Posts Tagged “mężczyzna”

Mężczyzna, który wynajął mieszkanie dwóm dzihadystom, stojącym za atakami terrorystycznymi w Paryżu w 2015 roku, został w środę oczyszczony z zarzutu o pomoc zamachowcom. Zamachowcy Abdelhamid Abaaoud i Chakib Akrouh ukryli się w mieszkaniu Jawada Bendaouda po tym, jak 13 listopada z grupą innych terrorystów przeprowadzili serię zamachów, w których zginęło 130 osób, a kolejnych 350 zostało rannych.

Zapewniał, że jest niewinny

Paryski sąd orzekł w środę, że nie ma żadnego dowodu na to, że Bendaoud – który wynajął obu mężczyznom mieszkanie za 150 euro – wiedział o tym, iż związani są z grupą terrorystyczną. Abaaoud i Akrouh zostali zabici podczas akcji policji na przedmieściach Saint-Denis 18 listopada 2015 roku, w mieszkaniu należącym do Bendaouda. Aresztowanie Bendauouda transmitowane było przez telewizję na żywo. Przed kamerami – zanim został zabrany przez policję – mówił, że jest niewinny.

Prokuratorzy przyznali, że niekoniecznie od razu Bendauoud był świadom, iż ma do czynienia z dwoma zamachowcami z Paryża. Stali jednak na stanowisku, że właściciel mieszkania powinien zostać skazany na cztery lata za udzielenie schronienia terrorystom.

Proces ostatniego podejrzanego

Jedyny żyjący podejrzany o udział w atakach na stadion Stade de France, salę koncertową Bataclan oraz na kawiarnie i restauracje w centrum Paryża – Salah Abdeslam – został zatrzymany w trakcie akcji antyterrorystów w Brukseli. W stolicy Belgii 28-letni Francuz marokańskiego pochodzenia jest sądzony w związku ze strzelaniną z policją, do której doszło w czasie jego zatrzymania. Proces ten jest uważany za swego rodzaju “wstęp” do procesu Abdeslama za serię zamachów w Paryżu.
Źródło info i foto: tvn24.pl

Comments Brak komentarzy »

Do zdarzenia doszło w sobotę wczesnym rankiem. Na terenie polskiego oddziału Amazona w Szczecinie-Kołbaskowie po nocnej zmianie znaleziono martwego pracownika – dowiedział się money.pl.

Do zdarzenia doszło w sobotę wczesnym rankiem. – Dzienna zmiana musiała czekać na zewnątrz, aż policja, prokuratura i pogotowie skończą czynności. Potem w pracy, ze względu na żałobę, nie było muzyki – mówi źródło portalu. Nocna zmiana w szczecińskim zakładzie kończy pracę o 4:30. Poranna zaczyna półtorej godziny później.

Według informacji portalu zmarły pracownik miał 69 lat i pracował w Amazonie zaledwie od ośmiu dni. Tą pierwszą wiadomość potwierdziliśmy w szczecińskiej prokuraturze. Prokurator rejonowy był na miejscu i nadzorował pracę policjantów. – Na tym etapie wykluczyliśmy udział osób trzecich – mówi aspirant sztabowy Iwona Grefenheim z policji w Policach.

- Prokuratura prowadzi postępowanie, które ma ustalić wszystkie okoliczności związane z tym zgonem – potwierdza rzecznik prasowa szczecińskiej prokuratury, Joanna Biranowska-Sochalska.

Do sprawy będziemy wracać. Firma Amazon nie odpowiedziała na razie na prośby o kontakt.
Źródło info i foto: Dziennik.pl

Comments Brak komentarzy »

Policjanci z Wałbrzycha oraz wrocławskiej komendy wojewódzkiej zatrzymali mężczyznę w związku opublikowaniem na jednym z popularnych portali multimedialnych krótkiego filmu ukazującego możliwy atak terrorystyczny wymierzony w wałbrzyszan. Oświadczył on podczas zatrzymania, że chciał jedynie sprawdzić reakcję lokalnej społeczności, a sam materiał miał być głupim żartem.

Film do internetu trafił w godzinach wieczornych 31 stycznia br. Zaalarmowani o zaistniałym zdarzeniu wałbrzyscy policjanci niezwłocznie podjęli czynności zmierzające do ustalenia, kto wykonał i udostępnił materiał w „sieci”. Do działań włączyli się także funkcjonariusze Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Policjanci ustalili podejrzanego i 1 lutego br. udali się do Boguszowa-Gorc, gdzie w miejscu zamieszkania zatrzymali zaskoczonego 27-latka. Na miejscu zdarzenia zabezpieczyli laptopa, telefony komórkowe oraz router, które mogły posłużyć do umieszczenia filmu w internecie.

Mężczyzna odpowie za stworzenie sytuacji mającej wywołać przekonanie o istnieniu zagrożenia i doprowadzenie do niepotrzebnej interwencji Policji oraz zakłócenie pracy wielu instytucji, wiedząc, że zagrożenie nie istnieje. 27-latek stanie teraz przed sądem. Za czyny, o które jest podejrzany, grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności oraz wysoka nawiązka na rzecz Skarbu Państwa w kwocie nie mniejszej niż 10 tys. zł.
Źródło info i foto: Policja.pl

Comments Brak komentarzy »

Na warszawskiej dzielnicy Woli znaleziono dwa ciała. Jedno leżało w mieszkaniu, drugie przed blokiem. Jak informuje policja, zatrzymano mężczyznę. Około godziny 10 w jednym z mieszkań przy ul. Płockiej na warszawskiej Woli znaleziono ciało mężczyzny. Przed blokiem leżały zwłoki kobiety.

O sprawie donosi portal tvnwarszawa.pl. – Wolscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że ktoś wzywa pomocy. Interweniowali w jednym z mieszkań na piątym piętrze. W środku ujawnili zwłoki mężczyzny, a przed blokiem kobiety – powiedziała Monika Brodowska z sekcji prasowej Komendy Stołecznej Policji. Jak dodała, w sprawie zatrzymano mężczyznę.

Przyczyny śmierci dwóch osób nie są na razie znane. – Na miejscu jest prokurator. Funkcjonariusze prowadzą czynności – zaznaczyła Brodowska.

Trwają między innymi poszukiwania świadków.
Źródło info i foto: wp.pl

Comments Brak komentarzy »

Zabójca trzech osób, w tym dwóch funkcjonariuszy hiszpańskiej żandarmerii, Gwardii Cywilnej, został w piątek nad ranem aresztowany. Jest to były żołnierz z Serbii; według mediów mężczyzna od kilku lat był poszukiwany przez Interpol.

Pościg za mężczyzną trwała od czwartku wieczorem, gdy podczas strzelaniny w miejscowości Albalate del Arzobispo, w pobliżu Saragossy (północny wschód, Aragonia), zabił trzy osoby.

Choć w oficjalnym komunikacie hiszpańska policja poinformowała, że zatrzymany jest obcokrajowcem, to nie podała jednak kraju jego pochodzenia. Według źródeł bliskich śledztwu wynika, że zabójca żandarmów to Norbert Feher, 36-letni były serbski żołnierz urodzony w Suboticy.

“Był on poszukiwany przez Interpol z inicjatywy włoskiego wymiaru ścigania z powodu różnych przestępstw, m.in. zabójstw” – podał wydawany w Barcelonie dziennik “La Vanguardia”.

Miał ranić dwie inne osoby w okolicach miasta Teruel

Tymczasem, jak poinformował Gustavo Alcalde z przedstawicielstwa rządu centralnego Aragonii, ujęty mężczyzna odmówił współpracy z policjantami prowadzącymi śledztwo. Urzędnik dodał, że śmierć trzech osób w czwartek była związana z akcją policji mającą na celu zatrzymanie osoby, która 5 grudnia uczestniczyła w strzelaninie w jednym z gospodarstw rolnych w okolicach miasta Teruel. Tam ranne zostały dwie osoby.

Według lokalnej gazety “Diario de Teruel” w toku śledztwa wykazano, że zatrzymany w piątek zabójca trzech mężczyzn z Albalate de Arzobispo to ten sam człowiek, który 5 grudnia zranił dwie inne osoby.

Zdaniem świadków funkcjonariusze zabici w czwartkowej strzelaninie przybyli na miejsce zdarzenia w ubraniach cywilnych.

Miał przy sobie m.in. pistolety

Hiszpańskie media odnotowują ponadto, że ujęcie zabójcy dwóch aragońskich żandarmów, którego dokonano na północnym wschodzie kraju, było trudne, gdyż uciekinier był dobrze uzbrojony. Miał przy sobie m.in. pistolety, które zabrał zabitym policjantom.

W czwartek wieczorem kondolencje rodzinom zastrzelonych funkcjonariuszy przekazał premier Hiszpanii Mariano Rajoy, a także minister spraw wewnętrznych tego kraju Juan Ignacio Zoido.
Źródło info i foto: polsatnews.pl

Comments Brak komentarzy »

Trzy osoby zostały zatrzymane w związku ze śmiercią 46-letniego mężczyzny w Ciechanowie (Mazowieckie). Mężczyzna został raniony ostrym narzędziem w środę w godzinach popołudniowych. Pierwsza informacja dotarła do policji tuż przed godziną 17.

- Na ulicy 17 stycznia, w okolicy sklepu, zaatakowany został 46-letni mężczyzna – przekazała kom. Jolanta Bym, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie.

Jak dodała policjantka, 46-latek zmarł na miejscu wskutek zadanych mu ciosów. – Wszystko wskazuje na to, że było to ostre narzędzie, najprawdopodobniej nóż – wyjaśniła w środę wieczorem.

Zatrzymani

W związku z tym zdarzeniem zatrzymano trzy osoby – poinformowała w czwartek kom. Jolanta Bym. Jak dodała, osoby te są nietrzeźwe. Nie zostały jeszcze z nimi przeprowadzone czynności.
Źródło info i foto: kontakt24.tvn24.pl

Comments Brak komentarzy »

Mężczyzna zabity podczas próby włamania do bankomatu miał 42 lata, był wielokrotnie notowanym m.in. za przestępstwa przeciwko mieniu i udział w grupie przestępczej – poinformował szef KGP Jarosław Szymczyk.

- Zabity napastnik miał 42 lata. Mieszkaniec województwa wielkopolskiego, wielokrotnie notowany w naszych systemach za przestępstwa przeciwko mieniu, przestępczość związaną z kradzieżami pojazdów, włamaniami, a także notowany w związku z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej – powiedział na konferencji prasowej Komendant Główny Policji.

Policja zatrzymała też współsprawcę tego przestępstwa, który czekał w zaparkowanym nieopodal samochodzie. To 41-letni mieszkaniec województwa pomorskiego, również notowany za przestępstwa przeciwko mieniu i udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

- W wyniku podjętych dalszych działań zatrzymaliśmy trzecią osobę związaną z tymi dwoma sprawcami, której nie było na miejscu zdarzenia, ale widzieliśmy wcześniej, że współpracuje z tymi dwoma osobami. To mieszkaniec powiatu legionowskiego. W tej chwili trwają z zatrzymanymi czynności – mówił szef policji.

Szymczyk przekazał, że ok. godziny 23 w sobotę policja uzyskała informację, że ma miejsce próba włamania do bankomatu, wolnostojącego, obudowanego kontenerem, w miejscowości Wisznia Mała (Dolnośląskie).

- Sprawca po wyłamaniu drzwi kontenera dostał się na zaplecze tego bankomatu. Zamknął się w kontenerze i próbował dokonać włamania do bankomatu – tłumaczył Szymczyk.

Jak mówił, z uwagi na fakt, że tego typu przestępstw często dokonuje się z użyciem materiałów wybuchowych, postanowiono o użyciu samodzielnego pododdziału antyterrorystycznego policji, szkolonych i przygotowywanych do zatrzymywania najbardziej niebezpiecznych przestępców.

- “Na miejsce udały się dwie drużyny z tegoż pododdziału, czyli 12 funkcjonariuszy, którzy postanowili dokonać zatrzymania sprawcy wewnątrz kontenera. Kiedy podchodzili do kontenera, drzwi wejściowe zostały otwarte i bez żadnych skrupułów przebywający wewnątrz bandyta otworzył do funkcjonariuszy ogień z broni automatycznej” – mówił Szymczyk.

Dodał, że na czele grupy funkcjonariuszy policji, szedł policjant z tarcza balistyczną. – Niestety siła strzałów, które trafiły w tarczę, była tak duża, że spowodowała odrzucenie tego policjanta i częściowe odsłonięcie pozostałej grupy policjantów. W tym momencie prawdopodobnie strzały dosięgły pozostałych funkcjonariuszy. Policjanci odpowiedzieli również ogniem, co spowodowało, że bandyta w kontenerze zginął na miejscu – powiedział szef KGP.

Zginął antyterrorysta, trzech policjantów zostało rannych.
Źródło info i foto: Radio ZET.pl

Comments Brak komentarzy »

Dwóch mężczyzn ukryło się przed policją na stromym dachu pięciopiętrowej kamienicy w Gryfowie Śląskim. To jednak nie zmyliło funkcjonariuszy – wyszli na dach i zatrzymali poszukiwanego mężczyznę i jego kolegę.

Późnym wieczorem policja w Gryfowie Śląskim na Dolnym Śląsku otrzymała informację o miejscu pobytu poszukiwanego mężczyzny. Na miejsce skierowani zostali funkcjonariusze z nakazem zatrzymania. Poszukiwany nie otworzył jednak drzwi. Policjanci musieli wyłamać zamek. Po wejściu do środka okazało się, że dwaj mężczyźni, którzy byli w mieszkaniu, wyszli przez okno na stromy dach pięciopiętrowego budynku. Liczyli, że funkcjonariusze ich nie zauważą.

Pomysł okazał się bezskuteczny. Obaj mężczyźni zostali zatrzymany.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

Ciało 36-letniej Polki znaleziono w jednym z domów w miejscowości Halifax w północnej Anglii. Z pierwszych ustaleń śledczych wynika, że kobieta została brutalnie zamordowana. W związku ze sprawą zatrzymano 35-letniego mężczyznę – podaje “The Sun”. Ciało kobiety miał odkryć po powrocie ze sklepu 14-letni syn. Z relacji sąsiadów wynika, że chłopiec wszczął alarm krzycząc, że jego “mama leży na podłodze we krwi”. Sąsiedzi zawiadomili policję.

Do tragedii doszło w niedzielę 26 listopada. “Było dużo krwi. Kiedy ją zobaczyłem, wiedziałem, że już nie żyje” – mówi sąsiad kobiety w rozmowie z “The Sun”. W domu ofiary policjanci znaleźli 35-letniego mężczyznę. Stwierdzono u niego niegroźne obrażenia. Został aresztowany pod zarzutem zabójstwa. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kobieta została pchnięta nożem.

36-latka osierociła trójkę dzieci.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

Nad ranem w szczecineckim parku (woj. zachodniopomorskie) znaleziono ciało mężczyzny. Na zwłoki natrafiała przypadkowa osoba, która zawiadomiła policję. W rejonie jednej z plaż w parku na ścieżce rowerowej leży martwy człowiek – takie zgłoszenie usłyszeli nad ranem policjanci ze Szczecinka. Funkcjonariusze po przybyciu na miejsce, natrafili na ciało ok. 40-letniego mężczyzny.

Na miejscu trwają obecnie czynności pod nadzorem prokuratora. Zwłoki zostały zabezpieczone do badań sekcyjnych. Na razie nie jest znana tożsamość mężczyzny. Policja ustala szczegóły. Wstępnie wykluczono udział osób trzecich. Być może mężczyzna zasłabł podczas porannego joggingu – był ubrany na sportowo.
Źródło info i foto: wp.pl

Comments Brak komentarzy »