Posts Tagged “mężczyzna”

Jak poinformowało Press Association, brat mężczyzny, który porwał brytyjską modelkę, został aresztowany. Sprawa porwania wyszła na jaw na początku sierpnia.

30-letni Łukasz H. mieszkający na stałe w Wielkiej Brytanii, 11 lipca pod pozorem sesji zdjęciowej zwabił przybyłą z Paryża 20-letnią modelkę do studia wynajętego w pobliżu mediolańskiego dworca centralnego. Wstrzyknął jej odurzający narkotyk i wywiózł do stojącego na odludziu domu w Piemoncie, niedaleko francuskiej granicy. Porywacz zażądał od menadżera modelki 300 tysięcy euro płatnych w elektronicznej walucie – bitcoinach. Polak w korespondencji z menadżerem twierdził, że jest członkiem międzynarodowej grupy przestępczej “Czarna śmierć”. Po 6 dniach porywacz uwolnił modelkę, gdy dowiedział się, że ma ona dwuletnią córkę. Jak wyjaśnił: “nie porywamy matek”.

Mężczyzna zawiózł swoją ofiarę pod brytyjski konsulat w Mediolanie, gdzie został schwytany.
Źródło info i foto: onet.pl

Comments Brak komentarzy »

35 zaparkowanych w centrum Szczecina aut zniszczył w ten weekend mieszkaniec dolnośląskich Polkowic. Mężczyzna porysował karoserie i poprzebijał opony. Jak się okazało, był pijany. Usłyszał już zarzuty zniszczenia mienia. Wandal nie zniszczył w okolicy tylko jednego samochodu. Policjanci sprawdzili, kim jest jego właściciel. Okazało się, że mężczyzna przebywa w izbie wytrzeźwień.

Na zdewastowanych autach znaleziono odciski palców 39-latka. W jego samochodzie były narzędzia, którymi przebijał opony i niszczył karoserie. Za zniszczenie samochodów mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

Napad w Rabce-Zdroju w Małopolsce. Ranny został mężczyzna, który niósł pieniądze do banku. 43-letni mężczyzna chciał wpłacić w banku kilkanaście tysięcy złotych. Kiedy wysiadł z samochodu, przez budynkiem placówki podszedł do niego młody mężczyzna. Dźgnął 43-latka – prawdopodobnie nożem – w brzuch, po czy wyrwał torbę z pieniędzmi i uciekł.

Ranny mężczyzna został przewieziony do szpitala. Policja natomiast prowadzi intensywne poszukiwania sprawcy napadu.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

Mężczyzna, który chciał oszukać kobietę metodą ”na policjanta”, został zatrzymany przez zabrzańskich policjantów. Na czas trwania postępowania podejrzany został objęty policyjnym dozorem. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.

Zabrzańscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który wspólnie z innymi osobami usiłował oszukać metodą „na policjanta” 53-letnią kobietę. Fałszywy policjant zadzwonił do mieszkanki Zabrza i poinformował ją, że ktoś chce ukraść pieniądze z jej konta bankowego. Polecił kobiecie wypłacić całą gotówkę i wykonywać kolejne polecenia wydawane przez telefon.

Rozmówczyni jednak przezornie skontaktowała się z rodziną, a ta zawiadomiła Policję. W wyniku podjętych działań kryminalni zatrzymali 26-letniego mieszkańca Świętochłowic. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Na czas trwania postępowania zabrzańska prokuratura objęła podejrzanego policyjnym dozorem. Mężczyźnie grozi kara do 8 lat więzienia.
Źródło info i foto: Policja.pl

Comments Brak komentarzy »

W Los Angeles nieznany mężczyzna otworzył ogień w pobliżu chińskiego konsulatu. Nikt nie został ranny. Napastnik popełnił samobójstwo. Jak poinformowała policja, sprawca oddał kilka strzałów koło konsulatu przed jego otwarciem. Przybyli na miejsce funkcjonariusze znaleźli ciało sprawcy w zaparkowanym w pobliżu samochodzie. Jak ustalono, mężczyzna się zastrzelił. Jego tożsamości nie ujawniono.

Chiński konsulat wydał oświadczenie, w którym wyraził najgłębsze zaniepokojenie incydentem i wezwał amerykańskie władze do podjęcia wszelkich niezbędnych środków dla zapewnienia bezpieczeństwa dyplomatom i budynkom, w których pracują.
Przedstawiciele konsulatu wezwali też do całkowitego wyjaśnienia incydentu.
Źródło info i foto: interia.pl

Comments Brak komentarzy »

18-letni mężczyzna zatrzymał się na parkingu przed centrum handlowym, wyjął z samochodu fotelik ze swoim szesnastodniowym dzieckiem, postawił na ziemi i odjechał. Do zdarzenia doszło w Kalifornii w Stanach Zjednoczonych. Pracownicy salonu fryzjerskiego zauważyli porzucony fotelik z dzieckiem. Wezwana na miejsce policja przejrzała monitoring i zidentyfikowała mężczyznę, który zostawił dziecko.

Okazało się, że w chwili namierzenia go przebywał w szpitalu z powodu urazów doznanych w wypadku. Po zostawieniu syn na parkingu spowodował kolizję samochodową, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Niemowlę zawieziono helikopterem do szpitala. „Los Angeles Times” informuje, że noworodek cierpi na ciężką chorobę, która wymaga specjalistycznego leczenia. Chłopiec jest w stanie ciężkim, ale stabilnym.
Źródło info i foto: wp.pl

Comments Brak komentarzy »

Policjanci z Rzeszowa w całej Polsce szukają Andrzeja Witkowskiego vel Andrzeja Kowalskiego. Mężczyzna jest podejrzany o dokonanie szeregu oszustw, głównie o charakterze gospodarczym. Może widział go ktoś w naszym regionie?

Z policyjnego komunikatu wynika, że poszukiwany mężczyzna od 13 lat ukrywa się od przed wymiarem sprawiedliwości. Jest poszukiwany na podstawie kilkunastu listów gończych wydanych przez sądy i prokuratury na terenie całego kraju. Ma na sumieniu m.in. szereg oszustw, zwłaszcza gospodarczych, popełnianych na szkodę osób prywatnych i firm. Jest też podejrzany o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która wyłudziła zwrot podatku VAT w kwocie ponad 4 milionów złotych na szkodę Skarbu Państwa.

Andrzej Witkowski ma 54 lata. Jak ustalono, może posługiwać się fałszywą tożsamością, ostatnio przedstawiał się jako Andrzej Kowalski. Może podawać się za biznesmena.

– Dysponujemy wizerunkiem podejrzanego sprzed trzech lat, wówczas mężczyzna miał tęgą budowę ciała, wzrost około 170-175 cm, włosy szpakowate, zły stan uzębienia. Znaki szczególne: blizna pooperacyjna na kolanie. Nosi okulary – podaje rzeszowska policja.

Wszelkie informacje o poszukiwanym należy kierować do Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie tel. 17 858 2310 lub do każdej jednostki policji pod numerem 997.
Źródło info i foto: kronikatygodnia.pl

Comments Brak komentarzy »

Śledczy starają się ustalić, kim jest mężczyzna, którego ciało odkryto w piwnicy budynku w Piszu (woj. warmińsko-mazurskie). Zwłoki leżały w pomieszczeniu od kilku miesięcy. Ciało znaleźli mieszkańcy kamienicy przy ul. Daszyńskiego i zawiadomili służby.

- Zwłoki znajdują się w znacznym stopniu rozkładu, stąd konieczne będą szczegółowe badania – mówi Wirtualnej Polsce podkom. Anna Szypczyńska z policji w Piszu.

Prokuratura zdecydowała już o przeprowadzeniu sekcji w zakładzie medycyny sądowej i pobraniu próbek DNA.
Źródło info i foto: wp.pl

Comments Brak komentarzy »

Polska policja opublikowała zdjęcie mężczyzny, który uległ wypadkowi w Anglii. Nie jest on w stanie przypomnieć sobie, jak się nazywa i skąd pochodzi. “Ambasada RP w Londynie zwróciła się o pomoc w identyfikacji mężczyzny, który uległ wypadkowi na terenie Anglii i w jego wyniku utracił pamięć” – informuje w komunikacie polska policja.

Jak podają funkcjonariusze, mężczyzna biegle posługuje się językiem polskim. Jeśli ktoś wie, kim może być mężczyzna ze zdjęcia, proszony jest o kontakt z policją pod adresem e-mailowym: cpozkgp@policja.gov.pl lub telefonicznym: (22) 60 139 34.
Źródło info i foto: Gazeta.pl

Comments Brak komentarzy »

Co wydarzyło się ubiegłej nocy w domu w Trzcinicy? Wyjaśni to śledztwo wszczęte przez jasielską prokuraturę. Dziś o godz. 8.40 jasielska policja otrzymała telefon od mieszkańca Trzcinicy, który poinformował, że jego ojciec ma rany kłute klatki piersiowej. Policjanci pojechali na miejsce. W międzyczasie syn dokonał wstrząsającego odkrycia: leżąca w łóżku matka nie dawała oznak życia.

Mężczyzna mieszkał z rodzicami: opiekował się nimi, bo oboje cierpieli na różne schorzenia. 67-letnia kobieta była niesamodzielna, nie chodziła, wymagała pomocy przy codziennych czynnościach życiowych. Jej 66-letni mąż był bardziej sprawny, ale on także miał kłopoty ze zdrowiem.

Syn widział się z rodzicami poprzedniego wieczoru. W nocy nie zauważył, ani nie usłyszał niczego niepokojącego. Rano wszedł do ich pokoju: ojciec miał specjalny dzwonek, którego używał, gdy chciał wezwać syna. Gdy ten przyszedł, usłyszał od ojca, że źle się czuje i żeby dzwonił po pogotowie. Ojciec miał też powiedzieć mu, że matka nie żyje.

Syn zauważył, że ojciec jest zakrwawiony. Widział też, że matka leży w łóżku bez oznak życia. Był jednak przekonany, że śmierć nastąpiła z przyczyn naturalnych. Początkowo nie zauważył, że ona także ma obrażenia.

- To był jeden cios, zadany prosto w serce – mówi Grażyna Krzyżanowska, zastępca prokuratora rejonowego w Jaśle.

Lekarz, który przyjechał na miejsce stwierdził, że zgon nastąpił kilka godzin wcześniej, jeszcze w nocy. 66-latek trafił do szpitala. Miał niegroźne obrażenia w okolicy brzucha i klatki piersiowej. Prawdopodobnie sam się zranił.

- Mężczyzna opuścił szpital i jest pod naszym nadzorem, aktualnie są z nim wykonywane czynności – mówi Piotr Wojtunik z KPP w Jaśle.

Jak informuje prokurator Krzyżanowska, wstępne ustalenia wskazują, że doszło do zabójstwa i że jego sprawcą może być mąż kobiety. 66-latek dziś przechodził badania. Dopiero jutro, po uzyskaniu opinii lekarza, prokuratura planuje jego przesłuchanie. Zlecona została także sekcja zwłok. Na miejscu rodzinnej tragedii zabezpieczone zostały ślady, w tym dwa noże.
Źródło info i foto: nowiny24.pl

Comments Brak komentarzy »