Posts Tagged “list gończy”

Dwa razy próbował uciekać policjantom z Mikołowa na Śląsku. Za drugim razem został skutecznie obezwładniony. Teraz jest już tymczasowo aresztowany. Mężczyzna siedział w zaparkowanym samochodzie. Policjanci rozpoznali go. Był poszukiwany listem gończym za oszustwo i inne przestępstwa. Ale kiedy patrol chciał go zatrzymać, mężczyzna ruszył nagle do tyłu.

Najpierw uderzył drzwiami policjanta, a potem uszkodził stojący w pobliżu samochód. Policjant został niegroźnie ranny, a przestępca uciekł. Kilka godzin później policjanci ponownie został “namierzony”. Tym razem ukrywał się w domu swojego znajomego. Również za drugim razem próbował uciekać, ale teraz policjanci szybko skutecznie go obezwładnili. Sąd tymczasowo aresztował zatrzymanego mężczyznę na 3 miesiące. Do poprzednich przestępstw teraz będzie musiał dodać jeszcze wyrok za napaść na policjanta.
Żródło info i foto: RMF24.pl

Żródło info i foto: Pudelek.pl

Comments Brak komentarzy »

Otwocki sąd skazał Mariusza N., który w grudniu 2013 roku śmiertelnie potrącił 13-letniego Patryka i uciekł z miejsca wypadku. Mężczyzna spędzi w więzieniu osiem lat. Dostał także dożywotni zakaz prowadzenia samochodów – informuje stacja tvn24.pl. Do wypadku doszło 11 grudnia 2013 r. w Czarnówce pod Otwockiem. 13-latek ze swoją 16-letnią siostrą wracał poboczem drogi ze szkoły do domu. Potrącił go rozpędzony samochód. Kierowca uciekł, nie udzielając chłopakowi pomocy. Jego siostrze nic się nie stało.

Poszukiwany listem gończym

Mariusz N. był poszukiwany listem gończym, a potem także na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania. Został zatrzymany na początku stycznia w alpejskim kurorcie Isola, na pograniczu francusko-włoskim. Sąd w Aix-en-Provence zgodził się na ekstradycję Polaka. To już drugi wyrok dla Mariusza N. Mężczyzna w 2002 roku śmiertelnie potrącił 52-letniego rowerzystę. Wtedy również uciekł z miejsca zdarzenia. Sąd skazał go wówczas na karę dwóch lat i sześciu miesięcy więzienia.
Żródło info i foto: onet.pl

Comments Brak komentarzy »

Prawie pół tysiąca porcji amfetaminy zabezpieczyli policjanci z referatu antynarkotykowego w Bielsku-Białej wspólnie ze śledczymi z bielskiego zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji. Zatrzymano 30-letniego dilera poszukiwanego listem gończym. W czasie kontroli mężczyzna posługiwał się dokumentami obcokrajowca i udawał, że nie rozumie języka polskiego.

Policjanci otrzymali informację, z której wynikało, że młody mężczyzna podróżujący samochodem renault poszukiwany jest listem gończym. Wspólnie z drogówką zatrzymali kierowcę na ul. Warszawskiej. W czasie kontroli 30-latek wylegitymował się dokumentami należącymi do obywatela innego państwa i utrzymywał, że nie rozumie języka polskiego. Nerwy puściły mu dopiero, gdy policjanci zaczęli przeszukiwać jego samochód. Nagle zaczął mówić czystą polszczyzną i przyznał się do posiadania cudzych dokumentów.

W jego samochodzie policjanci odnaleźli ukryte narkotyki. Zabezpieczyli prawie pół tysiąca porcji amfetaminy. Mężczyzna poszukiwany był listem gończym za przestępstwa przeciwko mieniu. Teraz odpowie dodatkowo za handel narkotykami oraz posługiwanie się sfałszowanymi dokumentami. Grozi mu do 12 lat za kratami. Wczoraj bielski sąd – na wniosek policji i prokuratury – tymczasowo aresztował zatrzymanego.
Żródło info i foto: Policja.pl

Comments Brak komentarzy »

W ręce kryminalnych z bielańskiej komendy wpadł poszukiwany listem gończym 37-letni Grzegorz K. Mężczyzna na swoim koncie ma udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym. Mężczyzna za kratkami spędził już 10 lat. Teraz kolejne 7 lat znowu spędzi w zakładzie karnym.

Do bielańskiej komendy wpłynął list gończy na 37-letniego Grzegorza K. Jak wynikało z treści dokumentu wydanego przez Sąd Okręgowy Warszawa Praga mężczyzna uchylał się od odbycia kary pozbawienia wolności. Policjanci z Bielan przez cały czas sprawdzali wszelkie informacje dotyczące miejsca jego pobytu. Mężczyzna na 7 lat ma trafić za kratki za udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, mającej na celu popełnianie przestępstw przeciwko mieniu, takich jak wymuszenie rozbójnicze, rozboje z użyciem niebezpiecznych przedmiotów, a także przestępstw przeciwko życiu, zdrowiu i wolności, takich jak pobicia i pozbawienie wolności innych osób oraz obrót substancjami odurzającymi i psychotropowymi.

Policjanci z Bielan realizując czynności w tej sprawie uzyskali informację, że poszukiwany mężczyzna może przebywać w swoim mieszkaniu. Natychmiast przystąpili do działania. Kilka dni nieustającej pracy przyniosło oczekiwane rezultaty. Poszukiwany Grzegorz K. ps. Japan został zatrzymany przez bielańskich kryminalnych. Mężczyzna za kratkami spędził już 10 lat. Teraz kolejne 7 lat znowu spędzi w zakładzie karnym.
Żródło info i foto: Policja.pl

Comments Brak komentarzy »

Sąd apelacyjny w Sztokholmie odrzucił w czwartek wniosek o zniesienie nakazu zatrzymania Juliana Assange’a, założyciela demaskatorskiego portalu internetowego WikiLeaks, oskarżonego w Szwecji o gwałt. Assange przebywa w ambasadzie Ekwadoru w Londynie.

- Sąd apelacyjny odrzucił wniosek Juliana Assange’a o zniesienie nakazu zatrzymania wydanego przez sąd (niższej instancji) – głosi uzasadnienie wyroku. Assange od dwóch lat kryje się przed wymiarem sprawiedliwości w ambasadzie Ekwadoru w Londynie, obawiając się zatrzymania i ekstradycji do Szwecji.

W sytuacji bez wyjścia?

43-letni Australijczyk obawia się, że po wyjściu z ambasady może zostać odesłany do Stanów Zjednoczonych jako osoba oskarżona o działania na szkodę ich bezpieczeństwa w związku z opublikowaniem pod koniec 2010 roku przez WikiLeaks tysięcy amerykańskich tajnych depesz dyplomatycznych. Jak powiedział w sierpniu rzecznik Assange’a, wyjdzie on z ambasady tylko wtedy, jeśli brytyjski rząd “odwoła jej zewnętrzną blokadę”. W obecnej sytuacji Assange zostałby bowiem natychmiast aresztowany z powodu złamania warunków, na jakich został zwolniony za kaucją.
Żródło info i foto: tvn24.pl

Comments Brak komentarzy »

40-letni obecnie Mariusz K., ps. Cypis, odpowie za zabójstwo i rozboje z bronią palną dokonane 18 lat temu. Mężczyzna został deportowany z Francji, grozi mu dożywocie. Poszukiwany listem gończym i na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania Mariusz K. odbywał we Francji wyrok za podwójne zabójstwo Polaków. Francuzi wyrazili zgodę na jego deportację do Polski, ale dopiero po odbyciu przez niego kary orzeczonej we Francji.

Po przetransportowaniu do Polski Mariusz K. usłyszał zarzut dokonania w marcu 1996 r. zabójstwa oraz szeregu rozbojów z użyciem broni palnej w Krakowie i powiecie krakowskim razem z innymi osobami, które zostały już prawomocnie skazane. W piątek Sąd Rejonowy dla Krakowa Podgórza zastosował wobec podejrzanego areszt tymczasowy na trzy miesiące. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Krakowie.

Sprawa dotyczy szeregu brutalnych napadów z użyciem broni, do jakich doszło w Małopolsce w 1996 roku. Sprawcy napadli m.in. na bank w Liszkach, jeden z kantorów w Krakowie, stację CPN, urząd pocztowy w Radziszowie. Na swoim koncie mieli także włamanie i kradzież z domu mieszkalnego, rozbój na właścicielach domu w jednej z podkrakowskich miejscowości, a także rozbój na kobiecie samotnie wracającej do domu.

Za każdym razem sprawcy byli brutalni, używali broni palnej oraz gazu, rabując kilkanaście lub kilkadziesiąt tysięcy złotych. W toku prowadzonego w tej sprawie śledztwa policjanci zatrzymali trzech członków gangu. Na podstawie zgromadzonych dowodów wszyscy trzej stanęli przed sądem. Jedynie “Cypis” nie został wówczas zatrzymany. Oprócz napadów miał na swoim koncie także zabójstwo, do którego doszło w marcu 1996 roku w jednej z podkrakowskich miejscowości.

Prokuratura wydała za nim list gończy. Z informacji posiadanych przez śledczych wynikało, że poszukiwany mógł przebywać we Francji. W 2005 roku na wniosek prokuratury sąd wydał za nim Europejski Nakaz Aresztowania (ENA). W tym czasie Mariusz K. zabił we Francji dwóch Polaków. Francuzi wyrazili zgodę na jego deportację, ale dopiero po odbyciu przez niego kary we Francji. Podejrzanemu grozi kara dożywotniego więzienia.
Żródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

Policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Olsztynie realizują poszukiwania sprawcy napadu na pracownicę zakładów bukmacherskich w Elblągu i usiłowanie zabójstwa kobiety. Już w dniu zdarzenia wytypowano podejrzanego. To Michał Gosieniecki. Ten 31-latek, za którym wydano list gończy ukrywa się. Dlatego każdy, kto ma jakąkolwiek informację, która może pomóc w zatrzymaniu i ukaraniu sprawcy, powinien natychmiast skontaktować się z najbliższą jednostką Policji.

Michał Gosieniecki pseudonim „GĄSIOR”, ostatnie miejsce zamieszkania – Elbląg jest podejrzany jest o dokonanie rozboju i usiłowania zabójstwa pracownicy punktu bukmacherskiego. Do zdarzenia doszło 28 października w Elblągu przy ul. Brzozowej. Sprawca zaatakował pracownicę, bił ją po głowie drewnianym narzędziem, a następnie zabrał utarg. Z ustaleń policjantów wynika, że działanie sprawcy miało doprowadzić do zabójstwa pokrzywdzonej. Tego samego dnia policjanci kryminalni ustalili dane sprawcy. Poszukiwany mężczyzna, wcześniej notowany za przestępstwa przeciwko mieniu i jazdę po alkoholu, do tej pory ukrywa się.

Prokuratura Rejonowa w Elblągu wydała za podejrzanym list gończy. Każdy kto ma jakąkolwiek informację, która może pomóc w zatrzymaniu i ukaraniu sprawcy, powinien natychmiast skontaktować się z najbliższą jednostką Policji. Warto pamiętać, że można to zrobić anonimowo. Natomiast ukrywanie poszukiwanego lub pomaganie mu w ucieczce jest przestępstwem zagrożonym karą do 5 lat pozbawienia wolności.
Żródło info i foto: Policja.pl

Comments Brak komentarzy »

Krystian Malinowski s. Stefana ur. 16 listopada 1982 r. ostatnie miejsce zamieszkania: Szydłówek, gm. Szydłowo, pow. mławski podejrzany jest o usiłowanie zabójstwa 27- letniego mieszkańca Mławy. Do zdarzenia doszło 1 listopada br., o godz. 15:30 na Osiedlu Książąt Mazowieckich w Mławie.Na osiedlowej drodze w pobliżu jednego z bloków doszło do kłótni między mężczyznami. Jak wynika z ustaleń, w pewnym momencie podejrzany oddał strzał z broni palnej do stojącego w pobliżu 27-letniego mieszkańca Mławy, po czym odjechał z miejsca zdarzenia samochodem marki BMW X5, uszkadzając trzy pojazdy. Mławianin, z raną postrzałową klatki piersiowej, przebywa w szpitalu, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Trwają poszukiwania sprawcy.

Prokuratura Rejonowa w Mławie oraz mławska policja poszukują na podstawie listu gończego, wydanego 4 listopada 2014 roku przez Sąd Rejonowy w Mławie, w celu zatrzymania i osadzenia w areszcie śledczym: Krystiana MALINOWSKIEGO, podejrzanego o usiłowanie zabójstwa 27- letniego mieszkańca Mławy. Podejrzany Krystian Malinowski może się poruszać samochodem marki Chrysler Town & Country, koloru czerwonego o numerze rejestracyjnym WML 44 YL. Mężczyzna nie widzi na lewe oko, nosi specjalną nakładkę gałki ocznej. Jest agresywny i niebezpieczny, posiada broń palną.

Zwracamy się z prośbą do osób, które znają miejsce pobytu poszukiwanego o kontakt z najbliższą jednostką Policji, prokuraturą lub sądem. Jednocześnie informujemy, że ukrywanie poszukiwanego lub pomaganie mu w ucieczce jest przestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 5 (art. 239§1 k.k.). Ponadto, zgodnie z art. 280§2 k.p.k. ,osoba informująca pozostanie utrzymana w tajemnicy. Wszelkie informacje, które mogą pomóc w ustaleniu aktualnego miejsca pobytu poszukiwanego należy zgłaszać pod numer 997.
Żródło info i foto: Policja.pl

Comments Brak komentarzy »

Zabawa w chowanego z policjantami skończyła się aresztem dla 29-letniego mężczyzny, podejrzanego o serię włamań na terenie warszawskiego Grochowa. Gdy funkcjonariusze zapukali do drzwi jego mieszkania i rozpoczęli poszukiwania, nie musieli specjalnie się trudzić. Mężczyzna ukrył się w szafie, ale zdradziła go wystająca spod ubrań stopa.

W ukrywaniu Danielowi F. pomagał ojciec, który po otwarciu drzwi przekonywał funkcjonariuszy, że nie ma zielonego pojęcia, gdzie znajduje się jego syn. Jak donosi stołeczna policja, 29-latek usłyszał 21 zarzutów w związku z kradzieżami z włamaniem. Wcześniej był już poszukiwany listem gończym w celu doprowadzenia do aresztu, gdzie miał odbyć karę półtora roku pozbawienia wolności.
Żródło info i foto: TVP.info

Comments Brak komentarzy »

Policjanci Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie zatrzymali poszukiwanego listem gończym, wydanym przez Sąd Okręgowy w Warszawie, 45-latka. Mężczyzna ma do odbycia karę 8 lat pozbawienia wolności za uprowadzenia syna biznesmena i zatrzymanie go jako zakładnika. Od rodziny pokrzywdzonego Marek Ł. zażądał wielomilionowego okupu. 45-latek już trafił do Zakładu Karnego w Braniewie.

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Olsztynie na terenie Braniewa namierzyli poszukiwanego listem gończym, wydanym przez Sąd Okręgowy w Warszawie, 45-latka. Marek Ł. ma do odbycia karę 8 lat pozbawienia wolności za uprowadzenie syna biznesmena i zatrzymanie go jako zakładnika. Od rodziny pokrzywdzonego zażądał kilkumilionowego okupu. Zdarzenie miało miejsce w 2006 roku na terenie województwa mazowieckiego. Mężczyzna, który był zaskoczony zatrzymaniem, trafił już do Zakładu Karnego w Braniewie.

Tego samego dnia na terenie gminy Pieniężno w ręce warminsko-mazurskich funkcjonariuszy trafił inny poszukiwany – Piotr N. Za 44-latkiem Sąd Rejonowy w Warszawie wydał list gończy za przywłaszczenie mienia. On również trafił do zakładu karnego.
Żródło info i foto: Policja.pl

Comments Brak komentarzy »