Posts Tagged “krakowski”

Krakowscy policjanci ujawnili kolejne dopalacze w salonie gier. Od początku roku to już piąty zlikwidowany, całodobowy salon, w którym zamiast usług związanych z korzystaniem z automatów do gier, oferowano środki odurzające. Kilka dni temu na jeden z ulic w centrum Krakowa policjanci z I Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali mężczyznę, który miał przy sobie kilkanaście sztuk substancji odurzających, tzw. dopalaczy. Policjanci podejrzewali, że mężczyzna zakupił środki w jednym z „Hot-Spotów” na ul. Krakowskiej, w związku z czym dalsze czynności skupiły się na tym lokalu.

Po kilku dniach obserwacji zatrzymana została kobieta, która zatrudniona była w lokalu jako sprzedawca. Policjanci zabezpieczyli przy niej 160 sztuk środków odurzających (dopalaczy), które ukryte były w lokalu w specjalnej skrytce, oraz prawie trzy tysiące złotych. Zabezpieczone środki trafiły do laboratorium kryminalistycznego celem dalszych badań. Kobieta usłyszała zarzuty udostępniania i posiadania środków odurzających.
Żródło info i foto: Policja.pl

Comments Brak komentarzy »

Blisko 9 godzin trwały wyjaśnienia Romana Polańskiego w krakowskim sądzie. Reżyser został wezwany na posiedzenie sądu w sprawie jego ekstradycji do USA. Przesłuchanie odbywało się przy pustej sali, bo zostało utajnione dla mediów. Decyzji o wydalenie reżysera na razie nie będzie.

- Jestem zmęczony, tylko tyle mogę powiedzieć, bo gdybym chciał powiedzieć coś więcej, to znowu by to trwało 9 godzin – powiedział po wyjściu z sali Roman Polański. Do krakowskiego sądu został wezwany w sprawie wniosku o jego ekstradycje do Stanów Zjednoczonych. Reżyser przez blisko 9 godzin składał wyjaśnienia w tej sprawie. Polański dodał, że “to było męczące”. – I w pewnym sensie dość bolesne, bo musiałem wracać do spraw, o których wolałbym zapomnieć – mówił.

Polański pojawił się w krakowskim sądzie przed godz. 10 rano, towarzyszyli mu dwaj obrońcy. Wszedł od strony zamkniętego
parkingu i pewnym krokiem przemierzył korytarz. Nie zatrzymując się ani nie odzywając do nikogo, zmierzał prosto do sali sądowej. Z obecności 70 dziennikarzy z całego świata, którzy czekali nań przy drzwiach, nic sobie nie robił.
Żródło info i foto: Fakt.pl

Comments Brak komentarzy »

22 pseudokibiców, oskarżonych o udział w śmiertelnym pobiciu mężczyzny przy ul. Dobrego Pasterza w Krakowie, zostało skazanych przez krakowski sąd. Wyrok zapadł bez przeprowadzania przewodu sądowego, ponieważ wszyscy oskarżeni dobrowolnie poddali się karze. Dzięki temu postępowanie, które mogło trwać co najmniej rok, zostało ograniczone do czterech rozpraw.

18 oskarżonych zostało skazanych na kary od dwóch i pół roku do 5 lat bezwzględnego więzienia, czterej pozostali, którzy w śledztwie przyznali się do winy i złożyli wyjaśnienia – na kary dwóch lat więzienia w zawieszeniu. Jak wyjaśnił sąd w uzasadnieniu wyroku, “kary zawieszenia orzeczono ze względu na ogromną odwagę oskarżonych w złamaniu zmowy milczenia”.

Do śmiertelnego pobicia doszło we wrześniu 2012 roku przy ul. Dobrego Pasterza w pobliżu Multikina. Bójka rozegrała się pomiędzy pseudokibicami dwóch krakowskich klubów piłkarskich. Bezpośrednią przyczyną zajścia był zatarg między dwoma mężczyznami z powodu smyczek z symbolami klubów. Mężczyźni spotkali się wieczorem przed kinem, a po wymianie zdań rozeszli. Obaj zwołali jednak za pomocą sms-ów znajomych.

Po seansie filmowym doszło do bójki. Ugodzony nożem w plecy 32-latek zmarł, a poważnie ranny został 41-letni mężczyzna. Na miejscu zdarzenia policjanci znaleźli porzucone przez sprawców maczety, noże i pałki.

Według prokuratury, 22 oskarżonych wzięło udział w śmiertelnym pobiciu, a 12 z nich posiadało niebezpieczne narzędzia (noże, stylisko od siekiery, miotacz gazu, pałkę teleskopową). Ponadto oskarżeni usiłowali pobić kolejnych siedem osób, które jednak uciekły.

Na pierwszej rozprawie sąd zaproponował, by oskarżeni dobrowolnie poddali się karze bez przeprowadzania przewodu sądowego. Po negocjacjach wszyscy oskarżeni wyrazili na to zgodę. Ustalono także, że dziecko ofiary dostanie od nich 85 tysięcy złotych, a ranny – 10 tysięcy złotych.

Ten wyrok ma dać wyraźny sygnał, że sprawcy tego typu przestępstw na pewno zostaną ujęci, zatrzymani, pociągnięci do odpowiedzialności, że w rozsądnym terminie zapadnie wyrok, że zostaną skazani i że poniosą też konsekwencje finansowe. Ważne jest to, że nie podatnik polski jest obciążony wydatkami, ale oskarżeni – powiedziała w uzasadnieniu wyroku sędzia Monika Nawara-Chodak. Podkreśliła także “ogromną odwagę cywilną” tych spośród oskarżonych, którzy przyznali się i złożyli wyjaśnienia.

To jest odwaga duża większa od postawy “nie przyznaję się”. Sąd widział, że oni powoli dochodzili do decyzji o ujawnieniu pełnego obrazu tego zdarzenia, że była to decyzja dla nich trudna. Pan oskarżony mówił, że “wszystko przez tę sprawę przegrał”. Sąd się z tym nie zgadza. Oskarżony wszystko przez tę sprawę zyskał, bo odciął się od tego środowiska. Zyskał nowe życie – mówiła sędzia. Wyrok jest nieprawomocny. Do czasu jego uprawomocnienia się sąd zwolnił 18 oskarżonych z aresztu.
Żródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

Krakowski sąd na trzy miesiące aresztował matkę podejrzaną o zabójstwo noworodka. Ciało dziecka policjanci odnaleźli w szafie. 30-latka nie przyznała się do winy. Twierdzi, że niemowlę urodziło się martwe, a ona nie wiedziała, jak je pochować. Zdaniem biegłych lekarzy noworodek został uduszony. Policję zawiadomiła sąsiadka zatrzymanej kobiety, która w kontenerze na śmieci znalazła zakrwawioną reklamówkę. Kilka osób powiedziało funkcjonariuszom, że jedna z mieszkanek bloku była jakiś czas temu widziana w ciąży i teoretycznie powinna już urodzić, ale dziecka nikt dotąd nie widział.

Funkcjonariusze odnaleźli kobietę. Początkowo nie przyznawała się do tego, że była w ciąży. Później jednak potwierdziła, że spodziewała się dziecka, ale noworodek urodził się martwy. Zwłoki dziecka zakopała przy drodze. Policjanci pojechali we wskazane miejsce, ale nie znaleźli ciała. Dopiero w kolejnej rozmowie matka przyznała, że ukryła noworodka w szafie.
Żródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

32-letni krakowski policjant został zatrzymany pod zarzutem współpracy z przestępcami. Był wtyczką kiboli jednej z krakowskich drużyn piłkarskich. Ostrzegał ich przed planowanymi akcjami. Dziś o godzinie 6 na polecenie prokuratury, funkcjonariusze Biura Spraw Wewnętrznych krakowskiej policji zatrzymali w domu Marcina Ż. 32-latek pracował w oddziale patrolowo-interwencyjnym. St. sierżant Marcin Ż. sprzedawał tajne informacje grupom przestępczym wywodzącym się ze środowiska pseudo-kibiców. Przez 1,5 roku ostrzegał ich o planowanych akcjach i zatrzymaniach, przeglądał również policyjne bazy danych, w których figurowali bandyci. Żródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

Policja zatrzymała krakowskiego adwokata, któremu zarzucono, że pełniąc funkcję syndyka masy upadłościowej kilku podmiotów gospodarczych przywłaszczył sobie ponad 2,5 mln złotych z likwidowanych firm. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Jak poinformował w poniedziałek rzecznik małopolskiej policji Mariusz Ciarka, 45-letni adwokat od 2010 roku pełni funkcję syndyka dla czterech podmiotów gospodarczych. Jego rola miała polegać na likwidowaniu majątku tych spółek i zaspokajaniu roszczeń poszczególnych wierzycieli. Według ustaleń śledczych od października 2012 roku podejrzany zaczął część pieniędzy uzyskanych ze sprzedaży likwidowanego majątku przekazywać na własne konta. W sprawozdaniach ze swojej działalności przekazywanych do sądu nie ujmował tych przepływów i preparował historię kont bankowych. Żródło info i foto: TVP.info

Comments Brak komentarzy »

Krakowski pseudokibic wpadł z dużą ilością narkotyków. Policjanci dotarli do niego w związku z podejrzeniem, że na budynkach przy ulicy Na Błonie namalował graffiti o treści kibicowskiej. Kryminalni wczoraj zapukali do mieszkania 23-letniego mężczyzny, który był podejrzewany o namalowanie napisów o treści kibicowskiej na elewacjach bloków przy ulicy Na Błonie. Podczas przeszukania mieszkania policjanci znaleźli spore ilości narkotyków – 400 działek amfetaminy i kilkanaście gramów haszyszu, a także akcesoria do porcjowania narkotyków. Policjanci znaleźli też 49 puszek po sprejach i “wlepki” z logo jednego z krakowskich klubów piłkarskich. Żródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

Krakowscy policjanci zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który okradł co najmniej 18 stacji benzynowych. Mężczyzna – mieszkaniec Krakowa – usłyszał zarzuty dokonania kradzieży w okresie od końca października 2013 r. do początku stycznia br. Jak ustalili policjanci, na stacje benzynowe sprawca podjeżdżał różnymi samochodami, często pożyczonymi od znajomych. Przed samą kradzieżą zmieniał tablice rejestracyjne, po zatankowaniu odjeżdżał, nie płacąc za benzynę. Mężczyzna przyznał, że okradł stacje na kwotę ok. 5 tys. zł. – “Podejrzewamy, że wartość skradzionego paliwa jest dużo większa niż do tego przyznał się w śledztwie” – powiedział rzecznik małopolskiej policji Mariusz Ciarka. Żródło info i foto: Radio ZET.pl

Comments Brak komentarzy »

51-letni mężczyzna zmarł w wyniku incydentu, do którego doszło na krakowskim placu handlowym na Rybitwach. Policja ustaliła, że dwaj mężczyźni sprzedający na placu pokłócili się. Powodem sporu był najprawdopodobniej dług. W trakcie szarpaniny jeden ze sprzedawców upadł i uderzył głową o karoserię samochodu. Mężczyzna stracił przytomność i mimo reanimacji zmarł. Funkcjonariusze zatrzymali już 33-latka, który brał udział w kłótni. Może on usłyszeć zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci. Żródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

Krakowski sąd aresztował na dwa miesiące mężczyznę, który groził siekierą turystom i strażnikom na Wawelu. Rzeczniczka krakowskiej prokuratury Bogusława Marcinkowska powiedziała IAR, że śledczy wnioskowali o trzy miesiące tymczasowego aresztu. Sąd zadecydował jednak o aresztowaniu podejrzanego na dwa miesiące. Bogusława Marcinkowska dodała, że mężczyzna nie przyznaje się do przedstawianych mu zarzutów. Według niego, cały incydent wyglądał inaczej, a jego zachowanie wynikało z tego, że strażnicy chcieli go zastrzelić. Grozi mu do trzech lat więzienia. Żródło info i foto: Dziennik.pl

Comments Brak komentarzy »