Posts Tagged ““Krystek””

Gdański sąd podtrzymał karę trzech lat więzienia dla 41-letniego Krystiana W., znany również jako „łowca nastolatek”. Był oskarżony o gwałt na niespełna 17-letniej dziewczynie, uciekinierce z sopockiego domu opiekuńczego. W odrębnym procesie W. jest oskarżony o podobne czyny na szkodę 35 kobiet.

W kwietniu tego roku Wydział IX Karny Zamiejscowy w Pucku Sądu Rejonowego w Wejherowie skazał mężczyznę na trzy lata więzienia. Orzekł też wobec Krystiana W. zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną przez cztery lata. Od wyroku tego odwołała się prokuratura, która wnioskowała o wymierzenie oskarżonemu sześciu lat więzienia. Apelację wniosła też obrona Krystiana W. Domagała się uniewinnienia lub uchylenia wyroku i przekazania sprawy do ponownego rozpatrzenia.

Wyrok jest prawomocny

W środę Sąd Okręgowy w Gdańsku ogłosił wyrok w procesie odwoławczym. Podtrzymał decyzję puckiego sądu co do wysokości kary. Z uwagi na podyktowane ochroną interesu prywatnego pokrzywdzonej wyłączenie jawności w tym postępowaniu dziennikarze nie poznali nawet ustnego uzasadnienia werdyktu sądu.

Anna Braun z Prokuratury Rejonowej w Pucku powiedziała dziennikarzom po ogłoszeniu wyroku, że „sąd nie podzielił argumentów prokuratorów przemawiających za surowszą karą dla oskarżonego”.

– Sąd może mieć inny pogląd na okoliczności, które decydują o wysokości wymierzonej kary. Sąd zadecydował, że akurat kara 3 lat pozbawienia wolności jest karą adekwatną do stopnia zawinienia, do właściwości i charakteru oskarżonego – dodała.

Braun przypomniała, że wyrok jest prawomocny. Zapytana o ewentualną kasację w tej sprawie, wyjaśniła, że decyzję w tej sprawie prokuratura podejmie po zapoznaniu się z pisemnym uzasadnieniem wyroku. Adwokat Piotr Pawlak, obrońca Krystiana W., poproszony przez dziennikarzy o komentarz do wyroku powiedział, że „nie spodziewał się takiego rozstrzygnięcia”.

– Jednak jeżeli chodzi o dokładne motywy, które przyświecały sądowi w utrzymaniu tego orzeczenia, poznam je dopiero wraz z pisemnym uzasadnieniem – poinformował.

Podobnie jak prokurator, także obrońca nie był w stanie powiedzieć, czy w sprawie tej zostanie wniesiona kasacja. Wyjaśnił, że decyzję podejmie po zapoznaniu się z treścią pisemnego uzasadnienia.

Według prokuratury do przestępstwa miało dojść w marcu 2014 roku w jednym z klubów w Pucku. Nieletniej, która uciekła z ośrodka opiekuńczego w Sopocie, mężczyzna zaproponował nocleg. Oboje poznali się na jednym z portali społecznościowych.

W trakcie śledztwa Krystian W. przyznał, że doszło do współżycia seksualnego, ale miało się to stać za zgodą dziewczyny. Sprawa przed puckim sądem była pierwszym procesem Krystiana W. dotyczącym przestępstw seksualnych.

„Krystek” wabił młode dziewczyny

Krystiana W. oskarżono m.in. gwałty i usiłowania dokonania gwałtu, obcowanie płciowe z małoletnimi oraz usiłowanie doprowadzenia do takiego obcowania, nakłanianie małoletnich do prostytucji oraz czerpania z tego procederu korzyści majątkowych. Według prokuratury mężczyzna miał się tego dopuścić wobec 35 pokrzywdzonych.

Prokuratorzy zarzucili też mężczyźnie posiadanie substancji psychotropowych oraz wyłudzenie kredytu i pożyczki, a także odszkodowań od towarzystw ubezpieczeniowych za kolizje drogowe. Do wszystkich czynów miało dochodzić w latach 2008-2015 w Trójmieście, Pucku, Wejherowie i Władysławowie.

Sprawę Krystiana W. szeroko opisywały media. Informowały, że mężczyzna wabił młode dziewczyny pod szkołami, w centrach handlowych lub w internecie, oferował pożyczki, darmowe dyskoteki lub pracę w modnych lokalach i – wykorzystując okazje – gwałcił je.

Według dziennikarzy nagrywał sceny seksu telefonem komórkowym, a nagrania wykorzystywał do szantażowania dziewcząt, by zmusić je do dalszych kontaktów. W przeszłości wobec Krystiana W. toczyło się kilka dochodzeń związanych z wykorzystywaniem nastolatek. Większość z nich umorzono, m.in. z powodu zmiany zeznań przez pokrzywdzone.
Źródło info i foto: Radio ZET.pl

Comments Brak komentarzy »

Sąd w Pucku wydał wyrok w sprawie Krystiana W. ps. Krystek oskarżonego o zgwałcenie 17-latki z domu dziecka w Sopocie. Za to przestępstwo mężczyzna został skazany na trzy lata więzienia. Do gwałtu doszło cztery lata temu w jednej z dyskotek w Pucku. Krystek miał zgwałcić nastolatkę na oczach jej koleżanki. Mężczyzna nie przyznał się do winy.

24 marca 2014 roku Krystian W. miał przyjechać do Pucka z dwiema uciekinierkami z domu dziecka w Sopocie. Jedna z dziewcząt została zgwałcona przez Krystka na oczach swojej koleżanki. Do gwałtu miało dojść na zapleczu klubu. Proces w tej sprawie ruszył trzy lata temu i toczył się za zamkniętymi drzwiami. Krystek konsekwentnie nie przyznawał się do winy.

Podczas ogłoszenia wyroku Krystiana W. nie było na sali rozpraw.

Gwałt na 17-latce to tylko jedno z wielu przestępstw, o które oskarżony jest Krystian W. Mężczyzna przez całe lata polował na nastolatki, głównie w internecie. Przestępczego procederu miał się dopuszczać w okresie od 2008 roku do 2014 roku. Mężczyzna nagrywał zbliżenia telefonem komórkowym, a następnie szantażował nimi nieletnie dziewczyny. Śledczy zabezpieczyli około 100 takich nagrań.

Jedną z ofiar “łowcy nastolatek” miała być 14-letnia Anaid z Gdańska. W kwietniu 2015 roku dziewczynka popełniła samobójstwo, rzucając się pod pociąg. Dzień przed tym tragicznym wydarzeniem spotkała się właśnie z Krystianem W. Rodzina twierdzi, że tego dnia 40-latek ją zgwałcił. Anaid najprawdopodobniej nie potrafiła sobie z tym psychicznie poradzić i odebrała sobie życie. Sam oskarżony nie poczuwa się do winy. W rozmowie z dziennikarzami Faktu stwierdził, że do śmierci nastolatki przyczynili się jej rodzice.

Do tej pory “Łowcy nastolatek” łącznie zarzucono popełnienie 59 przestępstw na szkodę 30 osób. Zarzuty dotyczą przestępstw o charakterze seksualnym, a także działalności na szkodę banku, Skarbu Państwa oraz towarzystw ubezpieczeniowych.

Krystian W. od ponad dwóch lat przebywa w areszcie. Nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.
Źródło info i foto: Fakt.pl

Comments Brak komentarzy »

Krystian W., zwany “łowcą nastolatek”, usłyszał dzisiaj kolejnych dziewięć zarzutów. Śledczy oskarżyli go m.in. o nakłanianie nieletnich dziewczyn do prostytucji i gwałt na 15-latce. Jak zapowiadają śledczy, na tym jednak może się nie skończyć. Krystian W. z Wejherowa, czyli słynny na całą Polskę “Krystek”, jest łączony ze sprawą głośnych przestępstw seksualnych z wykorzystywaniem nastolatek na terenie Pomorza. 40-letniego mężczyznę zatrzymano w listopadzie ubiegłego roku.

Od tego czasu lista zarzutów kierowana pod adresem “Krystka” znacznie się wydłużyła. Obecnie jest podejrzewany o dokonanie 16 przestępstw, w których ofiarami padały młode dziewczyny z Trójmiasta, Wejherowa i Pucka.

“Krystek” idzie w zaparte

prawa cały czas się rozwija, a dodatkowe zarzuty, jakie przedstawiła dzisiaj Krystianowi W. Prokuratura Okręgowa w Gdańsku, mogą nie być ostatnimi. Śledczy właśnie oskarżyli go o namawianie dziewczyn do prostytucji. Mężczyzna miał też z tego tytułu czerpać korzyści. Zebrane dowody pozwoliły dzisiaj śledczym na przedstawienie jeszcze jednego zarzutu, tym razem dotyczącego kolejnego już gwałtu na nieletniej.

Krystian W. utrzymuje,że jest niewinny – nie przyznał się do zarzucanych mu czynów i odmówił składania wyjaśnień. Mężczyzna przebywa obecnie w areszcie tymczasowym – decyzją sądu pozostanie tam co najmniej do 3 maja.
Żródło info i foto: trojmiasto.eska.pl

Comments Brak komentarzy »

Krystian W. z Wejherowa ma kolejne zarzuty. Cztery dotycząc obcowania płciowego z małoletnim poniżej 15 roku życia, a jeden – usiłowania gwałtu. Mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia. – Do czynów, które zarzuca mu prokuratura dochodziło w latach 2008 – 2014. „Krystek” poznawał dziewczyny na portalach społecznościowych i w klubach. Mężczyzna przebywa obecnie w areszcie tymczasowym. Trafił tam w listopadzie pod zarzutem zgwałcenia 15-latki – mówi Katarzyna Piotrowska, pomorska reporterka Radia ZET.

38-letni Krystian W. odmawia składania zeznań.
Żródło info i foto: Radio ZET.pl

Comments Brak komentarzy »

Trójmiejska policja poinformowała właśnie, że zatrzymała 38-letniego Krystiana W., lepiej znanego jako Krystek. Mężczyzna od co najmniej 10 lat dobrze znany jest wymiarowi sprawiedliwości. Oskarżono go o molestowanie seksualne ponad 40 dziewczyn, w tym 14-letniej Anaid, która po spotkaniu z Krystkiem popełniła samobójstwo. Do tej pory Krystian W. cieszył się jednak wolnością.

Do zatrzymania doszło dziś rano pod Wejcherowem. Mężczyzna od dawna ukrywał się przed policją i zmieniał miejsca pobytu. Przez pewien czas mieszkał w warsztacie samochodowym swojego kolegi. Materiał zbieraliśmy bardzo starannie, tak by sąd nie miał wątpliwości, że Krystian W. powinien trafić do aresztu – mówi policjant zajmujący się sprawą. Naszym zdaniem istnieje duże prawdopodobieństwo, że będą próby mataczenia. Mam na myśli wpływanie na świadków.

Krystek usłyszy teraz zarzut zgwałcenia 15-latki. Niestety policja nie wyjaśnia, co z pozostałymi ofiarami “łowcy nastolatek”. Policja zabezpieczyła ponad 100 filmów, które nagrał sam Krystek. Mężczyzna szantażował nimi potem swoje ofiary. Przypomnijmy, że Krystek zaczynał karierę 10 lat temu jako złodziej samochodów. Od tamtej pory stał się jednym z bardziej znanych trójmiejskich “biznesmenów”. Oficjalnie jest bezrobotny i żyje z zasiłku.
Żródło info i foto: Pudelek.pl

Comments Brak komentarzy »