29-latek czterokrotnie ugodził nożem swoją byłą partnerkę

29-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej ranił nożem swoją byłą partnerkę. Do zdarzenia doszło w niedzielę po południu przed jednym ze sklepów. Mężczyzna trafił w ręce policji. Kobieta została przetransportowana śmigłowcem do szpitala w Katowicach. Policja została poinformowana o zdarzeniu w niedzielę po godz. 14. Jak mówił w TVN24 asp. szt. Arkadiusz Ciozak z Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej, poszkodowana kobieta została czterokrotnie ugodzona nożem przez byłego partnera przed jednym ze sklepów.

Kobietę zabrał do katowickiego szpitala śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W zatrzymaniu sprawcy pomógł brat napastnika. Jak informuje funkcjonariusz, 29-letni sprawca „został ujęty przez swojego brata i przekazany policjantom”.

U 29-latka stwierdzono 0,8 promila alkoholu we krwi. Trafił do policyjnego aresztu. Na poniedziałek planowane jest doprowadzenie do prokuratury. Portal Rudaslaska.com.pl podaje, że ranna kobieta ma 34 lata. Jej dokładny stan nie jest znany.
Źródło info i foto: Gazeta.pl

Atak nożownika w niemieckim Oberhausen

Uzbrojony w nóż mężczyzna zaatakował późnym wieczorem w czwartek 19 listopada w mieście Oberhausen na zachodzie Niemiec. Jak poinformowała miejscowa policja, obrażenia odniosły cztery osoby. Nic nie wskazuje na to, by napaść miała podłoże terrorystyczne. Policja przypuszcza, że chodziło o motywy osobiste, gdyż napastnik znał osoby, które zaatakował nożem.

Do ataku doszło w czwartek 19 listopada późnym wieczorem w jednym z bloków mieszkalnych w Oberhausen. Mężczyzna ranił cztery osoby, z których co najmniej jedna jest w stanie krytycznym. Napastnika aresztowano, ale ze względu na obrażenia został on przewieziony do szpitala.
Źródło info i foto: interia.pl

Głowaczowa: 15-latek zabił swoją 17-letnią siostrę

15-latek z miejscowości Głowaczowa na Podkarpaciu miał zabić swoją siostrę przy użyciu pałki oraz noża. Po całym zdarzeniu zadzwonił na pogotowie i powiedział, co się stało – poinformował nieoficjalnie portal debica24.eu. Informację o śmierci nastolatki potwierdziła polsatnews.pl komenda wojewódzka. Do tragedii miało dojść ok. godz. 18. Po dotkliwym pobiciu siostry 15-latek miał sam zadzwonić na pogotowie i opowiedzieć co się stało.

„Ratownicy, którzy zjawili się na miejscu rozpoczęli reanimację młodej kobiety. Niestety, nie udało się jej uratować” – informuje debica24.eu.

Policja nie informuje o szczegółach zdarzenia.

– Wyjaśniamy okoliczności śmierci 17-latki z Głowaczowa. Na miejscu pracuje policja i prokurator. Do wyjaśnienia sprawy został zatrzymany nastoletni brat ofiary – powiedział polsatnews.pl Bartosz Wilk z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.
Źródło info i foto: polsatnews.pl

Trzej podejrzani z zarzutami ws. zabójstwa 19-latka

W śledztwie dotyczącym zabójstwa 19-latka, Prokuratura Rejonowa w Płońsku (Mazowieckie) przedstawiła zarzuty trzem podejrzanym w wieku od 24 do 35 lat. Wszyscy zostali tymczasowo aresztowani. Jeden z napastników w trakcie słownej utarczki zadał ofierze 11 ciosów nożem.

Do zdarzenia doszło w nocy z 7 na 8 października przed jednym z bloków na płońskim osiedlu mieszkaniowym przy ul. Młodzieżowej. Napastnicy, którzy w trakcie kłótni zaatakowali 19-latka to bracia. Zostali zatrzymani niedługo po zdarzeniu. Byli pod wpływem alkoholu.

Jak poinformowała PAP w poniedziałek prokurator rejonowa w Płońsku Ewa Ambroziak, z dotychczasowych ustaleń śledztwa wynika, iż między dwiema grupami mężczyzn doszło początkowo do błahego nieporozumienia, które przerodziło się w utarczkę słowną, a następnie w bójkę.

Dwóch napastników zaczęło bić 19-latka. Przyłączył się trzeci napastnik, który nożem zadał pokrzywdzonemu jedenaście ciosów, w tym w okolice głowy, klatki piersiowej i podbrzusza. Jeden z ciosów, w pachwinę, był prawdopodobnie śmiertelny – wyjaśniła prokurator Ambroziak. Dodała, iż świadkowie zajścia wezwali natychmiast pogotowie ratunkowe, jednak próba reanimacji 19-latka nie powiodła się.

W związku ze zdarzeniem trzem osobom, mieszkańcom Płońska, przedstawiono zarzuty, w tym jednej, 24-latkowi, zarzut zabójstwa przy użyciu niebezpiecznego narzędzia, a dwóm pozostałym, w wieku 27 i 35 lat, zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Wszyscy, decyzją sądu, zostali tymczasowo aresztowani – podkreśliła szefowa płońskiej prokuratury rejonowej.

Jak przekazała prokurator Ambroziak, zarządzona została sekcja zwłok 19-latka, która określić ma szczegółowo obrażenia i przyczyny jego śmierci.

Zgodnie z Kodeksem karnym, za pobicie ze skutkiem śmiertelnym grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10, a za zabójstwo kara od 8 do 25 lat więzienia, a nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności.
Źródło info i foto: Dziennik.pl

Zielona Góra: 16-letnia nożowniczka zaatakowała uczniów liceum

Dramatyczne wydarzenia w V Liceum Ogólnokształcącym w Zielonej Górze. 16-latka przy użyciu dwóch noży zaatakowała o poranku uczniów szkoły. Trzy osoby zostały ranne. Na miejscu pracuje policyjna grupa dochodzeniowa. Według relacji świadków, nastolatka miała wbiec na szkolny korytarz, trzymając w rękach noże. Raniła trzy przypadkowo napotkane uczennice. Jedna z nich ma rozcięty łuk brwiowy, dwie zostały ugodzone w plecy.

Ranne trafiły do zielonogórskiego szpitala, ich życiu nic w tej chwili nie zagraża. W chwili ataku w szkole wybuchła panika. Część uczniów uciekała w popłochu, inni chowali się w klasach. Napastniczkę zatrzymali nauczyciele.

W szkole cały czas pracuje grupa dochodzeniowo-śledcza policji. Przesłuchiwani są świadkowie zajścia – wśród nich oczywiście uczniowie i pracownicy szkoły. Wiadomo, że napastniczka nie ma jeszcze ukończonych 17 lat – za swoje zachowanie będzie więc najprawdopodobniej odpowiadać jako osoba nieletnia.

Wstępne ustalenia mówią o tym, że nastolatka została wezwana dziś przez pedagogów na rozmowę w związku z sygnałami, jakie docierały do nich od innych uczniów o jej wpisach w mediach społecznościowych. W jej trakcie miała wybiec na korytarz i wtedy przy użyciu dwóch kuchennych noży zaatakować rówieśników.

Jej znajomi ze szkoły twierdzą, że 16-latka wcześniej w mediach społecznościowych miała informować, że „coś się wydarzy”. Jak pisze Polsatnews, uczniowie informowali, że napastniczka od wczoraj zamieszczała wpisy, że „dziś w szkole będzie rzeźnia”.

Zajęcia w szkole są na razie zawieszone. Część uczniów przebywa w klasach pod opieką nauczycieli, pozostałych odbierają rodzice.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Zielona Góra: 16-latka zaatakowała nożem trzy nastolatki podczas lekcji

16-latka rzuciła się z nożem na trzy nastolatki w zielonogórskiej szkole, podał newslubuski.pl. Na miejscu są policja i służby ratownicze. Do zdarzenia doszło o godz. 9 w V Liceum Ogólnokształcącego w Zielonej Górze. Do szkoły weszła dziewczyna z nożem w ręku – jedna z uczennic szkoły.

Młoda dziewczyna zaatakowała nożami trzy nastolatki – mówi podinsp. Małgorzata Barska, rzeczniczka zielonogórskiej policji. Wszystko to działo się podczas lekcji.

Poszkodowane nastolatki mają rany kłute m.in. na rękach i głowie. Te nie zagrażają ich życiu. Były to przypadkowe uczennice – dodaje podinsp. Barska.

Napastniczka prawdopodobnie pocięła też siebie. Jak informowali uczniowie, 16-letnia sprawczyni od wczoraj zamieszczała wpisy w mediach społecznościowych, że >dziś w szkole będzie rzeźnia<, informuje newslubuski.pl.

Na miejsce natychmiast wezwano policję i pogotowie. Wiadomo już, że nożowniczka została zatrzymana.
Źródło info i foto: Dziennik.pl

Włochy: Sędzia piłkarski i jego narzeczona zasztyletowani w mieszkaniu

Tragedia we włoskiej piłce nożnej. Policja prowadzi śledztwo w sprawie gwałtownej śmierci sędziego piłkarskiego i jego narzeczonej. Arbiter Daniele De Santis i jego ukochana zostali zasztyletowani w swoim mieszkaniu w Lecce – podaje dziennik „La Repubblica”.

Nie są na razie podane do publicznej wiadomości wszystkie okoliczności dramatu. Pierwsze doniesienia mówiły, że 33-letni De Santis i jego dziewczyna, 30-letnia Eleonora Manta, zginęli w poniedziałek w swoim domu. Świadkowie mieli widzieć mężczyznę z nożem w ręku, uciekającego z miejsca zdarzenia. Jedno z ciał znaleziono na schodach kompleksu apartamentowego, drugie było wewnątrz mieszkania.

Policja wdrożyła wszelkie procedury i prowadzi postępowanie zmierzające do wykrycia sprawcy podwójnego morderstwa. Na razie napastnik nie został jeszcze zidentyfikowany, ale jego wiek określa się na około 60 lat. Trwały też szczegółowe oględziny miejsca zbrodni. Pomocne mogą się okazać kamery monitoringu z okolicy mieszkania zamordowanej pary, chociaż według niektórych doniesień sprawca wyraźnie ukrywał twarz. To wskazuje, że działał z premedytacją.

– Jestem zszokowany tą tragedią – skomentował Marcello Nicchi, szef włoskich sędziów. – Na razie wiemy bardzo niewiele o całej sprawie. Zapewniam jednak, że pozostajemy w ścisłym kontakcie z rodziną.

De Santis sędziował od 2017 roku, na niższym poziomie włoskich rozgrywek piłki nożnej. Miał na koncie ponad 100 meczów Serie C i Serie D (III i IV liga).
Źródło info i foto: se.pl

Włochy: Bezdomny zabił księdza nożem

W Como na północy Włoch bezdomny cudzoziemiec z zaburzeniami psychicznymi dźgnął nożem ks. Roberto Malgesiniego (51), który był koordynatorem wolontariuszy dla bezdomnych. Morderca oddał się w ręce policji.

Ks. Roberto Malgesini został ugodzony nożem 15 września rano tuż po 7.00 na Piazza San Rocco, niedaleko parafii św. Rocha. Domniemany sprawca, cudzoziemiec, pojawił się około 8.00 rano w koszarach karabinierów i oddał się w ręce policji.

Pochodzący z prowincji Sondrio w Lombardii kapłan został ugodzony w plecy, gdy szedł drogą prowadzącą do pobliskiego kościoła. Przechodnie, którzy zauważyli ciało na ziemi, wezwali pomoc, ale niestety, nic nie można już było uczynić. Policjanci, którzy interweniowali na Piazza San Rocco, znaleźli nóż, najprawdopodobniej narzędzie zbrodni podaje KAI.

Tragicznie zmarły kapłan należał do osób najaktywniej pomagających bezdomnym, obcokrajowcom i osobom znajdującym się na marginesie. Bardzo dobrze znany w środowisku wolontariatu społecznego, aktywnie współpracował ze stowarzyszeniami zajmującymi się pomocą dla ubogich i potrzebujących. Mieszkał w parafii San Rocco, kilka kroków od miejsca, w którym został zabity nożem.

Biskup Como Oscar Cantoni dowiedziawszy się o śmierci kapłana, przybył na Piazza San Rocco zaprasza wiernych na modlitwę różańcową w intencji księdza Roberto i za tych, którzy go zabili.
Źródło info i foto: se.pl

Nożownik, który zaatakował policjanta trafił na obserwację psychiatryczną

Mężczyzna, który wczoraj ranił nożem policjanta podczas interwencji w pociągu pod Warszawą, został skierowany na obserwację psychiatryczną. 43-latek nie chciał okazać biletu, wyjął nóż a podczas próby obezwładnienia przez wezwany patrol policji, ranił w brzuch funkcjonariusza. Ranny policjant wyszedł już ze szpitala. Badania potwierdziły, że rana jest powierzchowna i funkcjonariuszowi nic nie grozi. Jak ustalił dziennikarz RMF FM, nie było konieczne nawet zwolnienie lekarskie.

Od razu udzielono też pomocy napastnikowi, bo podczas próby obezwładnienia został ranny w pośladek.

Mężczyzna jeszcze wczoraj późnym wieczorem został skierowany na badania psychiatryczne. Interweniujący policjanci oraz kontroler z pociągu od razu wskazywali, że mężczyzna dziwnie się zachowuje, jest wyraźnie pobudzony. Najpierw poproszony o bilet w pociągu wyjął nóż myśliwski i straszył kontrolerów, potem był agresywny, gdy przyjechała policja.

Mężczyzna został więc umieszczony w zakładzie psychiatrycznym na obserwacji. Tam będzie przechodził badania. Z tego powodu nie usłyszał na razie zarzutów.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Birmingham: Policjanci poszukują nożownika, który zaatakował w centrum miasta

Jedna ofiara i siedem osób rannych – to bilans nocnych ataków z użyciem noża w centrum Birmingham w środkowej Anglii. Policja szuka napastnika. Do ataków doszło w czterech różnych miejscach, popularnych wśród młodych ludzi. Policja poinformowała, że dwie ranne osoby – kobieta i mężczyzna – doznały poważnych obrażeń.

Jak powiedział podczas konferencji prasowej Steve Graham z policji West Midlands, na razie nikt nie został aresztowany, ale w związku ze zdarzeniem poszukiwany jest jeden mężczyzna. Dodał, że ofiarami prawdopodobnie były przypadkowe osoby. Nic nie wskazuje, aby ataki miały charakter terrorystyczny bądź były to przestępstwa z nienawiści.

Policja ujawniła, że w studzience kanalizacyjnej znaleziono nóż. Na razie nie wiadomo jednak, czy to jego używał napastnik.
Źródło info i foto: RMF24.pl