Posts Tagged “listem gończym”

Prawie pół tysiąca porcji amfetaminy zabezpieczyli policjanci z referatu antynarkotykowego w Bielsku-Białej wspólnie ze śledczymi z bielskiego zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji. Zatrzymano 30-letniego dilera poszukiwanego listem gończym. W czasie kontroli mężczyzna posługiwał się dokumentami obcokrajowca i udawał, że nie rozumie języka polskiego.

Policjanci otrzymali informację, z której wynikało, że młody mężczyzna podróżujący samochodem renault poszukiwany jest listem gończym. Wspólnie z drogówką zatrzymali kierowcę na ul. Warszawskiej. W czasie kontroli 30-latek wylegitymował się dokumentami należącymi do obywatela innego państwa i utrzymywał, że nie rozumie języka polskiego. Nerwy puściły mu dopiero, gdy policjanci zaczęli przeszukiwać jego samochód. Nagle zaczął mówić czystą polszczyzną i przyznał się do posiadania cudzych dokumentów.

W jego samochodzie policjanci odnaleźli ukryte narkotyki. Zabezpieczyli prawie pół tysiąca porcji amfetaminy. Mężczyzna poszukiwany był listem gończym za przestępstwa przeciwko mieniu. Teraz odpowie dodatkowo za handel narkotykami oraz posługiwanie się sfałszowanymi dokumentami. Grozi mu do 12 lat za kratami. Wczoraj bielski sąd – na wniosek policji i prokuratury – tymczasowo aresztował zatrzymanego.
Żródło info i foto: Policja.pl

Comments Brak komentarzy »

W ręce kryminalnych z bielańskiej komendy wpadł poszukiwany listem gończym 37-letni Grzegorz K. Mężczyzna na swoim koncie ma udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym. Mężczyzna za kratkami spędził już 10 lat. Teraz kolejne 7 lat znowu spędzi w zakładzie karnym.

Do bielańskiej komendy wpłynął list gończy na 37-letniego Grzegorza K. Jak wynikało z treści dokumentu wydanego przez Sąd Okręgowy Warszawa Praga mężczyzna uchylał się od odbycia kary pozbawienia wolności. Policjanci z Bielan przez cały czas sprawdzali wszelkie informacje dotyczące miejsca jego pobytu. Mężczyzna na 7 lat ma trafić za kratki za udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, mającej na celu popełnianie przestępstw przeciwko mieniu, takich jak wymuszenie rozbójnicze, rozboje z użyciem niebezpiecznych przedmiotów, a także przestępstw przeciwko życiu, zdrowiu i wolności, takich jak pobicia i pozbawienie wolności innych osób oraz obrót substancjami odurzającymi i psychotropowymi.

Policjanci z Bielan realizując czynności w tej sprawie uzyskali informację, że poszukiwany mężczyzna może przebywać w swoim mieszkaniu. Natychmiast przystąpili do działania. Kilka dni nieustającej pracy przyniosło oczekiwane rezultaty. Poszukiwany Grzegorz K. ps. Japan został zatrzymany przez bielańskich kryminalnych. Mężczyzna za kratkami spędził już 10 lat. Teraz kolejne 7 lat znowu spędzi w zakładzie karnym.
Żródło info i foto: Policja.pl

Comments Brak komentarzy »

Poszukiwany trzema listami gończymi Arkadiusz Ł. (30 l.) próbował przechytrzyć policjantów, którzy przyszli go zatrzymać. Mężczyzna położył się na łóżku, przykrył narzutą i udawał, że go nie ma. Zabawa w chowanego nie trwała długo i mężczyzna trafił do aresztu. Żródło info i foto: se.pl

Comments Brak komentarzy »

Osobowy ford focus nie miał szans na ucieczkę policyjnym motocyklistom, po tym jak nie zatrzymał się do kontroli w Długiej Szlacheckiej. Policjanci błyskawicznie dogonili uciekający samochód, blokując auto i uniemożliwiając dalszą ucieczkę. Okazało się, że kieruje nim nietrzeźwy 37-latek. Nie dość, że popełnił przestępstwo drogowe, to jeszcze okazało się, że był ścigany listem gończym za inne przestępstwa. Policjanci pełniący tego dnia służbę na motocyklach prowadzili pomiary prędkości w Długiej Szlacheckiej. W pewnej chwili zobaczyli nadjeżdżającego z naprzeciwka forda focusa. Kierowca, zamiast przepisowych 50 km/h, jechał z dwukrotnie wyższą prędkością. Na widok policjantów zamiast zatrzymać się do kontroli, kierowca forda dodał gazu i zaczął uciekać w kierunku Sulejówka. Żródło info i foto: Policja.pl

Comments Brak komentarzy »

Katowiccy prokuratorzy złożyli wniosek o przedłużenie aresztu Katarzynie W., podejrzanej o uduszenie półrocznej córki. Sąd się do niego przychylił. Wniosek został złożony w Sądzie Rejonowy Katowice-Wschód. Prokuratorzy chcą, aby Katarzyna W. pozostała w areszcie do 14 stycznia. Do tego czasu śledczy planują zakończyć postępowanie. Obecnie czekają na jeszcze jedną opinię biegłych oraz muszą przesłuchać kilku świadków. – “W przypadku Katarzyny W. zachodzi obawa ucieczki i matactwa” – wyjaśnia prokurator Marta Zawada-Dybek, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Katowicach. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury. Katarzyna W. była poszukiwana listem gończym, bo nie stawiała się na dozór policji i przesłuchania prokuratury. Kilkanaście dni temu została zatrzymana przez policję w wiosce pod Białymstokiem. Ukrywała się wraz z mężczyzną karanym za pedofilię. Żródło info i foto: Gazeta.pl

Comments Brak komentarzy »

Mikołaj Borkowski, ścigany listem gończym ws. zabójstwa Krzysztofa Olewnika, zwrócił się do tygodnika “Wprost”, żeby wytłumaczyć, dlaczego ukrywa się zagranicą przed polską prokuraturą. – “Boję się naszych służb i mam ku temu konkretne powody. Wiem, że jakbym trafił do więzienia, to na pewno z niego bym nie wyszedł” – oświadczył. Prokuratura z kolei przyznaje, że Borkowski jest dla niej ważnym świadkiem. Borkowski utrzymuje, że współpracował z Centralnym Biurem Śledczym i Urzędem Ochrony Państwa. Prokuratura Okręgowa w Gdańsku ściga go za to, że w listopadzie 2001 r. wyłudził 13 tys. zł od Włodzimierza Olewnika, oraz za to, że utrudniał śledztwo w sprawie uprowadzenia Krzysztofa Olewnika -podaje “Wprost”. Żródło info i foto: Gazeta.pl

Comments Brak komentarzy »

Nie żyje 27-letni morderca z Tarnowa, który w piątek zabił nożem swoją 21-letnią żonę. Jak dowiedział się reporter radia RMF FM, w nocy mężczyzna wyskoczył z okna na dziesiątym piętrze jednego z tarnowskich bloków. Był poszukiwany listem gończym. Ciało mordercy znaleziono tuż po północy przed jednym z tarnowskich wieżowców. Świadkowie wezwali policję, kiedy zauważyli, że ktoś rzucił się z 10-piętrowego bloku. Po sprawdzeniu tożsamości okazało się, że to poszukiwany 27-latek. Mężczyzna prawdopodobnie bał się odpowiedzialności i kary za zabicie żony, dlatego popełnił samobójstwo. Żródło info i foto: PolskaLokalna.pl

Comments Brak komentarzy »

Oskarżony o korupcję w piłce nożnej, został przebadany przez biegłych lekarzy, którzy mają ocenić, czy może brać udział w kolejnym procesie. Wyniki badań oraz dokładna data sporządzenia opinii przez biegłych nie są jeszcze znane. “Do końca tego tygodnia lekarze będą przeprowadzali jeszcze kolejne badania więc być może opinia zostanie przygotowana do końca przyszłego tygodnia” – powiedział rzecznik Sądu Okręgowego we Wrocławiu sędzia Marek Poteralski. Ryszard F. został zatrzymany 14 sierpnia w okolicach Głogowa (Dolnośląskie). Stamtąd trafił do aresztu w Poznaniu, skąd 20 sierpnia został przewieziony do aresztu we Wrocławiu. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym wystawionym przez wrocławski sąd po tym, jak nie stawiał się na badania lekarskie biegłego sądowego. Bez orzeczenia o stanie zdrowia Ryszarda F. nie mógł rozpocząć się we wrocławskim sądzie proces dotyczący korupcji w polskiej piłce nożnej. “Fryzjer” był wielokrotnie wzywany na badanie przez biegłych. Na ostatni z wyznaczonych terminów 28 lipca ponownie się nie stawił. Żródło info i foto: Radio ZET.pl

Comments Brak komentarzy »

Wypuszczanie wieźniów na przepustkę to ryzykowny pomysł. Wielu nie wraca do zakładu karnego. Tak właśnie zrobił Paweł Szpruta, odbywający karę pozbawienia wolności w Głogowie. Może ty wiesz, gdzie się ukrywa?

Wydział Kryminalny Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu, poszukuje Pawła Szpruta, zamieszkałego ostatnio w Babkowicach, w gminie Pępowo. Mężczyzna ścigany jest listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy w Głogowie. Został  skazany na podstawie art. 191 § 1 kodeksu karnego za stosowanie przemocy lub gróźb bezprawnych w celu zmuszenia innych osób do określonego działania. Mężczyzna jest recydywistą.

Paweł Szpruta - Rysopis poszukiwanego

Prokuratura i sąd zgodziły się na upublicznienie wizerunku przestępcy. Ma on 25 lat. Jest wysokim (181 cm wzrostu), szczupłym mężczyzną (waga od 70–79 kg). Ma ciemne, proste włosy, niewysokie czoło, jasne oczy, brwi typu krzaczastego.

– Ktokolwiek wie coś o miejscu pobytu poszukiwanego, proszony jest o niezwłoczny kontakt z naszą lub najbliższą komendą policji – mówi Sebastian Myszkiewicz, rzecznik komendy w Gostyniu. – Można dzwonić pod numery: 65-575-82-70, 575-82-13 i 575-82-09 lub 997.

Przypominam, że za zatajanie takich informacji, podobnie jak za pomoc poszukiwanemu grozi odpowiedzialność karna.

Miejmy nadzieję, że uciekinierowi nie uało się na razie puścić terytorium kraju. W przeciwnym razie może nigdy nie zostać ujęty…

Comments Brak komentarzy »

Trzech policjantów nie żyje, a dwóch jest rannych – to tragiczny bilans sobotniej strzelaniny do której doszło w Oakland w stanie Kalifornia. Biorący udział w zdarzeniu napastnik, Lovelle Mixon nie żyje – informuje tvn24.pl
26-letni Lovelle Mixon był poszukiwany listem gończym za napad z bronią w ręku. Gdy został zatrzymany do kontroli drogowej wczesnym rankiem czasu lokalnego, otworzył ogień do dwóch policjantów. Jeden z nich zmarł później w szpitalu.
Wtedy rozpoczęła się policyjna akcja ujęcia zbiega. Trwała kilkadziesiąt minut. Funkcjonariusze zablokowali okoliczne drogi, a w poszukiwania włączono policyjny śmigłowiec.
Zródlo info: tvn24.pl

Comments Brak komentarzy »