Posts Tagged “konopie indyjskie”

Dzięki intensywnym działaniom policjantów CBŚP zwalczających przestępczość narkotykową ogromne ilości marihuany nie trafią na rynek. Tylko w minionym tygodniu przeprowadzono 3 duże realizacje. Dwie z nich zrealizowali policjanci CBŚP wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej, a jedną z policjantami z KMP w Zielonej Górze. Funkcjonariusze zlikwidowali 3 plantacje, na których rosło prawie 1400 krzewów konopi i zabezpieczyli ponad 90 kg marihuany, z czego można by uzyskać ok. 650 tys. działek.

Policjanci z Wydziału w Częstochowie Zarządu w Katowicach Centralnego Biura Śledczego Policji we współpracy z Karpackim Oddziałem Straży Granicznej w Nowym Sączu wpadli na trop mężczyzn uprawiających na ogromną skalę konopie. Plantacja znajdowała się w jednej z hal magazynowych na terenie województwa śląskiego. Oficjalnie, w tym miejscu swoją działalność miała prowadzić zagraniczna firma. Pod legendą konieczności stworzenia specjalistycznych pomieszczeń dla prawidłowego funkcjonowania komputerowych zestawów obliczeniowych w hali zbudowano ocieplone, wygłuszone boksy wyposażone w najwyższej klasy rozdzielnie elektryczne oraz systemy chłodzenia, nawiewów i wentylacji.

Policjanci CBŚP i strażnicy KaOSG przeprowadzili realizację likwidując ogromną plantację. W specjalnie przygotowanych boksach rosło ponad 1100 krzewów konopi w końcowej fazie wzrostu. Funkcjonariusze zabezpieczyli także profesjonalny sprzęt służący do uprawy roślin o szacowanej wartości prawie 200 tys. zł. Warto zaznaczyć, że takiej wartości sprzęt rzadko jest spotykany w Polsce, częściej jest wykorzystywany do nielegalnych upraw poza granicami naszego kraju.

Podczas działań zatrzymano dwóch 30-latków. Jednego z nich antyterroryści znaleźli na dachu boksów, gdzie próbował chować się przed funkcjonariuszami. Według wstępnych szacunków śledczych z zabezpieczonych krzewów można było wytworzyć niemal 25 tysięcy działek marihuany.

Zatrzymanych podczas tej akcji doprowadzono do Prokuratury Rejonowej Częstochowa Południe w Częstochowie, gdzie przedstawiono im zarzuty nielegalnej uprawy znacznych ilości konopi innych niż włókniste. Podejrzani zostali już tymczasowo aresztowani przez Sąd Rejonowy w Częstochowie. Grozić im może kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Kolejne działania przeprowadzili policjanci z Zarządu w Opolu CBŚP, którzy zlikwidowali plantację znajdującą się na zalesionym terenie w powiecie głubczyckim. Na działce rosło prawie 90 krzewów konopi dochodzącej do ok. 3 metrów wysokości. Policjanci zabezpieczyli także ponad 82 kg podsuszonej i przygotowanej do transportu marihuany.

W zasadzkę przygotowaną przez policjantów wpadł 28-letni mieszkaniec pobliskiej miejscowości. Mężczyzna przyszedł z nożycami, workami i innymi akcesoriami, aby ściąć pozostałe rosnące konopie. W miejscu zamieszkania zatrzymanego, na strychu policjanci znaleźli poporcjowaną w woreczki strunowe i przygotowaną do sprzedaży marihuanę oraz suszone i przetwarzane krzaki konopi. Wszystko wskazuje na to, że ta marihuana pochodziła z innej plantacji, gdzie wcześniej zebrano już plony.

Łącznie w trakcie wykonywanych czynności podczas likwidacji plantacji oraz na strychu policjanci CBŚP z Opola zabezpieczyli ponad 90 kilogramów marihuany oraz rosnące jeszcze na plantacji krzewy konopi.

W Prokuraturze Okręgowej w Opolu podejrzany usłyszał zarzuty prowadzenia dwóch plantacji konopi oraz wytworzenia znacznej ilości środków odurzających w postaci marihuany, za co grozić mu może kara do 15 lat więzienia. Sąd na wniosek Prokuratury Okręgowej w Opolu tymczasowo aresztował zatrzymanego na okres trzech miesięcy.

W minionym tygodniu wspólne działania przeprowadzili także policjanci CBŚP z Zarządu w Gorzowie Wielkopolskim z Wydziału w Zielonej Górze z funkcjonariuszami Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Tuplicach i policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze. Ci funkcjonariusze zlikwidowali plantację konopi, która znajdowała się w pomieszczeniu gospodarczym na terenie powiatu zielonogórskiego.

W chwili wejścia mundurowych na posesję w przygotowanym w specjalistyczny sprzęt pomieszczeniu rosło 188 krzewów konopi. Na terenie wynajętej posesji zatrzymano mężczyznę podejrzanego o nielegalną uprawę. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Świebodzinie, na wniosek której sąd podjął decyzję o trzymiesięcznym areszcie. Zatrzymanemu grozić może kara do 8 lat pozbawienia wolności.
Źródło info i foto: Policja.pl

Comments Brak komentarzy »

Ponad pół tysiąca krzewów konopi indyjskich oraz ponad 20 kg suszu ujawnili kryminalni ze Szczecinka. Z zabezpieczonych substancji odurzających można przygotować ponad 22 tysiące „działek” narkotyku o czarnorynkowej wartości 660 tysięcy złotych. W związku z tą sprawą policjanci zatrzymali cztery osoby.

W poniedziałek policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku, w wyniku wcześniej uzyskanych informacji, przeszukali budynek mieszkalny w gminie Borne Sulinowo. W piwnicy budynku ujawnili plantację konopi indyjskich. Zabezpieczyli ponad pół tysiąca krzewów oraz susz uzyskany z kwiatów konopi w ilości ponad 20 kg. Z zabezpieczonych substancji odurzających można przygotować ponad 22 tysiące „działek” narkotyku o czarnorynkowej wartości 660 tysięcy złotych.

W związku ze sprawą funkcjonariusze zatrzymali cztery osoby w wieku od 41 do 49 lat. Policjanci zabezpieczyli narkotyki, rośliny konopi indyjskich oraz sprzęt służący do jej uprawy. Działania kryminalnych ze Szczecinka pozwoliły zatem na zlikwidowanie jednej z największych plantacji w kraju w tym roku.

Kryminalni prowadzą teraz czynności z podejrzanymi, którzy jeszcze dzisiaj zostaną doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Szczecinku. Za prowadzenie uprawy mogącej dostarczyć środki odurzające w znacznej ilości zgodnie z obowiązującymi przepisami może grozić nawet do 8 lat pozbawienia wolności.
Źródło info i foto: Policja.pl

Comments Brak komentarzy »

Policjanci z Inowrocławia i Sępólna namierzyli i zlikwidowali dwie duże plantacje konopi. Przejęli łącznie prawie 3 tys. krzaków, ponad 65 kg marihuany oraz specjalistyczną aparaturę. Zatrzymano także osoby, które wytwarzały i zorganizowały nielegalne uprawy.

Policjanci z komendy powiatowej w Inowrocławiu zlikwidowali plantację marihuany, która znajdowała się na terenie Kruszwicy. W jednym z magazynów ujawniono i zabezpieczono ponad 2600 krzaków konopi indyjskich, o wysokości od prawie 0,5 do 1,2 m. Dzięki zastosowaniu specjalistycznych urządzeń sprawcy wytworzyli warunki sprzyjające uprawie zakazanych roślin. Konopie miały zapewnioną nie tylko optymalną temperaturę, ale także odpowiednie naświetlenie i wilgotność. Jak wynika z szacunków kryminalnych plantacja mogła dostarczyć ok. 65 kg marihuany. Użyte filtry powietrza oraz utrudniony dostęp do nieruchomości miały zapewnić sprawcom uniknięcie odpowiedzialności karnej.

Na miejscu policjanci zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn w wieku 41 i 62 lata, w trakcie doglądania plantacji. Policjanci z Inowrocławia przeszukali także w miejsca zamieszkania tych osób.

Kryminalni pobrali próbki roślin, które przesłali do policyjnego laboratorium. Wyniki badań potwierdziły, że zabezpieczone krzaki to konopie, których nielegalna uprawa jest zakazana. Zatrzymani usłyszeli zarzuty wytwarzania i zorganizowania nielegalnej uprawy znacznej ilości narkotyków.

Policjanci doprowadzili mężczyzn do Prokuratury Rejonowej w Inowrocławiu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanych. Prokuratura przychyliła się do wniosku policjantów i teraz o dalszym losie 41- i 62-latka zdecyduje sąd.

To nie jedyna plantacja zlikwidowana przez kujawsko-pomorskich policjantów w ostatnim czasie!

Monitorując środowisko przestępcze, sępoleńscy kryminalni uzyskali informację dotyczącą plantacji konopi indyjskich usytuowanej na terenie powiatu. Zbierając informacje dotyczące tej sprawy policjanci wytypowali miejsce, gdzie uprawa ta mogła być zorganizowana.

Pod koniec kwietnia, wieczorem w jednej z miejscowości na terenie gminy Więcbork policjanci na terenie domu w budowie odkryli dużą plantację konopi indyjskich. Pomieszczenia tego budynku były specjalnie przygotowane i wyposażone w aparaturę zapewniającą odpowiednią temperaturę, wilgotność, wentylację oraz oświetlenie. Wszystko było przystosowane do uprawy roślin. Na miejscu policjanci zatrzymali 27-letniego mieszkańca Bydgoszczy.

Kryminalni zabezpieczyli 231 roślin i ponad 65 kilogramów gotowego suszu roślinnego. Narkotyki o czarnorynkowej wartości ok. 2 milionów złotych trafiły do policyjnego laboratorium.

Zabezpieczona aparatura, susz oraz rośliny posłużą jako dowód w sprawie. Zatrzymany bydgoszczanin usłyszał zarzuty nielegalnej uprawy znacznych ilości narkotyków i został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Sprawę w tej chwili przejął Wydział Kryminalny KWP w Bydgoszczy z uwagi na charakter rozwojowy i możliwe dalsze zatrzymania.
Policja

Comments Brak komentarzy »

Bialski oddział prokuratury okręgowej otrzymał wyniki badań próbek krwi, pobranych od Zuzanny M. i Kamila N. po ich zatrzymaniu. Są oni podejrzani o zabójstwo małżeństwa N. w Rakowiskach koło Białej Podlaskiej. We krwi nastolatków nie stwierdzono zawartości alkoholu oraz pochodnych amfetaminy. – W próbkach krwi podejrzanych stwierdzono natomiast nieznaczną ilość delta-9-tetrahydrokannabinolu, który jest substancją psychoaktywną zawartą w konopiach. Okoliczność ta w kontekście wyjaśnień podejrzanych może świadczyć o tym, że kilka godzin przed zdarzeniem zażywali oni marihuanę – informuje Beata Syk-Jankowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Wcześniej media nieoficjalnie przytaczały zeznania nastolatków, według których mieli zapalić skręta przed zarzucanym im czynem.

delta-9-tetrahydrokannabinol (THC) to jeden z 400 składników konopii siewnej. Jest on najbardziej aktywnym i występującym w największych ilościach z 60 kannabinoidów będących składnikami konopii. To właśnie ta substancja odpowiada za zmiany nastroju i percepcji po zażyciu marihuany. Drugi z izomerów THC występujących w naturze w konopii – delta-8-tetrahydrokannabinol – jest o wiele słabszy.

Ponadto prokuratura chce złożyć do sądu pozew o uznanie Kamila N., syna zamordowanego małżeństwa za “niegodnego dziedziczenia”. – Zgodnie z kodeksem cywilnym spadkobierca może być uznany przez sąd za niegodnego dziedziczenia, jeżeli dopuścił się umyślnie ciężkiego przestępstwa przeciwko spadkodawcy. Spadkobierca “niegodny” zostaje wyłączony z dziedziczenia, tak, jakby nie dożył otwarcia spadku – dodaje rzecznik. Jak poinformowała nas Syk-Jankowska, badania psychiatryczne podejrzanych, zaplanowane na pierwszą dekadę stycznia jeszcze się nie odbyły. Wyniki mają być znane po 20 stycznia.
Żródło info i foto: Biała24.pl

Comments Brak komentarzy »

Radzyńscy kryminalni zlikwidowali trzy plantacje konopi indyjskich. Podczas realizacji policjanci zabezpieczyli 31 roślin o wysokości od 2 do 3 metrów, ponad 2 kilogramy suszu konopi oraz 6,5 kilograma przesuszonych częściowo łodyg z kwiatostanem konopi bez liści. Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Za posiadanie i uprawę znacznej ilości narkotyków grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Radzynia Podlaskiego, ujawnili trzy nielegalne plantacje konopi indyjskich, które uprawiane były w lesie. Z posiadanych przez nich informacji wynikało, że to dwaj 27-letni mieszkańcy gminy Czemierniki zajmują się nielegalnym procederem.

Ich informacje potwierdziły się. Na terenie kompleksu leśnego w miejscowości Czemierniki policjanci zabezpieczyli łącznie 31 dorodnych sięgających 2-3 metrów krzaków konopi. Do sprawy zatrzymano Kamila W. i Łukasza G. Podczas przeszukania posesji zamieszkiwanych przez właścicieli plantacji, policjanci zabezpieczyli ponad dwa kilogramy częściowo wyschniętego suszu konopi indyjskich oraz 6,5 kilograma przesuszonych częściowo łodyg z kwiatostanem konopi bez liści. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Wczoraj usłyszeli zarzuty posiadania i uprawy znacznej ilości narkotyków. Grozi za to kara do 8 lat pozbawienia wolności. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono podejrzanym dwa samochody osobowe o wartości ponad 30 tys. złotych oraz 4,5 tys. złotych w gotówce.
Żródło info i foto: Policja.pl

Comments Brak komentarzy »

Austriacka policja poinformowała w niedzielę o znalezieniu 500 kg konopi indyjskich podczas rutynowej kontroli samochodu kempingowego, wjeżdżającego do Austrii ze Słowenii. Zatrzymano dwóch Włochów. Narkotyk, podzielony na 500 paczek, był schowany pod izolacją dachu pojazdu. Wykrył go specjalnie szkolony pies. Czarnorynkową wartość konopi oszacowano na 5 milionów euro. Nie wiadomo na razie, skąd konkretnie pochodziły konopie indyjskie i dokąd Włosi zamierzali je zawieźć. Żródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

W Czechach marihuana stosowana w celach leczniczych będzie legalna. Ustawę w tej sprawie uchwalił senat. Wcześniej opowiedzieli się za nią posłowie. Ustawa przewiduje, że konopie indyjskie będą importowane pod kontrolą państwa. Dopiero od 2014 roku będzie je można uprawiać w Czechach na podstawie specjalnej koncesji. Państwo będzie kontrolować nie tylko wielkość uprawy określoną zezwoleniem, ale i przetwórstwo. Zajmie się też dokładną kontrolą jakości leków z zawartością konopi. Pacjent będzie mógł zakupić marihuanę i leki z konopi tylko po przedłożeniu tzw. elektronicznej recepty. Osoba ta będzie zapisana w specjalnym rejestrze, do którego będą mieć dostęp organy ścigania. Żródło info i foto: wp.pl

Comments Brak komentarzy »

Policjanci Centralnego Biura Śledczego zlikwidowali nielegalną plantację marihuany. Zabezpieczono konopie indyjskie, susz oraz przedmioty służące do produkcji marihuany. Na czarny rynek mogło trafić ok. 6 kg gotowego narkotyku. Sprawcy grozi teraz do 8 lat pozbawienia wolności. Na terenie jednego z osiedli w Koninie funkcjonariusze CBŚ wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Koninie ujawnili i zlikwidowali nielegalną plantację marihuany. Uprawa znajdowała się w wynajmowanym budynku w specjalnie do tego przygotowanych pomieszczeniach. Całość uprawy była całkowicie zautomatyzowana, wyposażona w czujniki temperatury, wilgotności powietrza, czasowe sterowniki prądu. Uprawa wyposażona była również w specjalnie przygotowane filtry węglowe pochłaniające zapachy. W pomieszczeniach budynku odnaleziono 87 roślin konopi indyjskich, 250 gramów suszu oraz inne przedmioty służące do produkcji marihuany. Z nielegalnej uprawy na czarny rynek mogło trafić ok. 6 kg gotowego narkotyku. Żródło info i foto: Policja.pl

Comments 1 komentarz »

W miniony weekend policjanci z Wejherowa wspólnie z funkcjonariuszami z CBŚ KGP zatrzymali mężczyznę posiadającego narkotyki. Jak się okazało po przeszukaniu mężczyzna ten nie tylko posiadał ale i uprawiał konopie indyjskie. Mundurowi zabezpieczyli łącznie 25 krzewów konopi, z których niektóre były wysokości ponad 3,5 metra. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty. W niedzielę Prokuratura Rejonowa w Wejherowie zastosowała wobec 27-latka policyjny dozór. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. W piątek wieczorem policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie wspólnie z funkcjonariuszami CBŚ KGP zatrzymali do kontroli 27-letniego kierowcę. Jak się po chwili okazało mężczyzna ten kierował samochodem pod wpływem narkotyków. Sprawcy została pobrana krew do analizy. Ponadto podczas przeszukania mieszkania mundurowi ujawnili w nim kilkanaście porcji marihuany oraz kilka porcji amfetaminy. Żródło info i foto: GP24.pl

Comments Brak komentarzy »

Trzech mężczyzn podejrzanych o uprawę konopi i produkcję marihuany zatrzymali w okolicy Poznania policjanci z Centralnego Biura Śledczego. Zabezpieczono 7 kg narkotyku o szacunkowej wartości 175 tys. zł. Zatrzymanym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawa miała swój początek dwa lata temu, gdy policjanci CBŚ zatrzymali podczas transakcji handlowej Grzegorza C. Znaleźli wówczas przy nim 1 kg marihuany. Mężczyzna został skazany przez sąd i trafił do więzienia. W tym czasie zapadł wyrok w innej sprawie przeciwko zatrzymanemu mężczyźnie. W ostatnim czasie skazaniec miał przerwę w odbywaniu kary. Policjanci, którzy go znali podejrzewali, że Grzegorz C. może zechcieć wrócić do narkotykowego interesu. Jak się okazało, nie mylili się. Jak ustalili funkcjonariusze, Grzegorz C. wspólnie z dwoma innymi mężczyznami: Marcinem S. i Jakubem K., w okolicach Pobiedzisk, na rzadko uczęszczanych przez ludzi nieużytkach, zorganizowali plantację konopi. Kiedy rośliny dojrzały zebrali dorodne kwiatostany. Po wysuszeniu uzyskali ponad 7 kg suszu marihuany. Podział zyskami jednak nie doszedł do skutku z powodu akcji, którą przeprowadzili policjanci CBŚ. Akcja zatrzymania była przeprowadzona w Swarzędzu i w Poznaniu. Żródło info i foto: Policja.pl

Comments Brak komentarzy »