Posts Tagged “listem gończym”

Piotr Kaszubski jeszcze dwa lata temu był lansowany przez media na “najmłodszego polskiego milionera”. Los bywa przewrotny, dzisiaj Piotr jest ścigany listem gończym.

Policjanci z mokotowskiej komendy szukają 23-letniego Piotra Kaszubskiego, który ukrywa się przed organami ścigania. Mężczyzna poszukiwany jest listem gończym. Wszystkie osoby, które posiadają informacje mogące pomóc w ustaleniu jego miejsca pobytu, proszone są o kontakt z Policją – przeczytamy na FB Polskiej Policji.

Warszawska prokuratura przedstawiła Kaszubskiemu aż 6 zarzutów. Większość z nich dotyczy trefnego biznesu Piotra. Uciekający milioner sprzedawał nielegalny środek wybielający zęby. Prócz tego wysyłał ludziom puste pudełka. Nieoficjalnie mówi się również o tym, ze oszukał swojego byłego kochanka na 60 tysięcy złotych.
Żródło info i foto: KOZACZEK.pl

Comments Brak komentarzy »

Piotr K., najmłodszy polski milioner, który od sierpnia ukrywa się przed prokuraturą, jest ścigany listem gończym. Tymczasem K. dzwoni co kilka dni do śledczych, przekonując, że jest niewinny i stawi się, jeżeli zostanie mu uchylony areszt. Prokuratura szacuje, że ofiarami K. padło co najmniej kilkaset osób. List gończy został wydany przez prokuraturę 14 października. Warszawscy śledczy mieli już dosyć grania na nosie przez „najmłodszego milionera”, który od sierpnia powinien znajdować się w areszcie. Tzw. zwykłe poszukiwania policji nie dały rezultatu, więc zdecydowano się na bardziej radykalne kroki.

Jak dowiedział się portal tvp.info, mimo listu gończego, K. regularnie dzwoni do stołecznej prokuratury okręgowej. – Stara się przekonać, że jest niewinny. Twierdzi, że jest gotów stanąć przed wymiarem sprawiedliwości, ale tylko wtedy, gdy nie będzie musiał trafić do aresztu. Za każdym razem namawiamy go do zgłoszenia się do prokuratury lub policji – mówi tvp.info jeden ze śledczych.

Został w Polsce?

K. w opublikowanym przed kilkoma tygodniami filmiku bronił się przed zarzutami. Sugerował także, że przebywa w USA. Jednak numery telefonów, jakie znajdują się pod jego oświadczeniem, nie działają. – Wobec podejrzanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci zakazu opuszczania kraju, połączony z zatrzymaniem paszportu. Trudno podejrzewać, że wyjechałby do USA. Chyba że za pomocą fałszywych dokumentów – mówi prok. Przemysław Nowak, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie. W sprawie K. prokuratura szuka osób, które mogły zostać przez niego oszukane. Zamieszcza nawet specjalne ogłoszenia w gazetach. Jak dotąd liczba pokrzywdzonych sięga kilkuset osób.

Oszustwa na suplementach

Piotr K., nazywany przez media „najmłodszym polskim milionerem” został zatrzymany w czerwcu br. Usłyszał wówczas sześć zarzutów, w tym oszustwa i usiłowania popełnienia oszustwa oraz dwukrotnego złamania ustawy o prawie farmaceutycznym oraz jednego ustawy o kosmetykach. Mężczyzna miał m.in. wysyłać klientom suplementy diety inne niż zamówione. Często w ogóle nie wysyłał towaru. Prokuratura skierowała do sądu wniosek o aresztowanie K. Jednak sąd uznał, że jeżeli wpłaci 200 tys. zł poręczenia majątkowego, będzie mógł odzyskać wolność. Tak się stało po kilku dniach. W sierpniu sąd uwzględnił zażalenie prokuratury na decyzję o poręczeniu i wydał postanowienie o aresztowaniu podejrzanego. Ten jednak zniknął. Próbowaliśmy się skontaktować z K., na podane przez niego numery telefonów, ale bez rezultatu.
Żródło info i foto: TVP.info

Comments Brak komentarzy »

Dominik L. ps. “Baca” usłyszał zarzuty karne i został aresztowany. Poszukiwany listem gończym mężczyzna jest podejrzewany o udział w pobiciu z użyciem niebezpiecznych narzędzi, do jakiego doszło w grudniu 2014 roku w rejonie pizzerii na osiedlu Bieżanów.

Sprawa pobicia, powiązana z kontekstem krakowskich pseudokibiców, została podjęta przez krakowskich policjantów tuż po zgłoszeniu przez świadków zdarzenia, w grudniu 2014 roku. Na miejscu bardzo szybko pojawili się m.in. funkcjonariusze „kryminalni”, którzy zajęli się ustalaniem osób uczestniczących w zdarzeniu. Niedługo potem rozpoczęły się pierwsze zatrzymania, z czasem do aresztu trafiali kolejni podejrzani w tej sprawie. Policjanci ustalili wszystkich uczestników pobicia, określili ich role w zdarzeniu. Większości z nich przedstawione zostały zarzuty udziału w zbiegowisku i pobiciu mężczyzny z użyciem niebezpiecznych przedmiotów (w warunkach czynu chuligańskiego), jednej osobie – zarzut udziału w zbiegowisku.

Jako jedyny do „rozliczenia karnego” został mężczyzna o pseudonimie „Baca”, który miał zadać pokrzywdzonemu cios maczetą w dłoń. Podejrzany ukrywał się przed organami ścigania. Wiadomo było, że jego zatrzymanie to kwestia czasu. Za mężczyzną wydany został list gończy, policjanci skrupulatnie sprawdzali kolejne miejsca, w których ukrywać mógł się poszukiwany mężczyzna.

Wczoraj Dominik L. zgłosił się do Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. Mężczyzna został zatrzymany i został doprowadzony do Prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty karne. Wobec mężczyzny wystąpiono także z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Proces pozostałych 10 podejrzanych ruszył w czerwcu br. i toczy się przed Sądem Rejonowym dla Krakowa – Podgórza. Zatrzymany Dominik L. ps. Baca zamyka listę podejrzanych w sprawie.
Żródło info i foto: Policja.pl

Comments Brak komentarzy »

24-latek poszukiwany listem gończym podawał się za policjanta CBŚ. Mężczyzna grasował na Podhalu, próbując wyłudzić pieniądze od starszych osób. Wpadł podczas zasadzki zastawionej przez nowotarskich policjantów.

Oszust usiłował wyłudzić 220 tys. zł. przedstawiając się jako funkcjonariusz CBŚ. Najpierw zadzwonił na domowy telefon mieszkanki Nowego Targu i przedstawił się jako jej krewny, co miało zmylić starszą panią. Po kilku chwilach kobieta otrzymała kolejny telefon od rzekomego funkcjonariusza CBŚ, który powiedział, że rozpracowuje grupę oszustów. Mężczyzna sprytnie wypytał o zasobność portfela nowotarżanki i zaproponował udział w tajnej operacji. W tym celu pani miała iść do banku i wypłacić sporą sumę pieniędzy. Kiedy jednak kobieta podążała już do palcówki ogarnęły ją wątpliwości. Zamiast do banku poszła na policję i opowiedziała o wszystkim. Funkcjonariusze przygotowali na oszusta zasadzkę. Kiedy pojawił się aby odebrać pieniądze wpadł wprost w ich ręce. Okazało się, że Rafał P. jest poszukiwany listem gończym przez policję w Goleniowie. Wcześniej próbował w ten sam sposób oszukać też mieszkankę Zakopanego, ale mu się nie udało. 24-latek usłyszał już zarzuty, grozi mu do 8 lat więzienia.
Żródło info i foto: se.pl

Comments Brak komentarzy »

Po wielu miesiącach poszukiwań w ręce policji wpadła babcia Oliwierka – trzyletniego chłopca porwanego w czerwcu zeszłego roku przez swojego ojca Pawła Ch. (38 l.). Poszukiwana listem gończym Hanna Ch. (64 l.) pomagała synowi w ukrywaniu swojego wnuka. Kobieta nadal nie chce zdradzić, gdzie jest Oliwierek

– Czekam na ciebie syneczku i głęboko wierzę, że już wkrótce się zobaczymy – mówi przez łzy Beata Chądzyńska, mama Oliwerka, która nie widziała swojego dziecka od czerwca zeszłego roku. Wtedy niespełna dwuletniego chłopczyka porwał były mąż pani Beaty, Paweł Ch. (38 l.). Mężczyzna nie mógł pogodzić się z wyrokiem sądu, przyznającym matce opiekę nad dzieckiem. Ojciec musiał zadowolić się wyznaczonymi widzeniami.

W czerwcu zeszłego roku ojciec wziął syna na widzenie i od tego czasu ślad po chłopcu zaginął. Wiadomo było, że w ukrywaniu Oliwiera pomaga babcia Hanna Ch. (64 l.), teściowa pani Beaty. Za babcią kidnaperką, skazaną zaocznie na karę aresztu za bezprawne przetrzymywanie dziecka, prokurator rozesłał list gończy. Kilka dni temu została zatrzymana przez policję w Biurze Rzecznika Praw Dziecka w Warszawie. Przyszła tam jednak sama i nie zdradziła na razie miejsca ukrycia wnuczka.

– Nie tracę nadziei na odzyskanie synka – mówi poruszona mama chłopczyka. – Aż trudno uwierzyć, że własny ojciec mógł wyrządzić taką krzywdę swojemu dziecku. Nie tracę jednak nadziei, że wkrótce będziemy razem. Wierzę, że Oliwerek mnie pamięta i rozpozna, choć o to boję się najbardziej – dodaje.

A już w 2014 r. policjanci byli o krok od rozwiązania sprawy po tym, jak policja namierzyła kryjówkę ojca w Michałowicach pod Warszawą. Niestety Paweł Ch. razem z synem w ostatniej chwili uciekli. Mężczyźnie za uprowadzenie dziecka grożą trzy lata więzienia.
Żródło info i foto: Fakt.pl

Comments Brak komentarzy »

Dwaj mężczyźni zatrzymani wcześniej do wyjaśnienia w związku z zabójstwem 32-letniego Łukasza M., dziennikarza z Mławy zostali zwolnieni. Obecnie mają status świadków. Podejrzany o zabójstwo 29-letni Bartosz Nowicki jest ścigany listem gończym.

Na obecnym etapie postępowania udział obu zatrzymanych wcześniej mężczyzn w zabójstwie Łukasza M. został wykluczony. Nie sformułowano wobec nich żadnych zarzutów. Obaj mężczyźni posiadają obecnie status świadków – powiedziała rzeczniczka mazowieckiej policji Alicja Śledziona.

List gończy za 29-latkiem

W poniedziałek za podejrzanym o zabójstwo Łukasza M. wydano list gończy. To 29-letni Bartosz Nowicki, mieszkaniec Mławy. Jak przyznała Śledziona, z danych policji, które są jeszcze weryfikowane, nie wynika dotychczas by poszukiwany był wcześniej karany.

Policja, zapewniając anonimowość, zwraca się z prośbą do osób, które znają miejsce pobytu Bartosza Nowickiego o kontakt z najbliższą jednostką – komisariatem, prokuraturą lub sądem, albo telefonicznie pod numery alarmowe 997 i 112. Jednocześnie informuje, że ukrywanie poszukiwanego lub pomaganie w ucieczce to przestępstwo zagrożone karą więzienia do lat 5.

Śledztwo w sprawie zabójstwa Łukasza M. prowadzi prokuratura rejonowa w Mławie. Wstępne wyniki przeprowadzonej w poniedziałek sekcji zwłok dziennikarza wskazują, że przyczyną jego śmierci był “uraz czaszkowo-mózgowy, skutkujący ostrą niewydolnością krążeniowo-oddechową”.
Żródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

Niemcy, Grecja i Szwecja – to tylko kilka krajów, w których przed organami ścigania próbowali ukrywać się przestępcy. Udawało im się to tylko do momentu, gdy ich poszukiwaniem zajęli się “Łowcy cieni” z Centralnego Biura Śledczego Policji.

Henryk L., ps. Lewatywa, 53-letni mieszkaniec Bydgoszczy, poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania za 57 przestępstw dotyczących oszustw na kwotę blisko 2 mln zł, usiłowania wyłudzenia na kwotę ok. 1 mln zł, ukrywania środków finansowych pochodzących z przestępstw na kwotę bliską 6 mln zł, których dokonał, działając w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym. Ponadto poszukiwany listem gończym wydanym przez Sąd Okręgowy w Bydgoszczy, który w grudniu 2014 wydał nieprawomocny wyrok 25 lat pozbawienia wolności za zlecenie zabójstwa Dyrektora Likwidacji Szkód PZU Piotra Karpowicza.

“Łowcy cieni” zajęli się szukaniem “Lewatywy” 16 kwietnia br. Dzięki ich skutecznej pracy operacyjnej i wiarygodnym informacjom, mężczyzna został zatrzymany już po miesiącu – w dniu 19 maja br. w miejscowości Essen w Niemczech. Po powrocie do Polski zostanie oddany do dyspozycji Sądu Okręgowego w Bydgoszczy.

Maciej P., ps. Siwy, 29-letni mieszkaniec Włocławka, od kwietnia 2014 roku ukrywał się przed organami ścigania. Mężczyzna podejrzany jest o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej, która zajmowała się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości środków odurzających. Z informacji policjantów wynika, że 29-latek zajmował się m.in. przemycaniem narkotyków z Grecji do Polski. I to właśnie w Grecji mężczyzna przez kilka miesięcy skutecznie się ukrywał, dopóki nie zajęli się nim „Łowcy cieni” z CBŚP.

W dniu 15 maja 2015 roku poszukiwacze z CBŚP przekazali policji greckiej informację o miejscu pobytu poszukiwanego Macieja P. Jeszcze tego samego dnia mężczyzna został zatrzymany w Atenach. W najbliższym czasie, na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania, Maciej P. zostanie przekazany stronie polskiej.

Tomasz K., 45-latek próbował ukrywać się w Szwecji. Sąd Okręgowy w Szczecinie wydał za nim Europejski Nakaz Aresztowania. Mężczyzna poszukiwany był od września 2014 roku w związku z koniecznością odbycia ciążącego na nim wyroku za działanie w zorganizowanej grupie przestępczej, która popełniała przestępstwa nie tylko w Polsce, ale także na terenie Skandynawii.

“Łowcy cieni” operacyjnie ustalili miejsce pobytu Tomasza K. i na podstawie ich informacji mężczyzna został zatrzymany przez szwedzką Policję. Wkrótce wróci do Polski, gdzie odpowie za zarzucane mu przestępstwa.
Żródło info i foto: Policja.pl

Comments Brak komentarzy »

Paweł Rak poszukiwany listem gończym został aresztowany. Obecnie przebywa w Londyńskim areszcie. W trakcie zatrzymanie był w posiadaniu blisko 380g marihuany, amfetaminy i haszyszu. Znaleziono przy nim również sporą ilość gotówki, blisko 200tyś funtów.
Żródło info i foto: wykop.pl

Comments Brak komentarzy »

Aspirant wydziału kryminalnego policji z Ostrowi Mazowieckiej znalazł nietypowy sposób na zarobek. Skrzyknął kilku znanych mu przestępców i w policyjnych strojach dokonywali „przeszukań” u osób zamieszanych np. w handel narkotykami lub nielegalnymi papierosami. Oszuści zabierali kosztowności, telefony, gotówkę i sprzęt rtv. Zarobili na tym ponad 50 tys. zł.

Białostocka prokuratura okręgowa skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko sześciu członkom gangu fałszywych policjantów. Choć, jak żartują policjanci i śledczy, trudno mówić, że wszyscy przestępcy byli przebierańcami. Z ustaleń prokuratury okręgowej w Białymstoku wynika bowiem, że grupę oszustów założył Artur S., który w kwietniu 2014 (w momencie zatrzymania) był aspirantem wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej. Uznawano go za jednego z najbardziej doświadczonych „kryminalnych”, bo w policji pracował od ponad 23 lat.

– Artur S. posiadał informacje o osobach pozostających w zainteresowaniu organów ścigania w związku z handlem wyrobami tytoniowymi bez polskich znaków akcyzy oraz narkotykami. Z tego też kręgu były typowane osoby, u których przestępcy dokonywali fikcyjnych przeszukań. Liczyli, że ich ofiary będą miały ukryte znaczne ilości gotówki lub cennych przedmiotów – mówi tvp.info prok. Adam Kozub, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Białymstoku.

„Otwierać policja!”

Oszuści działali starą bandycką metodą na tzw. policjanta. U wytypowanych wcześniej osób pojawiało zazwyczaj trzech „funkcjonariuszy”. Ubrani byli w kamizelki z napisem „policja”, kominiarki, zaś na rękach mieli założone lateksowe rękawiczki. Już w drzwiach pokazywali podrobione prokuratorskie postanowienie o przeszukaniu. Żądali wydania pieniędzy (w celu sprawdzenia czy nie są fałszywe), papierosów bez akcyzy, narkotyków lub kosztowności, które wg nich mogły pochodzić z kradzieży. Potem na bezczelnego zaczynali przeszukanie. Zabierali jako „dowody w sprawie” wszystko, co miało większą wartość lub dawało się łatwo sprzedać.

– W przypadku znalezienia lub wydania przez pokrzywdzonych pieniędzy zwykle wystawiali pokwitowania. Zabierali również telefony komórkowe, bądź same karty SIM uniemożliwiając w ten sposób pokrzywdzonym szybki kontakt z policją po zorientowaniu się, że zostali oszukani – dodaje prok. Kozub.
Średnio 10 tys. zł z „przeszukania”

Mężczyźni zostali oskarżeni o udział w zorganizowanej grupie mającej na celu popełnianie przestępstw przeciwko mieniu oraz dokonaniu w okresie od 12 lutego do 16 kwietnia 2014 roku w miejscowościach: Sokółka, Ostrów Mazowiecka oraz innych miejscowościach powiatu ostrowskiego i węgrowskiego w łącznie sześciu oszustw. W ten sposób przestępcy zarobili co najmniej 50 tys. zł. Ponadto pięciu oszustów zostało oskarżonych o dokonanie napadu na mieszkańca Ostrowi. Łupem napastników padło wówczas 60 tys. zł. Pięciu oskarżonych przebywa w areszcie. Szósty jest poszukiwany listem gończym.
Żródło info i foto: TVP.info

Comments Brak komentarzy »

Otwocki sąd skazał Mariusza N., który w grudniu 2013 roku śmiertelnie potrącił 13-letniego Patryka i uciekł z miejsca wypadku. Mężczyzna spędzi w więzieniu osiem lat. Dostał także dożywotni zakaz prowadzenia samochodów – informuje stacja tvn24.pl. Do wypadku doszło 11 grudnia 2013 r. w Czarnówce pod Otwockiem. 13-latek ze swoją 16-letnią siostrą wracał poboczem drogi ze szkoły do domu. Potrącił go rozpędzony samochód. Kierowca uciekł, nie udzielając chłopakowi pomocy. Jego siostrze nic się nie stało.

Poszukiwany listem gończym

Mariusz N. był poszukiwany listem gończym, a potem także na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania. Został zatrzymany na początku stycznia w alpejskim kurorcie Isola, na pograniczu francusko-włoskim. Sąd w Aix-en-Provence zgodził się na ekstradycję Polaka. To już drugi wyrok dla Mariusza N. Mężczyzna w 2002 roku śmiertelnie potrącił 52-letniego rowerzystę. Wtedy również uciekł z miejsca zdarzenia. Sąd skazał go wówczas na karę dwóch lat i sześciu miesięcy więzienia.
Żródło info i foto: onet.pl

Comments Brak komentarzy »