Posts Tagged “listem gończym”

Otwocki sąd skazał Mariusza N., który w grudniu 2013 roku śmiertelnie potrącił 13-letniego Patryka i uciekł z miejsca wypadku. Mężczyzna spędzi w więzieniu osiem lat. Dostał także dożywotni zakaz prowadzenia samochodów – informuje stacja tvn24.pl. Do wypadku doszło 11 grudnia 2013 r. w Czarnówce pod Otwockiem. 13-latek ze swoją 16-letnią siostrą wracał poboczem drogi ze szkoły do domu. Potrącił go rozpędzony samochód. Kierowca uciekł, nie udzielając chłopakowi pomocy. Jego siostrze nic się nie stało.

Poszukiwany listem gończym

Mariusz N. był poszukiwany listem gończym, a potem także na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania. Został zatrzymany na początku stycznia w alpejskim kurorcie Isola, na pograniczu francusko-włoskim. Sąd w Aix-en-Provence zgodził się na ekstradycję Polaka. To już drugi wyrok dla Mariusza N. Mężczyzna w 2002 roku śmiertelnie potrącił 52-letniego rowerzystę. Wtedy również uciekł z miejsca zdarzenia. Sąd skazał go wówczas na karę dwóch lat i sześciu miesięcy więzienia.
Żródło info i foto: onet.pl

Comments Brak komentarzy »

Zajmują się najtrudniejszymi sprawami poszukiwawczymi, stale współpracują z Policjami całego świata, są ciągle w ruchu i dzięki ich pracy, żaden ukrywający się przestępca nie może czuć się bezpieczny. Mowa o funkcjonariuszach ze specjalnej komórki Centralnego Biura Śledczego Policji zwanych także “pościgowymi” lub “łowcami cieni”.

Tylko w ciągu minionego, jednego tygodnia praca tych policjantów skutkowała zatrzymaniem kilku groźnych, ukrywających się przed organami ścigania sprawców najpoważniejszych przestępstw kryminalnych.

Aloyan T.

55-letni Aloyan T. był poszukiwany listem gończym do spraw prowadzonych przez trzy Zarządy Centralnego Biura Śledczego Policji. Mężczyzna miał na swoim koncie udziała w zorganizowanej grupie przestępczej, która przemycała znaczne ilości narkotyków z krajów Ameryki Południowej do Europy, w tym także do Polski. Sprawą poszukiwawczą zajęli się funkcjonariusze specjalnej jednostki CBŚP, specjalizującej się w odnajdywaniu osób ukrywających się. W tym przypadku policjanci ustalili, że 55-latek przebywa najprawdopodobniej na terenie Warszawy. Zajęli się sprawą i namierzyli poszukiwanego na jednym ze stołecznych osiedli. Funkcjonariusze CBŚP wyczekali moment, kiedy Aloyan T. wyszedł z klatki schodowej jednego z budynków i wówczas przystąpili do zatrzymania. Mężczyzna był tak zaskoczony widokiem policjantów, że nie zdążył zareagować i nie stawiał oporu. Chwilę po zatrzymaniu został przewieziony do aresztu śledczego.

“Spajki”

Praca “pościgowych” to także działania podejmowane za granicą, dokąd często uciekają osoby ukrywające się. Dzięki ustaleniom policjantów CBŚP, funkcjonariusze z Holandii zatrzymali 26-letniego Wojciecha W., znanego pod pseudonimem “Spajki”. Mężczyzna był poszukiwany od października 2012 roku na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania oraz czterech listów gończych. Z ustaleń policjantów wynika, że “Spajki” działał w zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującej się wytwarzaniem, przemytem i wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości środków odurzających i psychotropowych, a także czerpaniem korzyści z nierządu i handlem bronią. Grupa działała na terenie województwa wielkopolskiego i w wyniku działań przeprowadzonych przez policjantów CBŚP, została rozbita. 26-latkowi udało się jednak wówczas uniknąć zatrzymania i uciekł za granicę. W marcu br. sprawą jego odnalezienia zajęli się “łowcy cieni” i przy współpracy z kolegami z Zarządu w Kaliszu CBŚP oraz KPP w Ostrowie Wlkp., namierzyli mężczyznę w Holandii. “Spajki” został zatrzymany w Hadze. Teraz w policyjnej asyście wrócił do Polski, by odpowiedzieć za popełnione przestępstwa.

Robert Z.

Na 46-letnim Robercie Z. ciąży wyrok 3 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności za dokonanie rozbojów, wymuszeń rozbójniczych i przetrzymywanie zakładników. Ponieważ jednak do więzienia postanowił nie trafiać, zaczął się ukrywać. Sąd Okręgowy w Warszawie wystawił za nim Europejski Nakaz Aresztowania, a sprawą jego odnalezienia zajęli się policjanci CBŚP. Ustalili, że 46-latek ukrywa się w Amsterdamie. Nawiązali współpracę z holenderską Policją, której efektem jest zatrzymanie i przekazanie do Polski poszukiwanego.

Policjanci CBŚP, zajmujący się poszukiwaniami, każdego dnia podejmują czynności, by osoby, które dopuściły się najpoważniejszych przestępstw, odpowiedziały za swoje czyny. Trzy powyższe sprawy, których finał nastąpił tylko w ciągu jednego tygodnia, pokazują, jak są skuteczni i profesjonalni w swoim działaniu.
Żródło info i foto: Policja.pl

Comments Brak komentarzy »

Prawie pół tysiąca porcji amfetaminy zabezpieczyli policjanci z referatu antynarkotykowego w Bielsku-Białej wspólnie ze śledczymi z bielskiego zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji. Zatrzymano 30-letniego dilera poszukiwanego listem gończym. W czasie kontroli mężczyzna posługiwał się dokumentami obcokrajowca i udawał, że nie rozumie języka polskiego.

Policjanci otrzymali informację, z której wynikało, że młody mężczyzna podróżujący samochodem renault poszukiwany jest listem gończym. Wspólnie z drogówką zatrzymali kierowcę na ul. Warszawskiej. W czasie kontroli 30-latek wylegitymował się dokumentami należącymi do obywatela innego państwa i utrzymywał, że nie rozumie języka polskiego. Nerwy puściły mu dopiero, gdy policjanci zaczęli przeszukiwać jego samochód. Nagle zaczął mówić czystą polszczyzną i przyznał się do posiadania cudzych dokumentów.

W jego samochodzie policjanci odnaleźli ukryte narkotyki. Zabezpieczyli prawie pół tysiąca porcji amfetaminy. Mężczyzna poszukiwany był listem gończym za przestępstwa przeciwko mieniu. Teraz odpowie dodatkowo za handel narkotykami oraz posługiwanie się sfałszowanymi dokumentami. Grozi mu do 12 lat za kratami. Wczoraj bielski sąd – na wniosek policji i prokuratury – tymczasowo aresztował zatrzymanego.
Żródło info i foto: Policja.pl

Comments Brak komentarzy »

W ręce kryminalnych z bielańskiej komendy wpadł poszukiwany listem gończym 37-letni Grzegorz K. Mężczyzna na swoim koncie ma udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym. Mężczyzna za kratkami spędził już 10 lat. Teraz kolejne 7 lat znowu spędzi w zakładzie karnym.

Do bielańskiej komendy wpłynął list gończy na 37-letniego Grzegorza K. Jak wynikało z treści dokumentu wydanego przez Sąd Okręgowy Warszawa Praga mężczyzna uchylał się od odbycia kary pozbawienia wolności. Policjanci z Bielan przez cały czas sprawdzali wszelkie informacje dotyczące miejsca jego pobytu. Mężczyzna na 7 lat ma trafić za kratki za udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, mającej na celu popełnianie przestępstw przeciwko mieniu, takich jak wymuszenie rozbójnicze, rozboje z użyciem niebezpiecznych przedmiotów, a także przestępstw przeciwko życiu, zdrowiu i wolności, takich jak pobicia i pozbawienie wolności innych osób oraz obrót substancjami odurzającymi i psychotropowymi.

Policjanci z Bielan realizując czynności w tej sprawie uzyskali informację, że poszukiwany mężczyzna może przebywać w swoim mieszkaniu. Natychmiast przystąpili do działania. Kilka dni nieustającej pracy przyniosło oczekiwane rezultaty. Poszukiwany Grzegorz K. ps. Japan został zatrzymany przez bielańskich kryminalnych. Mężczyzna za kratkami spędził już 10 lat. Teraz kolejne 7 lat znowu spędzi w zakładzie karnym.
Żródło info i foto: Policja.pl

Comments Brak komentarzy »

Poszukiwany trzema listami gończymi Arkadiusz Ł. (30 l.) próbował przechytrzyć policjantów, którzy przyszli go zatrzymać. Mężczyzna położył się na łóżku, przykrył narzutą i udawał, że go nie ma. Zabawa w chowanego nie trwała długo i mężczyzna trafił do aresztu. Żródło info i foto: se.pl

Comments Brak komentarzy »

Osobowy ford focus nie miał szans na ucieczkę policyjnym motocyklistom, po tym jak nie zatrzymał się do kontroli w Długiej Szlacheckiej. Policjanci błyskawicznie dogonili uciekający samochód, blokując auto i uniemożliwiając dalszą ucieczkę. Okazało się, że kieruje nim nietrzeźwy 37-latek. Nie dość, że popełnił przestępstwo drogowe, to jeszcze okazało się, że był ścigany listem gończym za inne przestępstwa. Policjanci pełniący tego dnia służbę na motocyklach prowadzili pomiary prędkości w Długiej Szlacheckiej. W pewnej chwili zobaczyli nadjeżdżającego z naprzeciwka forda focusa. Kierowca, zamiast przepisowych 50 km/h, jechał z dwukrotnie wyższą prędkością. Na widok policjantów zamiast zatrzymać się do kontroli, kierowca forda dodał gazu i zaczął uciekać w kierunku Sulejówka. Żródło info i foto: Policja.pl

Comments Brak komentarzy »

Katowiccy prokuratorzy złożyli wniosek o przedłużenie aresztu Katarzynie W., podejrzanej o uduszenie półrocznej córki. Sąd się do niego przychylił. Wniosek został złożony w Sądzie Rejonowy Katowice-Wschód. Prokuratorzy chcą, aby Katarzyna W. pozostała w areszcie do 14 stycznia. Do tego czasu śledczy planują zakończyć postępowanie. Obecnie czekają na jeszcze jedną opinię biegłych oraz muszą przesłuchać kilku świadków. – “W przypadku Katarzyny W. zachodzi obawa ucieczki i matactwa” – wyjaśnia prokurator Marta Zawada-Dybek, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Katowicach. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury. Katarzyna W. była poszukiwana listem gończym, bo nie stawiała się na dozór policji i przesłuchania prokuratury. Kilkanaście dni temu została zatrzymana przez policję w wiosce pod Białymstokiem. Ukrywała się wraz z mężczyzną karanym za pedofilię. Żródło info i foto: Gazeta.pl

Comments Brak komentarzy »

Mikołaj Borkowski, ścigany listem gończym ws. zabójstwa Krzysztofa Olewnika, zwrócił się do tygodnika “Wprost”, żeby wytłumaczyć, dlaczego ukrywa się zagranicą przed polską prokuraturą. – “Boję się naszych służb i mam ku temu konkretne powody. Wiem, że jakbym trafił do więzienia, to na pewno z niego bym nie wyszedł” – oświadczył. Prokuratura z kolei przyznaje, że Borkowski jest dla niej ważnym świadkiem. Borkowski utrzymuje, że współpracował z Centralnym Biurem Śledczym i Urzędem Ochrony Państwa. Prokuratura Okręgowa w Gdańsku ściga go za to, że w listopadzie 2001 r. wyłudził 13 tys. zł od Włodzimierza Olewnika, oraz za to, że utrudniał śledztwo w sprawie uprowadzenia Krzysztofa Olewnika -podaje “Wprost”. Żródło info i foto: Gazeta.pl

Comments Brak komentarzy »

Nie żyje 27-letni morderca z Tarnowa, który w piątek zabił nożem swoją 21-letnią żonę. Jak dowiedział się reporter radia RMF FM, w nocy mężczyzna wyskoczył z okna na dziesiątym piętrze jednego z tarnowskich bloków. Był poszukiwany listem gończym. Ciało mordercy znaleziono tuż po północy przed jednym z tarnowskich wieżowców. Świadkowie wezwali policję, kiedy zauważyli, że ktoś rzucił się z 10-piętrowego bloku. Po sprawdzeniu tożsamości okazało się, że to poszukiwany 27-latek. Mężczyzna prawdopodobnie bał się odpowiedzialności i kary za zabicie żony, dlatego popełnił samobójstwo. Żródło info i foto: PolskaLokalna.pl

Comments Brak komentarzy »

Oskarżony o korupcję w piłce nożnej, został przebadany przez biegłych lekarzy, którzy mają ocenić, czy może brać udział w kolejnym procesie. Wyniki badań oraz dokładna data sporządzenia opinii przez biegłych nie są jeszcze znane. “Do końca tego tygodnia lekarze będą przeprowadzali jeszcze kolejne badania więc być może opinia zostanie przygotowana do końca przyszłego tygodnia” – powiedział rzecznik Sądu Okręgowego we Wrocławiu sędzia Marek Poteralski. Ryszard F. został zatrzymany 14 sierpnia w okolicach Głogowa (Dolnośląskie). Stamtąd trafił do aresztu w Poznaniu, skąd 20 sierpnia został przewieziony do aresztu we Wrocławiu. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym wystawionym przez wrocławski sąd po tym, jak nie stawiał się na badania lekarskie biegłego sądowego. Bez orzeczenia o stanie zdrowia Ryszarda F. nie mógł rozpocząć się we wrocławskim sądzie proces dotyczący korupcji w polskiej piłce nożnej. “Fryzjer” był wielokrotnie wzywany na badanie przez biegłych. Na ostatni z wyznaczonych terminów 28 lipca ponownie się nie stawił. Żródło info i foto: Radio ZET.pl

Comments Brak komentarzy »