzna miał postrzelić żonę.

- Popełnił samobójstwo podczas akcji policji – podał rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń. 40-letni mężczyzna zastrzelił się z tzw. broni czarnoprochowej, kiedy policjanci weszli do pomieszczenia, w którym przebywał.

Na miejscu trwają czynności policyjne i prokuratorskie. Przesłuchiwany jest m.in. ojciec samobójcy. Radio RMF FM donosi, że kobietę z ranami głowy i klatki piersiowej znaleziono na terenie jednej z posesji, natomiast w domu zabarykadował się 40-letni mąż ofiary.

Według reportera Polsat News policja zaczęła zajmować się sprawą w piątek po południu. To wtedy szkoła poinformowała, że nikt z dorosłych nie odebrał trojga dzieci. Gdy kryminalni zaczęli sprawdzać to zgłoszenie, natrafili na zwłoki.
Źródło info i foto: polsatnews.pl

Comments Brak komentarzy »