Posts Tagged “nagrania”

Uzbrojony mężczyzna we wtorek w Liege, na wschodzie Belgii, wziął zakładniczkę, po czym zastrzelił dwóch funkcjonariuszy policji i jednego przechodnia – podano na stronie internetowej belgijskiego nadawcy RTBF. Napastnika zabili policjanci. W mediach społecznościowych już pojawiły się zdjęcia i nagrania z okolicy. Widać na nich bulwar D’Avroy w Liege, a na nim ludzi biegnących przed siebie. W tle wycie syren i strzały.

Według publicznego nadawcy RTFB, mężczyzna wziął zakładniczkę, po czym zastrzelił dwóch funkcjonariuszy i jednego przechodnia. Wiadomo że rannych zostało też dwóch innych policjantów – tak podaje belgijska agencja informacyjna. Służby podają również, że napastnik został zabity przez funkcjonariuszy.
Źródło info i foto: Radio ZET.pl

Comments Brak komentarzy »

Harvey Weinstein oddał się w ręce policji. Producent, który przez lata miał wykorzystywać kobiety, gwałcić i szantażować, skończy jako przestępca. W piątek, 25 maja, producent został aresztowany. Nie ma oficjalnych oświadczeń nowojorskiej prokuratury. Jednak jak podaje CNN, odpowie za gwałt na aktorce Lucii Evans, za zmuszanie do seksu oralnego. Na Twitterze są już pierwsze nagrania z momentu, w którym sam oddał się w ręce policji.

Nie wiadomo jeszcze, czy Weinstein odpowie za molestowanie pozostałych kobiet. Bo choć ponad 80 opowiedziało o tym, że zostały skrzywdzone przez producenta, tylko kilka złożyło doniesienia o popełnieniu przestępstwa. Nowojorska policja prowadziła też śledztwo w sprawie gwałtu na Paz de la Huercie, a w tym miesiącu oficjalne zawiadomienie o przestępstwie złożyła Alexandra Canosa – producentka Netfliksa. Wyznała, że na przestrzeni 5 lat Weinstein molestował ją, poniżał, także zgwałcił.

Osobne śledztwo w sprawie producenta prowadzi prokuratura w Los Angeles. Trzy przypadki zgłosiła policja z Los Angeles, zaś dwa kolejne śledczy z Beverly Hills. Pojawiły się także głosy, że Weinstein może stanąć przed sądem w Londynie. Choć ma on zostać oskarżony o gwałt na Evans, niewykluczone, że sprawa zakończy się tak jak w przypadku Billa Cosby’ego’ego. Sędzia może poprosić inne kobiety o zeznawanie, a to prawdopodobnie będzie skutkowało nie jednym, a kilkoma wyrokami. Szczegóły pojawią się lada chwila. Pewne jest jedno. To koniec producenta.

Był ubrany w szlafrok, a w dłoni trzymał olejek

W październiku 2017 roku w Hollywood wybuchła śmierdząca bomba pełna oskarżeń o gwałty, molestowanie, poniżanie, seksizm i całą plejadę obrzydliwych zachowań, które nigdy nie powinny mieć miejsca. A miały tam, gdzie do tej pory wszystko było ukrywane i zamiatane pod dywan. W Hollywood, które tak często to tej pory próbowało pokazywać w filmach, że przestępcy seksualni muszą ponosić karę. Och, jak wiele filmów można tu wymienić. A największego przestępcę gwiazdy miały w swoim otoczeniu. Nie jest to tajemnicą, że część z nich wiedziało o skandalicznym zachowaniu Weinsteina.
I w końcu aktorki zaczęły mówić o tym, co robił.

Uma Thurman o tym, jak rzucił się na nią w pokoju hotelowym: “To było jak uderzenie kijem w głowę. Popchnął mnie na ziemię. Próbował się na mnie położyć. Próbował się przede mną obnażyć. Robił te wszystkie nieprzyjemne rzeczy (…) Jestem jednym z powodów, dla których inne młode kobiety wchodziły same do jego pokoi hotelowych, podobnie jak ja. Quentin (Tarantino – przyp. red.) wziął Harveya na producenta wykonawczego przy ‘Kill Billu’, filmie symbolizującym siłę kobiet. I te wszystkie owieczki szły jak na rzeź, przekonane, że ktoś, kto zaszedł tak wysoko, nie mógł robić czegoś nielegalnego, ale tak właśnie było”.

Asia Argento – zgwałcił ją w Cannes. Została z nim sam na sam w hotelu. Producent był ubrany w szlafrok, a w dłoni trzymał olejek, co jak się później okazało, było jego klasyczną zagrywką: “Poprosił mnie, żebym zrobiła mu masaż. Natychmiast odparowałam: słuchaj koleś, nie jestem idiotką. Ale patrząc z dzisiejszej perspektywy, byłam straszną idiotką. Do teraz staram się z tym uporać. Przerażał mnie, był wielki, nie mogłam się bronić. Nie chciał przestać, to był istny koszmar. Gdybym była silną kobietą, kopnęłabym go w jaja i uciekła. Ale nie byłam i wciąż czuję się za to odpowiedzialna”.
Źródło info i foto: wp.pl

Comments Brak komentarzy »

Pojawiły się nowe nagrania z monitoringu, pokazujące zaginionego w Krakowie Piotra Kijankę. Na nagraniach z monitoringu – do których dotarli dziennikarze Radia Kraków – widać drogę Piotra Kijanki po wyjściu z lokalu na Kazimierzu w kierunku Bulwarów Wiślanych. Według policji, nowe materiały mogą pomóc w odnalezieniu kolejnych świadków, którzy mogą wiedzieć coś o zaginionym.

34-letni Piotr Kijanka ostatni raz widziany był w nocy 6 stycznia. Wyszedł z jednej z restauracji na placu Nowym w Krakowie i nie wrócił do domu na os. Dąbie. Część jego drogi zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu.

Z zebranego przez policję materiału wynika, że Piotr Kijanka wyszedł z lokalu o 23.30 i przechodził ulicą Miodową w stronę ulicy Starowiślnej. Na miejsce zostały skierowane psy tropiące. One poprowadziły policjantów w kierunku Bulwarów Wiślanych. Tam trop się urwał.

Straż pożarna przy użyciu sonarów zbadała dno Wisły na odcinku 25 kilometrów rzeki. Urządzenia nie wskazały na obecność ciała osoby, jednak to nie oznacza, że go tam nie ma. – Jest to duża rzeka, która ma mocny nurt. Z nurtem przemieszczają się przedmioty, które mogły zakryć ciało. Muł też mógł zakryć ciało – mówi w Radiu Kraków Sebastian Gleń z biura prasowego małopolskiej policji.

Policja sprawdza także inne hipotezy, m.in. taką, że chciał zerwać kontakt z rodziną. Do funkcjonariuszy zgłosił się także taksówkarz, który twierdzi, że prawdopodobnie wiózł zaginionego.
Źródło info i foto: interia.pl

Comments Brak komentarzy »

Senator Stanisław Kogut może zostać zatrzymany przez Centralne Biuro Śledcze! Prokuratura jeszcze dziś wnioskować będzie o uchylenie mu immunitetu. Z informacji, do których dotarł portal wPolityce.pl wynika, że sam senator mógł przyjmować łapówki, a dowody zdobyte przez agentów poprzez działania operacyjne są bardzo mocne. CBA dysponować ma nagraniami i innymi dowodami, z których ma wprost wynikać, że prominentny senator PiS przyjmuje korzyści majątkowe.

Jak już informowaliśmy Centralne Biuro Antykorupcyjne w wyniku własnych działań zatrzymało cztery osoby w Małopolsce: prezesa dużego inwestora na rynku nieruchomości, prezesa spółki Małopolskie Dworce Autobusowe, wiceprezesa zarządu małopolskiej fundacji i biznesmena z branży budowlanej. Portalowi wPolityce.pl udało się potwierdzić, że wśród zatrzymanych jest syn obecnego senatora PiS – Stanisława Koguta.

Jak ustaliliśmy, sam senator Stanisław Kogut może zostać zatrzymany przez CBA. Jeszcze dziś do prokuratura wystosować ma wniosek o uchylenie mu immunitetu.

Śledztwo CBA prowadzone jest w sprawie powoływania się pośrednictwa w załatwieniu spraw w zamian za korzyści majątkowe, powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych i samorządowych – podał Kaczorek. Działania CBA nadzoruje Prokuratura Regionalna w Katowicach – zaznaczył Kaczorek.
Źródło info i foto: wPolityce.pl

Comments Brak komentarzy »

Policja z Poznania prosi o pomoc w znalezieniu sprawcy pobicia. Opublikowano nagrania, na którym widać dramatyczne wydarzenie, do którego doszło w październiku. Na filmie widać, jak napastnik uderza innego mężczyznę, po czym pozostawia go na jezdni i odchodzi z miejsca. Chwilę później po 21-latku przejechał samochód.

Mężczyzna uderza młodego chłopaka na ulicy, ten chłopak upada na jezdnię, a chwilę potem przejechał po nim samochód – relacjonuje w rozmowie z RMF FM Andrzej Borowiak z wielkopolskiej policji.

21-latek w wyniku odniesionych obrażeń trafił w ciężkim stanie do szpitala. Borowiak dodaje, że chłopak cały czas walczy o życie.

Do zdarzenia doszło w nocy 28 października około godziny 2:24 przy ul. Krysiewicza w Poznaniu.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

Niemiecka policja publikuje nagrania z monitoringu, na których widać okradających sklepy rabusiów. Prawdopodobnie byli to terroryści z Frakcji Armii Czerwonej, czyli ugrupowania, które przez około 25 lat działalności zabiło w zamachach 34 osoby, w tym prokuratora generalnego Republiki Federalnej Niemiec. Po samorozwiązaniu organizacji 20 lat temu bandyci wciąż się ukrywają, a środki na życie zdobywają przez napady. Materiał programu “24 Godziny” TVN24 BiS.
Źródło info i foto: tvn24bis.pl

Comments Brak komentarzy »

Amerykańska prokuratura federalna przedstawiła formalne zarzuty sprawcy ataku w Nowym Jorku, w którym zginęło 8 osób a 12 zostało rannych. 29-letni imigrant z Uzbekistanu Sajfullo Saipow został oskarżony o terroryzm. Do sali sądowej został wwieziony na wózku. Sędzia nie wyznaczył kaucji. Sajfullo Saipowowi postawiono dwa zarzuty: materialne wsparcie terrorystycznej organizacji Państwo Islamskie oraz zastosowanie przemocy i zniszczenie pojazdu, których skutkiem były ofiary śmiertelne. Sędzia nie wyznaczył kaucji i terrorysta pozostanie w areszcie.

Ogłaszając zarzuty przeciwko sprawcy ataku prokurator Joon Kim podkreślił, że był on „przesiąknięty nienawiścią i wypaczony ideologią”. Wyraził tez podziw dla policjanta, który postrzelił napastnika co doprowadziło do jego aresztowania.

Złożył zeznania

Prokurator Kim poinformował, że Saipow zrzekł się prawa do milczenia i złożył zeznania. Powiedział między innymi, że przygotowywał atak przez dwa miesiące, zaś wybrał Halloween, ponieważ wiedział, że wówczas na ulicach będzie więcej ludzi. W jego torbie znaleziono telefon komórkowy z dużą liczbą informacji i nagrań wideo rozpowszechnianych przez Państwo Islamskie.

Nagrania przedstawiały między innymi mordowanie zakładników przez terrorystów. Zanim został aresztowany Saipow biegał po ulicy krzycząc „Allahu Akbar!” co po arabsku znaczy „Bóg jest wielki”. Media donoszą także, że chciał, żeby w szpitalnej sali zawieszono flagę Państwa Islamskiego. Obok samochodu, którym staranował ponad 20 osób znaleziono notatkę, której fragment mówił „Jest tylko jeden Bóg a Mahomet jest jego prorokiem”. To słowa Shahady, czyli muzułmańskiego wyznania wiary, w islamie sannickim będącego jednym z pięciu obowiązków każdego muzułmanina.

FBI podało do wiadomości, że w związku z prowadzonym śledztwem dot. zamachu poszukują drugiego mężczyzny, także obywatela Uzbekistanu. Saipow miał się też kontaktować z jeszcze jedną osobą.

W stanie Nowy Jork nie obowiązuje kara śmierci, ale może ona zostać zasądzona zgodnie z prawem federalnym. Tak postąpiono w przypadku sprawcy zamachu podczas maratonu w Bostonie w 2013 roku Dżohara Carnajewa. Na rozwiązanie takie liczy prezydent USA Donald Trump, który napisał na Twitterze, że terrorysta powinien usłyszeć wyrok śmierci.
Źródło info i foto: TVP.info

Comments Brak komentarzy »

Zarzut znęcania się usłyszał włoski ksiądz prowadzący dom opieki dla starszych ludzi. Pensjonariusze ośrodka byli poniżani oraz na wiele godzin przywiązywani do mebli. Wszystko zostało zarejestrowane przez ukrytą kamerę. Włoska policja opublikowała nagranie z domu opieki San Camillo we włoskim mieście Forli nieopodal Bolonii. Na drastycznym filmie widać pensjonariuszy przywiązanych do łóżek i foteli.

Jeden z nich powtarza: – Rozwiąż, mnie, rozwiąż proszę! – ale bezskutecznie. Inny podopieczny żali się, że jest związany już cały dzień i całą noc. – Jak jakieś zwierzę – mówi.

Film został najprawdopodobniej nagrany z ukrycia przez jedną z pracowniczek ośrodka. W San Camillo mieszkało 30 pensjonariuszy, ze wstępnych ustaleń wynika, że połowa była regularnie krępowana. Policjant Mario Paternoster przyznał, że ludzie byli więzieni na bardzo różne sposoby. Prawdopodobnie podopieczni byli wiązani, ponieważ w ośrodku brakowało pracowników. Personel w ten sposób chciał “oszczędzić sobie pracy”.

Zarzut znęcania się nad osobami starszymi postawiono 60-letniemu księdzu, który prowadził ośrodek oraz jego asystentowi. Obaj zostali natychmiastowo odsunięci od pełnienia obowiązków.
Źródło info i foto: wp.pl

Comments Brak komentarzy »

Dopiero dziś prokuratura przesłucha dwóch zatrzymanych pseudokibiców GKS-u Katowice, którzy wczoraj zaatakowali policjantów przed meczem z Odrą Opole. Wcześniej śledczy nie mogli tego zrobić, ponieważ 36- i 44-latek byli pijani. Obaj mają dziś usłyszeć zarzuty. Policja dokładnie przegląda nagrania z monitoringu. Jak mówi Radiu ZET Aleksandra Nowara z Komendy Wojewódzkiej w Katowicach, można spodziewać się kolejnych zatrzymań.

Pseudokibice GKS-u zaatakowali policjantów, którzy eskortowali z Bytomia na stadion fanów Odry Opole. Chuligani obrzucili mundurowych kamieniami i butelkami. Policja odpowiedziała gazem i gumowymi kulami. Ranny został jeden funkcjonariusz, ale po opatrzeniu wyszedł już ze szpitala.

Godzinę po zamieszkach do punktu medycznego zgłosił się też jeden z pseudokibiców GKS-u ranny w oko. Zajęli się nim lekarze z kliniki okulistycznej.
Źródło info i foto: Radio ZET.pl

Comments Brak komentarzy »

Sprawcy napadu na polskich turystów w Rimini to prawdopodobnie czterej nielegalni imigranci z Afryki Północnej w wieku poniżej 30 lat – podała agencja ANSA powołując się na śledczych. Według policji, wśród napastników byli zapewne handlarze narkotyków. Włoska agencja prasowa poinformowała, że policja ma odciski palców sprawców i dysponuje też nagraniami z kamer na plaży. Powołując się na źródła w organach ścigania ANSA dodała, że śledztwo jest “trudne”. Prowadzi ono do środowisk nielegalnych imigrantów, wśród nich handlarzy narkotyków, którzy uprawiali ten proceder na pełnej turystów Riwierze nad Adriatykiem.

Atak na plaży

W nocy z piątku na sobotę czterech napastników zaatakowało parę młodych polskich turystów na plaży w popularnej miejscowości nadmorskiej na północy Włoch. Napastnicy zbiorowo zgwałcili kobietę, a mężczyznę kilka razy uderzyli w głowę, wskutek czego stracił przytomność. W niedzielę do Rimini dotarł polski konsul, który ma zapewnić parze wszelką pomoc. Spotkał się on m.in. z zastępcą komendanta głównego policji w Rimini oraz członkiem zarządu miasta Rimini, odpowiedzialnym za problematykę bezpieczeństwa. MSZ poinformowało, że konsul RP w Mediolanie jest również w kontakcie z rodziną poszkodowanych.

Minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro oświadczył w niedzielę, że sprawcy napadu na polskich turystów, to “bandyci”, którzy powinni ponieść bardzo surową karę. Polska prokuratura otworzyła własne śledztwo w tej sprawie.
Źródło info i foto: tvn24.pl

Comments Brak komentarzy »