Posts Tagged “list gończy”

Policjanci Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie zatrzymali poszukiwanego listem gończym, wydanym przez Sąd Okręgowy w Warszawie, 45-latka. Mężczyzna ma do odbycia karę 8 lat pozbawienia wolności za uprowadzenia syna biznesmena i zatrzymanie go jako zakładnika. Od rodziny pokrzywdzonego Marek Ł. zażądał wielomilionowego okupu. 45-latek już trafił do Zakładu Karnego w Braniewie.

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Olsztynie na terenie Braniewa namierzyli poszukiwanego listem gończym, wydanym przez Sąd Okręgowy w Warszawie, 45-latka. Marek Ł. ma do odbycia karę 8 lat pozbawienia wolności za uprowadzenie syna biznesmena i zatrzymanie go jako zakładnika. Od rodziny pokrzywdzonego zażądał kilkumilionowego okupu. Zdarzenie miało miejsce w 2006 roku na terenie województwa mazowieckiego. Mężczyzna, który był zaskoczony zatrzymaniem, trafił już do Zakładu Karnego w Braniewie.

Tego samego dnia na terenie gminy Pieniężno w ręce warminsko-mazurskich funkcjonariuszy trafił inny poszukiwany – Piotr N. Za 44-latkiem Sąd Rejonowy w Warszawie wydał list gończy za przywłaszczenie mienia. On również trafił do zakładu karnego.
Żródło info i foto: Policja.pl

Comments Brak komentarzy »

Do ukrywającego się w Moskwie Edwarda Snowdena dołączyła jego dziewczyna. Ujawnił to film dokumentalny pokazywany w Nowym Jorku. Ujawnił to pokazany wczoraj na festiwalu filmowym w Nowym Jorku dokumentalny film “Citizenfour” nakręcony przez Laurę Poitras.

Na filmie widać parę w moskiewskim mieszkaniu

Z filmu wynika, że Lindsay Mills, która była partnerką Snowdena, kiedy w maju 2013 r. opuścił on Hawaje, udając się do Hongkongu, dołączyła do niego w Moskwie w lipcu tego roku. Na filmie widać Snowdena i Mills w moskiewskim mieszkaniu, w którym Snowden przebywa od czasu udzielenia mu przez władze rosyjskie tymczasowego azylu. Później Snowden otrzymał zezwolenie na pobyt w Rosji na okres 3 lat. Snowden, były pracownik kontraktowy amerykańskiej Narodowej Agencji Bezpieczeństwa (NSA), opublikował w 2013 r. tysiące poufnych dokumentów amerykańskich służb wywiadowczych, ścigany jest przez władze USA listem gończym.
Żródło info i foto: Gazeta.pl

Comments Brak komentarzy »

Zaledwie kilka dni, od wydania listu gończego, zajęło policjantom z Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Olsztynie ustalenie miejsca pobytu poszukiwanego Andrzeja K. Ze względu na kryminalną przeszłość 47-latka, który był już karany m.in. za zgwałcenie, zmuszanie do prostytucji, posiadanie broni palnej, funkcjonariuszy podczas zatrzymania wspierali policyjni antyterroryści. Tym razem mężczyzna został skazany na kilkuletnią karę pozbawienia wolności za wprowadzenie do obrotu znacznych ilości narkotyków.

28 sierpnia br. Sąd Okręgowy w Warszawie wydał list gończy za Andrzejem K. skazanym na kilkuletnią karę pozbawienia wolności za wprowadzenie do obrotu znacznych ilości narkotyków. Realizacją sprawy zajęli się policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Olsztynie. Kryminalni potrzebowali zaledwie kilku dni, aby namierzyć miejsce pobytu 47-latka. Z zebranych przez nich informacji wynikało, że mężczyzna może ukrywać się na terenie powiatu giżyckiego, w miejscu mało zamieszkałym.

Ze względu na kryminalną przeszłość Andrzeja K., który był już karany m.in. za zgwałcenie, zmuszanie do prostytucji, pozbawienie wolności, posiadanie broni palnej, pobicie, do jego zatrzymania zaangażowano policyjnych antyterrorystów.
Wieczorem funkcjonariusze zapukali do budynku, w którym przebywał 47-latek. Mężczyzna był kompletnie zaskoczony ich obecnością. Był przekonany, że na peryferiach miejscowości, w której się ukrył nikt nie będzie go szukał. Andrzej K. trafił do Aresztu Śledczego w Olsztynie.
Żródło info i foto: Policja.pl

Comments Brak komentarzy »

Prokuratura Apelacyjna w Łodzi umorzyła toczące się od 16 lat śledztwo przeciwko polonijnemu biznesmenowi. Mazur był podejrzany o zlecenie i podżeganie do zabójstwa byłego szefa policji.

Dziennikarz radia ZET Roman Osica jako jedyny rozmawiał z Edwardem Mazurem po tym umorzeniu. Mazur twierdzi, że niezwykle trudno jest mu cokolwiek powiedzieć po latach nagonki, która skutkowała także brakiem możliwości przyjazdu do ojczyzny. – “Nie mam do nikogo żalu, ponieważ Ci ludzie nie kwalifikują się do niczego” – mówi Osicy Edward Mazur. Biznesmen nie chciał komentować najnowszej wersji prokuratury dotyczącej śmierci Papały mówiącej o tym, że generał zginał przypadkowo zabity przez złodzieja samochodów. Mazur powiedział mi, że nie zastanawiał się także jeszcze nad ewentualnymi krokami prawnymi wobec państwa polskiego za wszystkie nieprzyjemności łącznie z aresztem ekstradycyjnym. Takich kroków jednak nie wyklucza.

Edward M. – biznesmen oczyszczony z zarzutu ws. Papały

W grudniu 2013 roku łódzka prokuratura zdecydowała o uchyleniu postanowienia o tymczasowym aresztowaniu Edwarda M. Odwołała jego poszukiwania międzynarodowym listem gończym i Europejskim Nakazem Aresztowania. M. był podejrzany o to, że nakłaniał płatnego zabójcę Artura Zirajewskiego ps. Iwan do zabójstwa Papały, oferując 40 tys. dolarów. Gangster twierdził, że w latach 90. biznesmen szukał chętnego do przyjęcia takiego zlecenia. Później powołany przez prokuraturę biegły psycholog policyjny podważył wiarygodność słów Zirajewskiego, który zmarł w styczniu 2010 r. na oddziale szpitalnym gdańskiego aresztu.

M. w 2002 r. był w Polsce zatrzymany i przesłuchany, ale zwolniono go i wyjechał z kraju. W 2007 r. amerykański sąd nie zgodził się na jego ekstradycję do Polski, uznając, że Zirajewski jest niewiarygodny. Amerykański sędzia argumentował, że zeznania “pospolitego przestępcy” to za mało, by wydać Polsce amerykańskiego obywatela. Gen. Marek Papała, były już wówczas komendant główny policji, został zastrzelony w Warszawie 25 czerwca 1998 r. w samochodzie przed blokiem, w którym mieszkał.
Żródło info i foto: Radio ZET.pl

Comments Brak komentarzy »

Londyński wykładowca prawa kilka dni po ataku pokazał twarz. 55-letni Paul Kohler padł ofiarą Polaków, jego zmasakrowane oblicze wstrząsnęło Brytyjczykami. Do tragedii doszło tydzień temu, w poniedziałek. Czterech zamaskowanych mężczyzn wpadło do domu wykładowcy w Wimbledon, w południowo-zachodnim Londynie wrzeszcząc: “gdzie są pieniądze?” Po chwili zaczęli bić właściciela domu, 55-letniego Paula Kohlera. I byli przy tym niezwykle brutalni.

- “Siedzieli na nim okrakiem i bili go po twarzy, raz po raz. Wyglądał, jakby go bili kijem bejsbolowym. Dom był cały we krwi” – relacjonował prowadzący śledztwo w tej sprawie inspektor londyńskiej policji, Dan O’Sullivan. Świadkiem napaści była żona Kohlera, którą napastnicy przywiązali do krzesła i kazali patrzeć, jak katują jej męża. Na szczęście w pokoju na piętrze schowała się córka Kohlera, Eloise, która zaalarmowała pobliską policję. Funkcjonariusze przybyli na miejsce szybko, zdołali schwytać na gorącym uczynku dwóch napastników. Obaj to Polacy. Dwaj inni bandyci uciekli. Szuka ich Scotland Yard.

Wśród nich jest najprawdopodobniej 29-latek z Tarnowa – Oskar Pawłowicz. Policja ściga go listem gończym. Mężczyzna ma ok. 183 cm wzrostu, jest dobrze zbudowany i nieznacznie kuleje na jedną nogę. Kohler jest szefem katedry prawa w katedrze studiów orientalnych i afrykańskich na Uniwersytecie Londyńskim. Po napaści trafił na stół operacyjny, bo lekarze walczyli o jego oko i przywrócenie wyglądu twarzy.
Żródło info i foto: Dziennik.pl

Comments Brak komentarzy »

Policja poszukiwał jej listem gończym 10 lat, a ona ukrywała się w mieszkaniu w centrum Warszawy… za szafą. 36-latka była poszukiwana przez policjantów z wydziału kryminalnego, zajmujących się na co dzień poszukiwaniem osób zaginionych – podaje wawalove.pl

Z informacji funkcjonariuszy wynikało, że poszukiwana może przebywać w jednym z wynajmowanych mieszkań w centrum. Po dokładnych oględzinach lokalu, w jednym z pomieszczeń, za szafą znaleźli ukrywającą się kobietę. Kobieta z obawy przed zatrzymaniem utrzymywała się wyłącznie z drobnych prac dorywczych, przez całe lata unikała częstego wychodzenia z mieszkania. Nie miała ubezpieczenia, nie korzystała z pomocy lekarskiej, nie odnawiała i nie wyrabiała żadnych dokumentów. Kobieta podejrzana jest o współudział w kradzieży telewizora.
Żródło info i foto: Dziennik.pl

Comments Brak komentarzy »

Prokuratura w Strzelinie na Dolnym Śląsku wydała list gończy za mężczyzną, który w niedzielę rano, przed jednym z tamtejszych klubów śmiertelnie ugodził nożem swojego kolegę. Śledczy zgodzili się na publikację wizerunku 28-latka i jego kolegów zachęcających do zabójstwa.

Jak podaje rmf24.pl listami gończymi poszukiwani są również dwaj świadkowie, którzy mogli namawiać do tego zabójstwa. Mężczyzna podejrzany o dokonanie zabójstwa to Radosław Kazimierz Gajda ur. 12.10.1986 roku. Pozostali dwaj mieli podżegać go do przestępstwa. To urodzony 15.05.1995r. Patryk Sus i Michał Bogumił Libera ur. 03.08.1988r. Wszystkie informację na temat poszukiwanych należy zgłaszać do Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie (woj. dolnośląskie) pod nr. tel. 717834200 lub 717834222 lub do każdej jednostki policji w kraju pod nr 997.
Żródło info i foto: Fakt.pl

Comments Brak komentarzy »

Poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania i listem gończym Piotr H. został zatrzymany w Bergen w Holandii. Mężczyzna jest podejrzewany o udział w zorganizowanej grupie przestępczej i wprowadzenie do obrotu znacznych ilości narkotyków. Dzięki współpracy policjantów z CBŚ KGP z funkcjonariuszami z Holandii Piotr H. wrócił do kraju i tu stanie przed sądem.

Nad sprawą poszukiwawczą Piotra H. pracowali funkcjonariusze Wydziału Operacji Pościgowych CBŚ KGP. Mężczyzna miał na swoim koncie list gończy wydany przez Prokuraturę Apelacyjną w Szczecinie oraz Europejski Nakaz Aresztowania wydany przez Sąd Okręgowy w Szczecinie. Piotr H. jest podejrzewany o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która trudniła się przemytem i wprowadzaniem do obrotu narkotyków. Z informacji policjantów CBŚ wynika, że mężczyzna mógł wprowadzić do obrotu około 20 kilogramów amfetaminy na terenie całej Unii Europejskiej. Wiedział, że przebywając w Polsce czeka go zatrzymanie i odsiadka w więzieniu, dlatego salwował się ucieczką za granicę. Myślał, że w Holandii znalazł bezpieczną przystań i tam nie zostanie namierzony.

Nic bardziej mylnego, funkcjonariusze z „Pościgowego” bardzo dokładnie sprawdzali wszystkie informacje pojawiające się w sprawie Piotra H. W końcu ustalili, gdzie dokładnie przebywa mężczyzna i skontaktowali się z policjantami z Holandii. Przekazali im wszystkie niezbędne dane i zatrzymanie H. było już tylko kwestią czasu. Mężczyzna wpadł w kwietniu tego roku. Teraz po procesie ekstradycyjnym, pod eskortą polskich funkcjonariuszy, wrócił do kraju i tu stanie przed sądem. Żródło info i foto: Policja.pl

Comments Brak komentarzy »

W Kórniku w woj. wielkopolskim, w domu poszukiwanego listem gończym mężczyzny, który w środę śmiertelnie postrzelił się w głowę podczas interwencji policji, pod posadzką znaleziono zalane betonem zwłoki. Sekcja zwłok potwierdziła tożsamość mężczyzny – to poznański biznesmen, który zaginął pod koniec czerwca – podało RMF FM. W związku ze sprawą aresztowano dwie osoby – kobietę i mężczyznę. Są podejrzewani o dokonanie zabójstwa. Dziś zostali doprowadzeni przed sąd w Poznaniu. Zastosowano wobec nich 3-miesięczny areszt. Zdaniem mieszkańców Kórnika nic nie wskazywało na to by w domu, w którym odkryto ciało działo się coś niepokojącego. Mariusz Orlicki, zastępca prokuratora okręgowego w Poznaniu poinformował, że biznesmen został zwabiony w miejsce, w którym potem zginął. Prokurator dodał, że śledczy gruntownie badają teren posesji, na której znajdowały się zwłoki. – “Cegła po cegle będziemy sprawdzać, czy znajdują się tam dowody popełnienia innych przestępstw” – powiedział. Sekcja zwłok wykazała, że prawdopodobnie mężczyzna zginął już w dniu zaginięcia. Żródło info i foto: wp.pl

Comments Brak komentarzy »

Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej poinformował w sobotę o wysłaniu międzynarodowych listów gończych za szefem MSW Ukrainy Arsenem Awakowem i jednym z najbogatszych obywateli tego kraju, gubernatorem obwodu dniepropietrowskiego Ihorem Kołomojskim. W środę Komitet Śledczy wszczął przeciwko nim śledztwo, zarzucając im “topienie kraju we krwi własnego narodu”. KŚ podejrzewa ich o “organizację zabójstw, stosowanie zakazanych środków i metod prowadzenia wojny, organizację porwania człowieka i czynienie przeszkód w wykonywaniu obowiązków dziennikarza”. Rzecznik Komitetu Śledczego Władimir Markin oświadczył w sobotę, że w ramach dochodzenia ponad 40 śledczych przesłuchuje osoby, które przyjeżdżają do Rosji z Ukrainy, a które padły ofiarą przestępstw. Markin poinformował, że przesłuchano już 2,4 tys. świadków; 1470 osób uznano za poszkodowane, w tym 208 niepełnoletnich. Żródło info i foto: Gazeta.pl

Comments Brak komentarzy »