Posts Tagged “list gończy”

24-latek poszukiwany listem gończym podawał się za policjanta CBŚ. Mężczyzna grasował na Podhalu, próbując wyłudzić pieniądze od starszych osób. Wpadł podczas zasadzki zastawionej przez nowotarskich policjantów.

Oszust usiłował wyłudzić 220 tys. zł. przedstawiając się jako funkcjonariusz CBŚ. Najpierw zadzwonił na domowy telefon mieszkanki Nowego Targu i przedstawił się jako jej krewny, co miało zmylić starszą panią. Po kilku chwilach kobieta otrzymała kolejny telefon od rzekomego funkcjonariusza CBŚ, który powiedział, że rozpracowuje grupę oszustów. Mężczyzna sprytnie wypytał o zasobność portfela nowotarżanki i zaproponował udział w tajnej operacji. W tym celu pani miała iść do banku i wypłacić sporą sumę pieniędzy. Kiedy jednak kobieta podążała już do palcówki ogarnęły ją wątpliwości. Zamiast do banku poszła na policję i opowiedziała o wszystkim. Funkcjonariusze przygotowali na oszusta zasadzkę. Kiedy pojawił się aby odebrać pieniądze wpadł wprost w ich ręce. Okazało się, że Rafał P. jest poszukiwany listem gończym przez policję w Goleniowie. Wcześniej próbował w ten sam sposób oszukać też mieszkankę Zakopanego, ale mu się nie udało. 24-latek usłyszał już zarzuty, grozi mu do 8 lat więzienia.
Żródło info i foto: se.pl

Comments Brak komentarzy »

Jest areszt tymczasowy – będzie list gończy. Grudziądzki sąd na posiedzeniu niejawnym zdecydował się na zastosowanie 14 dniowego aresztu tymczasowego dla trzech więziennych uciekinierów. Podjęcie takiej decyzji umożliwi prokuraturze wystawienie listów gończych za mężczyznami. Taki dokument ma zostać wysłany dzisiaj.

Na razie nie będzie to międzynarodowy list gończy, tylko krajowy, bowiem według śledczych nic nie wskazuje na to, że więźniowie opuścili kraj. Oprócz postępowania związanego z ucieczką prokuratorzy prowadzą postępowanie w sprawie możliwego niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy zakładu karnego. Do ucieczki więźniów doszło w sobotę wieczorem. 23, 39 i 40 – latek przepiłowali kraty w oknie i zniknęli niezauważeni za murem zakładu karnego.
Żródło info i foto: Dziennik.pl

Comments Brak komentarzy »

Warszawska prokuratura wystawiła list gończy za konwojentem, który w drugiej połowie sierpnia zniknął z gotówką. Śledczy nie ujawniają kwoty i apelują o pomoc. Grzegorz Lewandowski był konwojentem w jednej z warszawskich firm ochroniarskich. W połowie sierpnia pod koniec dnia pracy zniknął z pieniędzmi, które wcześniej odebrał z kilku punktów usługowych na terenie stolicy.

Konwojent miał pojechać do jednego z warszawskich centrów handlowych i kupić dużą torbę. Włożył w nią przewożoną gotówkę, wsiadł w taksówkę i zniknął. Na początku lipca pracownik innej firmy ochroniarskiej, tym razem z Poznania, ukradł 8 mln zł. Bezradna policja dopiero po miesiącu od jego zniknięcia zdecydowała się ujawnić jedyne nagranie z fałszywym konwojentem. Na krótkim filmiku zarejestrowanym okiem kamery zainstalowanej w bankomacie widać łysego mężczyznę z długą brodą i w okularach.
Żródło info i foto: Gazeta.pl

Comments Brak komentarzy »

Jest list gończy za warszawskim konwojentem, który kilka tygodni temu zniknął razem z ponad milionem złotych wpłat odebranych ze sklepów i kawiarni – dowiedział się reporter RMF FM Grzegorz Kwolek. Warszawska prokuratura wystawiła list przed południem. Trafi do wszystkich posterunków policji i straży granicznej. Poszukiwany to Grzegorz L. 41-latek ukradł ponad 1,25 miliona złotych. W drugiej połowie sierpnia odebrał wpłaty z kilkunastu sklepów oraz kilku lokali ze znanej ogólnopolskiej sieci kawiarni i zniknął z pieniędzmi.

25 sierpnia śledczy wysłali do sądu wniosek o jego aresztowanie na 14 dni. Po jego rozpatrzeniu możliwe było rozesłanie za podejrzanym listu gończego. W lipcu do podobnej kradzieży doszło w Wielkopolsce. W Swarzędzu konwojent, który posługiwał się danymi osobowymi innej osoby, ukradł prawie 9 milionów złotych. Wciąż nie został schwytany.
Żródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

Po wielu miesiącach poszukiwań w ręce policji wpadła babcia Oliwierka – trzyletniego chłopca porwanego w czerwcu zeszłego roku przez swojego ojca Pawła Ch. (38 l.). Poszukiwana listem gończym Hanna Ch. (64 l.) pomagała synowi w ukrywaniu swojego wnuka. Kobieta nadal nie chce zdradzić, gdzie jest Oliwierek

– Czekam na ciebie syneczku i głęboko wierzę, że już wkrótce się zobaczymy – mówi przez łzy Beata Chądzyńska, mama Oliwerka, która nie widziała swojego dziecka od czerwca zeszłego roku. Wtedy niespełna dwuletniego chłopczyka porwał były mąż pani Beaty, Paweł Ch. (38 l.). Mężczyzna nie mógł pogodzić się z wyrokiem sądu, przyznającym matce opiekę nad dzieckiem. Ojciec musiał zadowolić się wyznaczonymi widzeniami.

W czerwcu zeszłego roku ojciec wziął syna na widzenie i od tego czasu ślad po chłopcu zaginął. Wiadomo było, że w ukrywaniu Oliwiera pomaga babcia Hanna Ch. (64 l.), teściowa pani Beaty. Za babcią kidnaperką, skazaną zaocznie na karę aresztu za bezprawne przetrzymywanie dziecka, prokurator rozesłał list gończy. Kilka dni temu została zatrzymana przez policję w Biurze Rzecznika Praw Dziecka w Warszawie. Przyszła tam jednak sama i nie zdradziła na razie miejsca ukrycia wnuczka.

– Nie tracę nadziei na odzyskanie synka – mówi poruszona mama chłopczyka. – Aż trudno uwierzyć, że własny ojciec mógł wyrządzić taką krzywdę swojemu dziecku. Nie tracę jednak nadziei, że wkrótce będziemy razem. Wierzę, że Oliwerek mnie pamięta i rozpozna, choć o to boję się najbardziej – dodaje.

A już w 2014 r. policjanci byli o krok od rozwiązania sprawy po tym, jak policja namierzyła kryjówkę ojca w Michałowicach pod Warszawą. Niestety Paweł Ch. razem z synem w ostatniej chwili uciekli. Mężczyźnie za uprowadzenie dziecka grożą trzy lata więzienia.
Żródło info i foto: Fakt.pl

Comments Brak komentarzy »

1,25 mln zł ukradł konwojent, który tydzień temu zebrał wpłaty z warszawskich sklepów i kawiarni i zniknął z pieniędzmi. Reporter RMF FM dotarł do ostatecznych ustaleń prokuratury w sprawie 41-latka. Grzegorz L. odebrał wpłaty z kilkunastu sklepów i kilku lokali ze znanej ogólnopolskiej sieci kawiarni. Pracownicy przekazali mu łącznie ponad milion dwieście pięćdziesiąt tysięcy złotych – usłyszał reporter RMF FM w prokuraturze.

Wczoraj śledczy wysłali do sądu wniosek o czternaście dni aresztu dla konwojenta. Gdy tylko sąd pozytywnie rozpatrzy ten wniosek, będziemy mogli wysłać za podejrzanym list gończy – zapowiadają śledczy. Miesiąc temu do podobnej sytuacji doszło w Wielkopolsce. W Swarzędzu konwojent, który posługiwał się danymi osobowymi innej osoby, ukradł z konwoju prawie 9 mln złotych. Złodziej wciąż nie został schwytany.
Żródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

Warszawska policja poszukuje konwojenta, który uciekł z pieniędzmi i bronią. Funkcjonariusze ustalają, jak doszło do kradzieży. Mężczyzna mógł ukraść nawet kilka milionów złotych – podaje RMF FM

41-letni konwojent jednej z firm ochroniarskich wczoraj, po zakończeniu pracy, nie zgłosił się do pracy i nie rozliczył pieniędzy. Mężczyzna wcześniej pobrał gotówkę w różnych punktach Warszawy. Jak nieoficjalnie dowiedział się reporter RMF MAXXX Przemek Mzyk, mężczyzna mógł ukraść od pół miliona do nawet kilku milionów złotych. Konwojent zabrał z służbowego auta nie tylko pieniądze, ale też broń z 64 sztukami amunicji. Prokuratura nie wyklucza wydania listu gończego za konwojentem. Miesiąc temu do podobnej sytuacji doszło w Wielkopolsce. W Swarzędzu konwojent, który posługiwał się danymi osobowymi innej osoby, ukradł z konwoju prawie 9 mln złotych. Złodziej wciąż nie został schwytany.
Żródło info i foto: interia.pl

Comments Brak komentarzy »

Trwają poszukiwania mężczyzny, który w poniedziałek dokonał zamachu bombowego w hinduistycznej świątyni w centrum Bangkoku. Według tajlandzkiej policji zamachowiec mógł być obcokrajowcem. Służby szukają też dwóch innych mężczyzn widocznych na monitoringu. “Na pewno nie działał sam. To jest siatka” – powiedział w środę komendant główny policji Somyot Poompanmoung.

Na podstawie nagrania z monitoringu śledczy uważają, że bombę zdetonował młody mężczyzna w żółtym t-shircie. Podejrzanego widziano, jak z plecakiem wchodził na teren świątyni Erawan, a wychodził już bez niego. Policja udostępniła zdjęcia mężczyzny z plecakiem i bez i zwróciła się do opinii publicznej z apelem o wszelkie informacje na temat podejrzanego. Rzecznik policji Prawut Thawornsiri poinformował w środę w telewizji CCTV, że mężczyzna podejrzany o dokonanie zamachu bombowego może być obcokrajowcem. Dodał, że został wystawiony za nim list gończy. Thawornsiri poinformował także, że policja poszukuje dwóch innych mężczyzn widocznych na nagraniu monitoringu, którzy – według służb – mogli brać udział w zamachu.

“Osoba w czerwonym i osoba w bieli są także podejrzane” – powiedział rzecznik policji, odnosząc się do dwóch mężczyzn zarejestrowanych przez kamery monitoringu tuż obok poszukiwanego zamachowca.

Jak informuje portal BBC News, świątynia Erawan została już otwarta. Do tej pory żadna organizacja nie przyznała się do zamachu. Władze nie obarczyły też na razie żadnej grupy odpowiedzialnością za atak bombowy, który ich zdaniem miał zaszkodzić gospodarce. Według dowódcy armii generała Udomdeja Sitabutra nie przypomina on pod względem taktyki ataków separatystów z południa Tajlandii.

Tymczasem we wtorek miał miejsce inny incydent; ładunek wybuchowy został rzucony na nabrzeżu w Bangkoku. Nikt nie został ranny, ale władze nie wykluczyły, że incydenty mogą być powiązane. W 2014 roku drastycznie spadła liczba turystów w Tajlandii z powodu wielomiesięcznych protestów antyrządowych, a następnie zamachu stanu; turystyka generuje ok. 10 proc. PKB Tajlandii.
Żródło info i foto: interia.pl

Comments Brak komentarzy »

Prokuratura może wydać list gończy za Zbigniewem S., ponieważ kontrowersyjny biznesmen nie pojawił się w poniedziałek na przesłuchaniu. Śledczy chcieli mu przedstawić zarzuty utrudniania postępowania karnego. Jak ustalił portal tvp.info, prokuratorzy zdecydowali się na taki krok, ponieważ w zeszłym tygodniu S. odmówił im wydania dowodów dotyczących rzekomej korupcji w katowickim sądzie. Zbigniew S. dostał wezwanie do prokuratury w piątek. Policjanci z Centralnego Biura Śledczego przeszukali wówczas jego dom.

Będzie list gończy?

– Mogę potwierdzić, że pan S. był wezwany do prokuratury w charakterze podejrzanego. Zarzut utrudniania postępowania karnego ma związek z odmową udostępnienia materiałów, które mają istotne znaczenie dla postępowania – powiedział tvp.info prok. Piotr Woźniak, naczelnik Wydziału dw. z Przestępczością Zorganizowaną i Korupcji Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie.

Niestawienie się S. w prokuraturze może oznaczać dla niego poważne kłopoty. – Pan S. nie stawił się, a jest wydane postępowanie o jego zatrzymaniu. W związku z powyższym, wdrożone zostaną dalsze procedury przewidziane w Kodeksie Postępowania Karnego, w sytuacji, gdy podejrzany nie wywiązuje się ze swoich obowiązków – dodał prok. Woźniak. Jak się nieoficjalnie dowiedział portal tvp.info, prokuratura nie wyklucza nawet wniosku o wydanie listu gończego za biznesmenem.

Zarzuty na własne życzenie?

Okazuje się, że Zbigniew S. mógł uniknąć zarzutu utrudniania śledztwa. Doszło do tego, ponieważ – jak twierdzą śledczy – wbrew swoim deklaracjom nie chciał współpracować z prokuraturą.

W ubiegłym tygodniu biznesmen ujawnił dokumenty i nagrania, z których według niego ma wynikać, że w sądzie w Katowicach działa grupa przestępcza. Niedługo potem stołeczni śledczy wszczęli postępowanie w sprawie tych rewelacji. Jak ustalił portal tvp.info, na kilka dni przed piątkową akcją CBŚP w domu S. funkcjonariusze tej formacji pojawili się u S. Mieli ze sobą prokuratorski nakaz wydania wszystkich dowodów dotyczących przestępczych działań w katowickim sądzie.

Zbigniew S. odmówił dobrowolnego wydania tych przedmiotów. Zdaniem naszych rozmówców miał twierdzić, że po prostu ich nie posiada. Został uprzedzony, że takie postępowanie może narazić go na zarzuty utrudniania postępowania. – Zbigniew S. miał być tylko świadkiem w postępowaniu dotyczącym sądu w Katowicach. Liczyliśmy na jego współpracę. Z naszych informacji wynikało, że S. ma dowody, których szukaliśmy. Stąd wniosek o zatrzymanie i przedstawienie mu zarzutów – powiedział jeden ze śledczych.

Zbigniew S. przekonuje z kolei, że nigdy nie zamierzał utrudniać postępowania.

S. nie składa broni

Nowa burza wokół kontrowersyjnego biznesmena zaczęła się miniony piątek, gdy CBŚP dokonało przeszukań u S. oraz dwóch innych osób. Na swojej stronie na Facebooku biznesmen zamieścił obraźliwe wpisy pod adresem warszawskich śledczych. Napisał także, że „wyjeżdża do bezpiecznego kraju poza Europą”, sugerując ucieczkę przed organami ścigania. Dopiero później Zbigniew S. napisał, że nie zamierzał nigdzie uciekać i jedynie wyjechał na planowany wypoczynek, a w poniedziałek miał przejść zabieg medyczny. Podczas czatu na Facebooku stwierdził jednocześnie, że „za jakiś czas zgłosi się sam do prokuratury”.

W poniedziałek rano Zbigniew S. ogłosił także, że na dyskach swoich komputerów ma sensacyjne informacje dotyczące kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy. Ma je ujawnić gdy tylko sprzęt elektroniczny zostanie mu zwrócony. Za utrudnianie postępowania karnego grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. Dwaj mężczyźni, u których w piątek przeprowadzono przeszukania, nie byli zatrzymani. Zostali tylko przesłuchani.
Żródło info i foto: TVP.info

Comments Brak komentarzy »

Prokuratura wystąpiła o poszukiwania za granicą 29-letniego mężczyzny, podejrzanego o śmiertelne pobicie dziennikarza z Mławy. Będzie również skierowany wniosek do sądu o wydanie Europejskiego Nakazu Aresztowania, a także do Komendy Głównej Policji o poszukiwanie w krajach, w których ENA nie działa. Wiele wskazuje na to, że podejrzany Bartosz Nowicki uciekł za granicę. Mężczyzna wciąż będzie też poszukiwany listem gończym w Polsce. Wciąż przesłuchiwani są świadkowie – w sumie już kilkanaście osób.

Choć śledczy nie wykluczają żadnej wersji przyczyn pobicia mężczyzny, raczej nie chodzi o jego pracę dziennikarską, ale pierwszoplanowym wątkiem jest wątek obyczajowo-towarzyski. Tak wynika między innymi z zeznań młodej kobiety, która podczas zajścia była w klubie w Mławie.

Do zabójstwa Łukasza M. doszło ok. godz. 2 w nocy z soboty na niedzielę w toalecie kręgielni w jednym z nocnych lokali w Mławie. Obaj mężczyźni – dziennikarz i poszukiwany obecnie podejrzewany o zabójstwo – spędzali w tym lokalu czas w dwóch oddzielnych grupach. Według nieoficjalnych informacji, policja zabezpieczyła m.in. zapisy monitoringu, z którego wynika, że dziennikarz wszedł do łazienki wraz z poszukiwanym obecnie mężczyzną, którego znał – natomiast z łazienki wyszedł już sam poszukiwany. Wiadomo, że napastnik trenował sztuki walki.
Żródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »