Posts Tagged “makabryczne”

Wczesnym rankiem w niedzielę, kalifornijska policja uwolniła 13 rodzeństwa w wieku od 2 do 29 lat więzionych w rodzinnym domu w miejscowości Perris, 113 km na wschód od Los Angeles – poinformował we wtorek portal abc7.com. Jedna z ofiar, 17 – letnia dziewczyna, w ostatni weekend zdołała uwolnić się i telefonicznie powiadomić miejscową policję mówiąc, iż “jej rodzeństwo jest uwięzione w domu przez jej rodziców”.

Po przybyciu do domu policja odkryła “kilkoro dzieci przykutych łańcuchami do łóżek, w ciemnym i cuchnącym otoczeniu, a rodzice nie byli w stanie przedstawić logicznego wytłumaczenia dlaczego ich dzieci były w ten sposób przetrzymywane” – czytamy w oświadczeniu policji. Wszyscy przetrzymywani byli brudni i niedożywieni.

Siedmioro pełnoletnich i sześcioro dzieci

Nie wszystkie ofiary były dziećmi: z 13 ofiar, siedem jest w wieku od 18 do 29 lat – podały miejscowe władze. Sześcioro dzieci przewieziono do szpitala uniwersyteckiego Riverside w celu wykonania badań lekarskich. Siedem dorosłych osób zostało przewiezionych do Regionalnego Centrum Medycznego w Corona.

Rodzice – 57-letni David Allen Turpin i 49-letnia Louise Anna Turpin zostali aresztowani. Wyznaczono kaucję w wysokości 9 milionów dolarów (od osoby).
Źródło info i foto: polsatnews.pl

Comments Brak komentarzy »

Makabryczne znalezisko na wakacyjnej wyspie w Grecji. W jednym z pensjonatów znaleziono ciała dwójki turystów. Według służb, para popełniła podwójne samobójstwo podczas satanistycznego rytuału przeprowadzonego w noc sylwestrową. Ciała 23-letniej Bułgarki i 30-letniego Niemca znaleziono w wynajętym pokoju w miejscowości Vlachata na greckiej wyspie Kefalonia. Jak informują media, kobieta miała pociąć się ostrzem, a jej partner wszedł do wanny pełnej wody i zranił siebie samego nożem.

Na miejscu makabry służby znalazły noże, świeczki i satanistyczny pentagram.

Para przyjechała do pensjonatu 26 grudnia. Podwójne samobójstwo popełnili najprawdopodobniej w noc sylwestrową. Mieszkańcy wyspy twierdzą, że 23-latka i 30-latek prawie nie opuszczali wynajmowanego pokoju.

Okazało się, że Bułgarki szukała jej rodzina. Kobieta wyszła z domu 8 czerwca i od tamtej pory nie kontaktowała się ze swoimi bliskimi. Oficjalne poszukiwania jednak przerwano, kiedy Bułgarka powiadomiła policję telefonicznie, że znajduje się w niemieckim mieście Erfurt.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

Spacerowicze poinformowali policję o ciele mężczyzny w miejscowości Dołha w okolicach Białej Podlaskiej. Jak informuje “Dziennik Wschodni”, do makabrycznego odkrycia doszło w niedzielę, w poniedziałek zatrzymano już pierwszych podejrzanych.

Na zwłoki pobitego mieszkańca Międzyrzeca Podlaskiego natknęli się przypadkowi spacerowicze. O drastycznym odkryciu poinformowali dyżurnego międzyrzeckiego komisariatu policji, który natychmiast wszczął alarm. Na miejsce zbrodni udała się grupa dochodzeniowo-śledcza.

Drastyczne w skutkach pobicie

Jak się okazało, 32-latek na ciele miał liczne obrażenia, które wskazywać mogą na pobicie. Najprawdopodobniej zwłoki mężczyzny przywiązane były do drzewa. Tego nie potwierdzają jednak policjanci.
Wstrząśnień mieszkańcy Dołhy spekulują, że tragicznie zamordowany Paweł T. mógł paść ofiarą porachunków. Rodzina mężczyzny zgłosiła jego zaginięcie kilka dni wcześniej.

Pierwsi podejrzani

Policja odnalazła podejrzanych popełnienia morderstwa już w poniedziałek.

“Policjanci z Międzyrzecca Podlaskiego, Białej Podlaskiej i Lublina zatrzymali do sprawy cztery osoby w wieku 25, 31 i 38 lat. Śledczy ustalają okoliczności zdarzenia” – powiedział komendant Wojciech Lesiuk z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej w rozmowie z dziennikarzem Dziennika Wschodniego.

We wtorek podejrzani zostali przesłuchani w Prokuraturze Rejonowej w Radzyniu Podlaskiem. Śledczy nadal ustalają jednak okoliczności zdarzenia.
Źródło info i foto: interia.pl

Comments Brak komentarzy »

Do makabrycznego zdarzenia doszło w piątek wieczorem. Zwłoki 58-letniego mężczyzny znaleziono na jednej z posesji. Wszystko wydarzyło się wczoraj. Zwłoki 58-letniego mężczyzny znaleziono na jednej z posesji w Piątnicy przed godziną 18.

- Do zabójstwa ojca przyznał się jego syn – potwierdza rzecznik prasowa KMP w Łomży, Ewelina Szlesińska.

O fakcie, iż 58-latek został miał zabity przez 28-letniego syna, poinformowała Maria Kudyba, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łomży. Jak udało się wstępnie ustalić, ofiara zginęła od uderzeń siekierą. 28-latek został zatrzymany. Policja pod nadzorem prokuratora wyjaśniać będzie szczegółowe okoliczności tej makabrycznej zbrodni.
Źródło info i foto: wspolczesna.pl

Comments Brak komentarzy »

W centrum Lublina znaleziono brutalnie zamordowanego mężczyznę. Liczne okaleczenia spowodowały, że bezdomny 52-latek udusił się własną krwią. Policja podejrzewa o zabójstwo także bezdomnego. Do makabrycznego odkrycia doszło w niedzielę 8 października przy ul. Kąpielowej w Lublinie. Zwłoki Wojciecha W. we wraku samochodu zauważył kolega ofiary i poinformował policję.

“Udusił się własną krwią”

- Lekarz stwierdził, że do śmierci 52-latka przyczyniły się osoby trzecie – powiedziała “Dziennikowi Wschodniemu” Agnieszka Kępka, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie. – Mężczyzna miał na ciele liczne obrażenia. Późniejsze badanie wykazało również obustronne złamanie kości gnykowej.

Przyczyny tak poważnych obrażeń jeszcze nie ustalono. Jak wstępnie oceniono, rany doprowadziły do silnego krwotoku. “Mężczyzna udusił się własną krwią.” – informuje “Dziennik Wschodni”.

Morderstwo wśród bezdomnych

Śledczy informują, że Wojciech W. nie miał stałego miejsca zamieszkania. Prokuratura twierdzi, że zabójstwa dokonał kolega ofiary, Jacek N. Podejrzany 49-latek również był bezdomny. Został zatrzymany i przewieziony na przesłuchanie.

- Usłyszał zarzut zabójstwa. Nie przyznał się do winy i składał wyjaśnienia. Z uwagi na dobro śledztwa nie ujawniamy ich treści – informuje prokurator.

Trwa śledztwo wyjaśniające gdzie dokładnie doszło do zabójstwa. Śledczy sprawdzają też motyw, dla którego Jacek N. miał zamordować znajomego. W środę został aresztowany tymczasowo na 3 miesiące. Prokuratura Rejonowa Lublin-Północ prowadzi postępowanie. Jackowi N. za zabójstwo grozi do 25 lat więzienia lub dożywocie.
Źródło info i foto: Gazeta.pl

Comments Brak komentarzy »

Nie wiadomo, kiedy dziecko przyszło na świat, ani czy wówczas żyło. Zwłoki noworodka zakopane w ziemi znaleziono w niewielkiej miejscowości Brzeziny w gminie Kraśniczyn (pow. krasnostawski). Ciało było w znacznym stanie rozkładu. Sprawę wyjaśniają śledczy z Zamościa.

Z medialnych doniesień wynika, że ciało dziecka mogło się znajdować pod ziemią nawet kilka lat. Póki co, nie ma pewności czy dziecko urodziło się żywe czy też zmarło już po porodzie. To może wyjaśnić zarządzona przez prokuraturę sekcja zwłok.

W związku z tą sprawą zatrzymana została 27-letnia mieszkanka powiatu krasnostawskiego. Prokuratorzy uważają, że to ona była matką dziecka.
Źródło info i foto: kronikatygodnia.pl

Comments Brak komentarzy »

Zarzut znęcania się usłyszał włoski ksiądz prowadzący dom opieki dla starszych ludzi. Pensjonariusze ośrodka byli poniżani oraz na wiele godzin przywiązywani do mebli. Wszystko zostało zarejestrowane przez ukrytą kamerę. Włoska policja opublikowała nagranie z domu opieki San Camillo we włoskim mieście Forli nieopodal Bolonii. Na drastycznym filmie widać pensjonariuszy przywiązanych do łóżek i foteli.

Jeden z nich powtarza: – Rozwiąż, mnie, rozwiąż proszę! – ale bezskutecznie. Inny podopieczny żali się, że jest związany już cały dzień i całą noc. – Jak jakieś zwierzę – mówi.

Film został najprawdopodobniej nagrany z ukrycia przez jedną z pracowniczek ośrodka. W San Camillo mieszkało 30 pensjonariuszy, ze wstępnych ustaleń wynika, że połowa była regularnie krępowana. Policjant Mario Paternoster przyznał, że ludzie byli więzieni na bardzo różne sposoby. Prawdopodobnie podopieczni byli wiązani, ponieważ w ośrodku brakowało pracowników. Personel w ten sposób chciał “oszczędzić sobie pracy”.

Zarzut znęcania się nad osobami starszymi postawiono 60-letniemu księdzu, który prowadził ośrodek oraz jego asystentowi. Obaj zostali natychmiastowo odsunięci od pełnienia obowiązków.
Źródło info i foto: wp.pl

Comments Brak komentarzy »

W mieszkaniu przy ulicy Estery w Krakowie strażacy po wyważeniu drzwi znaleźli w pokoju martwą kobietę. 26-latka leżała na łóżku. Miała ranę ciętą szyi, rany obu rąk oraz rozcięty brzuch. Obok na podłodze leżał martwy mężczyzna ze śladami krwi na rękach.

Wezwani na miejsce strażacy o godzinie 7:15 wyważyli drzwi do mieszkania przy ulicy Estery na krakowskim Kazimierzu. To co zobaczyli było przerażające. Na łóżku w pokoju leżała martwa 26-letnia kobieta. Miała ranę ciętą szyi, poranione ręce oraz rozcięty brzuch.

Obok łóżka na podłodze leżał martwy mężczyzna ze śladami krwi na rękach. Jak dowiedziało się RMF FM, na stole porozrzucane były tabletki oraz rozsypany biały proszek. Na miejscu wciąż pracuje policja i prokurator.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

​Makabryczne znalezisko w Rzymie. W kontenerze na śmieci znaleziono parę odciętych kobiecych nóg. Według włoskich mediów, jedna osoba w tej sprawie została zatrzymana. Na odcięte kończyny natrafiła młoda kobieta, która przeszukiwała kosze na śmieci na północy miasta. Szybko wszczęto w tej sprawie dochodzenie. Śledczy znaleźli w okolicy także inne kawałki szczątków.

Według mediów części ciała należały do 59-letniej kobiety. Kobieta mieszkała ze swoim 62-letnim bratem. Według “Il Messaggero” mężczyzna przyznał się do zamordowania swojej siostry. Miał poćwiartować ją siekierą, a następnie powyrzucać jej szczątki do okolicznych kontenerów na śmieci. Na razie nie wiadomo, jakim motywem kierował się 62-latek. Dziennikarze donoszą, że między rodzeństwem dochodziło do wielu kłótni o pieniądze.

Podobne makabryczne odkrycie w Rzymie miało miejsce w 2015 roku. Wówczas z Tybru wyłowiono uciętą nogę, na której był wytatuowany napis “To dobry dzień, by umrzeć”. Śledczy zidentyfikowali, że kończyna należała do fana klubu piłkarskiej S.S. Lazio.
Źródło info i foto: interia.pl

Comments Brak komentarzy »

Makabryczne odkrycie w Tychach. W jednym z mieszkań znaleziono tam ciało kobiety z raną na szyi. Nieco wcześniej przy torach kolejowych odkryto zwłoki mężczyzny, z którym ta kobieta mieszkała. Niewykluczone, że najpierw mogło dojść do zbrodni, a potem do samobójstwa. Dziś rano przy torach w Tychach znaleziono ciało mężczyzny. Początkowo przypuszczano, że to kolejne potrącenie osoby, która przechodziła przez torowisko. Policja ustaliła, że ofiarą jest 32-letni mieszkaniec Tychów.

W tym samym czasie ojciec mężczyzny, który nie wiedział jeszcze nic o znalezionym ciele przy torach,poszedł do mieszkania swojego syna. Był zaniepokojony, bo w piątek 32-latek przyprowadził do niego dwoje swoich kilkuletnich dzieci, zostawił je i więcej się nie odezwał. Chciał więc sprawdzić, czy coś się stało.

Ojciec 32-latka poszedł do jego mieszkania razem z ojcem przyjaciółki swojego syna. Kiedy mężczyźni weszli do środka, pod łóżkiem znaleźli ciało 32-letniej kobiety. Ofiara miała ranę na szyi. Na miejsce natychmiast wezwano policjantów oraz prokuratora.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »