Posts Tagged “napadów”

Policja zatrzymała 19-latka, którego podejrzewa o dwa napady na tę samą placówkę bankową w Skarżysku-Kamiennej. Mieszkańcowi Starachowic prokuratura jeszcze w piątek przedstawi zarzuty. Grozi mu do 12 lat więzienia. Skarżyscy policjanci otrzymali w czwartek po południu informację o napadzie na jedną z placówek bankowych. Jak poinformował mł. asp. Jarosław Gwóźdź z KWP w Kielcach, do punktu udzielającego pożyczek wtargnął zamaskowany mężczyzna.

– Miał na sobie kaptur. Trzymając w ręku nóż, zażądał od pracownicy wydania pieniędzy. Kobieta w obawie o swoje bezpieczeństwo przekazała napastnikowi 900 złotych, po czym włączyła alarm. Wówczas mężczyzna zbiegł z miejsca zdarzenia – opisywał przebieg napadu Gwóźdź.

W pościg na napastnikiem ruszył pracownik pobliskiego punktu usługowego, który zauważył, że mężczyzna wbiegł do klatki schodowej osiedlowego bloku. Przybyły na miejsce patrol policji zatrzymał 19-letniego mieszkańca Starachowic, który miał przy sobie skradzione pieniądze. Zabezpieczono także nóż, kominiarkę i ubranie, które napastnik miał na sobie podczas napadu, bo zdążył się już przebrać.

Jak dodał policjant, mężczyzna jest podejrzewany także o podobny napad na tę samą placówkę 22 marca. Łupem napastnika padło wówczas ponad 1800 zł.
Źródło info i foto: TVP.info

Comments Brak komentarzy »

Policjanci z warszawskiej Ochoty zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o dokonanie pięciu rozbojów. Sprawcy nocą napadali na młode kobiety i okradali je. Najpierw wybierali ofiarę, obserwowali, a następnie w ustronnym miejscu napadali, zadając ciosy gumową pałką. Interesowały ich głównie młode kobiet. Ich łupem najczęściej padały pieniądze i telefony komórkowe – informuje policja.

Do pierwszego zdarzenia doszło 6 stycznia w rejonie parku Szczęśliwickiego na warszawskiej Ochocie. Już niespełna dwa tygodnie później, w nocy z 17 na 18 stycznia kryminalni zwalczający przestępczość samochodową z Ochoty zatrzymali dwóch 20-latków i 18-latka.

Funkcjonariusze znaleźli przy nich gumową pałkę, nóż oraz bilety lotnicze na samolot do Niemiec na 19 stycznia. “Okazało się, że obaj 20-latkowie przebywają tam na stałe, a do Polski przylecieli w odwiedziny do bliskich” – informuje policja.

Po przeszukaniu pomieszczeń, które zajmowali zatrzymani, policjanci odzyskali część skradzionych rzeczy. Decyzją sądu mężczyźni trafili na trzy miesiące do tymczasowego aresztu. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 12 lat więzienia.
Źródło info i foto: interia.pl

Comments Brak komentarzy »

Zatrzymani przez policję mają 15 i 16 lat. Obaj podejrzani są mieszkańcami Gdyni. Nieletnimi zajmie się sąd rodzinny. Policja ujęła podejrzanych w czwartek wieczorem w jednym z marketów. Według informacji rmf24.pl policjanci już od kilku dni znali tożsamość sprawców, ale ujęła nastolatków dopiero wczoraj, gdyż nadal gromadziła dowody w ich sprawie.

Zatrzymani są podejrzewani o dokonanie ośmiu napadów, które miały miejsce od listopada ubiegłego roku w trzech dzielnicach Gdyni. Każdy z nich cechował podobny mechanizm działania – najpierw przewracano na ziemię przechodzącą ulicą kobietę, następnie wyrywano jej torebkę i uciekano z miejsca zdarzenia. Jedna z kobiet, która nie chciała oddać napastnikom swojej własności, została pobita.
Źródło info i foto: wp.pl

Comments Brak komentarzy »

Policja poszukuje sprawcy napadów na kobiety w Zabrzu. Napastnik zaatakował w sumie cztery razy, zawsze w tym samym miejscu. Do napadów doszło w centrum miasta przy ul. Damrota w pobliżu przejścia podziemnego, którym mieszkańcy zmierzają na przystanki tramwajowe i autobusowe.

Policja ma informacje o 4 napadach: dwóch w grudniu i dwóch w styczniu. Zaatakowanym kobietom na szczęście nic się nie stało. Wszystkim udało się uciec.

Policja sporządziła już portret pamięciowy sprawcy, ale na razie go nie publikuje
Źródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

28 marca przyszłego roku przed sądem dla nieletnich w Bolonii rozpocznie się proces trzech młodocianych sprawców brutalnego ataku na polskich turystów w Rimini, gwałtu i napaści na inne osoby – podał dziś lokalny dziennik “Il Resto del Carlino”. Trybunał dla nieletnich osądzi dwóch braci w wieku 15 i 17 lat, synów imigrantów z Maroka oraz 16-letniego Nigeryjczyka. Wszyscy mieszkali w rejonie miasta Pesaro.

Trójka ta wraz z 20-letnim migrantem z Konga Guerlinem Butungu napadła na dwoje młodych Polaków na plaży w Rimini w nocy w sierpniu. Kobieta została zgwałcona, a jej partner dotkliwie pobity. Banda dokonała też w Rimini innych napadów i gwałtu. Według bolońskiego dziennika prokuratura dla nieletnich wystąpiła o osądzenie całej trójki w trybie natychmiastowym. Proces będzie toczył się przy drzwiach zamkniętych.

10 listopada Butungu został skazany przez sąd w Rimini na 16 lat więzienia.
Źródło info i foto: onet.pl

Comments Brak komentarzy »

Niemiecka policja publikuje nagrania z monitoringu, na których widać okradających sklepy rabusiów. Prawdopodobnie byli to terroryści z Frakcji Armii Czerwonej, czyli ugrupowania, które przez około 25 lat działalności zabiło w zamachach 34 osoby, w tym prokuratora generalnego Republiki Federalnej Niemiec. Po samorozwiązaniu organizacji 20 lat temu bandyci wciąż się ukrywają, a środki na życie zdobywają przez napady. Materiał programu “24 Godziny” TVN24 BiS.
Źródło info i foto: tvn24bis.pl

Comments Brak komentarzy »

Butungu to seryjny morderca – tak miał zeznać w czasie śledztwa jego wspólnik 17- letni Nigeryjczyk współoskarżony o zgwałcenie Polki i pobicie jej partnera latem we włoskim Rimini.

Według włoskich mediów jeden z oskarżonych w procesie zeznał, iż zna mroczną przeszłość Guerlina Butungu szefa bandy z Rimini, która dokonała co najmniej dwóch gwałtów i dopuściła się wielu napadów. 17- letni Nigeryjczyk, miał zeznać iż pochodzący z Konga Butungu nie jest żadnym uchodźcą, ale uciekł ze swego kraju, bo ściga go policja za wielokrotne morderstwa.

Informacje te czekają na weryfikację i potwierdzenie, tym niemniej według włoskich mediów rzucają one nowe światło na sam proces przyjmowania we Włoszech uchodźców. Nie ma bowiem żadnej procedury i sposobu, która pozwalałaby sprawdzić przeszłość osób ubiegających się o azyl. Włosi musza sobie uświadomić, iż ci którzy twierdzą, iż uciekają przed prześladowaniami w rzeczywistości mogą być zwykłymi przestępcami, którzy ścigani są przez policję w rodzimym kraju.

Zobacz tez: Włoskie media: szef bandy gwałcicieli z Rimini to dowód na klęskę programu integracji. Tak wyglądało podwójne życie Guerlina Butungu

Banda, której przewodził Kongijczyk Butungu oprócz niego składała się z trzech uchodźców – Nigeryjczyka i dwóch braci Marokańczyków. W nocy z 25 na 26 sierpnia napadli oni na parę Polaków we włoskim kurorcie Rimini. Polka została brutalnie zgwałcona, a jej partner pobity do nieprzytomności. jak się później okazało ta sama banda zgwałciła też peruwiańskiego transseksualistę i prawdopodobnie dokonała wielu napadów rabunkowych.

Gdy o sprawie zrobiło się głośno Marokańczycy sami zgłosili się na policje. Potem złapano kolejnych dwóch sprawców w tym Butungu. Szefowi bandy grozi nawet 20 więzienia. Pozostali przestępcy sądzeni będą jako niepełnoletni

Proces Butungu już się rozpoczął. najbliższy termin posiedzenia sądu przewidziany jet na 17 października.
Źródło info i foto: nczas.com

Comments Brak komentarzy »

Trzy kary po 25 lat więzienia wymierzył warszawski sąd w procesie gangu Marka Cz. – “Rympałka”. Wyrok taki usłyszał sam boss oraz jego kompani Marek R. i Jerzy B. Uznano ich za winnych m.in. zlecenia i dokonania zabójstwa jednego z gangsterów, podejrzewanego o współpracę z organami ścigania.

W środę Sąd Okręgowy w Warszawie wydał nieprawomocny wyrok w procesie 16 gangsterów, oskarżonych w sumie o 49 przestępstw z lat 2008-2010, w tym m.in. o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, handel narkotykami i bronią oraz zabójstwo członka gangu.

Prokuratura wniosła o trzy kary dożywocia; sąd wymierzył trzem najważniejszym podsądnym kary po 25 lat, z możliwością ubiegania się o przedterminowe, warunkowe zwolnienie po 20 latach więzienia. Sędzia Piotr Gąciarek wyjaśnił, że skoro skazani są powyżej 50. roku życia, to ten wyrok “i tak ograniczy ich czynną działalność”, bo wyszliby z więzienia jako osoby “dobrze po 70-tce”. Skazano wszystkich podsądnych; najniższa orzeczona kara to 4 lata więzienia; były też grzywny oraz przepadek korzyści uzyskanych z przestępstw – ponad 2 mln zł. Sędzia Gąciarek przyznał, że sąd zdaje sobie sprawę, że będą trudności z ich ściągnięciem.

Postawienie zarzutów w tej sprawie było możliwe m.in. dzięki obszernym wyjaśnieniom złożonych przez część gangsterów.

Grupa “Rympałka” powstała w 1994 r. po aresztowaniu Andrzeja Kolikowskiego, “Pershinga” – zastrzelonego kilka lat później w Zakopanem szefa gangu pruszkowskiego. “Rympałek” był szefem jego “żołnierzy”. Najgłośniejszym przestępstwem grupy był tzw. “napad stulecia” na konwój na warszawskim Ursynowie w 1995 r., kiedy bandyci zrabowali ponad 1,2 mln zł.

“Rympałek” został w 1998 r. skazany na 10 lat więzienia za przywództwo zorganizowanej grupie przestępczej. Po odbyciu wyroku zniknął. Według policji, ukrywając się, odbudowywał struktury swej grupy. Został aresztowany w 2010 r. pod zarzutem m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, obrotu narkotykami, napadów i rozbojów.
Źródło info i foto: Dziennik.pl

Comments Brak komentarzy »

Nigeryjscy piraci uwolnili siedmiu rosyjskich i jednego ukraińskiego marynarza. Zostali oni porwani 5 lutego ze statku towarowego BBC Caribbean należącego do niemieckiej spółki Brise Schiffahrt, który znajdował się na wodach terytorialnych Nigerii.

- Mamy radosną wiadomość. Nasi marynarze są już we Frankfurcie nad Menem, cali i zdrowi. Niemiecka spółka Brise Schiffahrt prowadziła rozmowy i udało się doprowadzić do porozumienia z piratami o wykupie porwanych – poinformowali w niedzielę rosyjscy dyplomaci. Nie podano, jaka była cena okupu za porwanych. Jak wynika z najnowszych danych Międzynarodowego Biura Morskiego (IMB) w 2016 roku odnotowano rekordową w ciągu ostatnich dziesięciu lat liczbę porwań na morzu – w Nigerii w zeszłym roku doszło do 36 pirackich napadów.

W roku 2015 – do 14.
Żródło info i foto: tvn24.pl

Comments Brak komentarzy »

W zeszłym roku w Niemczech doszło do 3533 ataków na uchodźców bądź na ośrodki, w których mieszkają w oczekiwaniu na rozpatrzenie wniosku o azyl – podały gazety należące do grupy medialnej Funke. Takie dane przekazało niemieckie MSW. Policja odnotowała ponadto 217 ataków na wolontariuszy udzielających imigrantom pomocy.

Zdecydowana większość incydentów – 2545 miała miejsce poza terenem ośrodków dla uchodźców. Liczba ataków na ośrodki w porównaniu z rokiem poprzednim nieznacznie spadła. Podczas gdy w 2015 roku doszło do 1031 takich napadów, w 2016 roku było ich 988.

W tych incydentach obrażenia odniosło 560 osób, w tym 43 dzieci. MSW zwróciło uwagę, że w czwartym kwartale zeszłego roku nastąpił spadek tego rodzaju przestępstw. Od października do grudnia odnotowano 403 napaści na uchodźców poza ośrodkami i 122 ataki na ich kwatery. Ministerstwo zastrzega, że podane liczby są danymi tymczasowymi i mogą jeszcze ulec zmianie. W zeszłym roku do Niemiec przyjechało 280 tys. imigrantów z zamiarem ubiegania się o azyl. Rok wcześniej było ich prawie 900 tys.
Żródło info i foto: wp.pl

Comments Brak komentarzy »