Posts Tagged “list gończy”

Prokuratura wystąpiła o poszukiwania za granicą 29-letniego mężczyzny, podejrzanego o śmiertelne pobicie dziennikarza z Mławy. Będzie również skierowany wniosek do sądu o wydanie Europejskiego Nakazu Aresztowania, a także do Komendy Głównej Policji o poszukiwanie w krajach, w których ENA nie działa. Wiele wskazuje na to, że podejrzany Bartosz Nowicki uciekł za granicę. Mężczyzna wciąż będzie też poszukiwany listem gończym w Polsce. Wciąż przesłuchiwani są świadkowie – w sumie już kilkanaście osób.

Choć śledczy nie wykluczają żadnej wersji przyczyn pobicia mężczyzny, raczej nie chodzi o jego pracę dziennikarską, ale pierwszoplanowym wątkiem jest wątek obyczajowo-towarzyski. Tak wynika między innymi z zeznań młodej kobiety, która podczas zajścia była w klubie w Mławie.

Do zabójstwa Łukasza M. doszło ok. godz. 2 w nocy z soboty na niedzielę w toalecie kręgielni w jednym z nocnych lokali w Mławie. Obaj mężczyźni – dziennikarz i poszukiwany obecnie podejrzewany o zabójstwo – spędzali w tym lokalu czas w dwóch oddzielnych grupach. Według nieoficjalnych informacji, policja zabezpieczyła m.in. zapisy monitoringu, z którego wynika, że dziennikarz wszedł do łazienki wraz z poszukiwanym obecnie mężczyzną, którego znał – natomiast z łazienki wyszedł już sam poszukiwany. Wiadomo, że napastnik trenował sztuki walki.
Żródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

Dwaj mężczyźni zatrzymani wcześniej do wyjaśnienia w związku z zabójstwem 32-letniego Łukasza M., dziennikarza z Mławy zostali zwolnieni. Obecnie mają status świadków. Podejrzany o zabójstwo 29-letni Bartosz Nowicki jest ścigany listem gończym.

Na obecnym etapie postępowania udział obu zatrzymanych wcześniej mężczyzn w zabójstwie Łukasza M. został wykluczony. Nie sformułowano wobec nich żadnych zarzutów. Obaj mężczyźni posiadają obecnie status świadków – powiedziała rzeczniczka mazowieckiej policji Alicja Śledziona.

List gończy za 29-latkiem

W poniedziałek za podejrzanym o zabójstwo Łukasza M. wydano list gończy. To 29-letni Bartosz Nowicki, mieszkaniec Mławy. Jak przyznała Śledziona, z danych policji, które są jeszcze weryfikowane, nie wynika dotychczas by poszukiwany był wcześniej karany.

Policja, zapewniając anonimowość, zwraca się z prośbą do osób, które znają miejsce pobytu Bartosza Nowickiego o kontakt z najbliższą jednostką – komisariatem, prokuraturą lub sądem, albo telefonicznie pod numery alarmowe 997 i 112. Jednocześnie informuje, że ukrywanie poszukiwanego lub pomaganie w ucieczce to przestępstwo zagrożone karą więzienia do lat 5.

Śledztwo w sprawie zabójstwa Łukasza M. prowadzi prokuratura rejonowa w Mławie. Wstępne wyniki przeprowadzonej w poniedziałek sekcji zwłok dziennikarza wskazują, że przyczyną jego śmierci był “uraz czaszkowo-mózgowy, skutkujący ostrą niewydolnością krążeniowo-oddechową”.
Żródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

Policja zatrzymała dwie osoby, które mogą mieć związek z zabójstwem dziennikarza z Mławy (woj. mazowieckie). Łukasz Masiak (†32 l.) zginął w nocy z soboty na niedzielę w jednym z klubów. Jest list gończy za podejrzanym o zabójstwo – to Bartosz Nowicki (29 l.). Prawdopodobnie uciekł za granicę

Policja opublikowała portret poszukiwanego podejrzanego o zabójstwo dziennikarza. To Bartosz Nowicki, syn Marka, ur. 23 lutego 1986 r. Ostatni jego adres to Mława, ul. Zachodnia. Każdy, kto wie, gdzie może ukrywać się Bartosz Nowicki, proszony jest o kontakt z policją 997 lub 112.

Wiadomo, że zabójca może być związany z lokalnym klubem sztuk walki MMA. Zabity lokalny dziennikarz na początku roku został napadnięty przez nieznanych sprawców. Wcześniej do domu ktoś przysyłał mu nekrologi. Jednak policji nie udało się ustalić sprawców.

W nocy z soboty na niedzielę Łukasz Masiak został napadnięty w toalecie. Sprawca przewrócił go i zabił silnym kopnięciem w głowę. Łukasz Masiak po precyzyjnie zadanym ciosie dostał wylewu krwi do mózgu i zmarł, zanim nadeszła pomoc.

– Tak bije tylko zawodnik znający sztuki walki typu MMA – zdradza nam jeden ze śledczych. – Zatrzymaliśmy jego kolegów, którzy pomogli mu w ucieczce. Pewnie uciekł już za granicę do Niemiec lub Anglii – dodaje nasz informator.

Łukasz Masiak pisał o środowisku miejscowych zawodników MMA. Interesowały go nie tylko ich walki, ale także interesy prowadzone poza oktagonem (tak nazywany jest ring w walkach MMA). Czy zginął dlatego, że zawodnicy bali się faktów, do jakich dotarł? Masiak był cenionym lokalnym dziennikarzem. Znany był z tego, że nie odpuszcza, zwłaszcza w trudnych tematach! Dlatego cieszył się szacunkiem czytelników, ale także miał wielu wrogów.
Żródło info i foto: Fakt.pl

Comments Brak komentarzy »

Interpol wydał listy gończe za działaczami FIFA. Wśród nich jest m.in. Jack Warner, Nicolas Leoz i cztery inne osoby z kierownictwa Federacji. List gończy został wydany na wniosek władz USA w związku z aferą korupcyjną. Interpol ogłosił tzw. Czerwony alert. Poszukiwany listem gończym jest Jack Warner – były przewodniczący CONCACAF i były wiceprezydent FIFA oraz Nicolas Leoz – były prezes CONMEBOL oraz były członek komitetu wykonawczego Federacji. Poza nimi poszukiwani są też: Alejandro Burzaco, Hugo Jinkis, Mariano Jinkis i Jose Margulies.

27 maja policja aresztowała w Zurychu grupę wysokich rangą działaczy FIFA, podejrzewanych przez władze USA o korupcję przy wyborze gospodarzy MŚ 2018 i 2022. Szwajcarski wymiar sprawiedliwości zablokował też rachunki bankowe FIFA. Departament Sprawiedliwości USA podał, że do sądu federalnego w Brooklinie w Nowym Jorku wpłynął obejmujący 47 zarzutów akt oskarżenia wobec 14 osób, w tym wysokiej rangi działaczy FIFA, oskarżonych m.in. o korupcję, oszustwa i pranie pieniędzy.

Jak podano w komunikacie Departamentu Sprawiedliwości USA, spośród tych 14 osób, dziewięć to przedstawiciele FIFA, a pięć – kadry kierowniczej firm współpracujących z FIFA. Oskarżeni uczestniczyli “w trwającym od 24 lat spisku, by wzbogacić się dzięki korupcji w międzynarodowej piłce nożnej” – wyjaśniono. Cztery osoby, w tym Charlez Blazzer, były wieloletni sekretarz generalny CONCACAF oraz dwie korporacje przyznały się do winy – dodano w komunikacie.
Żródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

Policja zatrzymała mężczyznę podejrzanego o zabójstwo dwójki Polaków na południu Francji. Jak się okazało, to poszukiwany w Polsce listem gończym Artur P., ps. “Gruby”. Śmierć Polaków potwierdza ministerstwo spraw zagranicznych.

- Według informacji posiadanych przez nasze służby konsularne, w piątek, w miejscowości Manosque, ofiarą zabójstwa padło dwoje obywateli RP pochodzących z Lublina – poinformował redakcję Kontaktu 24 Marcin Wojciechowski, rzecznik prasowy MSZ.

- Aktualnie okoliczności zdarzenia wyjaśniane są przez miejscowe organy wymiaru sprawiedliwości. Sprawa jest monitorowana przez Konsulat Generalny RP w Lyonie – dodał.

Podejrzany zatrzymany

Więcej o całym zdarzeniu piszą francuskie media. Według serwisu metronews.fr, zabici to mężczyzna i kobieta. Z kolei jak donosi serwis LaProvence.com, policja zatrzymała podejrzanego o zabójstwo 40-letniego mężczyznę. Ma nim być poszukiwany od grudnia 2012 roku listem gończym w Polsce Artur P. , pseudonim “Gruby”.

Mężczyzna podczas ataku miał znajdować się pod wpływem alkoholu, a swoje ofiary potraktować wyjątkowo brutalnie. W Polsce “Gruby” był poszukiwany za rozboje i włamania. Zatrzymana została też 51-letnia kobieta, również Polka, która nie próbowała zapobiec brutalnemu atakowi na dwoje zmarłych. Policja wciąż stara się ustalić przyczyny tragedii. Przesłuchiwani są kolejni świadkowie.
Żródło info i foto: kontakt24.tvn24.pl

Comments Brak komentarzy »

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali poszukiwanego listem gończym Marka K. Mężczyzna będzie odpowiadał m.in. za pozbawienie wolności oraz próbę wymuszenia okupu. List gończy za Markiem K. (36 l.) został wydany przez sąd w 2013r. Pomimo publikacji jego wizerunku w mediach, mężczyzna przez cały ten czas ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości.

Dzięki wytężonej pracy funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji został zatrzymany w Warszawie. Marek K., był poszukiwany za przestępstwa popełnione w przeszłości. Zarzuca mu się rozbój, pozbawienie wolności oraz próbę wymuszenia okupu. Teraz za swoje czyny będzie musiał odpowiedzieć przed sądem.
Żródło info i foto: Policja.pl

Comments Brak komentarzy »

Policja z podkarpackiego Lubaczowa poszukuje 22-letniego Kamila Czaplaka. Wydano list gończy za tym mężczyzną. Jak informuje policja, 22-latek poszukiwany jest za przestępstwo z art. 288 § 1 Kodeksu Karnego. Mówi on “”Kto cudzą rzecz niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5″.

Wszyscy, którzy mogą pomóc w zatrzymaniu mężczyzny proszeni są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Lubaczowie, tel. (16) 632 83 10 lub o telefon na numer alarmowy Policji – 997.
Żródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

Paweł Rak poszukiwany listem gończym został aresztowany. Obecnie przebywa w Londyńskim areszcie. W trakcie zatrzymanie był w posiadaniu blisko 380g marihuany, amfetaminy i haszyszu. Znaleziono przy nim również sporą ilość gotówki, blisko 200tyś funtów.
Żródło info i foto: wykop.pl

Comments Brak komentarzy »

Łomżyńscy policjanci szukają 64-letniej mieszkanki Łomży. Kobieta poszukiwana jest na podstawie listu gończego wydanego przez Prokuraturę Rejonową w Łomży. Wszystko wskazuje na to, że uprowadziła ona swojego kilkuletniego wnuczka Oliwiera i jest już za granicą. Poszukiwana to Hanna Elżbieta Chądzyńska. Ma 64 lata. Jest zameldowana w Łomży. Ma 158 cm wzrostu, jest średniej budowy ciała, ma oczy niebieskie, włosy krótkie, proste, farbowane na blond, uszy przyległe, nos prosty, wargi wąskie.

Jest poszukiwana na podstawie listu gończego wydanego przez Prokuraturę Rejonową w Łomży. Policja prosi o kontakt wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu miejsca pobytu poszukiwanej. Najlepiej skontaktować się z Wydziałem Kryminalnym Komendy Miejskiej Policji w Łomży pod numerem telefonu 86 474 12 43 lub z najbliższą jednostką policji – telefon 997 lub 112.

Wszystkie osoby, które pomagają kobiecie w ukrywaniu się, mogą ponieść odpowiedzialność karną. Hanna Chądzyńska ma zarzut uprowadzenia i przetrzymywania dziecka. Jest nim 3-letni Oliwier, wnuk kobiety. Jego rodzice rozwodzą się i zgodnie z decyzją sądu w czasie postępowania rozwodowego dziecko powinno być z matką.

Poszukiwaną listem gończym babcią jest kobieta, która domagała się wysokiego odszkodowania od skarbu państwa. Jako noworodek – przez zaniedbanie szpitalnego personelu – trafiła do nie swojej rodziny. Zajęła miejsce jednej z rozdzielonych bliźniaczek.
Żródło info i foto: Gazeta.pl

Comments Brak komentarzy »

Aspirant wydziału kryminalnego policji z Ostrowi Mazowieckiej znalazł nietypowy sposób na zarobek. Skrzyknął kilku znanych mu przestępców i w policyjnych strojach dokonywali „przeszukań” u osób zamieszanych np. w handel narkotykami lub nielegalnymi papierosami. Oszuści zabierali kosztowności, telefony, gotówkę i sprzęt rtv. Zarobili na tym ponad 50 tys. zł.

Białostocka prokuratura okręgowa skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko sześciu członkom gangu fałszywych policjantów. Choć, jak żartują policjanci i śledczy, trudno mówić, że wszyscy przestępcy byli przebierańcami. Z ustaleń prokuratury okręgowej w Białymstoku wynika bowiem, że grupę oszustów założył Artur S., który w kwietniu 2014 (w momencie zatrzymania) był aspirantem wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej. Uznawano go za jednego z najbardziej doświadczonych „kryminalnych”, bo w policji pracował od ponad 23 lat.

– Artur S. posiadał informacje o osobach pozostających w zainteresowaniu organów ścigania w związku z handlem wyrobami tytoniowymi bez polskich znaków akcyzy oraz narkotykami. Z tego też kręgu były typowane osoby, u których przestępcy dokonywali fikcyjnych przeszukań. Liczyli, że ich ofiary będą miały ukryte znaczne ilości gotówki lub cennych przedmiotów – mówi tvp.info prok. Adam Kozub, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Białymstoku.

„Otwierać policja!”

Oszuści działali starą bandycką metodą na tzw. policjanta. U wytypowanych wcześniej osób pojawiało zazwyczaj trzech „funkcjonariuszy”. Ubrani byli w kamizelki z napisem „policja”, kominiarki, zaś na rękach mieli założone lateksowe rękawiczki. Już w drzwiach pokazywali podrobione prokuratorskie postanowienie o przeszukaniu. Żądali wydania pieniędzy (w celu sprawdzenia czy nie są fałszywe), papierosów bez akcyzy, narkotyków lub kosztowności, które wg nich mogły pochodzić z kradzieży. Potem na bezczelnego zaczynali przeszukanie. Zabierali jako „dowody w sprawie” wszystko, co miało większą wartość lub dawało się łatwo sprzedać.

– W przypadku znalezienia lub wydania przez pokrzywdzonych pieniędzy zwykle wystawiali pokwitowania. Zabierali również telefony komórkowe, bądź same karty SIM uniemożliwiając w ten sposób pokrzywdzonym szybki kontakt z policją po zorientowaniu się, że zostali oszukani – dodaje prok. Kozub.
Średnio 10 tys. zł z „przeszukania”

Mężczyźni zostali oskarżeni o udział w zorganizowanej grupie mającej na celu popełnianie przestępstw przeciwko mieniu oraz dokonaniu w okresie od 12 lutego do 16 kwietnia 2014 roku w miejscowościach: Sokółka, Ostrów Mazowiecka oraz innych miejscowościach powiatu ostrowskiego i węgrowskiego w łącznie sześciu oszustw. W ten sposób przestępcy zarobili co najmniej 50 tys. zł. Ponadto pięciu oszustów zostało oskarżonych o dokonanie napadu na mieszkańca Ostrowi. Łupem napastników padło wówczas 60 tys. zł. Pięciu oskarżonych przebywa w areszcie. Szósty jest poszukiwany listem gończym.
Żródło info i foto: TVP.info

Comments Brak komentarzy »