Mamed Chalidow w prokuraturze. Ma usłyszeć zarzuty

Były zawodnik mieszanych sztuk walki Mamed Chalidow został doprowadzony do śląskiego wydziału Prokuratury Krajowej. Ma usłyszeć zarzuty dotyczące paserstwa luksusowych samochodów.

Mieszkający od lat w Polsce zawodnik MMA czeczeńskiego pochodzenia został zatrzymany we wtorek pod Olsztynem. Akcja policji, w której wzięli udział antyterroryści, przebiegła spokojnie. W trakcie przeszukań w domu sportowca i miejscu prowadzonej przez niego działalności zabezpieczono wartościowe przedmioty, które mogą pochodzić z przestępstwa – podawała policja.

Według ustaleń dziennikarzy RMF FM, policyjni antyterroryści weszli do domu Chalidowa około godziny 6:00 rano, mieli wyważyć okna. Chalidow nie stawiał oporu.

Zatrzymanie 38-letniego Mameda Chalidowa ma związek z prowadzoną pod nadzorem Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Katowicach sprawą paserstwa luksusowych samochodów. Jak informowała wcześniej Prokuratura Krajowa, sprawa dotyczy m.in. aut: Porsche Panamera, Range Rover Evoque, BMW M6 i BMW serii 7.

W tym samym śledztwie, które toczy się od stycznia 2018 roku, już wcześniej zostały aresztowane cztery inne osoby. Po przesłuchaniu Mameda Chalidowa zapadnie decyzja w sprawie stosowania wobec niego środków zapobiegawczych. Po zakończeniu przesłuchania prokuratura ma także poinformować o przebiegu tych czynności i szczegółach dotyczących zarzutów.

Urodzony w 1980 roku w Groznym Mamed Chalidow jest jednym z najbardziej znanych zawodników MMA, występował także w filmach i reklamach. W Polsce mieszka od 1997 roku. W 2010 roku odebrał polskie obywatelstwo i reprezentował polskie barwy.

Jeszcze w Groznym trenował karate, po przyjeździe do Polski uprawiał taekwondo, boks i zapasy. Po przyjeździe do Polski, od 2004 roku startował w mieszanych sztukach walki, odnosząc w tej dyscyplinie wiele sukcesów. Był m.in. mistrzem Polski w MMA oraz międzynarodowym mistrzem świata KSW (Konfrontacji Sztuk Walki). Występował m.in. na ringach w USA i Japonii. Karierę sportową zakończył w grudniu 2018 roku. W styczniu na ekrany kin wszedł film pt. „Underdog”, w którym zagrał jedną z ról.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Mamed Chalidow zatrzymany. Chodzi o paserstwo luksusowych aut

Mamed Chalidow został zatrzymany na Warmii i Mazurach przez Biuro Operacji Antyterrorystycznych – dowiedzieli się reporterzy RMF FM. Chodzi o paserstwo luksusowych samochodów. Były zawodnik MMA został zatrzymany na zlecenie Centralnego Biura Śledczego Policji i Prokuratury Krajowej na Warmii i Mazurach przez Biuro Operacji Antyterrorystycznych.

Chalidow urodził się w 1980 roku w Groznym. Z pochodzenia jest Czeczenem. Jako 17-latek przyjechał do Polski.

Sztuki walki zaczął trenować jeszcze w Rosji. Początkowo uczęszczał na zajęcia karate, później także boks, taekwondo i zapasy. W mieszanych sztukach walki zaczął startować w 2004 roku – był międzynarodowym mistrzem Polski. Od 2007 roku związał się z organizacją KSW (Konfrontacja Sztuk Walki). Został mistrzem tej organizacji w 2009 roku w wadze półciężkiej. Zdobył też pas czempiona w wadze średniej. 1 grudnia 2018 roku po przegranej walce z Tomaszem Narkunem ogłosił zakończenie kariery zawodniczej.

21 grudnia 2010 roku otrzymał polskie obywatelstwo.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Zawodnicy MMA w grupie przestępczej – nowe fakty

Bili, zastraszali, wymuszali haracze, a nawet mordowali. Kto? Sportowcy z Olsztyna, a konkretnie zawodnicy MMA z klubu Arrachion! Po aresztowaniu kilka dni temu czterech gangsterów na jaw wychodzą nowe, szokujące fakty. Śledczy nie mają wątpliwości, że to jedna z najbardziej niebezpiecznych grup przestępczych w Polsce, a nawet mafia, bo ponoć z politycznymi powiązaniami.

Kilka dni temu do aresztu trafiło dwóch Czeczenów i dwóch Polaków – znanych zawodników sportów walki: Aslambek S., Aslan A., Michał Sz. i Piotr P. Wszyscy są zawodnikami Arrachion Olsztyn, do którego należy sam Mamed Chalidow, najbardziej znany w Polsce zawodnik MMA czeczeńskiego pochodzenia, który zasłynął zwycięstwami na całym świecie. Zarzuca się im wymuszenia, haracze, pobicia. Teraz funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego zapowiadają kolejne aresztowania gangsterów z Olsztyna (woj. warmińsko-mazurskie), a na światło dzienne wychodzą nowe fakty.

Śledczy nie mają wątpliwości, że zawodnicy klubu stworzyli potężną organizację przestępczą. Żyli jak pączki w maśle nie dzięki sukcesom sportowym, a dzięki haraczom. Terroryzowali właścicieli klubów i przedsiębiorców z Warmii i Mazur. Co więcej, Aslan A. był od wielu miesięcy poszukiwany przez Interpol za morderstwo popełnione w Kaliningradzie! „Niewinni sportowcy” musieli się czuć bezkarni, skoro na początku roku, obawiając się zemsty rosyjskich gangsterów, poprosili o ochronę… policję! Nie przeszkadzało im to dalej prowadzić bandyckiego procederu. Dziwne, że najbardziej znany polski zawodnik MMA nie zauważył, co się wokół niego działo. Mamed Chalidow zarzeka się, że choć zatrzymany Aslambek S. jest jego krewnym, to on zna go jedynie jako świetnego sportowca, który spędza cały swój czas na treningach i walkach na ringu.
Żródło info i foto: se.pl

Asłambek S. zatrzymany przez CBŚ

Udział w zorganizowanej grupie przestępczej i wymuszanie haraczy. Pod takim zarzutem został zatrzymany w czwartek gwiazdor polskiego MMA Asłambek S. – poinformował „Kurier Olsztyński”. Pochodzący z Czeczenii fighter, kuzyn Mameda Chalidowa, jest obecnie przesłuchiwany w prokuraturze. Został zatrzymany wraz z trzema mężczyznami – Asłanem A., Michałem Sz. i Piotrem P.

Informacja o zatrzymaniu przez CBŚ spadła jak grom z jasnego nieba. Zaskoczenia nie kryje słynny kuzyn Asłambeka S. – Mamed Chalidow. – „Jestem bardzo zdziwiony. Wiem czym się zajmuje mój brat i nie widziałem, żeby robił coś nielegalnego. Razem trenowaliśmy i spędzaliśmy czas. Prawda sama się obroni” – powiedział Chalidow w rozmowie z „Kurierem Olsztyńskim”.

Informację o zatrzymaniu zawodnika MMA potwierdził rzecznik olsztyńskiej prokuratury.

– „Wszystkie osoby zostały zatrzymane w charakterze podejrzanych o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej. Prokurator po zakończeniu przesłuchania zadecyduje czy wobec zatrzymanych zastosowany zostanie areszt” – powiedział rzecznik Zbigniew Czerwiński. Asłambek S. jest członkiem klubu Arrachion Olsztyn, gdzie trenuje wielu znanych na rynku MMA zawodników. Przedstawiciele klubu mówią, że jest przykładnym zawodnikiem, który angażował się w akcje charytatywne i że obecna sytuacja jest dla nich szokiem.
Żródło info i foto: onet.pl