Hakerzy zaatakowali aplikację WhatsApp

Właściciele aplikacji WhatsApp przyznali, że użytkownicy padli ofiara ataku hakerskiego. Zaleca się jak najszybszą aktualizację aplikacji. Hakerzy wykorzystali lukę w aplikacji, naruszenie wykryto i naprawiono w niedzielę. Ofiarą mogli paść użytkownicy, ale także firmy, prawnicy i brytyjska organizacja zajmująca się prawami człowieka. Hakerzy wykonywali do użytkowników dwa połączenia, nie trzeba było ich odbierać, żeby telefon został zainfekowany. Połączenia mogły też zniknąć z historii dlatego wielu użytkowników może nie wiedzieć, że padli ofiarą ataku.

Spekuluje się, że za atakiem stoi izraelska firma szpiegowska NSO Group zajmująca się bezpieczeństwem cybernetycznym i wywiadem.
Źródło info i foto: onet.pl

Rajib Karim domaga się dostępu do Skype’a

Skazany na 30 lat więzienia przez Brytyjczyków za planowanie ataku terrorystycznego Rajib Karim domaga się pozwolenia na używanie popularnego komunikatora Skype. Karim przekonuje, że dzwonienie do rodziny w Bangladeszu z tradycyjnego telefonu w więzieniu kosztuje go zbyt dużo pieniędzy. 32-letni Rajib Karim napisał w tej sprawie do więziennego magazynu „Inside Time” (ogólnokrajowa gazeta dla więźniów). Skarżył się w nim, jak podaje „Daily Mail”, m.in. na zakazanie mu rozmów przez internet. Wystosował wobec tego prośbę o możliwość korzystania ze Skype’a, jak zaznaczył, w celu rozmów ze swoją rodziną. Swoje postulaty argumentował przede wszystkim wysokimi kosztami połączeń z zagranicą za pomocą tradycyjnego telefonu, który ma do dyspozycji w więzieniu. Żródło info i foto: tvn24.pl