WB: 19-letni Polak skazany za terroryzm. Podżegał do zabicia księcia Harry’ego

Polski student w Wielkiej Brytanii został skazany za terroryzm. Nawoływał m.in. do zabicia księcia Harry’ego za „zdradę rasy”, czyli małżeństwo z Meghan Markle. Miał też pięć podręczników z instruktażami, jak przeprowadzać ataki.

– To wyjątkowo odrażająca propaganda – stwierdziła sędzia wydając wyrok w centralnym sądzie kryminalnym Anglii i Walii. Dodała, że intencja skazanych była jasna: wzywali do mordów. Michał Sz. nawoływał do „systematycznego uboju” kobiet i gwałcenia dzieci. Przekonywał, że ma to przyspieszyć triumf białej rasy. Przedstawicielka prokuratory przyznała podczas rozprawy, że „prokuratura nie udaje nawet”, że rozumie związek przyczynowo-skutkowy.

19-letni Michał Sz. rozpowszechniał też internetowy mem wzywający do zamordowania księcia Harry’ego. Rysunek zawierał okrwawioną swastykę obok hasła „na razie, zdrajco rasy” i wizerunku następcy tronu z pistoletem przy głowie. Mężczyzna apelował też o egzekucję kobiet, które wiążą się z ludźmi, których skóra nie jest biała.

Wyrok usłyszał też jego znajomy, 18-letni Oskar D.-K., Brytyjczyk o polskich korzeniach, który współpracował z nim, rozpowszechniając neonazistowką propagandę. D.-K. również rozpowszechniał terrorystyczną propagandę dwóch neonazistowskich grup wzywających do aktywnego siania terroru. – Po przeczytaniu twojego profilu psychologicznego nie mam wątpliwości, że wciąż wyznajesz te poglądy i mocno wierzysz w ekstremalnie prawicową ideologię – powiedziała sędzia Rebecca Poulet

Idolami Adolf Hitler i Charles Manson
BBC informuje, że należeli do neonazistowskiej organizacji Sonnenkrieg Division. Inspiracją dla niej były postacie Adolfa Hitlera i Charlesa Mansona, przywódcy sekty, która w 1969 roku dokonała serii brutalnych morderstw w Kalifornii.

Michał Sz. usłyszał wyrok czterech lat i trzech miesięcy pozbawienia wolności, Oskar D. – 18 miesięcy pozbawienia wolności, w tym przymusowe uczestnictwo w programie deradykalizacji, jakiemu w Wielkiej Brytanii poddawani są ekstremiści. Obaj mężczyźni przyjęli wyrok bez emocji.
Źródło info i foto: Gazeta.pl

Młodzi Polacy przyznali się, że podżegali do zabicia brytyjskiego księcia. Działali w nazistowskiej organizacji

Cała sprawa sięga grudnia 2018 roku, gdy w Wielkiej Brytanii w związku z działalnością skrajnie prawicowych grup w mediach społecznościowych zatrzymano trzy osoby.

Dwie z nich – jak się później okazało – to Polacy. Młodzi mężczyźni mieli tworzyć materiały propagandowe zachęcające m.in. do zabicia księcia Harry’ego, nazywanego zdrajcą rasy za to, że związał się z Meghan Markle, wychwalali też dokonania sprawcy masakry na Utoyi Andersa Breivika.

18-letni Oskar D.-K. przyznał się do winy jeszcze w tym samym miesiącu, zarzucano mu podżeganie do terroryzmu.

19-letni Polak przyznał się do zarzutów zachęcania do terroryzmu

Teraz, jak donosi BBC, zrobił to drugi z Polaków, 19-letni Michał Sz. Zarzucano mu zachęcanie do dokonania ataku terroru i posiadanie dokumentów przydanych do przeprowadzenia zamachu, m.in. instrukcji budowy ładunków wybuchowych. Wyrok w ich sprawie zapadnie 17 czerwca.

W przypadku Michała Sz. pojawił się jeszcze jeden wątek. 19-latek, ukrywając się pod pseudonimem, nawoływał do „systematycznego uboju” kobiet i gwałcenia dzieci.

BBC informuje, że należeli do neonazistowskiej organizacji Sonnenkrieg Division. Inspiracją dla niej były postacie Adolfa Hitlera i Charlesa Mansona, przywódcy sekty, która w 1969 roku dokonała serii brutalnych morderstw w Kalifornii.
Źródło info i foto: msn.com/pl-pl

Afgańscy talibowie chcą zabić księcia

Afgańscy talibowie oświadczyli w poniedziałek, że robią wszystko, co w ich mocy, by uprowadzić lub zabić brytyjskiego księcia Harry’ego. Najmłodszy syn księżnej Diany i księcia Karola w ubiegłym tygodniu przybył do Afganistanu, gdzie ma pilotować śmigłowiec bojowy Apache. Wnuk królowej Elżbiety II został wysłany do Afganistanu na cztery miesiące. Przebywa na terenie brytyjskiej bazy Camp Bastion w prowincji Helmand, gdzie talibowie są bardzo aktywni. – „Wykorzystujemy wszystkie nasze siły, by się go pozbyć (…) powiadomiliśmy naszych dowódców w prowincji, by zrobili wszystko, co mogą, by go wyeliminować” – powiedział agencji Reuters rzecznik talibów Zabihullah Mudżahid. Dodał, że chodzi o uprowadzenie lub zabicie księcia w, jak to nazwał, „Operacjach Harry”. Żródło info i foto: tvn24.pl