Posts Tagged “ludzi”

Nowojorska policja poszukuje kierowcy, który o 4.45 czasu lokalnego wjechał w cztery osoby w dzielnicy Queens – podaje agencja Associated Press. Jedna osoba zginęła. Jedna osoba nie żyje, a trzy zostały ciężko ranne po tym, jak w Nowym Jorku jeden z kierowców uderzył w nie swoim autem. Do zdarzenia doszło w dzielnicy Queens nad ranem ok. godz. 4.45 czasu lokalnego.

Według CBS New York, sytuacja miała miejsce przed jednym z barów. Grupa osób, która wyszła z lokalu, zobaczyła mężczyznę bijącego drugiego mężczyznę na chodniku. Świadkowie zaczęli krzyczeć, by przestał, gdy nagle w grupę wjechało auto.

Policja poszukuje sprawcy. Oficjalne szczegóły nie są znane, jednak jak przyznają funkcjonariusze, zdarzenie miała poprzedzać “sprzeczka”. Wszystko wskazuje więc na to, że nie był to atak terrorystyczny.

Jak podaje portal “New York Daily News”, kierowca jechał chodnikiem z prędkością ok. 180 km/h.
Źródło info i foto: Gazeta.pl

Comments Brak komentarzy »

Działał od 2000 roku. Już wtedy ukradł pierwsze ludzkie szczątki. Tak przynajmniej napisał w swoich notatkach. Przez lata mógł okraść kilkadziesiąt grobów. Policjanci nie wykluczają, że w końcu mógłby przerzucić się na ludzi. Tylko w RMF FM przeczytacie o kulisach jednego z najtrudniejszych policyjnych postępowań, jakie w ostatnich latach przeprowadzono w Polsce.

Była wietrzna, deszczowa noc, gdy były milicjant wybrał się na kolejne polowanie. Sam tak to nazywał. O nagrobki, które mijał idąc, dobrze znaną sobie cmentarną alejką, uderzały krople deszczu. Mrok rozświetlała jedynie latarka. Nikt nie usłyszał dźwięku rozbijanej płyty. Czuł się pewnie. Miał 17-letnie doświadczenie w naruszaniu spokoju dawno już zmarłych osób.

Kilkanaście kilometrów dalej, na innej nekropolii, zmarznięci policjanci także polowali. Wiedzieli, że tej nocy 54-latek znów dokona przestępstwa. Nie mieli jedynie pewności, gdzie otworzy kolejny grób. Z jednej strony frustracja, że i tym razem nie trafili. Z drugiej determinacja. Byli pewni, że spotkanie twarzą w twarz to kwestia czasu. Za dużo pracy i emocji włożyli w tę sprawę. Wiedzieli również, że serii tak makabrycznych przestępstw nie było w żadnym innym europejskim kraju. Zdarzyła się w Polsce, gdzie szacunek zmarłym miliony ich rodaków oddają co roku w wyjątkowy sposób. Chcieli zdążyć przed pierwszym listopada.

Dziś jeszcze nikt nie wie dlaczego 54-latek seryjnie i wielokrotnie wykradał z grobów szczątki zmarłych. Szaleniec, wariat, psychol… to odpowiedź zbyt prosta. Seryjny przestępca – zbyt enigmatyczna. Wiemy jednak co czuli ci, którzy za punkt honoru postawili sobie przerwanie dramatycznego ciągu przestępstw. Mieli świadomość, że ich praca w tej sprawie to gotowy scenariusz na film. A nawet długi, kryminalny serial. Kolejne wątki zaskakiwały ich, ale nie przerosły. Nie jako silną, specjalną grupę, która miała jeden cel – upolować kolekcjonera kości. Seryjnego złodzieja zwłok.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

Pojazd wjechał w piątek w grupę ludzi przed szkołą handlową w Blagnac koło Tuluzy – informuje na swym portalu telewizja BFM. Rannych zostało trzech chińskich uczniów, w tym dwóch ciężko. Według BFM kierowca został zatrzymany. Przyznał, że celowo wjechał w grupę ludzi. Kierowcą, który rozmyślnie wjechał w piątek w grupę ludzi w Blagnac koło Tuluzy, raniąc trzy osoby, jest 28-letni mężczyzna, notowany za drobne wykroczenia – informuje Reuters, powołując się na źródła policyjne.

Regionalna gazeta “La Depeche” pisze, że policja nie traktuje tego, co się stało, jako atak terrorystyczny. Kierowca został zatrzymany. Według telewizji BFM do zajścia doszło przed szkołą handlową; rannych zostało trzech chińskich uczniów. Stan dwóch z nich jest ciężki. Ranni to Chińczycy. Media podają, że stan jednej bądź dwóch z tych osób jest ciężki, ale nie zagraża życiu. Przewieziono je do szpitala.

Według niepotwierdzonych doniesień kierowca ma poważne problemy ze zdrowiem psychicznym. Telewizja BFM informuje, że przebywał ostatnio na leczeniu psychiatrycznym. Brytyjski dziennik “Daily Mail” pisze na swoim portalu, że w chwili zatrzymania kierowca powiedział, iż słyszał głosy, które kazały mu kogoś zranić. Według tej gazety kierowca cierpi na “ostrą schizofrenię”. Źródła policyjne informują też, że miał problemy z narkotykami.

Regionalna gazeta “La Depeche” pisze, że policja nie traktuje tego zajścia jako atak terrorystyczny. Nazwisko kierowcy nie figuruje na liście znanych ekstremistów. We Francji doszło w ostatnich latach do wielu zamachów terrorystycznych, także z użyciem pojazdów. Mer Tuluzy Jean-Luc Moudenc podkreślił na Twitterze, że jest wstrząśnięty tą agresją skierowaną przeciwko studentom w Blagnac. Zaoferował wsparcie poszkodowanym i ich rodzinom.
Źródło info i foto: Dziennik.pl

Comments Brak komentarzy »

Zarówno metoda ataku, jak i pozostawione na miejscu notatki wskazują, że atak w Nowym Jorku był co najmniej inspirowany przez Państwo Islamskie. Grupa na razie nie wzięła odpowiedzialności za zamach, jednak wcześniej wzywała właśnie do takich ataków. 29-letni Sajfullo Sajpow wjechał furgonetką w pieszych i rowerzystów ulicy na dolnym Manhattanie. Służby traktują zdarzenie jako akt terroru. Zginęło 8 osób, a kilkanaście odniosło obrażenia.

Sajpow jest z pochodzenia Uzbekiem, od 2010 roku mieszkał w USA. Pracował m.in. jako kierowca Ubera – opisuje “New York Times”. Służby na razie nie poinformowały, czy znany jest dokładny motyw zamachowca oraz czy miał związki z organizacjami terrorystycznymi. Policja potwierdziła, że po tym, jak wybiegł z samochodu, Sajpow krzyczał “Allahu Akbar” (“Allah jest wielki”).

Dziennikarze, którzy odnaleźli profil Sajpowa w mediach społecznościowych, informują, że jego ostatnie wpisy zawierały słowa “Allahu Akbar” zapisane po arabsku. W jego samochodzie znaleziono notatkę, w której deklaruje wierność tak zwanemu Państwu Islamskiemu. Sprawca najprawdopodobniej działał samodzielnie. FBI sprawdza jego powiązania w Stanach Zjednoczonych i za granicą.
Źródło info i foto: Gazeta.pl

Comments Brak komentarzy »

19-letni Syryjczyk zatrzymany nad ranem w Niemczech. Tamtejsza prokuratura poinformowała, że mężczyzna szykował zamach terrorystyczny. Zaczął już gromadzić elementy i chemikalia, z których chciał skonstruować bombę. Planował zabić jak najwięcej ludzi – podano w komunikacie. Dziś policyjne siły specjalne i kryminalni ze Schwerina weszli do kilku mieszkań i je przeszukali. Zatrzymany został tylko 19-letni Yamen A.

Prokuratura federalna informuje, że istnieje podejrzenie poważnego aktu przemocy wymierzonego w państwo. Motywowany islamizmem Yamen A. planował zamach z użyciem ładunków wybuchowych i podjął już konkretne działania.

Według śledczych Yamen A. planował atak terrorystyczny w Niemczech co najmniej od lipca. Chciał zabić jak największą liczbę ludzi. Zaczął gromadzić elementy potrzebne do budowy bomby (w tym chemikalia), z których chciał skonstruować śmiertelny ładunek. Na razie prokuratura nie ustaliła, czy miał już ustalone miejsce ataku. Nie ma również śladów prowadzących do siatki terrorystycznej, w której mógłby działać mężczyzna. Więcej szczegółów prokuratura zamierza przedstawić we wtorek o godzinie 14.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

GGrupa pieszych czekała na pasach, gdy wjechał w nich rozpędzony lexus. Za kierownicą była 20-letnia Olena Zajcewa. W wypadku zginęło pięć osób, a sześć zostało rannych. Stan dwóch kobiet jest ciężki. Do wypadku doszło w środę wieczorem na ulicy w Charkowie. Kierowany przez 20-letnią córkę lokalnego biznesmena samochód przejechał na czerwonym świetle i wjechał w grupę pieszych na chodniku. Po tym rozpędzony samochód uderzył w budynek i obrócił się na bok.

Z wstępnych ustaleń policji wynika, że Olena Zajcewa nie była pod wpływem alkoholu ani narkotyków. Wiadomo, że kobieta była już wcześniej karana za przejazd na czerwonym świetle i łamanie ograniczeń prędkości.

Kobieta dostawała mandaty na równowartość 70 zł

Nagranie z monitoringu, na którym widać moment wypadku, opublikował na Facebooku ukraiński polityk Anton Heraszczenko.

“Ta straszna tragedia powinna być lekcją dla tych, którzy przekraczają prędkość i jadą na czerwonym, by zaoszczędzić kilka sekund” – napisał polityk i zastrzegł, że nagranie “nie jest dla osób o słabych nerwach”.

Heraszczenko podkreśla, że kierująca że kierująca samochodem kobieta była wielokrotnie zatrzymywana przez policję i kończyło się to mandatem wysokości 250-500 hrywien (35-70 zł). Polityk stwierdził, że nie miało to żadnego efektu i wezwał do radykalnej zmiany systemu karania za wykroczenia drogowe.

“Skorzystajmy też z doświadczenia Polaków. Na pewnym poziomie łamania zasad ruchu kierowca powinien tracić prawo jazdy do czasu ponownego egzaminu” – napisał.
Źródło info i foto: Gazeta.pl

Comments Brak komentarzy »

Dwoje obywateli Polski jest wśród poszkodowanych w wypadku w Londynie. W sumie rannych było 11 osób. Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało, że dwoje Polaków rannych w Londynie, jest wypisanych już ze szpitala. Według londyńskiej policji metropolitalnej sobotni incydent w londyńskiej dzielnicy South Kensington, gdzie samochód wjechał w pieszych, raniąc 11 osób, był wypadkiem drogowym i nie miał związku z terroryzmem.

Poszkodowani otrzymali pomoc medyczną, głównie z powodu lekkich obrażeń nóg i głowy. Życiu nikogo z nich nie zagraża niebezpieczeństwo.

South Kensington to część Londynu, gdzie jest wiele bardzo popularnych muzeów i organizacji kulturalnych, m.in. Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum Victorii i Alberta oraz Muzeum Nauki. Kilkaset metrów od miejsca zdarzenia znajduje się także klub Ognisko Polskie, który służy polskiej społeczności od czasów wojennej migracji.
Źródło info i foto: wp.pl

Comments Brak komentarzy »

Trzech mężczyzn, którzy mieli przygotowywać zamachy w Nowym Jorku, aresztowano w Stanach Zjednoczonych. Terroryści powiązani z tak zwanym Państwem Islamskim zamierzali dokonać ataków na wielką skalę, latem 2016 roku. Informację o udaremnionych zamachach ujawniono dopiero teraz.

Plan, jak poinformowali śledczy, obejmował zdetonowanie w godzinach szczytu ładunków m.in. na Times Square i w nowojorskim metrze. Celem było zabicie lub okaleczenie jak największej liczby ludzi. Mężczyźni zostali jednak aresztowani wcześniej, w momencie, gdy byli na wstępnym etapie przygotowań, nie kupili jeszcze broni.

Aresztowani to 19-letni obywatel Kanady, 19-letni Amerykanin mieszkający w Pakistanie oraz 37-letni Pakistańczyk. Informację o udaremnionych zamachach na tak dużą skalę prokuratorzy ujawnili dopiero teraz ze względu na prowadzone do tej pory śledztwo, w którym badano powiązania, bilingi i kontakty mężczyzn pod kątem terroryzmu.
Źródło info i foto: TVP.info

Comments Brak komentarzy »

Śledztwo w sprawie małżeństwa kanibali przynosi coraz bardziej wstrząsające szczegóły. W mieszkaniu Rosjan śledczy znaleźli siedem worków ludzkich szczątków, setki zdjęć potraw z ludzi, a nawet przepisy kulinarne, m.in. jak przyrządzić „ludzką głowę w pomarańczach”. Opinia publiczna jest w szoku.

Rosyjscy śledczy wpadli na trop małżeństwa, które mordowało i zjadało swoje ofiary. Okazuje się, że zatrzymana para na co dzień wiodła niczym nie wyróżniające się życie. Natalia Bakszejewa pracowała jako pielęgniarka w szkole lotniczej. To tam znaleziono fragmenty kobiecego ciała, obok których leżał zgubiony telefon. To dzięki zdjęciom z niego udało się namierzyć małżeństwo.

Małżeństwo kanibali

Mąż pielęgniarki, Dimitrij Bakszejew pracował jako budowlaniec. Gdy oboje zdali sobie sprawę, że policjanci są tuż za drzwiami i nie mają już jak uciec, zabarykadowali drzwi. Po chwili oboje byli skuci w kajdanki, a śledczy dokonali rewizji mieszkania. To wtedy znaleźli cały arsenał przerażających dowodów zbrodni. M.in. setki zdjęć odciętych ludzkich kończyn, części ludzkiego mięsa w zamrażarce, siedem toreb wypełnionych ludzkimi szczątkami, a nawet dokładne przepisy mówiące, jak przyrządzić dania z człowieka.
Źródło info i foto: Radio ZET.pl

Comments Brak komentarzy »

Hiszpańskie media pokazały w piątek niepublikowane wcześniej nagranie z kamery monitoringu, która uchwyciła moment ataku terrorystycznego na La Rambli. Na filmie widać przejeżdżającą białą furgonetkę, którą Junes Abujakub wjechał w zeszły czwartek w spacerujących po najsłynniejszej alei Barcelony ludzi. Nagranie pokazuje uciekające w popłochu osoby. Niektórym z nich cudem udało się uniknąć staranowania przez jadącego zygzakiem terrorystę. W ataku zginęło 13 osób.
Źródło info i foto: mpolska24.pl

Comments Brak komentarzy »