Strzelanina w kościele w Ripley w USA

57-letni mężczyzna poniósł w niedzielę śmierć podczas strzelaniny w niewielkim kościele w miejscowości Ripley położonej w północno-wschodniej części stanu Missisipi – poinformował lokalny dziennik „The Daily Journal”. Według dziennika, powołującego się na szefa lokalnej policji Scotta White’a, do strzelaniny doszło w West Ripley Church of Christ. Uczestniczyli w niej funkcjonariusz policji Keith Bullock i jeden z obecnych w kościele.

Ofiarą śmiertelną był 57-letni Patrick Sanders z pobliskiej miejscowości Dumas, który zmarł z odniesionych ran. Bliższe okoliczności, ani przyczyny incydentu nie są znane. Była to już kolejna z całej serii strzelanin do jakich doszło w USA w ostatnich dniach. Pochłonęły one kilkadziesiąt ofiar śmiertelnych.
Źródło info i foto: interia.pl

Strzelanina w amerykańskim stanie Missisipi. Nie żyje 8 osób

Osiem osób zginęło w strzelaninach w okolicach miasta Jackson w amerykańskim stanie Missisipi. Do tragedii doszło w czasie interwencji służb bezpieczeństwa, które zawiadomiono o kłótni rodzinnej – podała w niedzielę agencja AP. Wymiana ognia miała miejsce w trzech domach w sobotę wieczorem czasu lokalnego. Wśród ofiar jest zastępca szeryfa oraz dwoje dzieci.

W związku ze sprawą zatrzymano 35-letniego Williego Coreya Godbolta. Dotychczas nikomu oficjalnie nie postawiono zarzutów, a według śledczych jest zbyt wcześnie, by mówić o przyczynach zdarzenia. Nie poinformowano również, jaki był związek Godbolta z ofiarami.

Sam podejrzany jednak w rozmowie z lokalną gazetą powiedział, że rozmawiał z żoną i teściami o tym, by mógł zabrać swoje dzieci do domu, gdy ktoś wezwał siły bezpieczeństwa. Mówił również, że nie chciał, by policja schwytała go żywego.
„Zabrakło mi kul – powiedział Godbolt. – Chciałem, żeby zabił mnie policjant”. „Nie nadaję się do życia, nie po tym, co zrobiłem” – dodał.
Źródło info i foto: interia.pl

USA: Nastolatkowie ukradli samochód z sześciolatkiem. Zabili dziecko

Trzech nastolatków z amerykańskiego stanu Missisipi zostało oskarżonych o zamordowanie sześcioletniego chłopca, który znajdował się w skradzionym przez nich samochodzie. Ebony Archie zostawiła swojego syna w Toyocie Camry przed sklepem w Jackson w stanie Missisipi.

10-15 minut później pod sklep podjechała Honda Civic, wyskoczył z niej nastolatek, który ukradł samochód. Nie wiadomo, czy wiedział, że w aucie znajduje się dziecko. Gdy matka odkryła, co się wydarzyło, poinformowała lokalne biuro szeryfa. W aucie znajdowało się dziecko więc podniesiono tzw. Bursztynowy Alarm (Amber Alert). To system alarmowy, który służy do udostępniania fotografii zaginionych dzieci w środkach masowego przekazu.

Ciało chłopca znaleziono kilka godzin później. Strzelono mu w tył głowy w hrabstwie Madison oddalonym o około 200 kilometrów od miejsca zdarzenia.
Źródło info i foto: wp.pl

James Everett Dutschke oskarżony o wysławnie listów z rycyną

Amerykańskie władze postawiły w stan oskarżenia mężczyznę z Missisipi posądzanego o wysłanie listów z trucizną. Adresował je do prezydenta Baracka Obamy i innych osób publicznych w USA. 41-letniemu Jamesowi Everettowi Dutschke w przypadku skazania grozi dożywocie. Zarzuca się mu produkcję i magazynowanie trującej rycyny, grożenie prezydentowi i innym osobom, a także utrudnianie śledztwa. Akt oskarżenia zawiera również informację, że Dutschke wysłał list też po to, aby zemścić się na swym rywalu, którego przez chwilę zaliczono w poczet podejrzanych. Pierwszy proces odbędzie w czwartek w mieście Oxford w stanie Missisipi. Obrońca oskarżonego powiedział, że jego klient nie przyznaje się do żadnego ze stawianych mu zarzutów. Żródło info i foto: Gazeta.pl

Henry „Curtis” Jackson jr. został stracony

47-letni Henry „Curtis” Jackson jr., który w 1990 roku zamordował czworo dzieci swoich dwóch sióstr, został stracony w USA. Egzekucja miała miejsce w stanie Missisipi. Wykonano ją poprzez wstrzyknięcie trucizny. Władze poinformowały, że zgon nastąpił we wtorek o godzinie 18.13 czasu miejscowego (środa, 1.13 czasu polskiego). Skazaniec spędził ostatni dzień życia przyjmując krewnych, w tym jedną z sióstr, której dwoje dzieci zabił i która przeżyła atak brata nożownika. Zabite przez niego dzieci miały od 2 do 5 lat. Jackson zabił je w domu swojej matki, gdzie podobno z sejfu chciał ukraść pieniądze. Żródło info i foto: tvn24.pl