Posts Tagged “makabryczne”

Leśnicy pracujący w Hadlach Szklarskich na Podkarpaciu dokonali makabrycznego odkrycia. 20 lipca zauważyli zaparkowanego w lesie SUV-a. Gdy podeszli bliżej, usłyszeli płacz dziecka. W aucie, na tylnym siedzeniu leżało niemowlę. Z przodu siedziała nieruchomo kobieta. Nie dawała żadnych oznak życia. – Na miejscu nie znaleziono żadnych śladów przemocy – powiedziała Marta Pętkowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Przemyślu na łamach portalu rzeszow.wyborcza.pl. Dodała, że szybko ustalono tożsamość zmarłej. – To porządne, młode małżeństwo. Oboje poznali się na studiach. Dziecko trafiło pod opiekę ojca.

Przeprowadzono już sekcję zwłok młodej kobiety. Śledczy biorą pod uwagę kilka możliwych scenariuszy wypadków, które rozegrały się 20 lipca. W grę wchodzą zarówno samobójstwo, jak i np. przedawkowanie leków lub innych środków. – Z określeniem przyczyny śmierci musimy zaczekać do wyników sekcji zwłok, badań histopatologicznych i toksykologicznych – dodała Marta Pętkowska.
Źródło info i foto: Fakt.pl

Comments Brak komentarzy »

W piecu w jednym z domów w Majdanie Kozłowieckim (województwo lubelskie) znaleziono zwęglone zwłoki noworodka. 22-letnia kobieta, w której pokoju dokonano makabrycznego znaleziska, przebywa w szpitalu pod nadzorem policji.

Portal Polsat News podaje, że rodzice kobiety podejrzewali, że ukrywa się ona przed nimi ciążę. Kiedy 22-latka w sobotę poszła na wesele, rodzina przeszukała jej pokój i znalazła zwęglone zwłoki dziecka. Funkcjonariusze policji zatrzymali kobietę podczas wesela.

Nieoficjalnie Polsat News podaje, że dziecko, które urodziło się w środę 27 czerwca lub w czwartek 28 czerwca, ma obrażenia głowy i klatki piersiowej. Sekcja zwłok jest zaplanowana na wtorek. Eksperci ustalą, czy dziecko żyło tuż po urodzeniu.

Prokuratura wszczęła śledztwo w kierunku zabójstwa. 22-latka jest w szpitalu w Lubartowie. Zatrzymany też został jej chłopak.
Źródło info i foto: Wprost.pl

Comments Brak komentarzy »

W mieszkaniu w centrum Koszalina policja odkryła dwa ciała. Funkcjonariuszy wezwali sąsiedzi, którzy poczuli fetor z mieszkania. “Prowadzimy czynności. Za wcześnie, by mówić cokolwiek o przyczynach śmierci tych dwóch osób” – powiedziała rzeczniczka koszalińskiej policji Beata Gałka. Do makabrycznego odkrycia doszło w mieszkaniu przy ul. Dąbrowskiego w Koszalinie.

Według mieszkańców ofiary to lokatorka oraz jej partner.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

Zwłoki noworodka zostały znalezione w Odrze w Nowej Soli. Makabrycznego odkrycia dokonał wędkarz. Jak dotąd policja nie zdradza żadnych szczegółów dotyczących odkrycia. Nie wiadomo, czy na ciele są jakieś ślady świadczące o zabójstwie, czy też noworodek został wyrzucony do wody zaraz po urodzeniu. Nie jest znana także płeć dziecka.

Dryfujące ciało w Odrze po godz. 19.00 w poniedziałek 18 czerwca zauważył wędkarz. Kiedy je wyciągnął zobaczył, że to zwłoki niemowlaka. Na miejsce natychmiast została wezwana policja oraz prokurator. Teren został zabezpieczony. – Na miejscu pracuje grupa dochodzeniowo-śledcza – powiedział Fakt24 st. sierż. Justyna Sęczkowska, rzeczniczka nowosolskiej policji.

Policja nie zdradza żadnych szczegółów dotyczących makabrycznego odkrycia. Nie wiadomo jaka jest płeć noworodka. Nie jest również wiadomo, czy ma na ciele są jakieś ślady świadczące o zabójstwie, czy też noworodek został wyrzucony do wody zaraz po urodzeniu. – Nad rzeką cały czas trwają czynności związane z odkryciem ciała noworodka – mówi st. sierż. Sęczkowska.
Źródło info i foto: Fakt.pl

Comments Brak komentarzy »

Rozczłonkowane ludzkie zwłoki, najprawdopodobniej dorosłego mężczyzny, znaleziono w sobotę w Rzykach (Małopolskie), na łące, na której prowadzone były prace przy użyciu kosiarki bijakowej – podała rzecznik wadowickiej policji Agnieszka Petek. Jak dodała policjantka, ciągnik z doczepioną kosiarką kosił wysoką trawę na łące. Fragmenty ciała zauważyła osoba, która go prowadziła. Ona też zgłosiła zdarzenie policjantom. Fragmenty ludzkich szczątków leżały w promieniu kilku metrów. Prawdopodobnie doszło do wypadku.

“Policjanci wykonali już wszystkie niezbędne czynności pod nadzorem prokuratora rejonowego w Wadowicach, który przejął sprawę” – dodała Agnieszka Petek.
Źródło info i foto: interia.pl

Comments Brak komentarzy »

Siedmioletnia dziewczynka poszukiwana od doby w Wiedniu została znaleziono w kontenerze na śmieci, w pobliżu domu, w którym mieszkała. O makabrycznym odkryciu poinformowała w sobotę wiedeńska policja. W niedzielę o sprawie poinformowały media. Na ciało natrafili w sobotę w dzielnicy Döbling pracownicy przedsiębiorstwa oczyszczania miasta.

Żywą bawiącą się 7-latkę widziano ostatnio o godz. 15 w piątek – ustaliła policja. Następnego dnia o godz. 11.30 policja otrzymała zgłoszenie o zaginięciu dziecka. Kontener, w którym znaleziono owinięte w plastikową torbę zwłoki, znajduje się w pobliżu bloku, gdzie mieszkała dziewczynka.
Źródło info i foto: TVP.info

Comments Brak komentarzy »

Siedem martwych osób z ranami postrzałowymi znalazła policja w pobliżu turystycznego miasteczka Margaret River w południowo-zachodniej Australii. Według sił bezpieczeństwa mogło dojść do najtragiczniejszej strzelaniny w tym kraju od 22 lat. Zwłoki trojga dorosłych i czworga dzieci oraz dwa pistolety znaleziono w osadzie Osmington w stanie Australia Zachodnia – poinformował komisarz policji Chris Dawson.

– Ta tragedia bez wątpienia wywrze trwały wpływ na rodziny, a w szczególności na lokalne społeczności na naszym południowym zachodzie – powiedział dziennikarzom komisarz. Dodał, że policja próbowała nawiązać kontakt z krewnymi ofiar.

Nie wiadomo na razie, jakie były okoliczności strzelaniny ani kto jest jej sprawcą.

Może to być najtragiczniejsza strzelanina w Australii od 22 lat. W 1996 r. samotnie działający szaleniec zabił z broni automatycznej 35 osób w Port Arthur na Tasmanii, co skłoniło australijskie władze do wprowadzenia należących do najsurowszych na świecie ograniczeń dotyczących posiadania broni palnej przez osoby prywatne.

Przepisy te są powszechnie uznawane za sukces; ich zwolennicy podkreślają, że w Australii nie doszło do ani jednej masowej strzelaniny od czasu ich wdrożenia – zwraca uwagę agencja AP. Tylko raz, w 2014 r., farmer zastrzelił żonę i troje dzieci, zanim sam odebrał sobie życie.
Źródło info i foto: TVP.info

Comments Brak komentarzy »

72-latek zastrzelił żonę oraz córkę, a potem popełnił samobójstwo. Do tragedii doszło w Lublinie. Okazuje się, że jej sprawcą jest Wojciech B., wieloletni radny PO ze Świdnika. Policja otrzymała zgłoszenie o godz. 21 w piątek. Funkcjonariuszy zaalarmowała starsza córka małżeństwa, która nie mogła skontaktować się z rodziną. Przyjechała z mężem do Lublina i próbowała dostać się do mieszkania przy ul. Lawinowej.

Do lokalu weszli funkcjonariusze, którzy dokonali tam makabrycznego odkrycia. Znaleziono ciała małżeństwa oraz niepełnosprawnej młodszej córki. Ciała kobiet leżały w łóżkach. Matka i córka nie żyły już kilka dni. Ciało mężczyzny znaleziono na przedpokoju. Obok leżała broń myśliwska.

Policja przypuszcza, że było to “samobójstwo rozszerzone”. Wojciech B. prawdopodobnie najpierw zastrzelił żonę i córkę, a następnie zabił siebie. Jak informuje “Kurier Lubelski” Wojciech B. w czasie poprzedniej kadencji był wiceprzewodniczącym rady miasta w Świdniku. Był także lekarzem rodzinnym i pediatrą, prowadzącym w Świdniku prywatną praktykę.

Był też myśliwym, broń posiadał legalnie. Według informacji “Super Expressu” mężczyzna miał problemy z hazardem i miał narobić sobie sporych długów.
Źródło info i foto: wp.pl

Comments Brak komentarzy »

W jednym z mieszkań w Nowych Skalmierzycach (woj. wielkopolskie) rozegrał się prawdziwy dramat. 15-letni chłopak chwycił za nóż i śmiertelnie zranił swego 37-letniego ojczyma – informuje portal wlkp24.info.

Do zdarzenia doszło w nocy, 26 marca. 15-letni chłopak chwycił za nóż i śmiertelnie zranił nim swego 37-letniego ojczyma. Wiadomo, że sprawca sam zgłosił się na komendę. Według nieoficjalnych informacji, w mieszkaniu bardzo często dochodziło do awantur: ojczym miał znęcać się nad nastolatkiem. Prawdopodobnie chłopak nie wytrzymał podczas kolejnej z awantur i chwycił za nóż. Jak ustalił portal wlkp.24.pl, w mieszkaniu znajdowały się jeszcze dwie osoby w wieku 10- oraz 15-lat. – Otrzymaliśmy zgłoszenie z prośbą o interwencję dotyczącą uszkodzenia ciała mężczyzny. Niestety, w wyniku obrażeń mężczyzna zmarł. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają teraz okoliczności tego zdarzenia – powiedziała Małgorzata Łusiak, rzecznik policji w Ostrowie Wielkopolskim.
Źródło info i foto: se.pl

Comments Brak komentarzy »

Szokująca prawda o nielegalnych adopcjach! Polski internet aż kipi od ogłoszeń osób, które same nie mogą mieć dzieci i chcą je… kupić. W sieci są też oferty sprzedaży dziecka.

10 tys. zł – za taką kwotę można kupić dziecko, które urodzi obca kobieta. Ten szokujący proceder postanowili zdemaskować dziennikarze programu TVP “Alarm!”. – Nasza reporterka wcieliła się w kobietę w piątym miesiącu ciąży, która po porodzie planuje oddać dziecko do nielegalnej adopcji. Spotkała się z dwoma małżeństwami. Usłyszała od nich rzeczy makabryczne – mówi nam Przemysław Wenerski, szef redakcji “Alarm!”.

- Kobieta była gotowa sprzedać swoje dziecko za 500 zł, żeby kupić pół tony węgla. Inna para oferowała jej 500 zł pensji do czasu porodu, a po porodzie jeszcze 10 tys. zł. Mieli już jedno swoje dziecko, a drugie postanowili sobie kupić! Widać było, że są to ludzie doświadczeni w tego typu negocjacjach, proponowali sfałszowanie dokumentów. To jest przerażające, że dziecko traktuje się jak przedmiot. Można je sprzedać jak psa lub kota – oburza się Przemysław Wenerski.

- Na sprzedaż dziecka decydują się zazwyczaj młode kobiety, które nie mają warunków do jego wychowania. Niestety, nie mogą liczyć na pomoc państwa. W Polsce jest zaledwie kilka domów małoletniej samotnej matki. A przecież gdyby im pomóc w wychowaniu dziecka, nie dochodziłoby do takich szokujących transakcji – uważa Barbara Chrobak (53 l.), posłanka Kukiz’15.

Nie istnieją oficjalne statystyki, więc trudno ocenić, jaka dokładnie jest skala procederu. Liczbę nielegalnych adopcji w Polsce szacuje się na 2 tys. rocznie. Proceder kwitnie w sieci w najlepsze, choć polskie prawo powinno przed nim skutecznie chronić. W 2015 r. weszły w życie przepisy ograniczające tzw. adopcję ze wskazaniem.

- Dzisiaj może ona dotyczyć wyłącznie krewnych lub małżonków rodziców – podkreśla Ewa Dryhusz z biura prasowego Rzecznika Praw Dziecka. Ta zmiana miała ukrócić proceder handlu dziećmi. Grożą za niego wysokie kary.

- Dopuszczenie się handlu ludźmi to jest zbrodnia zagrożona karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż trzy lata. Tylko najpierw trzeba komuś udowodnić, że dopuścił się handlu ludźmi, użył groźby czy przemocy, a w przypadku nielegalnych adopcji zazwyczaj żadna z tych przesłanek nie ma miejsca. Kiedyś w naszej prokuraturze mieliśmy jedną taką sprawę, ale zakończyła się uniewinnieniem przez sąd – mówi Małgorzata Klaus, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu.

- Tego typu procesy sądowe kończą się spektakularnymi uniewinnieniami, ponieważ sąd uznawał, że dzieciom nie stała się krzywda i nie zostały wykorzystane – uważa Przemysław Wenerski z “Alarmu!”.
Źródło info i foto: se.pl

Comments Brak komentarzy »