15 i 16-latek poszli łowić ryby. Rodzice ukarani

Rodzice dwóch nastolatków, którzy wędkowali na jeziorkiem „Moczydło” w Karczewie zostali ukarani mandatami – poinformował w środę nadkom. Daniel Niezdropa z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku.

Jak przekazał, funkcjonariusze z komisariatu w Karczewie sprawdzali osiedla i miejsca rekreacji, aby reagować na wszelkie naruszenia przepisów wprowadzonych wz. z epidemią koronawirusa. W pewnym momencie patrolując teren przyległy do jeziorka „Moczydło” zauważyli siedzących nad brzegiem dwóch młodych chłopców, którzy wędkowali.

Okazało się, że mieli 15 i 16 lat, pierwszy pochodził z Warszawy, a drugi z Józefowa. Funkcjonariusze znaleźli przy nich paczkę papierosów, a nieletni przyznali się do ich palenia – poinformował nadkom. Daniel Niezdropa.

Policjanci powiadomili rodziców chłopców, a kiedy ci przyjechali po swoje dzieci nad jeziorko zostali ukarani mandatami.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Dwaj Rosjanie podejrzani o zjedzenie przyjaciela

Po trzech miesiącach odnaleziono dwóch mężczyzn zaginionych na Syberii. Są podejrzani o zabicie i zjedzenie przyjaciela, który im towarzyszył. Czterech Rosjan wyruszyło na wspólną wyprawę wzdłuż rzeki Sutam w Jakucji na północy kraju. Planowali łowić ryby. Niestety zgubili drogę do domu i dopiero we wtorek, po trzech miesiącach, udało się ich odnaleźć. Wypatrzył ich helikopter rosyjskiego Ministerstwa ds. Nadzwyczajnych Jakucji. Odnalezieni to 37-letni Aleksander Abdullajew i 35-letni Aleksiej Gradulenko. Mężczyźni byli bardzo osłabieni i wyziębieni. Ich ciała miały temperaturę poniżej 30 stopni Celsjusza. Żródło info i foto: tvn24.pl