Posts Tagged “napady z bronią”

Szwedzcy policjanci zatrzymali na autostradzie w pobliżu Sztokholmu, poszukiwanego międzynarodowym listem gończym 30-letniego przestępcę z Polski. Zatrzymany był poszukiwany przez polską policję za serię napadów z bronią i kradzieży samochodów w Ełku w 2015 roku, a także za późniejsze przestępstwa we Włoszech i innych krajach.

W Szwecji ukrywał się dzięki pomocy swoich polskich kolegów, ale od dłuższego czasu był przez policjantów śledzony. Podczas zatrzymania był bardzo agresywny i stawiał czynny opór – mówi gazecie “Aftonbladet” anonimowy policjant z wydziału ENFAST. Mężczyzna będzie wkrótce przekazany przedstawicielom polskiej policji. Do zatrzymania doszło dzięki współpracy polskich i szwedzkich policjantów w ramach sieci ENFAST, zajmującej się poszukiwaniem najbardziej niebezpiecznych przestępców ukrywających się na terenie Europy.
Źródło info i foto: interia.pl

Comments Brak komentarzy »

Na Florydzie zatrzymano szefa jednej z najgroźniejszych grup przestępczych działających na początku zeszłej dekady w południowo-wschodniej Polsce. 46-letni Marek K., pseudonim „Mistrzu”, został już przewieziony do Polski – dowiedział się reporter RMF FM.

Mężczyzna jest podejrzany o kierowanie zbrojną grupą przestępczą, a także napady z bronią – między innymi na bank.

Zatrzymanie sprawcy było możliwe po przekazaniu przez CBŚP z Tarnobrzega informacji do USA, gdzie podejrzany przebywał od ponad 10 lat. Policjanci biura ustalili, że kierowana przez “Mistrza” grupa na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie i w Świętokrzyskiem napadała z bronią nie tylko na banki, ale także właścicieli kantorów i konwoje z pieniędzmi.
Żródło info i foto: interia.pl

Comments Brak komentarzy »

Gang jest podejrzany m.in. o przemyt i handel narkotykami oraz napady z bronią. Mógł mieć też związek z przestępcami, którzy napadli na konwojentów w Wólce Kosowskiej. Nad ranem funkcjonariusze – wsparci przez antyterrorystów – weszli do kilkunastu mieszkań na terenie Warszawy i okolicznych miejscowości. Zatrzymano 15 osób. Zabezpieczono m.in. pistolet maszynowy Skorpion, amunicję oraz środki odurzające – poinformował rzecznik komendanta stołecznego policji st. asp. Mariusz Mrozek. Wśród zatrzymanych są mężczyźni podejrzani o kierowanie grupą mokotowską: 39-letni Artur N. ps. “Yogi”, 37-letni Sebastian L. ps. “Lepa” oraz 36-letni Artur N. ps. “Arczi”. Żródło info i foto: Radio ZET.pl

Comments Brak komentarzy »

Jeden z nich został uniewinniony. Oskarżeni o napady z bronią, porwanie dla okupu chińskiego biznesmena, udział w gangu i inne groźne przestępstwa pokazywali w sądach fałszywe ukraińskie pisma mające im zapewnić bezkarność. Wynikało z nich, że kiedy doszło do tych przestępstw, siedzieli w więzieniu na Ukrainie. Nadużycia na niespotykaną dotąd skalę, w których przestępcy wykorzystywali fałszywe ukraińskie dokumenty, badają zarząd CBŚ w Bydgoszczy i Prokuratura Okręgowa. – “Śledztwo dotyczy utrudniania postępowań sądowych toczących się w kraju poprzez przedkładanie i posługiwanie się sfałszowanymi dokumentami rzekomo wystawionymi przez sąd w Czerkasach i tamtejszy Zarząd Rejonowy MSW Ukrainy” – potwierdza informacje „Rz” Paweł Kołodziejski z Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy. Żródło info i foto: rp.pl

Comments Brak komentarzy »