Posts Tagged “naczepa”

Trzech cudzoziemców bez dokumentów dostało się do Polski w naczepie ciężarówki. Mężczyźni zostali zatrzymani przez Straż Graniczną. Podają się za obywateli Iranu i Iraku. Wczoraj po południu pracownik firmy podczas rozładunku pojazdu, który wiózł transport z Rumunii do Koła w Wielkopolskie, zauważył w naczepie trzech intruzów.

Powiadomił policjantów, a ci wezwali funkcjonariuszy z placówki Straży Granicznej w Kaliszu. Mężczyźni nie mieli przy sobie dokumentów potwierdzających ich tożsamość. Obecnie prowadzone są czynności zmierzające do ustalenia ich danych osobowych.

Kierowcę ciężarówki przesłuchano w charakterze świadka.
Źródło info i foto: wnp.pl

Comments Brak komentarzy »

Dwaj Afgańczycy zostali zatrzymani przez straż granicę. Ukrywali się w naczepie ciężarówki z arbuzami do Polski. Ich celem była Francja. Podczas kontroli ciężarówki z Czarnogóry, w rejonie byłego przejścia granicznego w Chyżnem w minioną sobotę, wątpliwości funkcjonariuszy wzbudziła linka zabezpieczająca naczepę pojazdu. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, iż linka została wcześniej przecięta i ponownie połączona.

Kiedy otwarto naczepę, wśród arbuzów ujawniono dwóch młodych mężczyzn. Podali się za obywateli Afganistanu, jednak nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów. Pojazd prowadził obywatel Czarnogóry, który przewoził ładunek z Albanii przez Serbię, Węgry i Słowację do Polski.

- Z zeznań zatrzymanych osób wynika, iż ich krajem docelowym miała być Francja. Podróż Afgańczyków trwała około roku. Początkowo przedostali się nielegalnie z Afganistanu przez Iran do Turcji, gdzie pracowali, aby zdobyć część środków finansowych na dalszą podróż w głąb Europy. Następnie łodziami pontonowymi dopłynęli do Grecji. Stamtąd pieszo przez Macedonię dostali się do Serbii. W Belgradzie, na jednym z parkingów, przedostali się do naczepy ciężarówki bez wiedzy kierującego pojazdem – relacjonowała we wtorek

Jak przyznał, jeden z zatrzymanych cudzoziemców powiedział, że podróż z Afganistanu do Serbii kosztowała go 6 tys. euro. Za następny etap podróży zapłacił przemytnikom kolejny tysiąc euro. Cudzoziemcy zostali przekazani słowackim pogranicznikom. W związku z możliwością skażenia, przewożone arbuzy – decyzją Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nowym Targu – zostały zutylizowane.
Źródło info i foto: Radio ZET.pl

Comments Brak komentarzy »

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Sanoka zatrzymali trzech nielegalnych imigrantów – dwóch z Syrii i Irańczyka. Młodzi mężczyźni dostali się do Polski ukryci w naczepie polskiego tira wracającego z Turcji. Do zatrzymania doszło w miejscowości Kobylany w powiecie krośnieńskim. Imigranci przyznali się do nielegalnego przekroczenia granicy.

Zatrzymani to dwaj obywatele Syrii, w wieku 19 i 21 lat oraz 11-letni obywatel Iranu. Jak wyjaśnili, na parkingu w Turcji weszli do naczepy i ukryli się między kadziami z farbą.Celem ich podróży miały być Niemcy. Kierowca ciężarówki stwierdził, że nic nie wiedział o turystach na gapę.

Sąd Rejonowy w Krośnie wydał postanowienie o umieszczeniu Syryjczyków w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców, a 11-latka w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej w Przemyślu. Tam będą oczekiwać na wydalenie z Polski.
Żródło info i foto: polskieradio.pl

Comments Brak komentarzy »

Policjanci z Krakowa zatrzymali poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania mieszkańca Małopolski, który miał brać udział w przemycie trzech ton papierosów. Polak był poszukiwany przez francuski wymiar sprawiedliwości. Za mężczyzną pod koniec ubiegłego miesiąca został wydany Europejski Nakaz Aresztowania.

51-latek podejrzany jest o przemyt 3 ton papierosów. Tir, w którym ukryta była kontrabanda, jechał z Polski do Irlandii. We francuskim porcie Cherbourg zawartość naczepy została sprawdzona przez tamtejsze służby. Funkcjonariusze odkryli poukrywane pomiędzy paletami z towarem kartony papierosów. Ich wartość oszacowano na 800 tys. euro.
Żródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

Policjanci i prokuratorzy z Szamotuł rozliczyli kolejnego zatrzymanego podejrzewanego o kradzieży TIR-ów. W tej sprawie zarzuty usłyszały już cztery osoby. Szacowane straty opiewają na kilka milionów złotych. Sprawa toczy się od sierpnia br. Wówczas policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach otrzymali informację od policjantów z Tarnowa Podgórnego, że na terenie gminy Kaźmierz znajduje naczepa od samochodu ciężarowego skradziona na terenie Niemiec. Sam ciągnik został odnaleziony na terenie Tarnowa Podgórnego. Policjanci wytypowali miejsce, w którym znajdowała się naczepa i szybko odzyskali skradzione mienie. Na naczepie znajdowało się ponad 700 akumulatorów samochodowych. Łączna wartość ciągnika z naczepą została oszacowana na 250 tys. euro. Żródło info i foto: Policja.pl

Comments Brak komentarzy »

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali trzech obywateli Litwy, którzy jechali skradzionym samochodem ciężarowym. Auto wraz z naczepą i ładunkiem – maszynami ogrodniczymi -skradzione zostało w połowie czerwca na terenie Czech. Do zatrzymania doszło na drodze krajowej nr 8, na terenie województwa mazowieckiego. Pojazd, który zmierzał w kierunku wschodniej granicy, w chwili zatrzymania miał już przerobione tablice rejestracyjne oraz sfałszowane dokumenty. Zatrzymani mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy. To już kolejna realizacja policjantów Centralnego Biura Śledczego, wymierzona w rozbicie międzynarodowej grupy przestępczej, zajmującej się kradzieżami samochodów ciężarowych na terenie Unii Europejskiej, a następnie ich legalizacją. Żródło info i foto: Policja.pl

Comments Brak komentarzy »

Dolnośląscy policjanci zatrzymali kierowcę tira z naczepą, który miał prawie 4 promile alkoholu w organizmie i był tak pijany, że nie wiedział gdzie jest. Mężczyzna najpierw uderzył w przydrożne znaki drogowe a później “błąkał się” bocznymi ulicami Oleśnicy. Jak poinformował PAP w sobotę Krzysztof Zaporowski z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, o dziwnym zachowaniu kierowcy tira oleśnicka drogówka dowiedziała się od innego kierowcy. “W nocy oficer dyżurny otrzymał informację, że po Oleśnicy jeździ samochód ciężarowy z naczepą, który zjechał na pobocze i uderzał w znaki drogowe” – powiedział Zaporowski. Gdy we wskazane miejsce przyjechali policjanci, kierowcy już nie było. Ostatecznie odnaleźli tira z naczepą na jednej z bocznych ulic. Żródło info i foto: Dziennik.pl

Comments Brak komentarzy »