Posts Tagged “monitoring”

​Prokuratura sprawdza źródło ewentualnego przecieku informacji w sprawie działań funkcjonariuszy wobec więźnia, który w spektakularny sposób uciekł policjantom z jednego z warszawskich szpitali – dowiedział się reporter RMF FM. Chodzi o skazanego, który w prokuraturze słabo się poczuł i trafił do szpitala na Banacha. Tam nieznany mężczyzna sterroryzował bronią konwojenta, po czym skazany wraz z napastnikiem zniknęli.

Śledczy muszą ustalić, czy to była od dawna planowana akcja, a na taką wygląda. Zagadką pozostaje, skąd wspólnik lub wspólnicy wiedzieli o przesłuchaniu w prokuraturze, a także o przewiezieniu mężczyzny do szpitala. Jak dowiedział się dziennikarz RMF FM, w tej sprawie przesłuchano już prokurator prowadzącą śledztwo.

Według informacji naszego reportera, sprawdzane będzie, czy informacja o tych czynnościach mogła wypłynąć z zakładu karnego, od konwojentów, a także pogotowia. Jest podejrzenie, że budynek prokuratury był obserwowany, także zabezpieczono już monitoring z okolicy, żeby to sprawdzić.

Zachowanie konwojentów bada także policyjne Biuro Spraw Wewnętrznych. Uciekinier odsiadywał 7 lat więzienia za wyłudzenia oraz oszustwa.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

Utonięcie było przyczyną śmierci 19-letniego Armina maturzysty z Mysłowic – takie są wstępne wyniki przeprowadzonej sekcji zwłok. Ciało nastolatka wyłowiono z Przemszy w środę wieczorem. Chłopak był poszukiwany od 29 kwietnia. Dzień wcześniej spotkał się z kolegami w centrum Sosnowca. Wieczorem się rozstali. Miał wrócić do Mysłowic autobusem, ale ostatecznie poszedł pieszo.

Chłopak przechodził obok stacji kontroli samochodów. Jego sylwetkę zarejestrował wówczas monitoring. Niedaleko od tego miejsca jest rzeka, gdzie znaleziono ciało – na granicy Sosnowca i Mysłowic. Zauważył je przypadkowy przechodzień.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

Mężczyzna, którego wizerunek uchwyciły kamery monitoringu, a media opublikowały jako domniemanego sprawcy ataku, zgłosił się na policję. Powiedział, że nie ma nic wspólnego z wybuchem. Mężczyzna, który został sfilmowany przez kamery wideo w metrze i którego fotografię, jako domniemanego sprawcy zamachu, rozpowszechniły media elektroniczne, sam zgłosił się na policję i poinformował, że nie ma związku z wybuchem.

W Petersburgu w poniedziałek po 14 doszło do eksplozji pomiędzy dwoma stacjami metra. W wyniku wybuchu bomby – wypełnionej m.in. gwoździami – zginęło co najmniej 11 osób, a kilkadziesiąt zostało rannych. Nie ma informacji o poszkodowanych Polakach.

Tymczasem rosyjskie media piszą, powołując się na źródło w siłach bezpieczeństwa, że “według jednej z wersji ładunek wybuchowy w petersburskim metrze uruchomił terrorysta samobójca. Zgodnie ze wstępnymi danymi jest to 23-letni mężczyzna pochodzący z Azji Centralnej”. Według źródła mężczyzna wniósł ładunek wybuchowy w plecaku, domniemany sprawca był związany z “radykalnymi islamistami”.
Źródło info i foto: Gazeta.pl

Comments Brak komentarzy »

Miejski monitoring w Płońsku zarejestrował brutalną bójkę. Na nagraniu widać jak młody chłopak zostaje przez innego uderzony w twarz i powalony na ziemię. Napastnik kopał też leżącego chłopaka w głowę. Nastolatek, który padł ofiarą ataku agresji był kopany w głowę. Atak przerwała dopiero interwencja jednego ze świadków zdarzenia. Ranny chłopak został otoczony przez grupę znajomych. Nie podnosił się z ziemi.
Źródło info i foto: Radio ZET.pl

Comments Brak komentarzy »

Policja zatrzymała matkę i syna oraz kasjerkę, którzy wspólnie okradali jeden z hipermarketów w Krakowie. Udało się ich złapać dzięki nagraniom z monitoringu.

Zatrzymani członkowie rodziny to 44-letnia kobieta i jej 22-letni syn. Kamery zarejestrowały, jak na początku marca oboje zabrali z półki w sklepie konsolę do gier. Kiedy udali się do kasy samoobsługowej, zapłacili tylko za drobne przedmioty. Pracownica odpowiedzialna za kasy nie zdjęła z konsoli zabezpieczenia, a gdy bramki zasygnalizowały kradzież – wyłączyła dźwięk i nie wezwała ochrony. Później okazało się, że klienci nie zeskanowali towaru (sprzętu elektronicznego i AGD) o łącznej wartości prawie 8 tysięcy złotych.

Policjanci wytypowali sprawców właśnie na podstawie nagrań. Wcześniej przesłuchali 35-letnią kasjerkę, która przyznała się do współpracy z zatrzymaną dwójką. Matkę i syna ujęto w jednym z mieszkań na krakowskim Prądniku. Zabezpieczono liczny asortyment pochodzący z tej i innych kradzieży: konsolę do gier, sokowirówki, klocki, zabawki, ubrania jedzenie, słuchawki, telefony i tablety. Ich łączna wartość to kilkadziesiąt tysięcy złotych. Kobieta tłumaczyła, że do takiego zachowania zmusiła ją ciężka sytuacja materialna.

Matce i synowi przedstawiono zarzut kradzieży, a kasjerce – zarzut pomocnictwa. Teraz wszystkim grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
Źródło info i foto: Gazeta.pl

Comments Brak komentarzy »

Grupa osób ostrzelała w nocy z broni pneumatycznej autobus komunikacji miejskiej w Sosnowcu. Wybito cztery boczne szyby. Sprawców szuka policja; analizowane są m.in. zapisy z zainstalowanego w autobusie monitoringu. Jak poinformował naczelnik wydziału prewencji sosnowieckiej policji podinsp. Mariusz Łabędzki, incydent miał miejsce około godziny trzeciej w nocy na ulicy Orlej w śródmieściu Sosnowca.

Strzały w kierunku będącego w ruchu nocnego autobusu linii 902 padły z wyprzedzającego pojazd samochodu osobowego. Kierowca autobusu usłyszał huk pękającego szkła. W autobusie znajdowała się w tym czasie jedna pasażerka, która nie ucierpiała w wyniku tego zdarzenia – relacjonował podinspektor. W bok autobusu oddano kilka strzałów, prawdopodobnie z jednego egzemplarza broni – ślady wskazują, że był to pistolet lub karabinek pneumatyczny. Straty w niskopodłogowym autobusie marki solaris oszacowano na ok. 15 tys. zł.

Sprawców ostrzelania autobusu szuka sosnowiecka policja. Podinsp. Łabędzki zapowiedział, że w pierwszej kolejności analizowany będzie monitoring autobusu, policjanci sprawdzą też, czy informacji na temat incydentu może dostarczyć monitoring miejski lub kamery zamontowane np. przy pobliskich obiektach handlowych.

Linia autobusowa 902 łączy Sosnowiec z Będzinem. Policjanci przyznają, że zdarzenie było bardzo niebezpieczne – pocisk z broni pneumatycznej nie tylko był w stanie uszkodzić hartowane szyby autobusu, ale mógł też realnie zagrozić kierowcy i pasażerce. Ostrzelanie autobusu może być zakwalifikowane jako usiłowanie spowodowania wypadku drogowego lub stworzenie zagrożenia w komunikacji.
Żródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

Śródmiejscy policjanci prowadzą postępowanie dotyczące oszustwa metodą „na policjanta”. Kamery monitoringu zarejestrowały wizerunek prawdopodobnego sprawcy tego przestępstwa, który doprowadził pokrzywdzonego do niekorzystnego rozporządzania swoim mieniem na kwotę 100.000 złotych. Każdy, kto rozpoznaje tego mężczyznę proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu w siedzibie jednostki przy ulicy Dzielnej 12.

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu prowadzą postępowanie w sprawie oszustwa metodą „na policjanta”. Sprawca podstępem nakłonił pokrzywdzonego do wypłacenia i przekazania w sumie 100.000 złotych.

Kamery monitoringu zarejestrowały wizerunek prawdopodobnego sprawcy tego przestępstwa. Każdy, kto rozpoznaje tego mężczyznę proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu w siedzibie jednostki przy ulicy Dzielnej 12.

Informacje można przekazać dzwoniąc na numer 22/ 60 383 92, 22/ 60 367 34 albo w formie elektronicznej pisząc na adres: krp1warszawa@policja.waw.pl
Żródło info i foto: Policja.pl

Comments Brak komentarzy »

W budynku, na parterze, znajdują się biura wicemarszałka Senatu Adama Bielana oraz posła Marka Suskiego. – Do ataku doszło w nocy ze środy na czwartek. Policję powiadomił właściciel posesji. Wynajmuje on lokal PiS – powiedział TVP Info asp. Tomasz Krukowski z Komedy Powiatowej Policji w Lipsku (woj. mazowieckie). – Szyba została zalana brązową oleistą substancją nieznanego pochodzenia, zebrano ślady dowodowe – dodał.

Policja poszukuje sprawcy. – Mamy w mieście monitoring, trwa jego analiza – podkreślił asp. Krukowski.
Żródło info i foto: polskieradio.pl

Comments Brak komentarzy »

Komenda Miejska Policji w Przemyślu poszukuje sprawców brutalnego pobicia nastolatka. Do zdarzenia doszło w marcu 2016 roku, jednak dopiero teraz prokuratura wydała zgodę na publikację nagrania z monitoringu.

Do zdarzenia doszło 29 marca 2016 roku przy ul. Bema w Przemyślu. Dwóch nieznanych sprawców poruszających się wraz z innymi nieznanymi osobami samochodem osobowym nieokreślonej marki w kolorze zielonym lub turkusowym, pobiło nastolatka.

Na nagraniu widać jak mężczyźni rzucają nastolatka na ziemię, a następnie kopią go i biją pięściami. W wyniku pobicia chłopak doznał ciężkich obrażeń ciała skutkujących realnym zagrożeniem dla jego życia i zdrowia. Policja apeluje do wszystkich osób posiadających jakąkolwiek wiedzę mającą związek z tym zdarzeniem o skontaktowanie się z Wydziałem Kryminalnym przemyskiej komendy – telefon 16 677 33 25 lub z najbliższą jednostką policji pod numerem alarmowym 997.
Żródło info i foto: Radio ZET.pl

Comments Brak komentarzy »

Zdjęcie sprawcy zamachu w Berlinie Anisa Amriego na głównym dworcu kolejowym w Mediolanie, pochodzące z kamer monitoringu, rozpowszechniła we wtorek włoska policja. Terrorysta z Tunezji został zastrzelony w piątek w Lombardii.

Fotografia uzyskana z zapisu kamer na stacji Milano Centrale pochodzi z nocy z czwartku na piątek. Widać na niej, że mężczyzna kieruje się do wyjścia ze stacji.

Chcą znać każdy krok

Dwie godziny później był już w mieście Sesto San Giovanni koło Mediolanu, gdzie koło dworca został zatrzymany przez patrol policji do rutynowej kontroli. Wtedy wyjął pistolet i otworzył ogień do jednego z funkcjonariuszy, raniąc go. Drugi policjant zastrzelił napastnika.

Wizerunek sprawcy zamachu 19 grudnia na świąteczny jarmark w stolicy Niemiec, w którym zginęło 12 osób, a 48 zostało rannych, jest, jak podkreślają media, kolejnym dowodem dla włoskiej prokuratury, która prowadzi dochodzenie w celu rekonstrukcji każdego kroku Amriego we Włoszech, dokąd dotarł on podczas swej ucieczki. Śledztwo ma też ustalić, czy miał w tym kraju jakieś kontakty bądź wsparcie, na które mógł liczyć. Również we wtorek włoscy śledczy poinformowali, że zamachowiec, który w trakcie ucieczki z Berlina zatrzymał się w Lyonie i Chambery we Francji, zanim dotarł do Turynu, był też na stacji w pobliskiej miejscowości Bardonecchia.

Ponadto dochodzenie wykazało, że Amri przyjechał do Sesto San Giovanni z dworca w Mediolanie autobusem.
Żródło info i foto: tvn24.pl

Comments Brak komentarzy »