Mexico City: Dwóch Izraelczyków zastrzelonych w luksusowym centrum handlowym

Dwóch obywateli Izraela zastrzelono w luksusowym centrum handlowym w Mexico City – poinformowały miejscowe władze. Jeden z nich zginął na miejscu, drugi zmarł w szpitalu. Policja w stolicy Meksyku poinformowała, że ogień do Izraelczyków otworzyli kobieta i mężczyzna w restauracji w ekskluzywnym Plaza Artz Pedregal w południowo-zachodniej części miasta. Napastnicy następnie uciekli.

Izraelska ambasada w Meksyku zidentyfikowała zabitych Izraelczyków jako 41-letniego Alona Azulaya i 44-letniego Benjamina Jeszuruna Sutcziego. Obaj mieli założone kartoteki kryminalne zarówno w Izraelu, jak i w Meksyku.

Krótko po strzelaninie policja zatrzymała 33-letnią Esperanzę Gutierrez, która podejrzewana jest o udział w zastrzeleniu Izraelczyków. Rzecznik prokuratury w Mexico City Ulises Lara oświadczył, że zabójstwo prawdopodobnie miało związek z walkami gangów przestępczych i powiązaniami zastrzelonych z mafią izraelską.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Sabrina Allen odnalazła się po 12 latach

12 lat temu zaginęła dziewczynka mieszkająca w Teksasie w USA. Dopiero teraz odnaleziono Sabrinę Allen. Cały czas przebywała w… Meksyku! Dziecko wróciło już do ojca do Stanów Zjednoczonych – donosi serwis rmf24.pl. Dziewczynka zaginęła w 2002 roku. Miała wtedy cztery lata. Sabrina, teraz już nastolatka, przyleciała do Houston z Meksyku.

Dziewczynka została porwana przez matkę. Jak się okazało, kobieta cierpi na zaburzenia osobowości. Obie przebywały w małej miejscowości niedaleko Mexico City. Zostały przetransportowane do USA. Matka trafiła do więzienia, dziewczynka do kliniki, gdzie przejdzie teraz dokładne badania. A jeszcze tydzień temu ojciec Sabriny mówił, że nigdy nie podda się i będzie nadal jej szukał.
Żródło info i foto: Fakt.pl