Posts Tagged “list gończy”

Andriy Z. był poszukiwany międzynarodowym listem gończym z tzw. czerwoną notą Interpolu, która została również wystawiona za Kajetanem P.. Ukrainiec przebywał w Polsce od dwóch lat. W Sopocie prowadził lokal gastronomiczny, posiadał kartę stałego pobytu, która została wyrobiona na podstawie fałszywych dokumentów. Jak informuje RMF FM w Ukrainie odsiadywał wyrok za morderstwo, którego dokonał w bardzo młodym wieku.

Andriy Z. był poszukiwany przez sąd z Ługańska. Mężczyzna uciekł z ukraińskiego więzienia po kilku latach odsiadki. Ukrywał się 9 lat, a dwa ostatnie przebywał w Polsce. Do zatrzymania zbiega doszło podczas kontroli drogowej. Mężczyzna nie spodziewał się, że zostanie aresztowany. W Sopocie prowadził lokal z gastronomią. 34-latek nie posiadał kartę stałego pobytu, która została wyrobiona na nazwisko innego mężczyzny. Prokuratura w Gdańsku postawiła mu zarzut posługiwania się fałszywymi dokumentami. Sąd ukraiński skazał 34-latka za morderstwo.

Deportacja zbiega na razie nie będzie możliwa, prokuratura nie jest w stanie uzyskać dokumentów potrzebnych do wszczęcia procedury, gdyż obszar Ługańska jest objęty działaniami wojennymi.
Żródło info i foto: Fakt.pl

Comments Brak komentarzy »

Policjanci z Komisariatu Policji w Zdzieszowicach, na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Rejonowy w Gliwicach, poszukują Seweryna Dyca. Mężczyzna poszukiwany jest w związku z wyrokiem skazującym za pobicie – czytamy na stronie policji. Jak podaje policja, 37-latek dopuścił się pobicia w warunkach recydywy. Za to przestępstwo został skazany na rok pozbawienia wolności, jednak ukrywa się przed organami ścigania.

W związku z tym, policja wydała za mężczyzną list gończy i prosi osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje o miejscu pobytu Seweryna Dyca, o kontakt osobisty lub telefoniczny z Komisariatem Policji w Zdzieszowicach (tel. 774844207, 77 4079723 ) lub z najbliższą jednostką Policji (pod numerem alarmowym 997 lub 112).
Żródło info i foto: interia.pl

Comments Brak komentarzy »

Policjanci z Opola na podstawie listu gończego wydanego przez Prokuraturę Rejonową w Kutnie szukają Józefa Stasia. Mężczyzna poszukiwany jest w związku podejrzeniem popełnienia oszustwa. Józef Staś urodził się 17 marca 1954 r. w Opolu. Jak podaje policja, mężczyzna podejrzany jest o popełnienie przestępstwa opisanego w art. 286 § 1 Kodeksu Karnego. Jego treść to: “Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8″.

Jak przypomina policja, za ukrywanie poszukiwanego lub pomaganie mu w ucieczce grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje o miejscu pobytu Józefa Stasia, proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z Komisariatem II Policji w Opolu (tel. 77 422 35 63) lub z najbliższą jednostką Policji (pod numerem alarmowym 997 lub 112) bądź Prokuraturą.
Żródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

Policja zatrzymała kolejną osobę zamieszaną w kradzież stulecia w Swarzędzu. Do aresztu trafił ukrywający się dotąd dyrektor firmy kurierskiej. Łupem złodziei padło 8 mln złotych. Do kradzieży stulecia doszło w lipcu 2015 roku. Fałszywy konwojent, wykorzystując moment nieuwagi kolegów, odjechał furgonetką, w której było 8 mln złotych. Mężczyzna porzucił potem auto i ślad po nim zaginął.

46-letni Krzysztof W. wpadł w ręce policji dopiero w lutym tego roku. Razem z konwojentem policjanci zatrzymali czterech jego współpracowników. Wszyscy usłyszeli zarzut działania w zorganizowanej grupie przestępczej. Według policji mózgiem grupy był wiceprezes firmy ochroniarskiej z Łodzi Grzegorz Łuczak, który najprawdopodobniej uciekł z pieniędzmi za granicę. Mężczyzna jest poszukiwany listem gończym.
Żródło info i foto: Radio ZET.pl

Comments Brak komentarzy »

Sławomir B. w środę zamordował w Żernikach koło Poznania byłą partnerkę. 21-letnia Monika G. przyjechała ze swoją matką na nocną zmianę w pracy w drukarni. Gdy samochód zatrzymał się na parkingu, mężczyzna podszedł do niego, otworzył drzwi i zadał kobiecie ponad 20 ciosów nożem. Jej matkę poraził paralizatorem i uciekł. W niedzielę znaleziono go martwego w Poznaniu. O sprawie napisała poznańska “Gazeta Wyborcza”.

Zwłoki 34-latka znaleźli w niedzielny wieczór członkowie rodziny. Sławomir B. powiesił się w piwnicy bloku, gdzie był zameldowany u swojej ciotki. Od czwartku policja poszukiwała go listem gończym, w działania włączyła się policyjna specgrupa odpowiedzialna za niedawne zatrzymanie Kajetana P.

Sprawca był wcześniej karany

Sławomir B. i Monika G. rozstali się kilka tygodni temu. Kobieta bała się byłego partnera, w lutym złożyła na niego dwa zawiadomienia na policję. Sławomir B. został zatrzymany, po postawieniu mu zarzutów m.in. gróźb oraz fizycznego i moralnego znęcania się nad Moniką G. wyszedł na wolność. Jego partnerka nie złożyła wniosku o policyjną ochronę, ale funkcjonariusze sprawdzą teraz, czy postępowanie było prowadzone prawidłowo.

W przeszłości, według ustaleń “Wyborczej”, mężczyzna był karany za znęcanie się nad byłą żoną, odsiedział też wyrok w zakładzie karnym. Dwa lata temu wyszedł z więzienia i poznał Monikę G. Nie wiadomo, kiedy mężczyzna odebrał sobie życie, wyjaśnić ma to sekcja zwłok. Według wstępnych ustaleń, mogło się to stać jeszcze przed świętami. Sławomir B. nie zostawił listu pożegnalnego.
Żródło info i foto: Gazeta.pl

Comments Brak komentarzy »

Mężczyzna w kapeluszu, który towarzyszył zamachowcom samobójcom na lotnisku w Zaventem, to najprawdopodobniej 24-letni Nadżim Laszrawi. Od kilku miesięcy poszukiwany jest przez policję po tym, jak wyszło na jaw, że we wrześniu podróżował jednym samochodem z zamachowcem z Paryża Salehem Abdeslamem. Wówczas ich samochód był kontrolowany przez służby na granicy węgiersko-austriackiej.

Dopiero w poniedziałek policja ustaliła prawdziwą tożsamość mężczyzny. Wcześniej znany był pod fałszywym nazwiskiem Sufian Kajal i to za nim belgijskie służby wystawiły list gończy. Policja zaczęła go szukać po tym, jak zebrano dane dotyczące europejskich podróży Salaha Abdeslama. Okazało się, że we wrześniu mężczyźni podróżowali razem i zostali zatrzymali do kontroli na granicy austriacko-węgierskiej. W samochodzie był także Mohammed Belkaid, który zginął w strzelaninie w Forest w ubiegłym tygodniu.

Porzucona bomba

“Derniere Heure” podaje, że Laszrawi to mężczyzna w kapeluszu, widoczny na nagraniu z monitoringu, czyli trzeci zamachowiec z Zaventem. Dwaj pozostali zostali zidentyfikowani jako bracia Chalid i Brahim Bakraoui. Na zdjęciach z monitoringu – jak podają media – widać, że trzeci mężczyzna porzuca swój wózek po eksplozjach i ucieka. To właśnie mężczyzna w kapeluszu.
Żródło info i foto: tvn24.pl

Comments Brak komentarzy »

Po 11 latach poszukiwań listem gończym zatrzymany został Łukasz W. podejrzewany o zabójstwo w Krakowie. Mężczyzna wpadł w Madrycie. Został już przetransportowany do kraju. Trafił do aresztu śledczego. Do zbrodni doszło w 2005 roku w Krakowie. Łukasz W., razem z dwoma innymi osobami, brutalnie zaatakował 22-latka. Mężczyzna zginął od ciosów zadanych nożem i tasakiem.

Dwaj pozostali napastnicy zostali już skazani i trafili do więzienia. Łukasz W. ukrywał się. Tropy wskazywały, że uciekł do Hiszpanii. Pod koniec stycznia zatrzymano go w Madrycie. Zakończono już procedurę ekstradycji i został przewieziony do Polski. Jest w areszcie śledczym.
Żródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

Policjanci zatrzymali 34-latka z Lublina, poszukiwanego listem gończym. Mężczyzna ma do odsiedzenia wyrok za groźby i naruszenie sadowych zakazów. Chcąc zmylić mundurowych ukrył się w tapczanie. 34-latek został zatrzymany przy ul. Grygowej w Lublinie. Policjanci mieli informację, że mężczyzna może się ukrywać w jednym z mieszkań. Był on poszukiwany od października ubiegłego roku. Ma do odbycia ma karę pozbawienia wolności za groźby, a także za trzykrotne naruszenie sądowych zakazów.

– Kiedy policjanci zapytali domowników o to gdzie przebywa 34-latek, ci kręcąc głową przekonywali, że nie ma go w domu – wyjaśnia Anna Kamola, z zespołu prasowego lubelskiej policji. – Mundurowi nie dali się jednak wyprowadzić w przysłowiowe pole. Postanowili przeszukać mieszkanie.

Kilka minut później znaleźli 34-latka ukrytego w tapczanie. Mężczyzna trafił do celi. Niebawem, w lubelskim areszcie śledczym rozpocznie odsiadywanie ponad 3-letniego wyroku.
Żródło info i foto: onet.pl

Comments Brak komentarzy »

Redakcja “Polityki” ujawniła, że poszukiwany za dokonanie brutalnego morderstwa Kajetan Poznański był na stażu w ich tygodniku. “Redakcja ‘Polityki’ dysponuje konspektami tekstów Kajetana Poznańskiego. Redakcja przekaże je policji i prokuraturze. Jak się okazuje, podejrzany o brutalne morderstwo Kajetan Poznański był kilka lat temu na stażu w naszej redakcji” – czytamy w oświadczeniu zamieszczonym w serwisach społecznościowych.

Dziennikarze “Polityki” są przekonani, że odnalezione prace Poznańskiego mogą być pomocne w budowaniu jego portretu psychologicznego. Kajetan Poznański miał proponować redakcji teksty na temat… historii kanibalizmu. “Jego tezy były dość osobliwe” – dodają dziennikarze.

Przypomnijmy, że Kajetan Poznański jest podejrzany o brutalne zamordowanie Katarzyny J., lektorki języka włoskiego. Do zbrodni doszło w Warszawie. Poznański miał pastwić się nad zwłokami kobiety, a następnie rozczłonkować jej ciało i przewieźć do wynajmowanego przez siebie mieszkania na Żoliborzu.
Żródło info i foto: interia.pl

Comments Brak komentarzy »

Policja poszukuje wspólników konwojenta, który w lipcu 2015 roku w Swarzędzu miał ukraść 8 milionów złotych. Częścią grupy przestępczej ma być między innymi Grzegorz Łuczak, były wiceprezes firmy, która zatrudniła 46-letniego konwojenta Krzysztofa W.

Według prokuratury, która podjęła decyzję o podaniu do wiadomości danych mężczyzny, Grzegorz Łuczak pomógł Krzysztofowi W. w kradzieży 8 milionów złotych. Policja wysłała za nim list gończy i prosi o kontakt wszystkie osoby, które mogą pomóc w jego ujęciu. Oprócz Grzegorza Łuczaka poszukiwane są jeszcze dwie osoby. Policjanci i prokurator twierdzą, że kolejne zatrzymania w tej sprawie są jedynie kwestią czasu.

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Poznaniu Magdalena Mazur-Prus na konferencji prasowej przypomniała, że we wrześniu ubiegłego roku zarzuty przedstawiono czterem innym osobom. Wówczas też odzyskano około 100 tysięcy złotych. W tej chwili, w tej sprawie status osób podejrzanych mają przede wszystkim: Adam K. – podejrzany również o przywłaszczenie mienia znacznej wartości, Andrzej W. – ma postawiony zarzut przekroczenia swoich uprawnień jako funkcjonariusz policji i pomocnictwa do przywłaszczenia pieniędzy, Agnieszka K. – podejrzewana o przestępstwo paserstwa mienia znacznej wartości i Wojciech W. – również podejrzany o paserstwo mienia znacznej wartości. Jedna z tych osób wciąż pozostaje w areszcie.

Spektakularny skok stulecia?

Do przestępstwa doszło w lipcu 2015 roku w Swarzędzu. Krzysztof W. uczestniczył w konwoju, lecz w pewnym momencie odjechał autem, w którym była gotówka. Wkrótce znaleziono porzucony samochód, ale konwojent i pieniądze zniknęły. Policjanci ustalili, że sprawca zatrudnił się w firmie ochroniarskiej kilka miesięcy wcześniej, podając fałszywe dane osobowe. Jak się okazało, przygotowując się do akcji mężczyzna zmienił swój wygląd: zgolił głowę, zapuścił brodę i zażywał środki, które sprawiły, że przybrał na wadze. Rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak powiedział, że wygląd zatrzymanego różnił się od tego, znanego z nagrań monitoringu, publikowanych przez policję.
Żródło info i foto: Radio ZET.pl

Comments Brak komentarzy »