Posts Tagged “niezidentyfikowany”

​Niezidentyfikowany mężczyzna zastrzelił w środę czasu lokalnego w amerykańskim mieście Bakersfield, w południowej części Kalifornii, pięć osób, po czym popełnił samobójstwo – podała tamtejsza policja. Strzelanina rozpoczęła się w siedzibie firmy transportowej. Pierwszą ofiarą napastnika była jego żona. Następnie sprawca, również w siedzibie firmy, zastrzelił innego mężczyznę. Później napastnik gonił kolejnego mężczyznę z przedsiębiorstwa, po czym śmiertelnie go postrzelił przed pobliskim sklepem sportowym. Dwie kolejne osoby sprawca zabił nieco później, w budynku mieszkalnym.

Następnie zabrał samochód kobiecie z dzieckiem, a gdy w jego pobliżu pojawiła się policja, popełnił samobójstwo.

Jak poinformował szeryf hrabstwa Kern Donny Youngblood, władze starają się ustalić przyczyny zdarzenia. Na razie nie podano tożsamości ofiar. Podano za to, że kobieta, której sprawca zabrał samochód, nie odniosła żadnych obrażeń; nie ucierpiało także jej dziecko.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

94-letni obecnie były esesmański strażnik w niemieckim obozie zagłady Auschwitz został oskarżony o współudział w morderstwie – podała agencja Associated Press. Prokuratorzy w Stuttgarcie poinformowali, że niezidentyfikowany z imienia i nazwiska, urodzony na terenie Serbii niemiecki obywatel, będzie odpowiadał jako nieletni, gdyż w momencie popełnienia czynu miał 19 lat.

Jak ujawniono, mężczyzna był strażnikiem w Auschwitz przez kilka miesięcy na przełomie 1942 i 1943 roku. W tym czasie w komorach gazowych Niemcy zamordowali około 13335 osób. Według informacji niemieckiej prokuratury, oskarżony bronił się twierdząc, że nie miał świadomości tego, co działo się w Auschwitz. Nie znał również szczegółów dokonywanych tam mordów.

Podstawą postawienia oskarżenia 94-latkowi był fakt, że jako strażnik pomagał w funkcjonowaniu obozu zagłady.
Źródło info i foto: interia.pl

Comments Brak komentarzy »

Niezidentyfikowany mężczyzna wziął zakładników w centrum rozrywki miejscowości Nuneaton w środkowej Anglii – podała telewizja BBC. Policja zapewnia, że zdarzenie nie ma podłoża terrorystycznego. Sprawca został zatrzymany.

Sprawca miał wziąć zakładników w kręgielni, w centrum rozrywki. W budynku znajduje się m.in. kino, siłownia i restauracje. Szef kręgielni MFA Bowl Mehdi Amshar potwierdził w rozmowie ze Sky News, że zakładnikami było dwoje pracowników firmy. Zdaniem Amshara, jedna z osób to była partnerka napastnika, a działania uzbrojonego mężczyzny mają związek z niedawno zakończonym związkiem.

Po ok. 4 godzinach policja poinformowała, że sprawca został zatrzymany. Jak czytamy w komunikacie, w akcji uczestniczyli m.in. policyjni negocjatorzy. Policja podkreśla, że sytuacja nie miała podłoża terrorystycznego. Służby ratunkowe podają, że mężczyzna został ranny w trakcie akcji. Według jednego ze świadków zdarzenia, z którym rozmawiała brytyjska gazeta “Coventry Telegraph”, napastnik ma ponad 40 lat i niecałe 180 cm wzrostu. Świadek, który odwiedzał centrum handlowe z synami, zobaczył napastnika na kręgielni. – Podszedł do mnie z bronią i kazał “wyp***dalać” – powiedział klient centrum. Jego zdaniem mężczyzna był “zdecydowanie pod wpływem”.

Z kolei dziennikarz CNN Lorenzo D’Agostino podał na Twitterze relację jednego z pracowników centrum Bermuda Park. Wynika z niej, że napastnik został upomniany za palenie wewnątrz budynku, a niedługo później wrócił z bronią i wziął zakładników. Reporterka “Coventry Telegraph” poinformowała, że mężczyzna przyprowadził zakładników do okna, by pokazać ich policji.
Źródło info i foto: Gazeta.pl

Comments Brak komentarzy »

Niezidentyfikowany napastnik napadł na bank w austriackim Erpfendorf. Według pierwszych informacji, przestępca wziął zakładników. Jak informuje agencja APA, policja zorganizowała sztab operacyjny. Ewakuowano ludzi z budynków w pobliżu banku.

Według portalu krone.at, w akcję zaangażowano jednostkę specjalną policji Cobra. Policja poinformowała, że udało się nawiązać kontakt z napastnikiem. Wiadomo też, że przetrzymuje on jedną osobę. Na razie nie podał swoich żądań. Erpfendorf to miejscowość w Tyrolu, która cieszy się popularnością turystów przez cały rok. W jej okolicy znajdują się pola golfowe.
Źródło info i foto: wp.pl

Comments Brak komentarzy »

Ok. 180 osób ewakuowano z Sądu Okręgowego w Koszalinie. W przesyłce, która dotarła do sądu 21 rano, był niezidentyfikowany biały proszek wraz z informacją, że w innych pakunkach mogą być materiały wybuchowe. Policja przed budynkiem Sądu Okręgowego w Koszalinie.
Źródło info i foto: interia.pl

Comments Brak komentarzy »

Jedna osoba została zatrzymana po tym, jak podejrzany pojazd podjechał w nocy z soboty na niedzielę lokalnego czasu do punktu kontrolnego przed Białym Domem – poinformował Secret Service. Według CNN kierowca twierdził, że przewozi bombę. Cytując dwa źródła w siłach bezpieczeństwa CNN podało, że nie ma potwierdzenia, jakoby cokolwiek znaleziono w aucie, ale w Białym Domu podniesiono poziom zabezpieczeń.

Secret Service podał, że niezidentyfikowany kierowca trafił do aresztu po tym, jak podejrzany pojazd zbliżył się do punktu kontrolnego. Nie wspomniano jednak, że mężczyzna mówił, iż ma przy sobie materiały wybuchowe. Zamkniętych zostało kilka ulic wokół Białego Domu.

Krytyka Secret Service

Wcześniej w sobotę niezidentyfikowana osoba próbowała przeskoczyć ogrodzenie do Białego Domu – poinformował rzecznik Białego Domu Sean Spicer. Dwaj agenci Secret Service obezwładnili tę osobę. Prezydenta Donalda Trumpa nie było wówczas w Białym Domu, przebywał na Florydzie. Secret Service naraził się ostatnio na krytykę, ogłaszając, że mężczyzna, który w ubiegłym tygodniu wtargnął na teren wokół Białego Domu, przeskoczywszy 1,5-metrowe ogrodzenie, został schwytany dopiero po 16 minutach.
Źródło info i foto: tvn24.pl

Comments Brak komentarzy »

Trzy osoby ranne w wyniku ataku niezidentyfikowanego napastnika pod Sztokholmem. Wieczorem policja dostała sygnał o strzelaninie w miejscowości Åkersberga na północ od szwedzkiej stolicy. Trwa pościg za napastnikiem.

Na miejscu znaleziono trzy osoby z ranami zadanymi nożem i jedną poszkodowaną w wyniku użycia gazu pieprzowego. Nikt z rannych nie miał ran postrzałowych. Kilka oddziałów policji i siły specjalne zostały skierowane na miejsce zdarzenia. Wszczęto wstępne dochodzenie dotyczące próby zabójstwa. Według świadków, napastnik uciekł z miejsca zdarzenia samochodem. Policja nie wyklucza, że jest uzbrojony. Na razie nie udało się potwierdzić, że na miejscu zdarzenia padły strzały. Pracują tam policyjni technicy, którzy zabezpieczają ślady.
Źródło info i foto: onet.pl

Comments Brak komentarzy »

Niezidentyfikowany sprawca otworzył w środę wieczorem ogień z karabinu maszynowego w jednej z restauracji w Stambule – podaje telewizja Al Arabija. Do ataku doszło w zatłoczonej restauracji w dzielnicy Fatih. Napastnik był prawdopodobnie sam. Według napływających informacji, co najmniej 3 osoby są ranne. O ewentualnych zabitych na razie nic nie wiadomo. Turecka policja otoczyła cały okoliczny teren. Władze mówią jednak, że mógł to nie być atak terrorystyczny tylko jakieś porachunki.

Przypomnijmy, że w Turcji 4-ty dzień trwa pościg za sprawcą sylwestrowej masakry w klubie nocnym „Reina”, w której zginęło 39 osób a ok. 70 zostało rannych. Odpowiedzialność za tamten zamach wzięło na siebie Państwo Islamskie. Wokół Stambułu roi się od policyjnych patroli i posterunków kontrolnych.

W środę władze podały, że zidentyfikowały już sprawcę. Według premiera Turcji, jest to 28-letni obywatel Kirgistanu Lakhe Maszrapow. W porcie Izmir zatrzymano też kolejnych 20 osób podejrzanych o powiązania z ISIS. 11 z nich to kobiety. Nieoficjalnie wiadomo, że są to m.in. przyjezdni z rosyjskiego Dagestanu oraz 7-miu Ujgurów – mniejszości narodowej z Chin, którzy mieli jakoby dostarczać terroryście pieniądze na zamach i ucieczkę po jego dokonaniu – podaje gazeta „Haber Turk”.

Już wcześniej w związku z zamachem w Stambule zatrzymano 16 osób. Tak masowe zatrzymania wskazują jednak, że policja działa w dużym stopniu po omacku – aresztuje kogo się da pod byle podejrzeniem, a dopiero potem sprawdza, czy mógł on mieć coś wspólnego z tym atakiem.
Żródło info i foto: reporters.pl

Comments Brak komentarzy »

– Rozbeczałem się, jak to zobaczyłem. To była makabra – mówi mieszkaniec Wałbrzycha, który znalazł w czwartek swojego psa zakatowanego na działce. Policja poszukuje sprawcy. Za wskazanie go Straż dla Zwierząt w Polsce wyznaczyła pięć tysięcy złotych nagrody – podaje „Gazeta Wrocławska”.

Niezidentyfikowany sprawca odrąbał psu przednie łapy. Za tylne przywiązał do drzewa. Zwierzę miało niemal odrąbaną głowę. Pan Marian Sienkiewicz znalazł swojego pięcioletniego kundelka zmasakrowanego na działkach przy ul. Ogrodowej. Był wstrząśnięty.

„Zostały zabezpieczone ślady i nagrania z monitoringu. Sprawca tego bestialskiego czynu jest poszukiwany” – mówi dziennikarzom „Gazety Wrocławskiej” Magdalena Korościk z wałbrzyskiej policji. Kto posiada informacje o sprawcy okrutnego ataku, proszony jest o kontakt mailowy zg@sdz.org.pl lub telefoniczny 112 . Za znęcanie się nad zwierzętami grozi do trzech lat pozbawienia wolności.
Żródło info i foto: TVP.info

Comments Brak komentarzy »

W samochodzie zaparkowanym niedaleko starostwa w Nowym Targu właścicielka auta znalazła niezidentyfikowany pakunek. Wezwany na miejsce policyjny pies wskazał, że może to być ładunek wybuchowy. Na miejscu są już krakowscy pirotechnicy. – Przedmiot znaleziony w samochodzie to aktówka, którą pies oznaczył jako przedmiot zawierający jedną z substancji, która może zostać użyta do produkcji ładunku wybuchowego. Ale czy tam jest w ogóle bomba, tego jeszcze w stu procentach nie wiadomo – mówi w rozmowie z portalem Gazeta.pl rzecznik prasowy komendanta powiatowego policji w Nowym Targu podkom. Roman Wolski. Na miejscu są już saperzy; pirotechnicy zajmą się zaraz podejrzaną teczką.

- Obecnie czekamy na przyjazd pirotechników z Krakowa – zaznacza. Marek Podmokły z “Gazety Wyborczej” dodaje, że ze względów bezpieczeństwa ewakuowano ok. 50 osób mieszkających w sąsiedztwie starostwa. – Zagrożenie wybuchem jest realne – relacjonuje burmistrz Marek Fryźlewicz, szef sztabu kryzysowego powołanego w związku z możliwością bombowego zamachu w centrum Nowego Targu. Jego słowa cytuje “Tygodnik Podhalański.
Żródło info i foto: Gazeta.pl

Comments Brak komentarzy »