Rozbito międzynarodowy gang przemytników sterydów anabolicznych

Międzynarodowy gang przemytników sterydów anabolicznych pochodzących z Chin został rozbity w Europie Wschodniej – poinformowała francuska żandarmeria, która uczestniczyła w operacji. Według opublikowanego komunikatu, cytowanego przez agencję AFP, międzynarodowa operacja przeciwko przemytnikom była prowadzona od 18 lutego na terenie Słowacji, Polski i Ukrainy.

Była ona ukoronowaniem trwającego ponad dwa lata śledztwa zainicjowanego przez żandarmerię z rejonu Tuluzy, gdzie przestępcy zaopatrywali sklepy sprzedające między innymi tak zwane odżywki, czyli dodatki do diety.

Komunikat głosi, że podczas operacji z udziałem służb wymienionych państw, zatrzymano 25 podejrzanych, w tym 21 Słowaków, 2 Ukraińców i 2 Polaków. Przestępcom skonfiskowano ponad 2 miliony euro pochodzące z działalności przestępczej.

Zabronione przez prawo sterydy anaboliczne były sprowadzane w hurtowych ilościach z Chin i rozprowadzane w całej Europie ze Słowacji, gdzie mieściła się „centrala” gangu. Substancje oparte na sterydach, powodujące szybki przyrost tkanki mięśniowej, są używane między innymi przez sportowców.
Źródło info i foto: TVP.info

Ogólnopolska akcja CBŚP. Zatrzymani sprzedawali broń w sieci

Uderzenie kryminalnych z Centralnego Biura Śledczego Policji w handlarzy bronią w sieci. Policja rozbiła międzynarodowy gang, który działał na terenie całej środkowej Europy. Funkcjonariusze CBŚP jednego dnia weszli do 100 miejsc w różnych regionach Polski. Zatrzymali kilkanaście osób i znaleźli 340 sztuk broni. To pistolety, karabiny i strzelby na ostrą amunicję. Śledczy twierdzą, że grupa zorganizowała sprzedaż broni przez internet na gigantyczną skalę. Gangsterzy działali w kilku krajach – przede wszystkim w Polsce, Czechach i na Słowacji. RMF FM informuje, że w skład grupy wchodzili też profesjonalni rusznikarze, którzy zajmowali się produkcją i przerabianiem broni.

Z ustaleń Radia Zet wynika, że część osób mogła kupić broń w sieci nie mając świadomości, że pochodzi od przestępców i jest nielegalna. Za posiadanie broni bez zezwolenia grozi kara do ośmiu lat więzienia.
Żródło info i foto: wp.pl

Funkcjonariusze CBŚP oraz hiszpańscy policjanci rozbili międzynarodową mafię. Zatrzymano 12 Polaków

23 osoby, w tym 12 obywateli polskich – członków międzynarodowego gangu specjalizującego się w przemycie i handlu narkotykami – zatrzymano przy współpracy polskiego CBŚP i hiszpańskiej policji. Zatrzymani Polacy powiązani byli w przeszłości z gangiem pruszkowskim. Funkcjonariusze zabezpieczyli majątki członków gangu na kwotę w sumie ok. 12 mln zł.

Po raz pierwszy o gangu pruszkowskim stało się głośno po strzelaninie w podwarszawskim motelu „George” w 1990 r. Zatrzymani tam w policyjnej zasadzce gangsterzy zostali uniewinnieni, bo policja źle – w ocenie sądu – zebrała dowody w tej sprawie.

„Pruszków” zdobywał pieniądze ściągając haracze, przemycając spirytus, papierosy, dozorując szlaki przemytu kokainy i heroiny oraz produkując amfetaminę. Pod koniec lat 90. gang inwestował w zakup gruntów, zakładów produkcyjnych, klubów, restauracji, dyskotek itp. Grupa rozbudowała swe struktury w Polsce. Z informacji policji wynika, że najmocniejsze struktury istniały na Pomorzu Zachodnim i Dolnym Śląsku.
Żródło info i foto: Gazeta.pl

Policjanci z Polski i Niemiec rozbili gang złodziei aut luksusowych

Międzynarodowy gang specjalizował się w kradzieżach aut luksusowych. Złodzieje w Niemczech ukradli samochody warte ponad milion euro. W ręce policji wpadło osiem osób. Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji razem z grupą funkcjonariuszy z Niemiec rozbili międzynarodowy gang złodziei luksusowych samochodów. Przestępcy w Niemczech ukradli auta warte łącznie ponad milion euro.

Funkcjonariusze zatrzymali osiem osób. Sześciu zatrzymanym, ściganym Europejskimi Nakazami Aresztowania, strona niemiecka przedstawi zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, dokonującej kradzieży pojazdów znacznej wartości. Jeden z członków grupy został zatrzymany na terenie Niemiec, gdy jechał do Polski skradzionym samochodem marki BMW. Pozostali zostali zatrzymani na terenie Polski. W trakcie policyjnej operacji, w ramach międzynarodowej pomocy prawnej, przeprowadzono 8 przeszukań, podczas których zabezpieczono 14 samochodów pochodzących najprawdopodobniej z przestępstwa.
Żródło info i foto: Radio ZET.pl