Posts Tagged “listy gończe”

Poszukiwanego dwoma listami gończymi do odbycia kary pozbawienia wolności zatrzymali stołeczni kryminalni. Mężczyzna od ponad dwóch lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Policjanci zabezpieczyli przy nim heroinę i kokainę. Grzegorz G. usłyszy zarzuty posiadania narkotyków i trafi do zakładu karnego. Policjanci przez dłuższy czas ustalali miejsce pobytu 40-letniego Grzegorza G. Mężczyzna był poszukiwany dwoma listami gończymi wystawionymi przez praskie prokuratury. W jednym przypadku poszukiwany miał trafić do zakładu karnego z 5-letnim wyrokiem za rozbój. Drugi wyrok to 6 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności za handel znaczną ilością narkotyków. Grzegorz G. był również poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu w związku z podejrzeniem o popełnienie kolejnego rozboju.

Stołeczni kryminalni ustalili, że Grzegorz G. może przebywać w podwarszawskich Ząbkach. Podjęli więc obserwacje mieszkania w jednym z bloków przy ul. Andersena. Kiedy potwierdzili, że mężczyzna tam przebywa, weszli do lokalu.

Grzegorz G. nie stawiał oporu. Policjanci przeszukali mieszkanie i znaleźli 4 zawiniątka z zawartością heroiny oraz torebkę z kokainą. Wartość zabezpieczonej kokainy to ponad 8 tys. złotych. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Po przedstawieniu zarzutów dotyczących posiadania narkotyków trafi do zakładu karnego. Grzegorz G. jest dobrze znany Policji – nie tyko polskiej. Był wielokrotnie notowany za różne przestępstwa: rozboje, przestępczość narkotykową, oszustwa.
Żródło info i foto: Policja.pl

Comments Brak komentarzy »

Poznańscy kryminalni zatrzymali mężczyznę, który wyłudził od kobiety 50 tysięcy złotych. Obecnie przebywa w areszcie. 30-latek był poszukiwany kilkoma listami gończymi. Teraz grozi mu do 8 lat więzienia. Policja poszukuje innych pokrzywdzonych kobiet. Policjanci wydziału kryminalnego, przy wsparciu Grupy Realizacyjnej Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, 5 listopada br. zatrzymali 30-latka. Mężczyzna przyznał się policjantom, że nawiązywał znajomości z kobietami, od których pożyczał pieniądze na różne cele i nie zamierzał ich wcale oddawać. Były to studia lub zabiegi medyczne. Teraz odpowie za to przed sądem.

30-latek znajomości zawierał na portalach społecznościach i randkowych. Spotykał się z różnymi kobietami, które rozkochiwał w sobie. Jak ustalili śledczy, jedną z oszukanych kobiet jest mieszkanka powiatu poznańskiego. Posługując się fałszywymi dokumentami, podawał się za funkcjonariusza publicznego. Podejrzany wyłudził od pokrzywdzonej 50 tysięcy złotych. Kiedy 34-latka chciała, by mężczyzna oddał jej pieniądze – ten zaczął jej grozić.

Zatrzymany mężczyzna był poszukiwany kilkoma listami gończymi. Usłyszał zarzut podrobienia dokumentów, gróźb karalnych i oszustwa. Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec niego tymczasowy areszt. Grozi mu teraz do 8 lat więzienia. W kodeksie karnym za oszustwo przewidziana jest kara od sześciu miesięcy do ośmiu lat pozbawienia wolności. Zatrzymanie mężczyzny nie zamknęło jednak sprawy. Wszystkie kobiety, które rozpoznają wizerunek i padły ofiarą oszusta, proszone są o kontakt z Komendą Miejska Policji w Poznaniu pod nr. tel. (61) 841-130-77/90 lub pod całodobowym numerem alarmowym 997.
Żródło info i foto: Policja.pl

Comments Brak komentarzy »

Całą górę bursztynu, ważącą aż 65 ton i wartą ok. 3 mld złotych, skonfiskowano do tej pory w Kaliningradzie, w ramach śledztwa dotyczącego gangu handlującego tym poszukiwanym surowcem – podaje portal Rosbałt. Ujęty 4 miesiące temu w Gdańsku Rosjanin, Wiktor Bogdan (przez obrońców uznawany za ofiarę prześladowań politycznych), czeka na ewentualną ekstradycję. Czy zostanie przekazany Moskwie?

Rosbałt podaje, że policja obwodu Kaliningradzkiego poszukuje międzynarodowymi listami gończymi kolejnych dwóch osób, a trzy zostały aresztowane. Sprawa Bogdana ma być rozpatrywana przez polski sąd 24 września. Czy zostanie przekazany Moskwie? Obrońcy przedstawiają go jako ofiarę prześladowań politycznych. Na razie Rosjanin przebywa na wolności; w czerwcu wpłacił kaucję w wysokości 1,2 mln złotych.

Obwód Kaliningradzki jest największym na świecie zagłębiem wydobycia bursztynu. W tym rosyjskim regionie udokumentowano 90 proc. globalnych złóż. Ale to w Gdańsku organizowane są najbardziej liczące się targi jantaru, zwane Amberif. W Polsce też najbardziej rozwinięta jest produkcja biżuterii i ozdób bursztynowych, cieszących się wzięciem na całym świecie. Gros przerabianego i obrabianego materiału pochodzi właśnie z sąsiedniej rosyjskiej enklawy, gdzie działają firmy wywożące go za granicę, nie zawsze legalnie.

Blady strach padł na handlarzy przed dwoma laty, gdy prezydent Władimir Putin zapowiedział “zaprowadzenie porządku w branży bursztynowej” na terenie obwodu. Realizację “zadania” powierzył MSW, którego szef Władimir Kołokolcew “roztoczył nad śledztwem osobistą kontrolę”.

Jak powiedział Rosbałtowi kierujący resortem w Kaliningradzie Jewgienij Martynow, górnicy wydobywający jantar pracują nawet nocą, kopią głębokie doły, posługując się specjalistycznym sprzętem. “Niedawno skonfiskowaliśmy im rower wodny oraz specjalne lampy” – stwierdził. Ujawnił, że znaleziono również m.in. koparki i potężne pompy. “W minionym półroczu stróże porządku przeprowadzili prawie trzysta obław, i złapali 310 przestępców”. Wiktor Bogdan oskarżany jest przez rosyjską Temidę o “duże oszustwa”, dokonywane z pomocą w rozgałęzionej “grupy przestępczej”. Teraz, gdy mieszka w Polsce, ma nią dowodzić “55-letnia kobieta z Bałtijska, która wcześniej była księgową Bogdana”.
Żródło info i foto: onet.pl

Comments Brak komentarzy »

W miniony weekend siedleccy policjanci po telefonie do dyżurnego zatrzymali na gorącym uczynku kradzieży z włamaniem do sklepu odzieżowego 20-letniego mieszkańca pow. siedleckiego. Dodatkowo ustalono, że mężczyzna poszukiwany jest przez sąd trzema listami gończymi do odbycia kary 4 lat pozbawienia wolności za popełnione uprzednio kradzieże. W miniony weekend dyżurny siedleckiej komendy otrzymał telefon, że przy jednym ze sklepów na ul. Czerwonego Krzyża przebywa podejrzanie zachowujący się młody mężczyzna. Na miejsce natychmiast skierowano patrol policji. Włamywacz na widok nadjeżdżającego radiowozu zaczął uciekać, jednak po pościgu został zatrzymany i obezwładniony. Zatrzymanym okazał się 20-letni mieszkaniec pow. siedleckiego. Żródło info i foto: kwp.radom.pl

Comments Brak komentarzy »

Policjanci zatrzymali 25-letniego mężczyznę, dla którego oszustwo było sposobem na życie. Jak się okazało, poszukiwany był już za oszustwa do kilkunastu innych spraw, a jego prawdziwych danych nie znały nawet osoby z bliskiego otoczenia. Kiedy policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej pracowali nad sprawą kradzieży auta, w pewnym momencie natrafili na trop związany z żądaniem okupu za skradziony pojazd. Natychmiast włączyli się do akcji z myślą o odzyskaniu skradzionego mienia. Sprawca długo zwlekał z ustaleniem szczegółów przekazania okupu – aż w pewnym momencie wycofał się uznając, że warunki są dla niego niekorzystne (chciał, aby okup trafił do niego przelewem, na co nie zgodził się pokrzywdzony). Żródło info i foto: Policja.pl

Comments Brak komentarzy »

Internetowy oszust jest z Gdańska. Na różnych portalach rzekomo rozdaje niepotrzebne przedmioty. Prosi tylko o pokrycie kosztów przesyłki. Zainteresowani wpłacają od 50 do 300 złotych. Jak łatwo się domyślić mężczyzna bierze pieniądze, ale nic później nie wysyła. Dotąd utrzymywał, że ma do oddania perkusję, gitarę elektryczną, wózek, basen czy trampolinę. Na jego ogłoszenia nabrało się co najmniej dwa tysiące osób z całego kraju. Oszust nadal jest na wolności. Jest ścigany dwoma listami gończymi za inne przestępstwa. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. Żródło info i foto: Radio ZET.pl

Comments Brak komentarzy »

Po tym jak jeden z tabloidów opublikował nazwiska i zdjęcia przebywających na wolności, poszukiwanych listami gończymi pedofilów, zarzucając policji, że nie umie ich złapać, sprawą zainteresowała się Komenda Główna – informuje „Gazeta Wyborcza”. Jej rzecznik Mariusz Sokołowski ustalił na prośbę gazety, że pod koniec stycznia w całej Polsce poszukiwanych było 81 pedofilów. W ostatnich dwóch tygodniach zatrzymano dziewięciu. Poszukiwanie pedofilów to obowiązek policjantów z komisariatów. Decyduje o tym miejsce zameldowania poszukiwanego. Jeśli jednak ukrywa się on w innym mieście, namierzenie go jest już mocno utrudnione. Żródło info i foto: TVP.info

Comments Brak komentarzy »

Ukrywający się przed polskimi organami ścigania od 1998 roku, dziś już 49-letni Jakub M. z Mińska Mazowieckiego, kilka dni temu przyleciał z Anglii do Polski w policyjnym konwoju. Mężczyzna był ścigany 6 listami gończymi wydanymi między innymi przez miński sąd i prokuraturę, jako podejrzany w sprawach kradzieży, włamań i przestępstw rozbójniczych. Teraz został aresztowany i przebywa w jednym z zakładów karnych. Tym samym mińscy kryminalni zakończyli jego sprawę poszukiwawczą. Policjanci z wydziału kryminalnego mińskiej komendy prowadzili od wielu lat sprawę poszukiwawczą dotyczącą Jakuba M. Mężczyzna ten w 1998 roku wyjechał z Mińska Mazowieckiego, po to aby ukryć się przed organami ścigania i uniknąć odpowiedzialności karnej za liczne przestępstwa, o których popełnienie był podejrzany. Były to głównie kradzieże, włamania i rozboje. Żródło info i foto: Policja.pl

Comments Brak komentarzy »

O nieuchronności kary przekonał się 23-latek, który był poszukiwany dziewięcioma listami gończymi. Dzięki ustaleniom Sekcji Poszukiwań i Identyfikacji Osób Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie, policjanci z Holandii zatrzymali przestępcę. Na jego kryminalnym koncie jest m.in. usiłowanie zabójstwa mieszkańca Hrubieszowa oraz napaść na policjantów. Mężczyzna we wtorek został przekonwojowany do Polski. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem. Żródło info i foto: Policja.pl

Comments Brak komentarzy »

Jednym z poszukiwanych był 36-letni mieszkaniec Puław, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości od 2008 roku. Wtedy Prokuratura Rejonowa w Puławach wystawiła za nim list gończy. Mężczyzna jest jednym z trzech podejrzanych o gwałt. Jak wynikało z policyjnych ustaleń, kobieta została podstępem zwabiona z Warszawy do Puław. Pretekstem było wynagrodzenie za udział w kolacji biznesowej jako hostessa. Sprawcy przed dokonaniem gwałtu, dodatkowo podali jej środki powodujące zaniki świadomości. Kolejnym poszukiwanym, który trafił w ręce sprawiedliwości jest 44-letni lublinianin. Mężczyzna od 2008 roku był poszukiwany 5 listami gończymi za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującej się nielegalnym obrotem paliwami oraz przestępstwa skarbowe. Z ustaleń śledczych wynika, że celowo zaniżał przychody swojej firmy lub w ogóle ich nie wykazywał oraz wielokrotnie zawyżał koszty uzyskania przychodu. Europejski Nakaz Aresztowania za 44-latkiem. Żródło info i foto: Policja.pl

Comments Brak komentarzy »