Brutalny napad w Ząbkach. Wnuk ofiary wyznaczył za to wysoką nagrodę

Policjanci poszukują sprawcy napadu na 67-letniego właściciela sklepu w Ząbkach w woj. mazowieckim. Mężczyzna zmarł w szpitalu kilka godzin po ataku. Onet podaje, że został dotkliwie pobity. O pomoc w złapaniu przestępcy apeluje wnuk 67-latka, który wyznaczył za to wysoką nagrodę. „To już nie pobicie, a zabójstwo dobrego człowieka” – napisał na Facebooku.

Do tragicznego zdarzenia doszło w niedzielę przy ulicy Powstańców w podwarszawskich Ząbkach. 67-letni mężczyzna został zaatakowany we własnym sklepie. Kilka godzin później zmarł w szpitalu w Warszawie. Policja, która szuka sprawcy lub sprawców, nie chce nic mówić „ze względu na dobro śledztwa”. Onet ustalił nieoficjalnie, że przyczyną śmierci mężczyzny mogło być brutalne pobicie. 67-latek miał poważne obrażenia głowy.

Wnuk wyznaczył 20 tys. zł nagrody

„Super Express” pisze, że wnuk napadniętego mężczyzny zaoferował 20 tysięcy złotych nagrody za pomoc w ujęciu sprawcy.

„Każdy, kto znał mojego dziadka wie, że to złoty człowiek, nikomu nie zawinił. Proszę o pomoc, każda informacja będzie ważna. To już nie pobicie, a zabójstwo dobrego człowieka” – napisał na Facebooku.

Informacja o śmierci 67-latka wstrząsnęła lokalną społecznością.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Ostrowiec Świętokrzyski: Próbował wciągnąć do auta 11-latkę. Jej ojciec wyznaczył nagrodę za pomoc w ujęciu napastnika

Do próby porwania dziecka doszło w Ostrowcu Świętokrzyskim. 11-latka wracała w czwartek około godz. 17:30 ze szkoły do domu. W pobliżu przejścia dla pieszych przy ul. Bałtowskiej zatrzymał się samochód, z którego wysiadł około 40-letni mężczyzna. Próbował namówić dziewczynkę, żeby wsiadła do jego auta, a gdy się nie zgodziła, usiłował ją wciągnąć siłą. Dziecko uratował przypadkowy przechodzień.

Mężczyzna próbował obezwładnić napastnika, ale udało mu się wyrwać; wsiadł do samochodu i odjechał. 11-latka o zdarzeniu opowiedziała rodzicom, którzy zawiadomili policję.

– Potwierdzam, że doszło do próby wciągnięcia do samochodu 11-letniej dziewczynki – powiedział portalowi ostrowiecnews.pl sierż. sztab. Sylwester Kaniewski z policji w Ostrowcu Św.

Mężczyzna z „irokezem” i kolczykami

Policjanci opublikowali rysopis poszukiwanego. To mężczyzna w wieku ok. 40 lat, szczupłej budowy ciała, wysoki, włosy czarne, „postawione na irokeza”. W lewym uchu i w lewej brwi miał mieć kolczyki.

Nie ustalono, jakiej marki samochodem poruszał się napastnik. Wiadomo jedynie, że było koloru czarnego, a numer rejestracyjny zaczynał się od liter TO. Na pojeździe znajdowała się też biało czerwona flaga.

5 tys. zł nagrody

Ojciec dziewczynki wyznaczył 5 tys. złotych nagrody dla osoby, która przyczyni się do zatrzymania poszukiwanego. Podkreślił, że gdy doszło do zdarzenia, na skrzyżowaniu było wiele aut i wierzy, że „ktoś coś widział”.

Opisał też to, jak zapamiętała całe zdarzenie jego córka, zaznaczając, że to relacja 11-latki, więc możliwe, że opis nie odzwierciedla w stu procentach przebiegu wydarzeń:

„Z samochodu wyszedł mężczyzna, podszedł do córki i zapytał czy może ją zawieść do domu. Odpowiedziała mu: nie, dziękuje. Mężczyzna wrócił do samochodu, otworzył drzwi wyjął z auta pudełko (prawdopodobnie po telefonie) wrócił do mojej córki. Stojąc przy niej zachowywał się tak, jakby chciał jej je dać. Po chwili złapał ją za rękę. Córka zaczęła krzyczeć i płakać. Facet dziwnie się zachowywał rozglądał się na boki, czy nikt tego nie widzi, córka ze strachu zamknęła oczy. W tym czasie pojawił się inny mężczyzna, który zareagował na płacz córki. Uwolnił ją z rąk tego faceta, odpychając go wykręcił mu ręce do tyłu. Gdy córka zobaczyła że jest wolna, uciekła. Odjechała na rolkach z tego miejsca.” – brzmi opis zamieszczony na fb przez mężczyznę.

„Napastnik miał kolczyk w uchu (kolczyk rozpychający, przypominający dziurę w uchu. Miał również kolczyk w brwiach, duży irokez na głowie. Miał około 40 lat, szczupły, wysoki brunet. Auto koloru czarnego/ciemnego nr rej prawdopodobnie TOS ……1 . Za szybą miał flagę biało czerwoną.” – dodał.
Źródło info i foto: polsatnews.pl

Wyznaczono nagrodę za pomoc w schwytaniu Artura Walasa Kleibora

Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi wyznaczyła we wtorek nagrodę w wysokości 5 tys. zł za informacje doprowadzające do zatrzymania Artura Walasa Kleibora. Poszukiwany listem gończym mężczyzna jest podejrzany o zamordowanie 20-letniej kobiety. O wyznaczeniu nagrody poinformowała we wtorek rzeczniczka łódzkiej KWP Joanna Kącka.

– Otrzymujemy bardzo dużo sygnałów o domniemanych miejscach pobytu poszukiwanego – z Polski i zagranicy. Wszystkie są sprawdzane – zaznaczyła.

Sprawa śmierci 20-latki, której zwłoki znaleziono w sobotę w wersalce w łódzkim mieszkaniu, została w poniedziałek – na polecenie szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka – objęta nadzorem przez komendanta głównego policji. Wcześniej komendant wojewódzki policji w Łodzi zawiesił w obowiązkach na trzy miesiące dwóch policjantów, którzy popełnili błędy w trakcie poszukiwań 20-letniej mieszkanki Zduńskiej Woli. Nie sprawdzili mieszkania jej partnera, choć poinformowali, że to zrobili. Po kilku dniach inna ekipa policji weszła do mieszkania, w którym znaleziono zwłoki kobiety ukryte w wersalce.

Postępowaniem dyscyplinarnym objęto także dwóch innych funkcjonariuszy, który mieli sprawdzić mieszkanie – bez wchodzenia do niego – dzień po zgłoszeniu zaginięcia kobiety przez jej rodzinę. Policja bada, czy przeprowadzili czynności prawidłowo.

Jak zaznaczyła wcześniej Kącka, łódzki komendant wojewódzki policji zarządził także szereg kontroli w całym województwie, które dotyczyć będą prawidłowości postępowania we wszystkich sprawach poszukiwawczych.
Źródło info i foto: Radio ZET.pl

Poszukiwany Tunezyjczyk miesiącami był obserwowany przez służby

Ścigany listem gończym Tunezyjczyk Anis Amri, podejrzewany o zamach na jarmark bożonarodzeniowy w Berlinie, był od marca do września śledzony przez berlińskie służby, które nie stwierdziły jednak w jego zachowaniu nic podejrzanego – poinformował prokurator Berlina. Za pomoc w ujęciu Tunezyjczyka zaoferowano nagrodę do 100 tys. euro. Amriego obserwowano przez 7 miesięcy w związku z informacjami przekazanymi przez służby federalne odpowiedzialne za bezpieczeństwo – oświadczył w środę prokurator generalny Berlina.

Uznany przez władze Nadrenii Północnej-Westfalii za groźnego dla bezpieczeństwa imigrant podejrzewany był o planowanie włamania w celu zdobycia środków na zakup broni automatycznej, która mogła być później wykorzystana do zamachu. Obserwacja podejrzanego nie wykazała jednak przygotowań do akcji mogącej zagrozić strukturom państwa – tłumaczył prokurator, cytowany przez agencję dpa.

Z pozyskanych od agentów informacji wynikało, że Amri może być zamieszany w handel narkotykami w berlińskim parku Goerlitzer Park – jednym z głównych punktów miasta, gdzie narkomani zaopatrują się w środki odurzające. Tunezyjczyk brał też udział w bójce, która uznana została przez policję za konflikt wśród dilerów. Ze względu na brak przesłanek wskazujących na przygotowywanie włamania obserwację zakończono we wrześniu.

Może być uzbrojony

Jak głosi list gończy, Anis Amri poszukiwany jest „z powodu pilnego podejrzenia o sprawstwo”. Prokuratura ostrzegła również, że w razie kontaktu z nim należy zachować ostrożność, gdyż może on dopuszczać się aktów przemocy i być uzbrojony. Amri został opisany jako mężczyzna o wzroście 178 cm i wadze około 75 kilogramów, mający czarne włosy i piwne oczy.

6 nazwisk, 3 narodowości

Tunezyjczyk poszukiwany w Niemczech w związku z poniedziałkowym zamachem terrorystycznym w Berlinie używał sześciu różnych nazwisk i trzech narodowości, a także powinien być uważany za uzbrojonego i niebezpiecznego – podała agencja AP, powołując się na list gończy. Mężczyzna jest poszukiwany listem gończym w Niemczech i w Europie od północy.
Żródło info i foto: polsatnews.pl

Krzysztof Rutkowski: „Kajetan Poznański był widziany przy sex-shopie w Gdyni”

Pracujący bez licencji detektyw Krzysztof Rutkowski zaangażował się w poszukiwania Kajetana Poznańskiego. Morderca, który jest ścigany za makabryczną zbrodnię na warszawskim Żoliborzu, miał być widziany – według informatorów Rutkowskiego – w czwartek 11 lutego w Gdyni.

„Dostaliśmy precyzyjną informację od osoby, która go widziała” – chwali się na Facebooku Krzysztof Rutkowski.

Tym miejscem miały być okolice sex shopu na ulicy Świętojańskiej w Gdyni. Rutkowski, który za pomoc w schwytaniu Poznańskiego wyznaczył nagrodę w wysokości 50 tysięcy złotych, zapewnia, że dostaje bardzo dużo informacji o miejscu przebywania poszukiwanego. Większość telefonów na specjalny numer alarmowy 600 007 007 pochodzi z Wielkopolski, gdzie urodził się Poznański.

Podejrzany o popełnienie morderstwa jest poszukiwany przez policję nie tylko w Polsce, ale też na całym świecie. 27-letni Polak znalazł się na liście Interpolu w gronie najbardziej niebezpiecznych przestępców świata. Sprawą, jak ustaliło Radio ZET, zajmuje się także amerykańskie FBI. Ścigany listem gończym mężczyzna jest podejrzany o zabójstwo nauczycielki języka włoskiego.
Żródło info i foto: Radio ZET.pl

Wyznaczą nagrodę za informacje o wyłowionym chłopcu?

Policja nie wyklucza wyznaczenia nagrody pieniężnej za pomoc w ustaleniu tożsamości chłopczyka wyłowionego ze stawu pod Cieszynem. Plakaty z najnowszym zdjęciem dziecka zostaną powieszone nawet w urzędach skarbowych, a także na przystankach i dworcach. – „Rozważamy wyznaczenie nagrody pieniężnej, tak jak i kilka innych sposobów działań. Najważniejsze jest, abyśmy ustalili tożsamość chłopczyka” – mówi w rozmowie z serwisem tvp.info Andrzej Gąska, rzecznik śląskich policjantów. Policja nie wyklucza także sporządzenia ewentualnego profilu psychologicznego zabójcy, czy też rodziców dziecka. Żródło info i foto: TVP.info

“FBI Most Wanted”: Victor Manuel Gerena

VICTOR MANUEL GERENA JEST POSZUKIWANY W ZWIĄZKU Z NAPADEM Z BRONIĄ I RABUNKIEM OKOŁO 7 MILIONÓW DOLARÓW Z FIRMY UBEZPIECZENIOWEJ W STANIE CONNECTICUT W 1983 ROKU. RZEKOMO GROŻĄC BRONIĄ, WZIĄŁ DWÓCH PRACOWNIKÓW FIRMY JAKO ZAKŁADNIKÓW A NASTEPNIE SKUŁ ICH KAJDANKAMI, ZWIĄZAŁ I WSTRZYKNĄŁ IM NIEZNANĄ SUBTANCJĘ, AŻEBY ICH CAŁKOWICIE OBEZWŁADNIĆ.

MOŻE BYĆ UZBROJONY I WYJĄTKOWO NIEBEZPIECZNY.


Gerena ma jednocalową bliznę i pieprzyk na prawej łopatce.

Nagroda: FBI oferuje nagrodę do 1 miliona dolarów za informacje, które bezpośrednio doprowadzą do aresztowania Victora Manuela Gereny.

NAJBARDZIEJ POSZUKIWANY PRZEZ FBI
Jeżeli posiadasz jakiekolwiek informacje dotyczące poniżej opisanej sprawy, prosimy o skontaktowanie się z biurem FBI.

‘Don Mario’ trafił do aresztu

Najbardziej poszukiwany handlarz narkotyków w tym Kolumbii został zatrzymany przez tamtejszą policję – podaje Radio ZET.pl
Daniel Rendon Herrera, znany jako „Don Mario” miał też na swoich usługach prywatną milicję. W akcji jego zatrzymania uczestniczyło 500 policjantów.
Mafiozo miał własne „wojsko” – opłacał tysiąc ludzi. Na początku tego roku ogłosił otwartą wojnę z policją – obiecał prawie 1000 dolarów za każdego zabitego funkcjonariusza.
Władze wyznaczyły natomiast nagrodę wysokości 2 milionów dolarów dla osoby, która pomoże go schwytać. Ekstradycji „Don Mario” domagają się teraz Stany Zjednoczone.
Żródło info: Radio ZET.pl

“FBI Most Wanted”: Alexis Flores

ALEXIS FLORES JEST POSZUKIWANY ZA RZEKOMY UDZIAŁ W PORWANIU I ZAMORDOWANIU 5-LETNIEJ DZIEWCZYNKI W PHILADELPHII W STANIE PENSYLVANIA, USA. ZAGINIĘCIE DZIEWCZYNKI ZOSTAŁO ZGŁOSZONE POD KONIEC LIPCA 2000 ROKU, A NASTĘPNIE ZNALEZIONO JĄ UDUSZONĄ W POBLISKIM MIESZKANIU NA POCZATKU SIERPNIA 2000 ROKU.

MOŻE BYĆ UZBROJONY I WYJĄTKOWO NIEBEZPIECZNY.


Flores ma blizny na czole i prawym policzku. Flores jest związany z Hondurasem.

Nagroda: FBI oferuje nagrodę do 100 tysięcy dolarów za informacje, które bezpośrednio doprowadzą do aresztowania Alexisa Floresa.

NAJBARDZIEJ POSZUKIWANY PRZEZ FBI
Jeżeli posiadasz jakiekolwiek informacje dotyczące poniżej opisanej sprawy, prosimy o skontaktowanie się z biurem FBI.

“FBI Most Wanted”: Michael Jason Registe

MICHAEL JASON REGISTE JEST POSZUKIWANY ZA RZEKOMY UDZIAŁ W PODWÓJNYM MORDERSTWIE W MIEŚCIE COLUMBUS, W STANIE GEORGIA. 20 LIPCA 2007 ROKU POLICJANCI ODPOWIEDZIELI NA STRZELANINĘ PRZYPOMINAJĄCĄ EGZEKUCJĘ, W KTÓREJ DWÓCH MĘŻCZYZN SIEDZĄCYCH W CIĘŻARÓWCE ZOSTAŁO POSTRZELONYCH W GŁOWĘ. JEDNA Z OFIAR ZMARŁA NA MIEJSCU, A DRUGA WKRÓTCE POTEM.

MOŻE BYĆ UZBROJONY I WYJĄTKOWO NIEBEZPIECZNY.

Registe ma następujące tatuaże: słowa „South Side” na lewym górnym ramieniu, chińskie litery i słowa „706 Ganxta” na lewym górnym ramieniu, wizerunek bohatera z kreskówki Yosemite Sama ze słowami „Stick Up Kid” wytatuowanymi pod obrazkiem na prawym przedramieniu. Registe jest związany z Wyspami Dziewiczymi należącymi do Stanów Zjednoczonych, zwłaszcza z wyspą Św. Tomasza.

Nagroda: FBI oferuje nagrodę do 100 tysięcy dolarów za informacje, które bezpośrednio doprowadzą do aresztowania Michaela Jasona Registe.

NAJBARDZIEJ POSZUKIWANY PRZEZ FBI
Jeżeli posiadasz jakiekolwiek informacje dotyczące poniżej opisanej sprawy, prosimy o skontaktowanie się z biurem FBI.