Tragiczny finał imprezy domowej w Kętach. Policja zatrzymała nożownika

Do tragedii doszło w niedzielę nad ranem. Jak podaje portal oswiecimskie24.pl o godzinie 5.20 policjanci zostali powiadomieni o ugodzeniu nożem w brzuch i szyję 34-letniego mieszkańca Kęt. Miał tego dokonać inny mężczyzna.

– Rany zadane przez sprawcę okazały się śmiertelne – informuje Małgorzata Jurecka z Komedy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.
Jak donosi portal do zdarzenia miało dojść podczas tzw. domówki, w której udział brało kilka osób. – Policję powiadomiły osoby, które przebywały na tej samej posesji, na której doszło do tragedii – mówi Mariusz Słomka z Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu.

Czynności zmierzające do ustalenia dokładnych okoliczności, w jakich doszło do tego tragicznego w skutkach wypadku prowadzą policjanci pod nadzorem prokuratora. W niedzielę przed południem podejrzewany o dokonanie tego czynu po krótkim pościgu został obezwładniony i zatrzymany.
Źródło info i foto: Dziennik.pl

Francja: Nożownik zaatakował żołnierza. Sprawca obezwładniony

Żołnierz patrolujący ulice Paryża został w piątek rano zaatakowany przez napastnika uzbrojonego w nóż. Nie został ranny. Do ataku doszło w pobliżu stacji metra Chatelet około godziny 6.30 – poinformowała policja. Portal radia Europe 1 pisze, że atakujący miał wykrzykiwać hasła odnoszące się do Allaha. Został powalony przez żołnierza. Z kolei telewizja BFMTV informuje, że mężczyzna w chwili ataku wspomniał Państwo Islamskie.

– Mężczyzna został obezwładniony, co jest dowodem na profesjonalizm żołnierzy operacji Sentinel – powiedziała w rozmowie z Europe 1 minister obrony Florence Parly.

Napastnik został aresztowany.

Operacja Sentinelle

Do zdarzenia doszło dzień po ogłoszeniu przez francuski rząd reorganizacji wojskowej operacji o kryptonimie Sentinelle (Wartownik), której celem jest ochrona najważniejszych obiektów w całym kraju. Bierze w niej udział 7 tys. żołnierzy (10 tys. w sytuacjach kryzysowych). Parly oceniła, że piątkowy incydent jest dowodem na skuteczność wojskowych wchodzących w skład operacji Sentinelle. Ogłaszając zmiany, minister tłumaczyła w czwartek, że ich celem jest, by żołnierze byli bardziej „elastyczni” i mniej przewidywalni, a przez to bardziej skuteczni.

Operacja będzie kontynuowana na trzech poziomach: stałym – do ochrony obszarów zagrożonych i uczęszczanych przez turystów; „wzmocnienia zaplanowanego” przewidzianego w przypadku szczególnych wydarzeń, np. sportowych; oraz „rezerwy strategicznej” liczącej 3 tys. żołnierzy. Jak tłumaczyła AFP, główną zmianą jest przejście od patroli stojących w konkretnych miejscach do bardziej mobilnych zespołów.
Źródło info i foto: tvn24.pl

Zatrzymano mordercę

Policjanci z Łodzi zatrzymali mężczyznę podejrzanego o śmiertelne ugodzenie nożem 22-letniej kobiety przed jedną z lokalnych dyskotek. Mężczyzna po ucieczce z miejsca zdarzenia zabarykadował się w jednym z mieszkań, lecz błyskawiczna akcja policjantów doprowadziła do jego zatrzymania. Za zabójstwo grozi mu dożywotnia kara pozbawienia wolności. Do zdarzenia doszło 21 sierpnia około godz. 23.30 przed jedną z dyskotek przy al. Piłsudskiego. Pięć młodych kobiet udało się na dyskotekę. Na schodach przed lokalem jedną z nich zaczepił postawny młody mężczyzna, składając wulgarną propozycję. Gdy dziewczyna odmówiła, ugodził ją nożem w klatkę piersiową, zrzucił ze schodów i kopnął. Żródło info i foto: Policja.pl